Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 111 do 120 z 133

Temat: Rozruch silnika

  1. #111
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Kurcze nie wiem czy mam lubrifikacje. To moje pierwsze auto z LPG. Jak to poznac? Jestem umowiony w warsztacie polecanym na forum lpg, ktora zaklada instalacje wlasnie PRINS. Pierwszy wolny termin byl na 15, wiec narazie jezdze na Pb bo sie gazu obawiam. Raz jest ok raz nie... Mam do nich ponad 70km niestety. Z odpalaniem problemu juz nie mam. Za to mam 3 nieorginalne cewki i auto na biegu jalowym nie jest idealnie plynne... Moj mechanik powiedzial, zebym szukal oryginalow bo te zamienniki pewnie niedlugo padna i wogole, ze nie przylegaja idealnie. Wiec chyba kupie komplet uzywek i zobaczymy co bedzie... Zaraz sie podepne pod temat http://www.ifans.pl/showthread.php?2...ighlight=cewka. Chce to ogarnac zanim pojade na regulacje lpg.

    Pozdrawiam
    korzen

  2. #112
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Lubrykant czy lubryfikator - zwal jak zwal to nic innego jak plastikowy zbiorniczek najczesciej w ksztalcie butelki z kroplowka , ktora podaje smarowanie na pierscienie i to sie reguluje iles tam kropelek na minute nie pamietam chyba do 10 ... co by sie nie przegrzewaly czyli znany temat wypalania gniazd zaworowych ...

    Lubrykant czyli substancja smarująca ma zmniejszać zużycie pierścieni. Technologia stara jak mocno wysilone silniki. NIC NOWEGO!!!
    Tam gdzie są możliwości olej podaje się bezpośrednio na tuleję.
    Wraz ze wzrostem zużycia pierścieni i tulei rośnie temperatura spalania. Lubrykant podaje się po to, żeby silnik na gazie żyła tak samo długo jak ten na benzynie a nie 1/3 tego czasu.
    Normalnie trafia na tuleję poprzez otwory smarujące. Dostarczany jest impulsowo w momencie odpowiedniego położenia tłoka w ściśle określonej ilości. W takich warunkach da się to precyzyjnie dawkować a lubrykatory pozwalają na regulację wydajności. Stosuje się to w silnikach w których tuleja nie jest smarowana mgłą olejową a paliwo zawiera siarkę, asfalt czy inne brzydkie składniki. Lubrykant (olej o specjalnych właściwościach) poza smarowaniem spełnia też rolę neutralizatora tych brzydkich rzeczy które powstają w procesie spalania. Jest rozprowadzany po tulei wraz z ruchem tłoka za pomocą pierścieni. Proces dość skomplikowany w obsłudze i wymagający precyzyjnych nastaw. Jest to jednak problem w bardzo wysilonych silnikach.
    Ponieważ LPG jest właściwie czysty w procesie spalania tuleja musi być jakoś smarowana, żeby pierścienie uszczelniające (czyli te które najmocniej "trą" o tuleję) nie chodziły na sucho. Oczywiście część oleju pochodzącego z mgły olejowej zostaje na tulei ale w nowym silniku pierścienie zgarniające robią to tak dokładnie że to co zostało zbyt szybko odparowuje i spala się podczas ruchu tłoka w dół. To co dodajecie jest takim dodatkiem do tego co już jest.

    Jezeli masz to jak tylko otworzysz maske i zajrzysz powinno sie rzucic w oczy

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  3. #113
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Spoko dieki... Sprawdze czy mam lubrykant/lubryfikator jak zona wroci autem. Czytalem o tym na forum LPG. Jest tam polemika, czy to dziala czy nie... Nie ma z tego co wiem zadnych obiektywnych popartych badaniami argumentow za. Wg mnie w teorii brzmi to bardzo sensownie i chetnie bym dolozyl sobei cos takiego jezeli tego nie mam. Czy jest mozliwosc dodania lubryfikacji do istniejacej instalacji LPG??

    P.S. Przepraszam za brak polskich znakow. Tylko jeden z moich kompow ma polskiego win 7. Te z angielskim nie maja opcji wybrania polskiej klawiatury a ja pracuje/pisze po angielsku. Jeszcze raz przepraszam tych, ktorych to w oczy kole. Sila wyzsza....

    Pozdrawiam
    korzen

  4. #114
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    Ponieważ LPG jest właściwie czysty w procesie spalania tuleja musi być jakoś smarowana, żeby pierścienie uszczelniające (czyli te które najmocniej "trą" o tuleję) nie chodziły na sucho. Oczywiście część oleju pochodzącego z mgły olejowej zostaje na tulei ale w nowym silniku pierścienie zgarniające robią to tak dokładnie że to co zostało zbyt szybko odparowuje i spala się podczas ruchu tłoka w dół. To co dodajecie jest takim dodatkiem do tego co już jest.
    Jakoś nie mogę się z tym zgodzić. To musiałbyś mieć dobre przedmuchy aby smarować tuleje od spodu tłoka lubryfikatorem(od góry i tak ulega spaleniu), jeżeli mgła jest słaba to nie potrzebne by były pierścienie zgarniające(widocznie taka ilość jest wystarczająca), niezależnie od paliwa smarowanie jest tulei, wcześniej wszystko nad tłokiem było smarowane,, ołowiem''. Teraz już się go nie stosuje ale gniazda zaworowe wykonane są z mocniejszych materiałów i bardziej bym się skupił właśnie na gniazdach i ich smarowaniu. Z kolei w STAGu w Białymstoku na moje pytanie o lubryfikację, inżynier zapytał czy widziałem filtry od gazu lub membranę w parowniku. Widziałem takie parowniki gdzie po odkręceniu pewnych śrub wypływał olej. A inżynier-No właśnie!Najważniejszy jest skład mieszanki gazowo-powietrznej, jeżeli mieszanka będzie zbyt uboga podnosi się temperatura spalania i wtedy dochodzi do uszkodzeń.

  5. #115
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Nie zaprzeczam ... nie jestem specem wiekszosc moich wypowiedzi to jakies przypomniane cytaty z innych stron , ktore pozniej czesto wklejam jak misie przypomni... tak czy inaczej cuba libre czy tam lubryfikator jest dodatkowym zabezpieczeniem dodatkowym smarowaniem teoretycznie powinien bardzo pomagac i zabezpieczac... w praktyce nikt tego nie potwierdza... ale skoro moze pomoc ... a nie zaszkodzic ... to why not tutaj tez moge sie mylic ale cos kolo 800 zl mi sie kojarzy opcja dodatkowego smarowania tak przynajmniej mi sie kojarzy kiedy rozmawialem wlasnie o PRINS-ie 4gen...

    Pozdro

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  6. #116
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Proponuje tez rozwijac temat w dziale o alternatywach dla naszych silniczkow czyli lpg i diesel ... bo deczko sie OT robi ...
    Tutaj planuje roziazanie problemu w listopadzie i zamkniecie tematu

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  7. #117
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Panie & Pnowie

    Zacznę od Podziękowań dla SIR-a i kolegi LUKASZA, za zinteresowanie i pomoc, jak widać są ludzie , którzy się znają i nie tylko sprzedają wiedzę ale się nią dzielą

    Wracając do tematu :

    Jeżeli ktoś ma namiary na godnego polecenia sprzedawce częsci a konkretnie szukam tego :

    AC AMPLIFER





    kiedyś już z SIR-em grzebiąc po amerykańskich forach dokopaliśmy się tego , ale jakoś nie dopuszczałem tej myśli ... co do mojego trudnego odpalania przy niskich temperaturach ...
    no ale skoro kolejna osoba mi to podpowiada a dodam , że sprawdziłem już chyba wszystkie inne możliwości
    elektryka
    cewki
    aku
    świece
    czujnik położenia wału
    zapowietrzenie
    cały układ dolotowy
    cisninienia paliwa
    lpg
    ble ble ble i wszystko inne co było już opisane

    nadeszła pora na te nietanią część

    więc jeżeli ktoś ma możliwości , opcje, pomysły ... proszę o podzielenie się nimi ... oczywiście sam też obdzwonie ludzi z allegro ... może nie koniecznie będą w temacie ile ta część kosztuje ... bo na hamerykanskim ebaju 200-250 $

    SIR & LUKASZ jeszcze raz wielkie dzięki

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  8. #118
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    oby pomogło
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  9. #119
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    z drugiej strony jak te częśc tłumaczyć na polski .. bo jakos to nie ma za bardzo sensu dla mnie ;/

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  10. #120
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    wzmacniacz/sterownik klimatyzacji ?

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. stukot z silnika
    By sabi82 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 24th-May-2017, 21:44
  2. Osłona silnika
    By milo222 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1st-March-2015, 15:57
  3. Temperatura silnika
    By Midway in forum V9X - V6 (diesel)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16th-December-2014, 16:44
  4. Wymiana silnika
    By MarianoS81 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-May-2014, 16:07
  5. komputer do silnika
    By linkintiger in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30th-April-2012, 04:02

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •