Poka? wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: WOLNE PRZERZUCANIE BIEGÓW BRAK KICK DOWNA błąd katalizatora

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    bdg
    Jeździ
    AUDI A8
    Postów
    118
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie WOLNE PRZERZUCANIE BIEGÓW BRAK KICK DOWNA błąd katalizatora

    Opisze swój problem mam infiniti Fx35 i nagłe stało się tak, że przy wciskaniu gazu do końca nie ma kick downa a biegi zmieniają się na wyższe już przy 3,5 tys obrotów przez co rozpędzenia auta jest bardzo powolne. Ciężko nawet wyprzedzać. Na diagnostyce wykazuje błąd katalizatora, który juz się pojawiał wcześniej ale znikał po odłączeniu akumulatora i czy bład był czy nie auto jeździło prawidłowo. Po ostatniej wizycie i skasowaniu błędu przez komputer samochód przymula i zmienia biegi tak jak opisałem wyżej. Teraz tak powiedzmy katalizator jest zapchany, to auto by przymulało i nie biegu D i na zmienianiu biegów na tiptronicu. A u mnie tak nie jest ! Jak sam zmieniam biegi + i - wkręca się na obroty. Więc wychodzi na to, że przez odczytywanie błedu komputer włącza tryb awaryjny skrzyni i nie pozwala na dynamiczną zmianę biegów. Co mogę teraz zrobić?Bo nie wiem czy jest sens dawania katów do regeneracji czy wymiany ( koszty pare tysi ) jak z objawów wynika, że kat nie jest zapchany. Także czy istnieje może jakiś sposób oszukiwania sondy, która łapie błąd i chyba wtrąca mi samochód w tryb awaryjny. Problem był 2 dni teraz nagłe wsiadam i jest ok, ale jeśli juz raz mi się tak zdarzyło to to nie jest normalne i problem będzie wracać. Sorry za rozpisanie się ale musiałem ;p Proszę o pomoc ! btw mam LPG, ale czy LPG czy PB auto tak samo się zachowywało.

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    sprawdź olej w skrzyni.
    może jest go mało ?
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    bdg
    Jeździ
    AUDI A8
    Postów
    118
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    olej jest niestety ok i skrzynia sucha. A objawy powróciły bo się teraz przejechałem. wszystko wskazuje na kat ale nie wiem czy może być zapchany i nie zamulać silnika na tiptronicu

  4. #4
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    bdg
    Jeździ
    AUDI A8
    Postów
    118
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    temat do zamknięcia rozwiązanie okazało się absurdalne ! otóż tylne lampy ogarnął mi elektryk ale nie do końca dobrze bo komputer odczytywał, że ciągle jest wduszony stop... a przez to blokował mi zmianę biegów Błąd kata co prawda będzie mi się pewnie zapalać raz kiedyś ale na to wychodzi, że nie jest zapchany bo po odłączneeniu tylnych lamp z powrotem wszystko zacnie działa.

  5. #5
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    A czy ten błąd kata nie będzie zakłócał pracy komapa od LPG?,oby to nie kończyło się problemamii z doborem mieszanki...

    Co do skrzyni to chyba nikt nie przypuszczał że to taka błahostka,dobrze że to nic poważnego.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  6. #6
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    bdg
    Jeździ
    AUDI A8
    Postów
    118
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    w życiu bym na to nie wpadł a już mieliśmy zamawiać katy za pare tysi i byłby mega zonk o.O Kurcze nie wiem czy będzie coś złego się działo przez ten bład 1 kata czasami ale czy PB czy LPG auto chodziło dobrze no i wsumie tak od paru lat a błąd ciężko mi powiedzieć od ilu wyskakuje czasami ale sądzę że min od 4-5 miesięcy i nic się z tym nie działo Chyba, że ktoś ma pomysł co zrobic z tym błędem bo zapchany katalizator w tym momencie odrzucam

  7. #7
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    katy pasują z 350z wiec za 400 pLN ogarniesz
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    To ciekawostka!!! Jednak dobrze mieć znajomego, dobrego elektryka/elektronika samochodowego.

Podobne w?tki

  1. Smród z katalizatora?
    By tiger456 in forum VK50VE - V8
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14th-April-2020, 22:12
  2. Błąd skrzyni biegów U1000 oraz P1815
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2017, 18:30
  3. Błąd B1033
    By fabi888 in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27th-March-2015, 15:52
  4. Czyszczenie przepustnic - Błąd po507 - brak pomysłów
    By Ubiq in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26th-September-2014, 07:55
  5. Osłona katalizatora - ktoś wymieniał?
    By sirtrojan in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4th-September-2011, 18:50

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •