Poka? wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zużycie silnika na lpg

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie Zużycie silnika na lpg

    Witam

    czy 5 lat dla FX35 na gazie to dużo czy nie ? wiem wiem teoretycznie jak instalacja dobra to nie ma różnicy czy gaz czy benzyna ino czy 5 lat temu były już tak dobre instalki jak teraz ?

    ps. prins wymienia ten silnik jako podatny na uszkodzenia ...o co loto ?
    Ostatnio edytowane przez milo222 ; 25th-March-2013 o 13:39

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? milo222 Zobacz post
    Witam

    czy 5 lat dla FX35 na gazie to dużo czy nie ? wiem wiem teoretycznie jak instalacja dobra to nie ma różnicy czy gaz czy benzyna ino czy 5 lat temu były już tak dobre instalki jak teraz ?

    ps. prins wymienia ten silnik jako podatny na uszkodzenia ...o co loto ?
    Że niby nasze v6 są podatne na wypalanie gniazd zaworowych.. sam już nie wiem , czy to nie przesadzona teoria...
    Ja mam prinsa założonego dodatkowe smarowanie tym lubryfikatorem czy jak to dziadostwo sie zwie i jest już około 3,5 - 4 lat silniczek sprawuje się dobrze regularnie serwisowany dolewane smarowanko filterki itd itp i powiem szczerze... a ostatnio sporo sprawdzałem szukając przyczyny długiego kręcenia na mrozie i silniczek jest w dobrej kondycji minimalnie czuć różnice w mocy bo to naturalne ale komputerek nie pokazuje żadnych błędów ... spalanie w normie ... żadnych dziwnych rzeczy nie zauważyłem ...
    Uważam , że jeżeli przez te 5 lat wszystko było na bierząco doglądane to nie ma się czego bać
    Najlepiej jednak dać na przegląd przed kupnem .. żeby mieć jasność dobry serwis powie ci wprost , czy instalacje daje rade ... czy jest odpowiednia ....
    Tutaj komentarze mogą być różne zależy kto jakie ma życiowe doświadczenie z gazem ...
    Prawe powie tylko fachowiec jak oddasz do sprawdzenia ... my możemy tylko gdybać sugerować...
    to tak jak ludzie wrzucają autka do oceny .. ze zdjęci powiesz o wizualnej kondycji ...(powiedzmy) bo teraz aparaty i obróbka czynią cuda !!!
    Ale co tak naprawdę jest z autem powie ci tylko ktoś kto zobaczy przejedzie się odpali na zimno i podniesie zdejmie koła ble ble ble

    Powtóze u mnie około 4 lat ... lpg smiga dałem na dobe do serwisu i powiedzieli , że instalacja dobrana jest jedna z lepszych (droższa) plus dodatkowe smarowanie po wymianie filtró i delikatnej regulacji stwierdzono , że jest wszystko tak jak być powinno a samo autko praca silnika po podłączeniu kompa ... stwierdzsono , że pracuje wszystko tak jakby instalacji w ogóle nie było...
    Ale powtarzam to tylko moja opinia a specjalistą nie jestem ...
    Pozdrawiam

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Ja dlatego jestem przeciwnikiem gazowania VQ35DE... bo żal mi silnika... i nigdy nie założę gazu... ale to moje zdanie...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Spojrzeć też trzeba tak , że wielu ludzi nie jezdziłoby teraz INFI gdyby nie gaz ze względu na koszta eksploatacji ...
    a dzięki takiemu rozwiązaniu jednak ludzie mają możliwośc w jakiś sposób jednak spełnić swoje motoryzacyjne marzenie ..
    Nie jestem dumny z tego , że mam gaz...
    Ale jestem dumny z tego , że mam INFINITI i stać mnie na jego utrzymanie
    Może jak już bede starszy postawie ten cholerny dom co ciągle po głowie chodzi i zamiast pływania otworze sobie przed domem kiosk z gazetami heheh
    To wtedy kupie INFI i nie zagazuje :P:P:P

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  5. #5
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    LPG to paliwo w dodatku tanie paliwo więc nie widzę powodów żeby aut nie gazować,zresztą nie takie fury na gazie śmigają

    http://www.youtube.com/watch?v=-PhbV_ZkZ_k

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    Że niby nasze v6 są podatne na wypalanie gniazd zaworowych.. sam już nie wiem , czy to nie przesadzona teoria...
    Wg mnie podatne sa wszystkie silniki jeżeli instalację montował kowal, masz przykład ze swoim gdyby te silniki padały od LPG to padłby i tobie.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kmn
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    jest fx 50S black było fx50S white, fx35 Igen
    Postów
    492
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Jeździłem dieslem więc proszę o wyrozumiałość Po przejechaniu się po mieście troszkę gazowaniu, otwieram maskę i silnik maga gorący. Czy to normalne? Czy to od tego, że wyższa temp.spalania gazu( jechałem na podtlenku LPG) i tak się nagrzał?
    black & white

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar Lee
    Do??czy?
    Feb 2013
    Mieszka w
    Wielkopolska wieś :)
    Jeździ
    FX35 '06 RWD FL - Full Black monster
    Postów
    329
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Wyznacznikiem temp. płynu, a co za tym idzie silnika, jest... wskazówka na blacie ...jeśli tam, jest w porządku to nie ma się co zastanawiać, ino jezdzić... a PB/Lpg szybciej chwytają temp. silnika, jak i też wolniej się schładzają, w porównaniu z ropopochodnymi ... co do jazdy na Lpg daje banana, bo nie raz auto długo stoi i praktycznie momentalnie ( szybko ) przełącza się na gaz
    Pzdr.
    <<<<<<<<<<<<<<<<<< ------------------------------------------------------------------------------------------------------ >>>>>>>>>>>>>>>>>
    FX 35 - BY TOMEK BLACK EDITION - 2006 - TOURING, SPORT, HANDS FREE, ENTERTAINMENT ... LPG by STAG 300 PREMIUM ...

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kmn
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    jest fx 50S black było fx50S white, fx35 Igen
    Postów
    492
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Lee dzieki za szybka odpowiedz. Od razu jestem spokojniejszy:-) Na blacie jest minimalnie ponizej polowy. Pozdrawiam
    black & white

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Grucha
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań, okolica
    Jeździ
    FX37S, 2011, platinum
    Postów
    332
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? milo222 Zobacz post
    Witam

    czy 5 lat dla FX35 na gazie to dużo czy nie ? wiem wiem teoretycznie jak instalacja dobra to nie ma różnicy czy gaz czy benzyna ino czy 5 lat temu były już tak dobre instalki jak teraz ?

    ps. prins wymienia ten silnik jako podatny na uszkodzenia ...o co loto ?

    Hej Miłosz,
    ja w swoim mam instalkę LPG zakładaną przez 1-go właściciela w kraju w, bodajże, 2007 lub 2008 roku.
    Sam przez rok posiadania zrobiłem około 80 tkm na gazie i właśnie ostatnio poprosiłem mechanika przy sprawdzaniu stanu świec i cewek o zbadanie sprężania: miło było usłyszeć, że na każdym garnku jest w normie i najważniejsze w miarę równe


    mam prince'a z lubryfikacją i śmiga bez szemrania...oleum co 10tkm do wymiany razem z filtrami...


    i oby tak dalej


    pozdro świąteczne !!!

Podobne w?tki

  1. LPG
    By sirtrojan in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23rd-September-2020, 19:27
  2. Zużycie paliwa na postoju fx35
    By chelmik16 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10th-June-2014, 09:46
  3. co użytkownicy myśla o LPG i inne offy z tematów LPG
    By Tomek g35c in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 3rd-April-2013, 16:32
  4. Lpg do fx 35
    By dexsterek in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14th-March-2013, 13:43
  5. LPG w FX
    By mapmen in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 6th-January-2012, 16:12

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •