Poka? wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Odpowietrzanie silnika w infiniti g37 2012 rok europa

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37, 2012, czarny
    Postów
    2
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Odpowietrzanie silnika w infiniti g37 2012 rok europa

    Witam Was bardzo serdecznie!

    Mam mały problem, mianowicie zakupiłem uszkodzone Infiniti G37 Sedan. Po naprawie samochód odpala jeździ ale niestety się gotuje woda. Zawiozłem do mechanika i nie może sobie poradzić z odpowietrzeniem układu chłodzenia w tym samochodzie. Sprawdzali i Uszczelka pod głowicą jest OK!.

    Czy mógłby ktoś polecić dobry i sprawdzony niezależny serwis Infiniti w Warszawie lub okolicach?

    Będę bardzo wdzięczny.

    Chyba że może ktoś z Was wie jak to odpowietrzyć...?

    Pozdrawiam

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    jak sie gotuje to raczej coś jest zablokowane - albo pompa zdechła i nie kręci - albo kręci na poł gwizdka.

    Odpowietrzenie robi sie klasycznie nagrzewasz auto aż pójdzie w duży obieg - odpalasz grzanie na maxa - pobutujesz chwile zeby sie przemieliło, dolewasz płynu jeśli jest potrzeba.

    Jak sie grzeje to obstawiam najpierw pompę


    No i wracamy do podstaw.

    Zanim napiszesz jakiegokolwiek posta wypada przywitać sie z forumowiczami.

    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Bardzo często występuje problem z termostatem w silnikach VQ...
    Czy silnik przegrzewa się jedynie na wolnych obrotach i czy podczas pracy na wolnych obrotach leci ciepłe powietrze z nawiewów jeśli je ustawimy na maksa ?
    Czy dopiero zaczyna grzać z nawiewów w momencie jak podtrzymujemy silnik na podniesionych obrotach np. do 1500 ??

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Dec 2018
    Mieszka w
    Brodnica
    Jeździ
    g37s ,2009, brązowy
    Postów
    12
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Bardzo często występuje problem z termostatem w silnikach VQ...
    Czy silnik przegrzewa się jedynie na wolnych obrotach i czy podczas pracy na wolnych obrotach leci ciepłe powietrze z nawiewów jeśli je ustawimy na maksa ?
    Czy dopiero zaczyna grzać z nawiewów w momencie jak podtrzymujemy silnik na podniesionych obrotach np. do 1500 ??
    Miałem z tym problem ale rozwiązałem go pozytywnie a mianowicie
    Bierzemy lejek wysokości minimów 50 cm wkładamy go do wlewu korka chłodnicy , uszczelniamy go bardzo dokładnie w wlewie chłodnicy , ja zrobiłem to zwykłą taśmą izolacyjną , następnie zakładamy rękawice ochronne kolega w tym czasie uruchamia silnik , na wolnych obrotach silnika , wlewamy płyn chłodniczy do lejka około pół objętości misy lejka , ustawiamy nawiew i temperaturę na maksa w samochodzie i stopniowo podnosimy obroty silnika , jesli wszystko przebiega prawidłowo to w lejku powinny ukazać sie bąbelki powietrza , czynność tą wykonujemy do czasu aż w lejku przestanie nam bulgotać płyn , oczywiście jesli zachodzi potrzeba , płyn należy uzupełniać na bieżąco , gdy poczujemy w kabinie nawiew ciepłego powietrza a w lejku przestały uchodzić pęcherze , czynność możemy zakończyć

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar tiger456
    Do??czy?
    Nov 2015
    Mieszka w
    Zamość
    Jeździ
    Infiniti G35 Coupe 04', EX37 09', FX35 04', Nissan Maxima A33 VQ30DE, FX37S 09'
    Postów
    1,020
    Podziękował
    20
    Otrzymał podziękowanie 79 raz/y

    Domy?lnie

    Nie do końca, przód auta powinien być przede wszystkim podniesiony mocno do góry, bo układ jest ciężki do odpowietrzenia i jeżeli nagrzewnica jest zapowietrzona to będzie efekt "poduszki" powietrznej, płyn będzie się cały czas przegrzewać i będzie wywalać go nawet przez zbiorniczek wyrównawczy. Ostatnio miałem taki przypadek, że musiałem zdejmować węże od nagrzewnicy, uzupełniać ją ręcznie płynem i odpowietrzać. Dopiero to załatwiło problem.
    Pozdrawiam, Patryk.

Podobne w?tki

  1. Twardy dysk w fx 2012 rok
    By MISWRO in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26th-July-2019, 09:47
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 5th-June-2014, 09:43
  3. Fx 30d rok 2012
    By tomi300 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23rd-April-2012, 22:30
  4. Nowy FX 2012 Rok
    By seba79 in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11th-August-2011, 23:51

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •