Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Felgi i opony na zimę

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie Felgi i opony na zimę

    Jako, że to mój pierwszy sezon zimowy chciałbym kupić felgi i opony na zimę. W lato jeżdżę na 20-tkach, ale na zimę wolałbym 18-tki, bo na naszych drogach łatwo byłoby je uszkodzić. Napisałem do ASO Infiniti z prośbą o ceny i zaproponowali mi:

    * oryginalne felgi 20" z oponami VREDESTEIN Wintrac XL i czujnikami ciśnienia za 3.900 zł brutto za sztukę,

    * nie oryginalne felgi 18" za 890 zł netto za sztukę z oponami Nokian WR A3 XL 1355 zł brutto za sztukę i czujnikami ciśnienia za 1000 zł brutto za sztukę = 3450 zł brutto za sztukę.

    Ceny "trochę" wygórowane, więc pomyślałem o dwóch opcjach:

    * zostaję na 20" i kupuję tylko, np. opony zimowe Vredestein Xtreme Wintrac 245/40 R20 99 W XL za 1.026 zł brutto. Odpada mi koszt felg i czujników, ale pewnie po dwóch sezonach felgi będą do wymiany.

    * kupuję 18" + opony + czujniki

    Czy możecie jakieś fajne fele polecić? Nie chcę żadnej chińszczyzny.

    Czy można dostać gdzieś taniej czujniki ciśnienia, np. w Nissanie - jaka jest ich cena?

  2. #2
    Trochę już ogarniam Avatar KeliV
    Do??czy?
    Apr 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G37 S 11" - LapisBlue
    Postów
    146
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    http://www.vossenwheels.com

    Jak byś zamawiał, to daj znać bo lepiej się negocjuje cenę za 2 komplety

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Widzę, że kolekcjonujesz 37S ...

    Fele fajne, orientujesz się, jak się cenią i ile trzeba czekać? Niestety rozmiary najmniejsze to 19". Kolejna opcja, to zostawiam swoje 20" na zimę i kupuję tylko zimowe opony + fajne 20" na lato.

  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Jako, że to mój pierwszy sezon zimowy chciałbym kupić felgi i opony na zimę. W lato jeżdżę na 20-tkach, ale na zimę wolałbym 18-tki
    Tu masz ogłoszenie na alledrogo jednego z naszych aktywnych forumowiczów 19" - od G - czyli powinny pasować też do M-ki
    http://www.ifans.pl/showthread.php?2...i-19-z-oponami
    http://moto.allegro.pl/kola-felgi-19...672309286.html
    to jest na 20"
    http://moto.allegro.pl/infiniti-nowe...637718661.html

    ogólnie w chwili obecnej jest dość dużo ogłoszeń na oryginalne felgi z lub bez opon na alledrogo
    jeszcze taniej kupisz na amerykanskim ebay-u tyle że cena się wyrówna jak zapłacisz za transport...

    to jest na "18
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    Koszalin
    Jeździ
    INFINITI M37S
    Postów
    50
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cześć mam pytanko, mianowicie do zmiany mam 2 opony na tyle i myślałem nad zwiększeniem szerokości z 245/40/20" na 255 lub 265. Oponych raczej wejdą bez problemu bo jest troszkę miejsca. Co o tym sądzicie? Auto Infi M37S

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Zaju1 Zobacz post
    Cześć mam pytanko, mianowicie do zmiany mam 2 opony na tyle i myślałem nad zwiększeniem szerokości z 245/40/20" na 255 lub 265. Oponych raczej wejdą bez problemu bo jest troszkę miejsca. Co o tym sądzicie? Auto Infi M37S
    Zapytaj GRABBY - on coś tam kombinował z oponami

    Wg. przeliczników najbliżej masz w rozmiarach
    średnica różnica średnic różnica średnic (%)
    285/35R20 707.5 mm 3.5 mm 0.49 %
    275/35R20 700.5 mm -3.5 mm -0.5 %

    wymiary o które pytasz - jeszcze dopuszczalne
    265/35R20 693.5 mm - 10.5 mm -1.51 %
    255/40R20 712 mm 8 mm 1.12 %

    265/40R20 720 mm 16 mm 2.22 % już pozawymiarowe
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Zapytaj GRABBY - on coś tam kombinował z oponami
    Nic nie kombinował Lato i zima jeżdżę na 245/40/20". Wg. mnie trakcja jest wystarczająco dobra na suchym, a na mokrym jest gorzej, ale szersze będą miały jeszcze gorszą. Dodatkowo szersze obony będą bardziej podatne na koleiny.

  8. #8
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Zaju1 przyjrzyj sie najpierw zawieszeniu (amortyzatory) jezeli na 245 masz problemy z trakcja... M37S nie ma na tyle momentu, zeby byly problemy przy 245 na suchym. Ty pytasz o zimowki, tutaj szerokosc wiksza nie polepszy trakcji w zimie... Sensu wiec zmiany nie ma (tak jak Ci napisal grabba, mimo ze jego auto ma 570KM i 555Nm)... Zuzyte amorki natomiast beda negatywnie wplywaly na trakcje...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    Koszalin
    Jeździ
    INFINITI M37S
    Postów
    50
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Zawieszenie jest w eleganckiej formie, amorki także przebieg dopiero ma 45 tys.km więc powinny jeszcze troszkę wytrzymać:-) Ostatnio się przyglądałem jak wygląda od spodu, bo musiałem dojść do przeciwmgielnych, wymieniałem na ledowe z ringiem.
    W sumie z tymi koleinami to racja najgorsze jak ciebie wystrzeliwuje z koleiny i trzeba kontrować. W UK mało kolein jedynie dużo dziur i zjeban.ych studzienek. Tak więc zostanę przy standardowej szerokości 245, taniej i lepiej Więc trzeba zakręcić kilka bączków na starych oponach aby je zużyć do końca i wymienić na nóweczki Ostatnio założyłem chipa na obd2 i jest spora róznica z momentem obrotowym pewnie kilka koni też dodało ale by trzeba było sprawdzić. Na początku sprawdzałem czy sport mi się przypadkiem nie właczył, na standardzie szybko się wkręca. Te 570 GrabbY to cos pięknego hehe jest czym latać Pozdrawiam i dzięki za pomoc. Bezpiecznej jazdy.Pozdro!

  10. #10
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Zaju1 wywal tego "chipa" jak najszybciej! To jakies g**o z ebay?? Jezeli to wpinasz do obd2 to jedyne co moze robic to oszukiwac sterownik silnika. Jak zanizanie temperatury cieczy chlodzacej (silnik chodzi na ssaniu), odczyty z sond lambda, cisnienie paliwa... To nie poprawna korekta map paliwa!! Narobisz tym wiecej zlego niz dobrego... Lepiej umow sie z Coobciem i niech Ci go wystroi jak nalezy na osirisie...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Felgi i opony do G35 2007 sedan ! :D
    By sirtrojan in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15th-September-2015, 20:49
  2. dylemat z rozmiarem felgi i opony w FX
    By mirassek in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 24th-October-2011, 20:23

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •