Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: Sprowadzenie auta z US

  1. #21
    FAN INFINITI - Klubowicz Avatar ZYZIO
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Jeździ
    Obecnie bez Infiniti
    Postów
    200
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Zgadzam się, bo sam przywioziłem, ale z salonu jak dolec był znacznie niżej niż dziś.. jest jeden istotny minus. Jak sprzedajemy samochód ze Stanów to cena też jest niższa niż europejskiego odpowiednika i to znacznie. Czyli mniej płacimy i za mniej sprzedajemy

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Jak sam widzisz Irku.. ludzie nie są do tego przekonani ... i boją się . a jeżeli się mylę to dlaczego na tylu forumowiczów własnie nikt sie nie decyduje na kupno ze stanów... skoro to czysta oszczędność ... tylko i wyłącznie strach ... i niewiedza...

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  3. #23
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? ZYZIO Zobacz post
    Jak sprzedajemy samochód ze Stanów to cena też jest niższa niż europejskiego odpowiednika i to znacznie. Czyli mniej płacimy i za mniej sprzedajemy
    Odnosząc się do cen miałem na myśli dokładnie ceny aut amerykanskich w Polsce... tak jeżeli chodzi o zakup jak i o sprzedaż..., kwestie kursów walut - to całkiem odrębna sprawa...

    Cytat Napisa? 123mielony Zobacz post
    Podobno pierwszy raz jest najgorszy.Jak ktoś zna język i wie gdzie i z kim rozmawiać to wydaję się wszystko takie proste..
    Mój pierwszy raz także był "obciążony drżeniem serca", każdy następny raz to już "z górki"

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    ale dla szarego POLACZKA sam wyjazd na terminal do hamburga to juz o wiele za duzo...
    Może jestem zbyt krytyczny, w sumie Polska ma chyba najwięcej sciąganych samochodów z USA w Eurolandzie i tak jest/było zawsze (w tej chwili być może rosja ma więcej) więc nie jest tak źle...

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    Chcialbym widziec swojego SP Tate jak ogarnia te sprawy buaahahaha...
    Sądzę że wiekowo bliżej mi do Twojego SP Taty - niż do Ciebie
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 18th-November-2012 o 19:32
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #24
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar gizmo
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    2006 FX45 sport/technology
    Postów
    163
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Sam sprowadziłem 3 auta w tym jedno swoje. Jeśli chodzi o walory finansowe to są ale... Najlepiej jechać z kimś(osoba musi być dealerem aby móc kupić tam auto, z reguły pośrednicy biorą ok 500 do 1000 $) na aukcje np Manheim, PA. Wtedy możemy zaoszczędzić nawet do 30% aniżeli z komisów. Wszystko się opłacało nawet bardzo kiedy $ zszedł do wartości około 2,2 PLN=1$. Według mnie teraz nie jest to warte zachodu bo może się okazać, że musimy tam jechać kilka razy aby znaleźć takie auto które nam odpowiada a i po opłatach może się okazać, że w kraju mielibyśmy podobnie.

  5. #25
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    Tak jak pisalem Irku po Twoim opisie i doswiadczeniu z autami piszesz o tym jak o robieniu kawy z rana lub o myciu zebow ...
    To że tak piszę - nie oznacza że tak CZUJĘ - zawsze jest/był stres i "zmartwienie"...
    Najważnejsze jest mieć w miarę pełną i wiarygodną informację, wybrać (nieraz może nieco droższych) ale pewnych i sprawdzonych partnerów/kontrahenetów, itd. itp....
    normalna zimna kalkulacja...
    ryzyko istnieje zawsze, naszą rolą jest podejmowanie decyzji w celu minimalizacji ryzyka...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 18th-November-2012 o 20:03
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #26
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post


    Może jestem zbyt krytyczny, w sumie Polska ma chyba najwięcej sciąganych samochodów z USA w Eurolandzie i tak jest/było zawsze (w tej chwili być może rosja ma więcej) więc nie jest tak źle...


    Sądzę że wiekowo bliżej mi do Twojego SP Taty - niż do Ciebie
    Czyli mam racje , że ogarnięty i oczytany z Ciebie facet mam pytanko jak sciągałeś pierwsze autko to robiłeś wszystko na własną rękę czy w oparciu o czyjeś doświadczenie? tak czy inaczej nie wiem czy sam zdecydowabym się na targanie autka... pierdoły można kupować, ale autko to już spora inwestycja ... przynajmniej dla mnie bo licze każdy grosik i właśnie sobie uświadomiłem , że budowa domu mimo , że odległa bardzo mnie przeraża heh
    Przeraża = strach = jestem szarym polaczkiem heheheh

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  7. #27
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? gizmo Zobacz post
    Najlepiej jechać z kimś(osoba musi być dealerem aby móc kupić tam auto, z reguły pośrednicy biorą ok 500 do 1000 $...
    Wszystko się opłacało nawet bardzo kiedy $ zszedł do wartości około 2,2 PLN=1$.
    Jak za pokazanie licencji na aukcji - to nieźle Cię skasowali (chyba że piszesz o prowizji dealera za 3 samochody), ja płaciłem ~300$ od samochodu za:
    -"pokazanie" licencji (kupuje dealer)
    -"refaktoring" (oczywiście na odpowiadającą mi kwotę)
    -załatwienie formalności (papierków) związanych z wysyłką (oczywiście wszystkie koszty związane z wysyłką po mojej stronie)...

    Cytat Napisa? gizmo Zobacz post
    Sam sprowadziłem 3 auta w tym jedno swoje.
    Tak najlepiej - w sumie oszczędność na kontenerze - to jak się dobrze poszuka - koszt biletu lotniczego tam i z powrotem...
    w '96 pojechałem na 4 tygodnie, objechałem 8 giełd... aż tyle bo wspólnik się uparł na Camry z silnikiem 2.2 a na giełdach szły same 3-litrowe, ale 2 dni przed wyjazdem w końcu trafiłem...

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    jak sciągałeś pierwsze autko to robiłeś wszystko na własną rękę czy w oparciu o czyjeś doświadczenie...
    Hmm... zawsze w oparciu o czyjeś doświadczenia tyle że każdorazowo "kopałem" kwestie przepisów (PL), cen tu i tam, różnych możliwości transportu itd...
    miałem o tyle łatwiej że za wodą mam brata, więc jak czegoś nie byłem pewny - ON sprawdzał na miejscu, tyle że wtedy nie było takich możliwości jakie w tej chwili daje internet...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 18th-November-2012 o 20:20
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #28
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar gizmo
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    2006 FX45 sport/technology
    Postów
    163
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 2 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Jak za pokazanie licencji na aukcji - to nieźle Cię skasowali (chyba że piszesz o prowizji dealera za 3 samochody), ja płaciłem ~300$ od samochodu za:
    -"pokazanie" licencji (kupuje dealer)
    -"refaktoring" (oczywiście na odpowiadającą mi kwotę)
    -załatwienie formalności (papierków) związanych z wysyłką (oczywiście wszystkie koszty związane z wysyłką po mojej stronie)...
    300$ to bardzo dobra cena - musi to być dobry znajomy lub rodzina. Refaktoring na Polskę musi być w "ramach przyzwoitości" chyba, że na Bremerhaven tam przechodzi więcej a i podatki niższe.

  9. #29
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? gizmo Zobacz post
    300$ to bardzo dobra cena - musi to być dobry znajomy lub rodzina. Refaktoring na Polskę musi być w "ramach przyzwoitości" chyba, że na Bremerhaven tam przechodzi więcej a i podatki niższe.
    To były lata '90 - więc może i ceny były inne... normalny pracownik dealera polecony przez znajomego...
    Hmm... może nie próbowałeś ale auto sprawne - zawsze może się popsuć przed refaktoringiem (wpis na fakturze od dealera - samochód z uszkodzeniami : ...) - po odbiorze w polszy (warunkowa) pozostaje profesjonalnie zrobiona opinia zaprzysiężonego rzeczoznawcy... model postępowania podobny do tego z opisu BAJZLA
    odbiór w niemczech to druga możliwość...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 18th-November-2012 o 20:58
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #30
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Nov 2012
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Jeździ
    Chevrolet trailblazer LTZ
    Postów
    106
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie

    Na nasze nieszczęście za 3 najlepsze marki samochodów Amerykanie uwazają że są to Nissan, Toyota i Honda i niestety kupno tez auta dośc tanio i dobrego również jest dość kłopotliwe, co nie zmienia faktu ze jak tak przeglądam ogłoszenia z giełd w US to jest taka możliwośc a wówczas jak to pisze "slepy62" sprowadzenie robi się opłacalne bo wiemy co było nie tak znamy prakycznie historię a kwestia wad ukrytych to już wiadomo, dowiadujemy się zazwyczaj gdy jest auto nasze - ale to każde auto używane posiada.
    Wiadomo wszystko ma swoje za i przeciw no ale po mojemu ten sposób jest wart zachodu . Jeżeli zaś mowa o trudnościach to wiadomo jak ma się osobę zaufana i poczyta się trochę to jest to do załatwienia.
    Spotkałem się z opinią że jest to dość ciężkie - hm dla 60% naszego społeczeństwa sprawdzenie VIN graniczy z cudem a więc ...
    Ja dopóki nie trafiłem na to forum również wiele rzeczy dla mnei bylo czarną magią ale im dłużej tu siedzę tym wiele spraw wydaje się prostszych bardziej oczywistych.
    W wielu przypadkach życzliwość ludzka jest niezastąpiona

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Malowanie auta
    By Rafal in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22nd-August-2016, 20:11
  2. Policja: nowe auta?
    By solista in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4th-April-2013, 00:26
  3. Uwaga na auta ze Stanów
    By sirtrojan in forum NIE POLECAM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8th-February-2013, 12:15
  4. Import auta z US
    By Paweł_Bemowo in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 5th-August-2011, 11:35
  5. Oklejenie auta
    By linkintiger in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29th-January-2011, 01:46

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •