Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 191 do 200 z 232

Temat: Skrzynia biegów - wymiana oleju

  1. #191
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Mateusz ex37
    Do??czy?
    Nov 2018
    Mieszka w
    Świat
    Jeździ
    RX450h, EX37, QX70, QX80
    Postów
    1,088
    Podziękował
    79
    Otrzymał podziękowanie 108 raz/y

    Domy?lnie

    Najlepsza wymiana i zalanie najlepszym olejem nie pomoże jak nie usuniemy szlamu który zalega w misie w kanałach elektrozaworach i innych zakamarkach. Dlatego trzeba trochę pojeździć między wymianą. Są też środki chemiczne które się dolewa i się płucze ale osobiście przy wymianie statycznej sceptycznie do tego podchodzę. Jak zobaczyłem jak wygląda mechatronika w co prawda wieśwagu A4 6 letnim z przebiegiem 200 kafli to zawału myślałem że dostanę choć to nie moje auto było. choć sam olej nie wyglądał tragicznie to kanaliki zdecydowanie zmniejszyły swoją przepustowość będąc zalakowanym szlamem.

    Przed wymianą oleju zwłaszcza w aucie w którym przebieg i historia jest zagadką godną Holmesa i Poirota razem wziętych zalecał bym zrobić upust do sterylnego kubeczka 200ml oleju i przepuścić go przez sitko malarskie w celu ogarnięcia co w nim pływa z ciał stałych. Jak za dużo to przemyślał bym wymianę oleju.

  2. Dzięki Mateusz ex37 za powyższy Post:

    rapet1 (15th-February-2020)

  3. #192
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Gostyń na Śląsku
    Jeździ
    FX 35 2009 czarny
    Postów
    10
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Witam ja dziś wymieniałem olej w skrzyni, nie było tanio ,ale mam przejechane niecałe 100tyś km i to jaki płyn był w skrzyni tragedia, czarny jak smoła ,wiec to że infiniti nie zaleca wymiany to niech se wsadza gdzieś , gość który mi wymieniał pokazał co sugeruje producent skrzyni , a dokładnie co 60tys km wymiana , ja robiłem wymianę dynamiczną ,olej ravenol j2/S fluid ok 18litrów koszt niecałe 1400 zł , jazda autkiem po przejechaniu 300km rewelacyjna , skrzynia całkiem inaczej chodzi , czuć to już przy pierwszym przełączeniu na wsteczny wyjeżdżając z warsztatu . Jak coś zostawiam namiary Ruda Śląska pan Fabian 511514535

  4. Dzięki rapet1 za powyższy Post:

    maruss84 (17th-February-2020)

  5. #193
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Ja kilka tygodni temu wymieniłem u siebie w Mce na Mitasu kupiony od kolegi czarnepaliwo - wymiana statyczna. Wcześniej miałem oryginalny Nissanowski MaticS, na którym przejechałenm 60 tkm. Olej Mitasu, jest gęstszy - mój mechanik zachwycał się zapachem - a jak wiadomo, to jest najważniejsza cecha olej do skrzyni. Skrzynia działa dużo płynniej. 4L kosztuje 200 zł, Trzeba ok 12L na wymianę. Olej na wymianę to 600 zł. Polecam.

  6. Dzięki grabba za powyższy Post:

    CzarnePaliwo (24th-February-2020)

  7. #194
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    wrzuć namiar na parametry oleju.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #195
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Ja kilka tygodni temu wymieniłem u siebie w Mce na Mitasu kupiony od kolegi czarnepaliwo - wymiana statyczna. Wcześniej miałem oryginalny Nissanowski MaticS, na którym przejechałenm 60 tkm. Olej Mitasu, jest gęstszy - mój mechanik zachwycał się zapachem - a jak wiadomo, to jest najważniejsza cecha olej do skrzyni. Skrzynia działa dużo płynniej. 4L kosztuje 200 zł, Trzeba ok 12L na wymianę. Olej na wymianę to 600 zł. Polecam.
    to ten?

    https://czarnepaliwo.pl/glowna/178-m...ic+j&results=7

    http://www.mitasuoil.com.pl/files/17...7/mj-325_2.pdf

    QX70 hjest moim trzecim autem z automatem.
    1. FX35 po wymianie oleju z skrzyni jakoś za bardzo nie zauważyłem zmiany w jeździe. olej Ravanol j2/s. Wymiana statyczna
    2. Ford Edge 2.0 SEL USA. Tu auto wyraźnie potrzebowałno wymiany. Zrobiłem 2x4,5L orginał MErcon LV, przejechałem 1,5k km , i nonowna wymiana na orginał Mercon LV. Różnicę w jeździe można określić jako niebo i piekło. Auto jedźie zupełnie inaczej, zmiana biegów jest płynna. Ford za pewne niemiał wcześniej zmenianego olaju, przebieg cos około 74k km.
    3. QX70, jeszcze tylko skrzynia i wszystkie płyny będa wymienione !!! Jama w planie zalac PetroCanada spełniającą offkors normę Matic S. Jeden z bardziej znanych warsztatów od skrzyń automatycznych jeszcze poleca Neste, ale tu musże jeszcze poczytać. Co to za oleum

    Olej MERCON LV (tak nazywa go GM) z tego co pokazują specyfikacje to jet to to samo co Dexron VI, a wszystkie oleju między innymi ten MITASU, który spełnia normę MATIS S spełnia mówniez DEXRON VI.

    W Fordzie olej przy wymianie był jak smoła, tak że biorąć pod uwagę to że te oleje mają wspólną specyfikację raczej należy je wymieniać !!! i nie dziadować na zasadzie, a jak nie wymieniany to lepiej nie ruszać, wszczególności przy kupnie używanych aut.

    viber_image_2019-09-12_11-16-43 (1).jpg

  9. #196
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Na 99% to ten. Zobaczę w domu i wrzucę fotkę. Ale ja zawsze piszę do czarnepaliwo o wszystkie płyny, on mi dobiera.

  10. #197
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX50 2012
    Postów
    42
    Podziękował
    22
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Hej,
    Melduję, że zrobiłem u siebie wymianę dynamiczną oleju. Jakiejś różnicy podczas jazdy nie czuję, ale sumienie spokojniejsze i pewność, że autko odwdzięczy się za nowe płyny i dłużej posłuży
    Pozdro,
    Piotr

  11. #198
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar maruss84
    Do??czy?
    Nov 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Jeździ
    Infiniti QX70 3.7 WHITE PEARL SOLD, FX35 2006 Szary SOLD
    Postów
    488
    Podziękował
    21
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Piotr_Z Zobacz post
    Hej,
    Melduję, że zrobiłem u siebie wymianę dynamiczną oleju. Jakiejś różnicy podczas jazdy nie czuję, ale sumienie spokojniejsze i pewność, że autko odwdzięczy się za nowe płyny i dłużej posłuży
    Pozdro,
    Piotr
    Tak z ciekawośći, ile poszło oleju i jaki zalałeś?

  12. #199
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar pgkoci
    Do??czy?
    Apr 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny; Honda Legend
    Postów
    296
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 9 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Piotr_Z Zobacz post
    Hej,
    Melduję, że zrobiłem u siebie wymianę dynamiczną oleju. Jakiejś różnicy podczas jazdy nie czuję, ale sumienie spokojniejsze i pewność, że autko odwdzięczy się za nowe płyny i dłużej posłuży
    Pozdro,
    Piotr
    Daj znać gdzie robiłeś i czy jesteś zadowolony, będzie dla potomnych.

  13. #200
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Apr 2018
    Mieszka w
    Gostyń na Śląsku
    Jeździ
    FX 35 2009 czarny
    Postów
    10
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Ja już mce po wymianie , nic się nie dzieje , a się bałem tej wymiany jak cholera , na obecna chwile biegi zmieniają się płynniej nie ma żadnych szarpnięć ja jestem zadowolony

Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11th-June-2016, 00:12
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów FX 35 03-08
    By Grucha in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 18th-December-2015, 10:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •