Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Nawigacja w samochodach Infiniti

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie Nawigacja w samochodach Infiniti

    Hejka,

    Może mi ktoś naświetlić temat nawigacji w samochodach Infiniti ? Jak to wygląda ? Czy mapy są aktualizowane, jak często, jak pokrycie dróg w Polsce ? Kto jest dostawcą map ? Jak z bazą punktów POI ? W jakim formacie są te punkty POI, czy można dogrywać własne (np. fotoradary z poiplaza.com) ? Czy jest opcja na jakiś live traffic, automatyczne omijanie korków etc ?

    Obecnie mam panel Vivo-Media VM-9951 z Automapa EU, mapy bardzo dokładne, na stałe wpięty modem 3G, a więc automatycznie pobierane informacje o ruchu na ulicach i adekwatne wyznaczanie tras z omijaniem korków. Płacę za roczną subskrypcję, a więc autko automatycznie też aktualizuje punkty POI, ostrzega mnie na bieżąco przed fotoradarami i innymi utrudnieniami. Strasznie przyzwyczaiłem się do tego, mega wygodne rozwiązanie, ale z tego co widzę te fabryczne navi w Infiniti dość mocno ograniczone są.

    Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami ? Można jakoś podpiąć modem 3G, ew. udostępnić za pomocą telefonu ? Jak radzicie sobie z fotoradarami jak jedziecie na trasy. Może są jacyś producenci zewnętrzni, którzy robią zamienne bardziej wypasione panele do samochodów Infiniti (VivoMedia nie ma dla Infiniti)? Najlepiej na Androidzie ?

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Hejka,

    Może mi ktoś naświetlić temat nawigacji w samochodach Infiniti ? Jak to wygląda ? Czy mapy są aktualizowane, jak często, jak pokrycie dróg w Polsce ? Kto jest dostawcą map ? Jak z bazą punktów POI ? W jakim formacie są te punkty POI, czy można dogrywać własne (np. fotoradary z poiplaza.com) ? Czy jest opcja na jakiś live traffic, automatyczne omijanie korków etc ? Obecnie mam panel Vivo-Media VM-9951 z Automapa EU, mapy bardzo dokładne, na stałe wpięty modem 3G, a więc automatycznie pobierane informacje o ruchu na ulicach i adekwatne wyznaczanie tras z omijaniem korków. Płacę za roczną subskrypcję, a więc autko automatycznie też aktualizuje punkty POI, ostrzega mnie na bieżąco przed fotoradarami i innymi utrudnieniami. Strasznie przyzwyczaiłem się do tego, mega wygodne rozwiązanie, ale z tego co widzę te fabryczne navi w Infiniti dość mocno ograniczone są. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami ? Można jakoś podpiąć modem 3G, ew. udostępnić za pomocą telefonu ? Jak radzicie sobie z fotoradarami jak jedziecie na trasy. Może są jacyś producenci zewnętrzni, którzy robią zamienne bardziej wypasione panele do samochodów Infiniti (VivoMedia nie ma dla Infiniti)? Najlepiej na Androidzie ?
    Praktycznie wszystkie rzeczy które opisujesz są + Michelin Guide Book, za wyjątkiem możliwości corocznych aktualizacji navi - bo za to w salonie należy wybulić ok.... 2500-zł (aktualizacja to 5 DVD i ok. 4 godzin wgrywania) więc jak ktoś ma aktualizację na forum to staramy się jakoś to przeskoczyć ....

    Punkty POI możesz sobie dopisywać i tworzyć własne, radary są i dopisywać też można, omijanie korków też - tyle że w Polszy (RDS-TMC) to nie za bardzo działa (chyba że coś się w międzyczasie od 2010 zmieniło, za dużo w trasy po Polszy nie jeżdżę więc..., w trakcie wyjazdów po Europie hula jak trzeba), co do szczegółów technicznych - niech się wypowie ktoś inny, bo się nie znam,
    Jak dla mnie najlepsza nawigacja z jaką miałem do czynienia z tych wbudowanych samochodowych (szybkość działania - bardzo łatwy i czytelny interfejs, automatyzacja procesów), tyle że postęp w tej dziedzinie jest tak szybki że...
    na koniec jedno ALE...

    planujesz zakup Q50 - a z tego co czytam tam ma być już całkiem inny komp. oraz interfejs - aktywny - więc być może będzie to także "online" - powinieneś zapytać w serwisie, z tego co rozmawiałem - 4 miesięczne opóźnienie w rozpoczęciu sprzedaży na terenie USA (mieli zacząć w kwietniu) i obecne opóźnienie w EU jest spowodowane właśnie kwestiami całkiem nowego modułu multimedialnego i oprogramowaniem do tego "czegoś"...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 16th-September-2013 o 21:15
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za info, szok z tą ceną za aktualizacje mapy Europy. Ja płacę rocznie ok. 150 PLN za AutoMape EU i są 3-4 aktualizacje rocznie. Plus, że to nie przez serwis, ale mogę bezpośrednio ze strony producenta pobierać aktualizacje. TMC nie działa w Polsce z tego co mi wiadomo, ale bardziej chodziło mi o omijanie korków przez pobieranie danych z Internetu na żywo. W Automapie ten system nazywa się Traffic i naprawdę fajnie to działa. Co do Q50 to rzeczywiście nowy panel jest, dlatego czytam teraz na infinitiq50.org jak to tak naprawdę wygląda.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Mokro
    Jeździ
    Q50 Sport 2.0T
    Postów
    413
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 30 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie. A ponoć w marcu mieliśmy dostać aktualizację map
    Zastanawiam się, czy aktualizacja kiedykolwiek się pojawi? No ale skoro slepy piszę, że bywały w innych modelach to tutaj pewnie też.

    Ogólnie rzecz biorąc, jest taka fajna stronka -> www.navigation.com
    wybieramy sobie nasze auto i pokazuje nam, czy jest dostępna aktualizacja NAVI czy mamy najnowszą.

    Jeden problem że stronką jest taki, że czasami zamiast strony dla EURO przekierowuje na stronę USA.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Sorry, ale troche nie rozumiem Infiniti. Marka ktora chce uchodzić za premium, a o problemach z aktualizacjami slysze juz od dawna. Dalej jest ich brak.
    Tak z ciekawosci : u siebie w Mazdzie w ciagu roku mialem juz 3 aktualizacje navi.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Hehe, nie bez powodu mówią, że Infiniti to marka premium dla biedaków Nie stać nas na BMW czy Audi to teraz musimy się męczyć ...

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Kamieniec Wrocławski
    Jeździ
    Q-50 Hybryda; BMW 525 ti 1991; srebrno-ołowiany. Opel Mokka 2016 - kawowy
    Postów
    26
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Tutaj się nie zgodzę.
    Jeżeli cena zakupu jest niższa, to raczej ze względów marketingowych. Jednak w kosztach serwisu idą łeb w łeb. Taka BMW-ka w podobnym wyposażeniu kosztuje o 100 tys. zł. więcej. A może jednak potrafimy liczyć? Ciepło pozdrawiam,

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Mokro
    Jeździ
    Q50 Sport 2.0T
    Postów
    413
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 30 raz/y

    Domy?lnie Nawigacja w samochodach Infiniti

    Przy okazji drugiego przeglądu Irenki w Poznaniu, dostałem ciekawe informacje odnośnie map w Q50.
    Otóż ponoć serwisy miały już w rękach aktualizacje 2016 ale... próbując wygenerować kod dla klienta wyskakuje info, że aktualizacji nie można instalować ponieważ w kwietniu 2017 wychodzi NOWA mapa 2017.
    Oczywiście przegląd robiłem 21 kwietnia a aktualizacja nadal nie dostępna...
    Brawo Infi Brawo.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Mi w serwisie szczerze powiedzieli z 4 miesiące temu, że zmian jest mało i nie warto za to płacić. W sensie mapy nadal zdezaktualizowane. Mieli na myśli aktualizacje 2016. Szczerze nawet jakby mapy były aktualne to i tak bym nie korzystał, bo nie wyobrażam sobie obecnie nawigacji bez informacji o natężeniu ruchu i omijania korków. Dlatego od samego początku korzystam z Google Maps.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Misiek, czy ja dobrze rozumiem. Mimo, iz auto jest na gwarancji za aktualizację map trzeba placic?

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Nowa nawigacja FX II gen.
    By tiger456 in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 9th-September-2016, 21:10
  2. nawigacja QX70
    By Bolo in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 1st-May-2015, 21:50
  3. Czasy 0-100 w samochodach Infiniti
    By misiektoja in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19th-October-2014, 19:31
  4. Automat w samochodach Infiniti
    By misiektoja in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11th-February-2014, 18:03
  5. Nawigacja
    By red in forum Navi / Nawigacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31st-July-2011, 16:54

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •