Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: IRENE - Serwis samochodow z USA kobylnica koło SŁUPSKA

Hybrid View

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie IRENE - Serwis samochodow z USA kobylnica koło SŁUPSKA

    Jedyny w pobliżu konkretny serwis ... Pojechalem tam tylko i wyłącznie z myślą o przeglądzie junkersa (LPG)
    A co się okazało mają tam konkretny serwis każdy klient z amerykanem ma darmowy przegląd autka
    Po 3 godzinach zadzwonili , że autko jest do odebrania i :

    -Przegląd instalacji , regulacja i wymiana 2x filtrów
    - Przegląd zawieszenia
    - przegląd płynów - silnik, skrzynia ukólad kierowniczy hamulcowy i nie tylko bo goścu stwierdził, że niedawno płyn w moscie był wymieniany czyli nawet tam zajrzeli...
    - i ogólnie praca silnika
    - no i układ hamulcowy

    Ogólnie stwierdzono
    Jest założona jedna z najlepszych instalacji do danego autka
    Olej w silniku i jego praca ok
    płyn wspomagania - do wymiany
    plyn skrzyni biegów już przydałoby się wymienić ilość się zgadza ale po zapachu dodał czuć , że powoli możnaby o tym pomyśleć z czego tylko NISSAN J i powiedział żeby o niczym innym nie mysleć bo szkoda skrzyni , żadnych zamienników...

    Delikatne falowanie na neutralu twierdzi , że to może być wina świeć lub trzeba pomyśleć o przeczyszczeniu wtrysków i dodał, że raz na 2 lata trzeba o tym pomyslec w amerykanach nie zależnie czy z gazem czy bez ... po przekroczeniu 100 tys km
    współpracują z jakimś zakładem z poznania który regenreuje wtryski ..

    oraz przednie tarcze niedługo zaczną delikatnie bić ( ale tutaj cały zestaw już czeka w garażu ) z tym, że gość od razu dodał , że do fx-ów 35 i murano tak samo poleca zastosowanie układu hamulcowego od fx-ów 45 że hamulce od v8 dużo lepiej sie spisują i , że te seryjne co mam to najlepszy zestaw ceramika itd nie wytrzyma tyle co by sie oczekiwało...jak w osobowych że na 3 lata spokojna głowa...

    Generalnie faktura została wystawiona na 184 zł

    i teraz będę się umawiał , na konkretne sprawdzenie świec co do tego faloania jest ono minimalne ale jest stwierdził że delikatnie bardziej wyczuwalne niż w innych fxach , wymienią plyn wspomagania no i wymiana oleju skrzyni biegów dodał , że około 8litra , nie jak w naprawie skrzyni ( wtedy ponad 14)

    czekam tylko na wstepną wycene tego zestawu

    A hamulce dopiero po zimie...

    Generalnie bardzo miłe podejscie cały przegląd wykonany kompletnie za darmo tylko dlatego, że posiadasz amerykana hehe
    POLECAM

    I kamien spadł mi z serca , gdy zapytałem jak to całe lpg wygląda i odpowiedz była - " Bardzo dobrze , minimalne rozregulowanie ale ma pan założoną jedną z najlepszych instalacji

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    tiaaaa amerykaniec

    tak poważnie to fajnie znaleźć kompetentny serwis w okolicy.
    Miłego serwisowania.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    tiaaaa amerykaniec

    tak poważnie to fajnie znaleźć kompetentny serwis w okolicy.
    Miłego serwisowania.
    Serwis głównie dodge jeep itd itp , ale jak mi mówią, że dla amerykanów mają darmowy przegląd i czy chcę aby go zrobili ?? to co miałem mówić , że nie mój jest JAPAN ARIGATO heh uśmiech i tak poproszę

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    a ... czyszczenie i regeneracja wtrysków 50 zł sztuka

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  5. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Alexaus11
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Irlandia
    Jeździ
    LEXUS IS-F
    Postów
    327
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    A te falowanie obrotow glownie masz na zimnym silniku?

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    nie mówie o falowaniu po nocy z rana bo to calkiem normalne, ze na początku są wyższe obroty i troszku pofaluje . ale ja czuje minimalne falowanie za kazdym razem jak jest neutral fakt , że trzeba sie przyjzec wskazówce albo juz troszke znac silnik bo normalnie jak ktoś ze mną jedzie i o tym mówie to każdy sie patrzy i komentuje , że na upartego czegoś szukam no i fakt jest to naprawde minimum i może być tak , że złe swiece wsadziłem każda 0.1 mm to spora róznica dla silnika i w sumie też zabawne jest to , że podam tylko przykładowo jak aut jest 11 tys rodzajów to świec jest tylko 1000 heh zobaczymy co będzie tak czy inaczej planowałem wszystko po kolei sobie robić teraz musze znaleźć fakture jakie dokładnie świece wsadziłem heh

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Mazda6 V6
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    i wymiana oleju skrzyni biegów dodał , że około 8litra , nie jak w naprawie skrzyni ( wtedy ponad 14)
    Do twojej skrzyni wchodzi 11 kwart oleju , przy wymianie statycznej mozna zlać ok 1/3 stanu więc ok niech 4 litry . więc nie wiem skąd te 8 L .
    Nominalnym olejem do twojej AT jest Nissan Maitc S (Use Genuine NISSAN Matic S transmission fluid. If NISSAN
    Matic S transmission fluid is not available use NISSAN Matic
    J fluid, or equivalent.)

    O czyszczeniu wtrysków już nie wspominam myślałem że ten wałek już odszedł w przeszłość ale jak widać w mniejszych miejscowościach jeszcze ludzie się nabierają(kup dowolny preparat do czyszczenia wtrysków za 20zł i zalej do benzyny).
    Nie daj sobie wmówić że falowanie obrotów to norma no litości .

    Piszę to wszystko aby plusy dodatnie nie przesłoniły Ci plusów ujemnych he he

    Pozdrawiam serdecznie

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Z tymi czyszczeniami wtrysków to jest następny krok jezeli dobór świec nie pomoże... aaaa co do tych środków czyszczących wtryski to za dużo się nasłuchałem o ich dzialaniu aby je uzywać ... ich zasada działania polega na nienormalnym dla silnika podnoszeniu temperatury spalania co na dłuższą mete ma negatywny wpływ na prace silnika jest o tym artykul tutaj na forum ..

    I bądz tu mądry jeden mówi tak , drugi pisze tak.... i jakie oleum teraz do skrzyni no i ile hehe
    a co do falowania to mowa była o silnikach po przebiegu 100 000 tym bardziej , że u mnie jest lpg

    A jak on wyliczył te 8 litra... nie wiem ... ale chętnie napisz maila do warsztatu o wycene i przedstawie twoje wyliczenia - ''Do twojej skrzyni wchodzi 11 kwart oleju , przy wymianie statycznej mozna zlać ok 1/3 stanu więc ok niech 4 litry ''

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Też fazą jest to , że rano odpalam ... obroty wskakuja 1400-1500.... po chwili delikatnie opadają...a jak sie silnik rozgrzeje to jest normalnie.. i wtedy jak sie tak przyjrzeć to ta wskazóweczka tak minimalnie ale sie rusza jednak ...może jestem pedantyczny ale chciałbym aby stała sztywno jak sosna czy ch.. na wiosne zalałem ostatnio środek na wtryski do pełnego baku Pb98 ale chyba się jeszcze skusze na czyszczenie przepustnicy ... wstępnie szukałem na forum jest jakiś opisik do tego manewru może ktoś podrzucić pozdrawiam

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Mazda6 V6
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Hmm a może z tym falowaniem jest jak w Mazdzie ze lekko faluje jeśli jest włączona klima?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 - koło zapasowe
    By lonek_rwl in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4th-December-2016, 11:55
  2. Koło zapasowe czy zestaw naprawczy ?
    By bolo2024 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 8th-February-2015, 00:23
  3. Witam, Arek ze Słupska
    By arek_slupsk in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31st-May-2013, 18:08
  4. Koło pasowe na tłumiku drgań skrętnych FX45
    By darekFX45 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3rd-August-2011, 13:33

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •