Poka? wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: G35 Coupe - Wady?

Hybrid View

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Mitsubishi Eclipse
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie G35 Coupe - Wady?

    Witam,

    W związku, że moje obecne auto sprawia mi więcej kłopotów niż cieszy jazdą, to zastanawiam się alternatywą. Mam dosyć wysublimowany gust i niestety, nie kupię aut, które codziennie mijam, bo zwyczajnie lubię się wyróżniać z tłumu - możecie mnie oceniać, ale powodów takiego zachowania jest wiele, w tym najważniejszy - 'Life is too short to drive boring cars...'

    Do rzeczy - jakie są wady G35 Coupe? Czytałem, że roczniki poliftowe ( 2005+ ? ) nie mają problemów ze skrzynią, sprzęgłem, mają ciut większą moc i lepiej wykonane wnętrze. Auto podobno nie trzymają serii? Znajomy tuner mówi, że psują się, ale duperele - co to znaczy 'duperele'? Bo u mnie też się co chwila coś psuje i auto procentowo więcej stoi u mechaników lub w garażu niż jeździ - jeżeli takie same 'duperele' to muszę szukać innej alternatywy.
    A na sam koniec pytanie - ile muszę realnie mieć gotówki, żeby pozwolić sobie na zadbane G35 Coupe? Nie jestem niestety zbyt oszczędny, ale czego się nie poświęca dla fajnego samochodu

    Zastanawia mnie też możliwość tuningu - czy są jakieś kity turbo? Nie ukrywam, że wobec przyszłego auta mam plany i chciałbym wiedzieć czy jest skore na współpracę w tym zakresie.

    Spalanie nie jest problemem - o dziwo. Mój pali podobnie, a i nawet jestem zadowolony, że tyle łyka, a nie 20+ :-)

    Liczę na Wasze opinie!

    Pozdrawiam,
    Largo

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Witaj
    Nie wiem co Twój znajomy tuner miał na myśli mówiąc o tym, że psują się "duperele" ale jak od 2007r śmigam swoim G35 Coupe i jak do tej pory musiałem wymienić 1 katalizator, 1 wahacz przedni i zamek od prawych drzwi bo zastrajkował.
    Poza tym to normalna wymiana pasków, świec, klocków, tarcz, oleju co 8tyś. km, filtrów i to chyba byłoby na tyle.

    Co do tuningu to można ze stanów ściągnąć jakiś fajny kit ale to dosyć spora inwestycja i dlatego w PL jeszcze chyba niema G35 Coupe z turbo - no chyba że się mylę ?

  3. #3
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Largo
    Czytałem, że roczniki poliftowe ( 2005+ ? ) nie mają problemów ze skrzynią, sprzęgłem, mają ciut większą moc i lepiej wykonane wnętrze.
    Dokładnie tak,manuale padały,sprzęgła szlag trafiał-wiem bo miałem tak w swoim,bez róznicy że sedan.Do tego trzeba napomnieć że każde Infi (G,FX) ma fatalne hamulce,musisz wywalic fabryke i zastapić ją czyms lepszym.Do tego mogą paść ci górne wahacze tzw "banany",niestety tego nie poprawiono.

    Jeżeli chodzi o awaryjnośc to jeżeli kupisz w miarę zadbany,nie zmielony wcześniej przez tornado egzemplarz nie powinienneś obawiać się napraw, do tej pory o ile pamięc mnie nie zawodzi, żaden z posiadaczy G coupe nie miał ze swoim autem poważniejszych problemów.

    Co do turbo to jak wspomniał Dewon nikt jeszcze nie posiada takowego w G,oczywiście za oceanem wszystkiego w brud no ale tu jest Polska.Jeżeli będziesz chciał mocno podkręcić auto to sam turbo kit bez zakuwania silnika nie ma sensu,a to juz dodatkowe pln'y.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Blacku zapominasz ze niektórzy koledzy mają Brembo w swoich coupetach. Te dają rade.
    Co do doładowania to ćwierkają jaskółki ( czy co tam innego robią jaskółki ) że niedługo będzie montowany Kompresor do jednego z G na forum.

    Generalnie w stanach doładowane coupety są bardzo popularne. choc na pewno taka inwestycja to minimum 20- 30 k PLN i to licząc lekką ręką.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Mitsubishi Eclipse
    Postów
    5
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki koledzy za informacje, na pewno są to cenne źródła informacji. A powiedzcie, za ile powinienem kupić zadbany poliftowy egzemplarz? Dla mnie idealnie by było, żeby auto było od klubowicza. Czy zmieściłbym się w ok. 40k licząc, że auto realnie bym kupował pod koniec roku, ewentualnie na początku? Domyślam się, że to nie jest majątek, ale zapewne domyślacie się, że dla 25-letniego małolata to ciut duże pieniądze, jeżeli w dodatku są zarobione JEDYNIE swoją pracą, bez pomocy rodziców ;-)

    Realnie, jeżeli więcej to najwyżej dołożę kredyt z banku, ewentualnie dozbieram.

  6. #6
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Jak dla mnie - polift w tej kwocie - nierealne.
    Dobra sztuka przedliftowa zaczyna się powyżej tej kwoty.
    Polift pewnie w okolicach 50k .
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Alexaus11
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Irlandia
    Jeździ
    LEXUS IS-F
    Postów
    327
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Largo Zobacz post
    Dzięki koledzy za informacje, na pewno są to cenne źródła informacji. A powiedzcie, za ile powinienem kupić zadbany poliftowy egzemplarz? Dla mnie idealnie by było, żeby auto było od klubowicza. Czy zmieściłbym się w ok. 40k licząc, że auto realnie bym kupował pod koniec roku, ewentualnie na początku? Domyślam się, że to nie jest majątek, ale zapewne domyślacie się, że dla 25-letniego małolata to ciut duże pieniądze, jeżeli w dodatku są zarobione JEDYNIE swoją pracą, bez pomocy rodziców ;-)

    Realnie, jeżeli więcej to najwyżej dołożę kredyt z banku, ewentualnie dozbieram.
    Witam,

    ogolnie podoba mi sie Twoje podejscie ze zycie za krotkie na nudne auta
    tez mam 25 lat i wiem co Tb w glowie siedzii tez sam odlozylem na swoje pierwsze Infiniti...mozesz trafic okazje(ja tak mialem)..owszem wolalem od poczatku coupe..ale sedan po lifcie z 2007.. zacnie wyglada,jeszcze ostatnio doszedl dolot i pelen wydech to wiecej do szczescia mi nie potrzebadlatego mierz wysoko

    ale tyle o marzeniach,co do trzymania mocy tez slyszalem i widzialem wydruk 2 letniego g37 w manualu gdzie zamiast 330 konii pojawilo sie troszke ponad 300..ale moze to przypadek...AWARYJNOSCI ZADNEJ(jezdze 9 miesiecy)...!!nadrabia spalaniem za to hehi opinie o drogich czesciach(wiekszosci czesci) tez w bajki mozna wsadzic,dobrze poszukasz a znajdziesz..duzo zreszta od nissana pasuje.

    A co do Turbo...to firma ZTR z Lodzi podobno uturbila g37 coupe w manualu...mam kontakt z właścicielem ,odswieze kontakt i zdobede jakies dane.

    Pozdrawiam i powodzenia!

Podobne w?tki

  1. VK50VE - ma też wady poprzedników?
    By bobofruit in forum VK50VE - V8
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 2nd-March-2018, 13:31
  2. test i wady FX 37
    By PinkTool in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10th-May-2015, 14:52
  3. Run Flat - zalety i wady
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22nd-November-2014, 09:26
  4. FX 2003-2009 opis zalety wady ceny częsci :)
    By BAJZEL in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 2nd-May-2013, 19:53
  5. G35 Coupe
    By Athens in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7th-August-2010, 07:17

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •