Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Automat w samochodach Infiniti

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie Automat w samochodach Infiniti

    Hej,

    Mam pytanie do właścicieli aut Infiniti. Jak się sprawuje automat ? I jaki to rodzaj automatu ? Infiniti ma jeden rodzaj skrzyni automatycznej w różnych samochodach czy też zależy to od modelu ?

    Pytam w kontekście kupna Q50. Ostatnio jeździłem Lexusem RX450h i sam już nie wiem czy automat rzeczywiście nadaje się do moich potrzeb, czyli dynamicznej jazdy.

    Tak zmiana biegów była niewyczuwalna i szybka (bezsprzęgłowa skrzynia), ale trochę denerwujące było opóźnienie na naciśnięcie pedału gazu. A więc załóżmy chce rozpędzić szybko autko, naciskam pedał gazu i jest opóźnienie dość duże. I przez to jestem w plecy nawet ze słabszymi autkami. Miałem taką sytuacje, że ruszam na światłach normalnie i widzę, że samochód obok daje po heblach. Robię kickdown, ale zanim autko zrozumiało co chcę to ten drugi samochód był już mocno z przodu. Potem jak już ciągnie to idzie naprawdę ładnie, nie miałem żadnych zastrzeżeń tutaj, ale ta reakcja na gaz jest trochę wkurzająca. Jednak manual daje większą kontrolę. Z drugiej strony przy normalnej jeździe komfort użytkowania w automacie jest bezcenny, jak pojeździłem trochę to człowiek sobie uświadamia jak głupią czynnością jest zmiana biegów.

    Pytanie do Was jak to jest w Infiniti ? Jeśli chodzi o reakcje na naciśnięcie pedału gazu i samą zmianę biegów? Byłbym wdzięczny za Wasze odczucia w porównaniu z innymi autami. Kiedyś jeździłem DSG i mam wrażenie, że tam reakcja na pedał gazu była szybsza niż w tym Lexusie.

    Wie ktoś w ogóle jaka skrzynia będzie w Q50 ? W specyfikacji jest tylko informacja, że siedmiostopniowa. Prośba o wszelkie opinie, co bym wiedział coś więcej przed jazdą próbną w październiku

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Hej,

    Mam pytanie do właścicieli aut Infiniti. Jak się sprawuje automat ?
    Pytam w kontekście kupna Q50. Ostatnio jeździłem Lexusem RX450h i sam już nie wiem czy automat rzeczywiście nadaje się do moich potrzeb, czyli dynamicznej jazdy.
    Tak zmiana biegów była niewyczuwalna i szybka (bezsprzęgłowa skrzynia), ale trochę denerwujące było opóźnienie na naciśnięcie pedału gazu. A więc załóżmy chce rozpędzić szybko autko, naciskam pedał gazu i jest opóźnienie dość duże. I przez to jestem w plecy nawet ze słabszymi autkami. Miałem taką sytuacje, że ruszam na światłach normalnie i widzę, że samochód obok daje po heblach. Robię kickdown, ale zanim autko zrozumiało co chcę to ten drugi samochód był już mocno z przodu. Potem jak już ciągnie to idzie naprawdę ładnie, nie miałem żadnych zastrzeżeń tutaj, ale ta reakcja na gaz jest trochę wkurzająca. Jednak manual daje większą kontrolę. Z drugiej strony przy normalnej jeździe komfort użytkowania w automacie jest bezcenny, jak pojeździłem trochę to człowiek sobie uświadamia jak głupią czynnością jest zmiana biegów.
    Pytanie do Was jak to jest w Infiniti ? Jeśli chodzi o reakcje na naciśnięcie pedału gazu i samą zmianę biegów? Byłbym wdzięczny za Wasze odczucia w porównaniu z innymi autami. Kiedyś jeździłem DSG i mam wrażenie, że tam reakcja na pedał gazu była szybsza niż w tym Lexusie.
    Wie ktoś w ogóle jaka skrzynia będzie w Q50 ? W specyfikacji jest tylko informacja, że siedmiostopniowa. Prośba o wszelkie opinie, co bym wiedział coś więcej przed jazdą próbną w październiku
    Skrzynia biegów będzie identyczna jak w M-ce...
    Jeżdziłem M35h i .... idzie ze startu i ciągnie lepiej niż FX50, więc w wypadku Q50h - powinno być jeszcze lepiej
    O ile się nie mylę - chcesz kupić Q50h - więc wyboru nie masz, z manualną skrzynią jest tylko diesel (z tego co sprawdzałem na stronach jUSA - czy to dla 3.7 czy 3.5h jest tylko automat).

    Jeżeli nie kupujesz samochodu do typowo sportowo-weekendowej jazdy tylko do jazdy codziennej to moim zdaniem tylko automat.
    Nowoczesne automaty nie ustępują skrzyniom manualnym (chyba że ewidentnie sportowym).
    Problem bardziej wynika z umiejętności wykorzystywania możliwości skrzyni automatycznej.
    Konkretnie w przypadku (skrzynia 7-biegowa):

    1. w trybie "D" (normal):
    a - automatycznym - przy przyśpieszaniu skrzynia działa faktycznie z pewnym opóźnieniem, chcesz szybszej reakcji musisz wcisnąć pedał gazu w podłogę ("przełamać" duży opór pedału gazu w położeniu ok. 2 cm od podłogi) ale skrzynia tak czy tak działa z opóźnieniem...
    b - manualnym - w każdej chwili możesz przejść na tryb manualny-łopatki, reakcja jest szybsza ale silnik-skrzynia tak czy tak pracują w trybie "normal", po kilkiudziesięciu sekundach "bezruchu" skrzynia samoczynnie przełączy się na tryb automatyczny

    2. w trybie "DS" (sport) przełączenie w większości nowszych modeli Infiniti: w tybie "D" przyciągasz gałkę zmiany biegów w kierunku do siedzenia kierowcy:
    a - automatycznym - zmiany następują dużo szybciej, silnik jest utrzymywany na dużo wyższych obrotach, reakcje na wciśnięcie pedału gazu są prawie bezzwłoczne, w wypadku odpuszczenia gazu zmiana na wyzszy bieg zachodzi ze znacznym opóźnieniem
    b - manualnym - (gałką biegów lub łopatkami przy kierownicy) - jak wyżej tyle że reakcja jest natychmiastowa, poza tym możesz redukować naraz kilka biegów w dół jednocześnie wciskając pedał gazu ! , przełączenie na automat następuje dopiero po przesunięciu z powrotem gałki zmiany biegów w położenie "D"

    Odrębna sprawa że jazdy na manetkach trzeba się po prostu nauczyć gdyż różni się ona od normalnej redukcji gałką zmiany biegów, bardzo dużo ludzi nie używa manetek czy wręcz "nie wie jak to się robi"

    Co do samego ruszania ze stojącej pozycji - jeżeli chcesz sam decydować o przyśpieszeniu i zarazem uślizgu - musisz wyłączyć ESP - inaczej w pierwszym momencie ruszenia układ ESP będzie zmniejszał moc za względu na uślizg kół.
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 1st-September-2013 o 11:01
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    Tomek g35c (1st-September-2013)

  4. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Alexaus11
    Do??czy?
    Oct 2011
    Mieszka w
    Irlandia
    Jeździ
    LEXUS IS-F
    Postów
    327
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Miałem taką sytuacje, że ruszam na światłach normalnie i widzę, że samochód obok daje po heblach. Robię kickdown, ale zanim autko zrozumiało co chcę to ten drugi samochód był już mocno z przodu. Potem jak już ciągnie to idzie naprawdę ładnie, nie miałem żadnych zastrzeżeń tutaj, ale ta reakcja na gaz jest trochę wkurzająca.
    Mialem wiele automatow ...poprzez chocby Bmw M6..... Infiniti G35s ..... byly zabawy z CLS63AMG a teraz Lexus IS-F , swietne auta i mialem setki sytuacji ktorych opisujesz ,jakkolwiek bys nie ustawil skrzyni , czy wylaczyl trakcje ...to jednak proponuje bardziej poszukac czegos z napedem na 4 butywtedy nie bedzie musial ogladac rejestracji kolegi z pasa obok,ale zalezy co lubisz.

    Ojciec ma Lexa 430h i przez to chocby ze to hybryda to takie starty to masakra , nie wspominajac o wadze auta.

    a co do Q50 to tam ktokolwiek przewiduje wersje X ??

    p.s Nie ma jak profesionalizm ''Slepego'' swietnie opisane dzialanie skrzyni

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    misiektoja - jesteś z Warszawy to umów się w ASO na jazdę próbną G37 - najlepiej X i się pobaw. U mnie skrzynia działa fajnie i całkiem szybko potrafi zrzucić z 7ki nawet do 3ki.

  6. #5
    Trochę już ogarniam Avatar mzie
    Do??czy?
    Jun 2013
    Mieszka w
    Góry
    Jeździ
    FX35, 2009, czarny
    Postów
    65
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Skrzynia poprawna, ale jak to mówią jaj nie urywa...
    Lexus IS-F w trybie sport kapitalny - ale to supersamochód. Nowe Porsche równie i generalnie dwusprzeglowe w Audi.
    Recepta jedna, testowo przejechać każdym z aut i ocenić organoleptycznie, Czy Ci pasuje.
    W porównaniu do tej w Mazdzie, skrzyniami Infiniti powinieneś być zachwycony.

    Druga rzecz ważna to moc auta. Inaczej czuć zmianę w autach jak pcha je 200, 300 ponad 400 kucy.

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Hej,

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiliście. Dodatkowo poczytałem jeszcze na forach zagranicznych i większość chwali skrzynie w Infiniti, a więc chyba moje obawy były bezpodstawne. Oczywiście jazda próbna będzie, mam nadzieję, że nie będzie żadnych opóźnień i uda się umówić w październiku. Pytanie na ile uda mi się stestować autko w kilkanaście minut. Jeszcze wczoraj jechałem nową 6 w automacie i tam niestety gorzej niż w tym Lexusie, chociaż jakiejś tragedii nie było (na forum mazdaspeed.pl trochę osób na to narzekało).

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Zawsze możesz umówić się na jazdę aktualnym modelem - to w zasadzie od ręki, nowym lub używanym. Nie musisz czekać do października. Ja, gdy kupowałem Infiniti mogłem sobie pojeździć kilkoma modelami - nikt mnie nie poganiał i nie ustalał trasy. Wiem, że Tomek i Ślepy mieli infiniti na cały dzień do pojeżdżenia - podpytaj, jak to załatwili.

  9. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Zawsze możesz umówić się na jazdę aktualnym modelem - to w zasadzie od ręki, nowym lub używanym. Nie musisz czekać do października. Ja, gdy kupowałem Infiniti mogłem sobie pojeździć kilkoma modelami - nikt mnie nie poganiał i nie ustalał trasy. Wiem, że Tomek i Ślepy mieli infiniti na cały dzień do pojeżdżenia - podpytaj, jak to załatwili.
    Jeżeli złożyłeś zamówienie "mają Ci dać"

    Jeżeli jesteś poważnie zinteresowany kupnem - powinni..., nie wiem z kim rozmawiałeś w salonie, podejdź do Martyny Nestoruk,
    w razie problemu daj znać na priv...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za podpowiedzi. Jak już Q50 będzie w Polsce to będę z nimi gadał, może da rade wyrwać samochód chociaż na 2 godziny, żeby sobie w spokoju pojeździć. Nie lubię jazd próbnych z handlowcem na siedzeniu obok, bo wiadomo, że tak nie pojeździ się w spokoju.

    Ja rozmawiałem z Szymonem Wypiorem, na razie umówiliśmy się na jazdę próbna jak już będą samochody w Polsce, ale nie rozmawialiśmy na temat długości tej jazdy

    Ja określiłbym siebie jako prawie zdecydowanego. Jeszcze chodzi mi trochę po głowie Volvo S80 T6 AWD z silnikiem benzynowym 3,0 Turbo i mocy 304KM w najwyższej wersji wyposażenia Executive oraz Jaguar XF z silnikiem benzynowym 3.0 V6 o mocy 340KM w wersji wyposażenia Premium Luxury. Kosztowo wychodzi to samo co Infiniti Q50S hybryda w full opcji. A wiec jak na jeździe próbnej będzie ok i dadzą odpowiednio zachęcający upust to pewnie się zdecyduje na Infiniti, jakoś Volvo i Jaguar nie do końca mnie porywają, poza tym stylistycznie Q50 wygląda najlepiej

    W ogóle może ktoś powiedzieć na jaki upust można u nich liczyć ? Przy aucie za 250-260tys. jest szansa zejścia o 10-15tys ? Na ile są elastyczni ? Słyszałem, ze Infiniti ma dość duże marże :P Jak 2 lata temu Mazde kupowałem w Odysseyu to tam strasznie ciężko było coś wyrwać, przy aucie za 140tys zeszli tylko 5 tysi.

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    S80 i XF są trochę większe od G/Q50.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Automat głupieje ?
    By misiektoja in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18th-July-2019, 20:57
  2. Nawigacja w samochodach Infiniti
    By misiektoja in forum Navi / Nawigacja
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24th-April-2017, 23:59
  3. Czasy 0-100 w samochodach Infiniti
    By misiektoja in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19th-October-2014, 18:31
  4. G35 maly problem ze skrzynia automat
    By luki in forum Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30th-January-2012, 21:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •