Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 121 do 130 z 143

Temat: Engine Serwis soon

  1. #121
    Trochę już ogarniam Avatar nero113
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    Infiniti FX 45 '08, Fiat 125p '81, Mitsubishi Galant V6 24 '98
    Postów
    95
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    No i ...

    P0308 wrócił.

    Świece zmienione, cewki pozamieniane, kompresja sprawdzona na każdym cylindrze 13-13,5 więc książkowo.
    Jak myślicie, czy może być to kwestia regulacji luzów zaworwych?

  2. #122
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Jak komprecha dobra (a taka jest), to raczej obstawiam czujniki faz rozrzadu, ew rozciagniety lancuch... Choc to bardziej wywalaloby zly sklad mieszanki i ew random misfire.
    Cewki pozmieniane miejscami i sprawdziles czy gdzies przewody nie sa uszkodzone? Jak zmieniales swiece, nie bylo oleju w gniezdach swiecy? Czy jest LPG? Jezeli tak, czy na samym Pb tez sie pojawia blad??
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  3. #123
    Trochę już ogarniam Avatar nero113
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    Infiniti FX 45 '08, Fiat 125p '81, Mitsubishi Galant V6 24 '98
    Postów
    95
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Gdyby przewody były uszkodzone, błąd by wywalało cały czas, a tu pojawia się tylko przy 4200 rpm i wzwyż, a to i tak tylko przy obciążeniu, bo na luzie mogę go sobie gazować do woli i nic nie wywala. Gniazda suche, gdyby były mokre to i tak wyszłoby to na pomiarze ciśnienia, że coś puszcza. LPG jest ale gniazdo nie jest wypalone, ani zawór zawieszony bo ciśnienie ok. Błąd wyskakuje i na PB i na LPG.
    Tak jak piszesz, łańcuch wywalałby zapłon randomowo, a tu tylko komunikuje 8 cylinder. Jestem na 90% przekonany,że to luz na 8 zaworze ( ale czy na pewno? )

    Czujniki faz rozrządu, to to samo co czujniki położenia wałka rozrządu (crankshaft position sensor) A29-652-N23? Jutro chcę je zamienić miejscami (zdjęcia w załączniku).
    Jeżeli te czujniki o których Ty piszesz to co innego mógłbyś mnie trochę nakierować gdzie ich szukać, ewentualnie czy znasz może ich symbol?
    Attached Images Attached Images

  4. #124
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    a moze podłaczyć go pod consulta w nissanie - wypluwa czasem bardziej precyzyjne komunikaty o błedach

    nie wczytywałem się ale ruscy też walczyli z tym problemem. chyba padło na katy!

    http://autodata.ru/article/all/infiniti_fx45_katalizatory/

    https://translate.google.com/transla...atalizatory%2F
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #125
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Kurcze katym, to wywalaloby blad kata, sondy lambda/zly sklad mieszanki... Choc 45 ma katy przy kolektorach z tego co pamietam, wiec moze byc inaczej.
    Czujniki polozenia walka sa w VQ35 z tylu wkrecone w glowice. Nie o nich mowie. One Ci wysypia tez blad.
    Ja pisalem o tych https://www.amazon.com/Infiniti-2379.../dp/B00L2O72WM tak na szybko link pierwszy lepszy, ale jest schemat. Kiedys czytalem, ze w VQ35 powoduja wlasnie dziwne do zdiagnozowania problemy z wypadaniem zaplonow.
    Najlepiej zrob tak jak SIR mowi. Na consult moga wyjsc inne/dodatkowe bledy... Najlepiej byloby przejechac sie z laptopem. Ew mozna wpiac taki monitor "life data" w obd, ktory na biezaco zapisuje dane. Pozniej na kompie mozna sprawdzic, w jakich warunkach wywala blad...
    Masz elma357? Mozesz zrobis jeszcze jedna rzecz. W czasie jazdy, jak wywali blad, wejdz na manuala i trzymaj go na tych 4500obr/min i wykasuj blad. Chodzi mi o to, czy usterka wystepuje tylko chwilowo przy 4200, czy caly czas powyzej tej predkosci obrotowej cos jest nie halo. Jak nie wroci, to moze byc cos z ukladem paliwowym? Wtryskiwacz? Cisnienie paliwa? Jak jest caly czas, to moga byc katy... Tylko dlaczego jest wypadanie zaplonu a nie sonda lambda/zly sklad mieszanki?
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  6. #126
    Trochę już ogarniam Avatar nero113
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    Infiniti FX 45 '08, Fiat 125p '81, Mitsubishi Galant V6 24 '98
    Postów
    95
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Kurcze katym, to wywalaloby blad kata, sondy lambda/zly sklad mieszanki... Choc 45 ma katy przy kolektorach z tego co pamietam, wiec moze byc inaczej. ( Mój już ich nie ma od maja tego roku... i było do tej pory ok. - czujniki są dopiero przed i po drugim rzędzie katów...)
    Czujniki polozenia walka sa w VQ35 z tylu wkrecone w glowice. Nie o nich mowie. One Ci wysypia tez blad. ( u mnie te czujniki są całkowicie z przodu silnika - od chłodnicy )
    Ja pisalem o tych https://www.amazon.com/Infiniti-2379.../dp/B00L2O72WM tak na szybko link pierwszy lepszy, ale jest schemat. Kiedys czytalem, ze w VQ35 powoduja wlasnie dziwne do zdiagnozowania problemy z wypadaniem zaplonow. ( poszukam ich ... )
    Najlepiej zrob tak jak SIR mowi. Na consult moga wyjsc inne/dodatkowe bledy... Najlepiej byloby przejechac sie z laptopem. Ew mozna wpiac taki monitor "life data" w obd, ktory na biezaco zapisuje dane. Pozniej na kompie mozna sprawdzic, w jakich warunkach wywala blad...
    Masz elma357? ( mam na tym go zdiagnozowałem, ale faktycznie podjadę na CONSULTAcje..) Mozesz zrobis jeszcze jedna rzecz. W czasie jazdy, jak wywali blad, wejdz na manuala i trzymaj go na tych 4500obr/min i wykasuj blad. Chodzi mi o to, czy usterka wystepuje tylko chwilowo przy 4200, czy caly czas powyzej tej predkosci obrotowej cos jest nie halo.( Powyżej też występuje. 4200 to taka granica, gdzie zaczyna się pierdzielić. Czasem przy 4200, a czasem dopiero przy 5000 i ponad się wysypuje, czuję wtedy że jeden gar przestaję chodzić jak powinien .. tzn. jedzie bez problemu tylko jakby czasami tracił werwę i miga ten cholerny S.E.S. potem jak odpuszczę to pod 4200 śmiga jak zawsze. ) Jak nie wroci, to moze byc cos z ukladem paliwowym? Wtryskiwacz? Cisnienie paliwa? (Wykluczone - LPG i PB robią to samo ) Jak jest caly czas, to moga byc katy... Tylko dlaczego jest wypadanie zaplonu a nie sonda lambda/zly sklad mieszanki? ( Przy Katach byłoby raczej P0300 - czyli ogólny Missfire, a tu mamy wskazanie na konkretny cylinder więc na boku będę inwestygował opcję z luzem zaworowym ósmego cylindra )
    ..... karwasz twarz...
    Ostatnio edytowane przez nero113 ; 29th-September-2016 o 21:48

  7. #127
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Tylko dziwne ze na kompresji ci nie wyszło... Pozamieniaj cewki i zobacz jak będzie? Jak lpg i pb to samo układ paliwowy odpada.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  8. #128
    Trochę już ogarniam Avatar nero113
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    3miasto
    Jeździ
    Infiniti FX 45 '08, Fiat 125p '81, Mitsubishi Galant V6 24 '98
    Postów
    95
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cewnikowanie od razu zrobiłem. Prawo na lewo, od tyłu do przodu... i cały czas ósemka

  9. #129
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Kenio79
    Do??czy?
    Jul 2016
    Mieszka w
    Szczytno
    Jeździ
    Q50 2014 czarny
    Postów
    124
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 12 raz/y

    Domy?lnie

    Wyskoczył mi komunikat Engine Serwis Soon. Więc skasowałem komunikat przy pomocy interfeisa OBD II bo akurat mi doszedł i pojechałem na wymianę oleju. Ale teraz nie mogę ustawić kilometrów kolejnej wymiany na wyświetlaczu. Ustawiam kilometry ale po sprawdzaniu co jakiś czas skala się nie przesuwa. Co Wy na to ?

  10. #130
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jul 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    FX35, 2007, czarny
    Postów
    88
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Pany, pomóżcie
    Wyskoczył mi ESS i odczytałem kody pedałowym sposobem, ale interpretacja mnie przerosła
    Mianowicie liczę błyski i mam w kolejności 2 długie, 11(!) krótkich, 10 krótkich i 3 krótkie. Gdyby nie te 11 krótkich w środku, to jakoś bym sobie z tym poradził, ale tak to nie wiem jak na to patrzeć.
    Będę wdzięczny za wytłumaczenie o co może chodzić.

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Engine Serwis Soon
    By Kenio79 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 6th-June-2017, 23:29
  2. kontrolka service engine soon
    By sabi82 in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14th-July-2016, 21:30
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3rd-November-2014, 17:57
  4. Servis Engine Soon
    By Jacob_USA in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 7th-September-2012, 09:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •