Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Poka? wyniki od 51 do 56 z 56

Temat: Mycie kół - czyszczenie alufelg.

  1. #51
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Reload na felgach aplikowany raz w roku ( przetarcie nasączoną szmatka i przetarcie druga )
    działa i praktycznie zapomniałem o jakichkolwiek srodkach do czyszczenia felg
    mycie na myjni bezdotykowej
    f3.jpgf4.jpg

  2. #52
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Reload w połaczeniu z preparatem hydrofobowym Xpert 60 Liquid Shield tez sprawuje sie znakomicie
    ostatnie mycie ręczne poczatek grudnia 2021 , po myjni bezdotykowej wyglada tak
    kurz1.jpgkurz2.jpg
    warunkiem niezbędnym aby to zadziałało jest dobra korekta lakieru i staranne polerowanie końcowe
    na razie zamieszczam tu , jak bedzie troche czasu to założe osobny watek

  3. #53
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć ...
    Od 4 miesięcy testuję na felgach powłokę kwarcową RELOAD https://mrcleaner.pl/quick-detailery...om=also-viewed
    To powłoka kwarcowa o wszechstronnym zastosowaniu ale na razie testowałem tylko na felgach i jest SUPER . Klocki w zetce koszmarnie brudzą felgi i po zakupie samochodu kilka dni zajęło mi ich idealne doczyszczenie , zatem aby ułatwić sobie życie spróbowałem jaki efekt da powłoka kwarcowa .
    Bardzo łatwa aplikacja powłoki ( jak detailer ) i dobry efekt hydrofobowy , znacznie mniej pyłu przywiera do felgi a czyszczenie jest banalnie proste bo wszystko schodzi przy użyciu wody miękkiej szczotki do felg i wytarciu szmatka do sucha - bez jakiejkolwiek chemii !


    Utrzymanie "fabrycznego" wyglądu felgi nie stanowi teraz jakiegokolwiek problemu , powłoka co prawda ma mieć trwałość do 6 miesięcy ale próbuję stworzyć nieco grubszą warstwę ochronna zatem co ok 6 tygodni po umyciu felg aplikuję RELOAD + dressing do opon - efekt jak dla mnie jest satysfakcjonujący i mogę polecić ten preparat

    ps.
    produkt głownie przeznaczony jest na lakier , ale jeszcze nie dokonałem dekontaminacji i polerowania lakieru zatem swoje obserwacje opiszę za kilka miesięcy

    Maxx, może będziesz wiedział, też używam ceramiki CarPro Reload ale nie kładłem tego nigdy na lakier w macie. Nie zrobi się czasem połysk z matu po nałożeniu i wypolerowaniu ?
    pozdrawiam, Artur.

  4. #54
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Maxx, może będziesz wiedział, też używam ceramiki CarPro Reload ale nie kładłem tego nigdy na lakier w macie. Nie zrobi się czasem połysk z matu po nałożeniu i wypolerowaniu ?
    Niestety nigdy nie miałem do czynienia z matowym lakierem więc nie pomoge
    Stosuję na wszystkie plastiki wewnatrz i na zewnątrz i faktycznie reload nadaje lekki połysk
    Ale na pocieszenie dodam ze za pół roku sam zejdzie

    PS
    Doprecyzuj czy chcesz polerować padami i pasta np. Essence ? tylko po co skoro ma być matowy ?

    Czy tylko zabezpieczyc i zrobić warstwę hydrofobowa przy uzyciu reload , jeśli tak znakomicie uzupełnia go jeszcze preparat X-pert60 Liquid Shield

  5. #55
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Maxx Zobacz post
    Niestety nigdy nie miałem do czynienia z matowym lakierem więc nie pomoge
    Stosuję na wszystkie plastiki wewnatrz i na zewnątrz i faktycznie reload nadaje lekki połysk
    Ale na pocieszenie dodam ze za pół roku sam zejdzie

    PS
    Doprecyzuj czy chcesz polerować padami i pasta np. Essence ? tylko po co skoro ma być matowy ?

    Czy tylko zabezpieczyc i zrobić warstwę hydrofobowa przy uzyciu reload , jeśli tak znakomicie uzupełnia go jeszcze preparat X-pert60 Liquid Shield
    Chodzi tylko o zabezpieczenie felg, faktycznie zauważyłem, że reload dobrze zabezpiecza jednak jest duża kropelkowość nie spływa tak ładnie strużkami. No i chciał bym aby felgi nadal były w macie po zabiegu.
    pozdrawiam, Artur.

  6. #56
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Shimomura Zobacz post
    Chodzi tylko o zabezpieczenie felg, faktycznie zauważyłem, że reload dobrze zabezpiecza jednak jest duża kropelkowość nie spływa tak ładnie strużkami. No i chciał bym aby felgi nadal były w macie po zabiegu.
    Ja stosuje reload na lakier , felgi , plastiki i końcówki wydechu
    Przy matowych felgach zobacz czy zwilżenie woda powłoki powoduje zmiane barwy i połysku , jesli tak to podobny efekt chyba tez wystapi z reload
    zawsze mozesz przetestowac na "rancie" felgi zobaczyć efekt , zejdzie po 6 miesiącach

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31st-July-2016, 17:00
  2. Mycie
    By MISWRO in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4th-May-2016, 11:57
  3. Wyważenie kół
    By grabba in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 3rd-December-2015, 15:34
  4. Mycie i woskowanie
    By darekFX45 in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2nd-December-2011, 19:33
  5. Montaż dystansów kół
    By sirtrojan in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4th-February-2010, 22:00

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •