Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 87

Temat: Stillen - układ dolotowy powietrza

  1. #1
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie Stillen - układ dolotowy powietrza

    Jako jedną z pierwszych, podstawowych i najtańszych modyfikacji mogę polecić to montaż profesjonalnego kompletnego układu dolotowego Stillen ( CAI - Cold Air Intake) do wszystkich silników VQ35DE - FX35 i G35.
    Składa się z filtra i osłony, która ma zapobiegać pobieraniu ogrzanego silnikiem powietrza.
    Dodatkowo polecam do tego zestawu z-tube / wstawia się ją w miejsce rezonatora/
    Instrukcja montażu Z-tube do pobrania z działu ... INSTRUKCJE

    Zainstalowany CAI Stillen

    CAI Stillen installed.jpg

    a tu w jeszcze przed instalacją a raczej po wymontowaniu :

    CAI Stillen wyjety.jpg

    Jakie są plusy z montażu takiego zestawu: przede wszystkim zmienia się dźwięk silnika, po wymianie fabrycznej rury zasilającej która zawiera w sobie reduktor szumów na Z-tube silnik nabiera bardziej chropowatego brzmienia i staje się odrobinę głośniejszy. Dodatkowo taki zestaw powinien podnieść moc auta o jakieś 5-8 KM.

    Koszt zestawu na www.stillen.com to około 250 USD.
    Generalnie jako pierwszy mod techniczny baaaardzo polecam.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  2. #2
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Dobry dolot,dobra rzecz,ale rura powinna być aluminiowa (tzw Power rura)
    http://www.tuning.info.pl/artykul-43...ower_rury.html
    dobrym patentem jest także odlączenie odmy,ale niestety w naszych silnikach powoduje to przygasanie na wolnych obrotach lub falujące obroty.

  3. #3
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Black V6 Zobacz post
    Dobry dolot,dobra rzecz,ale rura powinna być aluminiowa (tzw Power rura)
    Może i dobra rzecz ale mi osobiście się do końca nie podoba. Daje taki specyficzny metaliczny pogłos - fajny, żeby posłuchać tego przez chwile ale na dłuższa mete może być męczący. (to moje osobiste zdanie wyrobione podstawie doświadczenia i wrażen odsłuchowych dolotu UTR - w FX35)
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #4
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Ja za tymi chromowanymi metalowymi dolotami zabardzo nie jestem... jednak plastik to plastik a ta chromowana to i tak zaraz sie upierniczy wiec na co komu to.
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  5. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    a ja z kolei jestem fanem metalowch rur dolotowych no ale każdy oczywiscie ma swoje preferencje. rzecz zrozumiała, że nie wszyscy lubią aż tak intensywny dzwięk jaki generuje metal. co do dolotów w fx'ie to troszkę konfiguracji juz przetestowałem i pomierzyłem g-techem (jwt, utr, z-tube, stillen lms cai - w różnych konfiguracjach). pierwsza podstawowa rzecz jeśli ktoś chce odrobinę poprawić serie to wymiana seryjnej rury z tłumikiem szmerów na tzw z-tube (nieważne czy metalowe czy plasikowe). w chwili obecnej mam zainstalowany zestaw LMS CAI (od samej przepustnicy do filtra metalowa rura z miejscem na montaż przepływki) + Stillen Air Box i filtr K&N. I myślę że na tej konfiguracji poprzestanę. Poprzednio mialem lms cai + jwt, a jeszcze wsześniej jwt + utr z-tube.

  6. #6
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Dokladnie to rzecz chyba gustu... ale nie wazne sluchaj nie wiem jak JWT POP robil w twoim FX`ie ale w G uwazam go za dobry dolot rowniez i Stillen chyba najbardziej spotykany w naszych samochodach.
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    JWT bardzo dobry i GŁOOOOŚNY!! - jak jechałem na Morskie Oko w górach, to na jakiś kilometr przed parkingiem jak dałem po garach, to zanim dojechalem, parkigowe chłopaki wyszli na drogę zobaczyć co to za "potworek" sie do nich zbliża i tak grzmi. pozniej z 20min stali wgapieni pod maske zmienilem na stillena bo jest minimalnie cichszy (to nie znaczy cichy) i troche lepiej izoluje cieple powietrze.

  8. #8
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Schirru Zobacz post
    JWT bardzo dobry i GŁOOOOŚNY!! - jak jechałem na Morskie Oko w górach, to na jakiś kilometr przed parkingiem jak dałem po garach, to zanim dojechalem, parkigowe chłopaki wyszli na drogę zobaczyć co to za "potworek" sie do nich zbliża i tak grzmi. pozniej z 20min stali wgapieni pod maske zmienilem na stillena bo jest minimalnie cichszy (to nie znaczy cichy) i troche lepiej izoluje cieple powietrze.
    Dokladnie izolacja jest lepsza Stillena, kocham glos JWT i jego syczenie ahhh non-stop sie prosi o depniecie

    Wracajac do izolacji myslisz ze dobrym bedzie rozwiazaniem owiniecie tasma termoizolacyjna Z-tube ?
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  9. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    nie, po co? nie zauwazysz róznicy zadnej (podejrzewam ze nie uzywasz samochodu w sporcie i nie walczysz o kazde 0.000001 sec ), a stracisz tylko na wyglądzie i prawdopodobnie dzwięku. Z-tube wcale sie tak mocno nie grzeje. JWT ze względu na to że jest otwarty i ma latwiejszy dostęp do powietrza generuje minimalnie większą moc przy maksymalnych obrotach (wtedy gdy silnik ciągnie olbrzymie ilosci powietrza), stillen troche inaczej - bierze powietrze zimniejsze ale za to ma troszkę trudniejszy do niego "dostęp". Nie mierzylem jeszcze tego stillena (zalozylem go dopiero wczoraj), ale jak tylko to zrobie to dam znac ktory lepszy i czy w ogole jest roznica

  10. #10
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Podejrzewam że z plenum spacer JWT Pop zabije mnie dzwiekiem i tego oczekuje a jesli chodzi o te 0.00000001s to moze bez przesady ale chce miec troszke wiecej HP dosc wiecej
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. kompresor stillen na alle
    By sirtrojan in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11th-February-2014, 14:24
  2. Kupię układ dolotowy do fx35
    By MarianoS81 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10th-December-2013, 12:25
  3. DIY: Montaż CAI Stillen + Z-tube
    By sirtrojan in forum FX/QX
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12th-April-2010, 18:00
  4. G35 supercharger stillen
    By Jacob_USA in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4th-February-2010, 21:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •