Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: ChipTuning

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Tomek g35c Zobacz post
    Też mam FXa... nie zapominaj o tym...
    http://www.ifans.pl/showthread.php?2...-by-Tomek-g35c
    tak ale wersje europejskie mają zduszoną moc i migacze tylne ze zwykłymi żarówkami

  2. #12
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Wersie USA maja zanizana moc. Pracuja na ubozszych mieszankach i srednio o 7-9koni i nm generuja mniej jak wersie EU. Ps. Najwiecej przy chiptuningu idzie poprawic infiniti/nissana z automatyczna skrzynia. Przede wszystkim programowo ustawia sie tak ze prze wcisnieciu gazu do deski przepustnica otwiera sie do konca. Co znaczaco poprawia start to dodatkowo jest możliwość przestrojenia skrzyni tak by ruszalo sie z wyższych rpm. Jest 5 w pełni programowanych map. Jedna zawsze zostawia sie seryjna a na innych kombinuje by bulo lepiej

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    FX35 2005
    Postów
    501
    Podziękował
    10
    Otrzymał podziękowanie 36 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Wersie USA maja zanizana moc. Pracuja na ubozszych mieszankach i srednio o 7-9koni i nm generuja mniej jak wersie EU. Ps. Najwiecej przy chiptuningu idzie poprawic infiniti/nissana z automatyczna skrzynia. Przede wszystkim programowo ustawia sie tak ze prze wcisnieciu gazu do deski przepustnica otwiera sie do konca. Co znaczaco poprawia start to dodatkowo jest możliwość przestrojenia skrzyni tak by ruszalo sie z wyższych rpm. Jest 5 w pełni programowanych map. Jedna zawsze zostawia sie seryjna a na innych kombinuje by bulo lepiej

    rozwijaj temat wreszcie cyknę Tomka_g35 na światłach ( ... i to na lpg)

  4. #14
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Niedługo ja to zrobię jak wleci mi nowy Y-pipe - będzie to ciekawa konstrukcja mojego patentu, długa żeby odrazu pozbyć się katalizatorów - jutro może sprawdzę ją na hamowni

  5. #15
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Najwiecej przy chiptuningu idzie poprawic infiniti/nissana z automatyczna skrzynia. Przede wszystkim programowo ustawia sie tak ze prze wcisnieciu gazu do deski przepustnica otwiera sie do konca. Co znaczaco poprawia start to dodatkowo jest możliwość przestrojenia skrzyni tak by ruszalo sie z wyższych rpm. Jest 5 w pełni programowanych map. Jedna zawsze zostawia sie seryjna a na innych kombinuje by bulo lepiej
    A co możesz zaproponować (chiptuning, strojenie skrzyni, inne...) dla FX30d ???
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #16
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    No to Y-pipe przetestowane zapraszam do Topicu: http://www.ifans.pl/showthread.php?3...gania-z-Y-Pipe

    PS. co do Dieselka to nie jestem w stanie zmodyfikować programu od skrzyni biegów, tylko ECU od silnika...

  7. #17
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    PS. co do Dieselka to nie jestem w stanie zmodyfikować programu od skrzyni biegów, tylko ECU od silnika...
    Jako że jestem zupełnym "neptykiem" w tym temacie, możesz napisać coś więcej - od podstaw - "chłopskim"/prostym językiem - żebym nie musiał szukać po necie znaczenia co 2-go słowa
    please

    mam na myśli chip-tuning i inne "czary" zwiększające/poprawiające sprawność/moc/dynamikę...

    wiem co chciałbym zmienić czy raczej mieć możliwość płynnej modyfikacji (jeżeli to w ogóle możliwe) w zależności od warunków jazdy:
    1. lepsze przyśpieszenie/start i moc/dynamika w zakresie 0~80 (jazda typowo miejska, spalanie w tym wypadku bez znaczenia)
    2. poprawa/podniesienie mocy/dynamiki samochodu w zakresie od ~80~160 km (jazda "typowymi polskimi drogami" pozamiejska czyli wyprzedzanie "na styk", spalanie w tym wypadku bez znaczenia)
    3. obniżenie spalania przy jeździe w korkach (moc/dynamika w tym wypadku bez znaczenia)
    4. obniżenie spalania przy jeździe po autostradach/dalekie trasy (moc/dynamika w tym wypadku bez znaczenia)

    Najważniejszy jest dla mnie pkt.2 - bo to największe "zagrożenie"...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 10th-November-2013 o 13:24
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #18
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Ok 270KM i 580Nm samym programem można z tego auta zrobić bez modów mechanicznych, myślę że jakby poprawić wydech to jeszcze z 15-20KM by się odnalazło
    Przy pokojnej jeździe auto mogło by mniej palić bo znacznie elastyczniejsze się robi i nie trzeba go tak katować by przyspieszało.
    Generalnie mała turbina siedzi w tych silnikach i blokuje je ...

  9. #19
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Ok 270KM i 580Nm samym programem można z tego auta zrobić bez modów mechanicznych, myślę że jakby poprawić wydech to jeszcze z 15-20KM by się odnalazło
    Przy pokojnej jeździe auto mogło by mniej palić bo znacznie elastyczniejsze się robi i nie trzeba go tak katować by przyspieszało.
    Generalnie mała turbina siedzi w tych silnikach i blokuje je ...
    Najbardziej zależy mi na poprawie dynamiki w zakresie 80~160 - często jeżdżę "polskim" standardem czyli drogami o tylko dwóch pasach ruchu, nie lubię jeździć wolno - szczególnie jeżeli dobrze znam trasę, a większość wyprzedzania czy małych czy dużych/długich pojazdów - odbywa się przy tych prędkościach.
    W FX30d - w tym zakresie brakuje "pary" - zwłaszcza jeżeli źle się oceni prędkość lub odległość auta nadjeżdżającego z przeciwka o co nie trudno o zmierzchu lub wyprzedzając kolumnę osobowych "dziadków" wlokących się za jadącą 80~100 dłuższą ciężarówką...
    Wezmę nr telefonu od Tomka (albo wrzuć mi na PRIV) i może podjadę w któryś dzień w tygodniu pogadać...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #20
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Dec 2011
    Mieszka w
    Modlin Twierdza
    Jeździ
    G35, sedan, 2003
    Postów
    414
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Ok 270KM i 580Nm samym programem można z tego auta zrobić bez modów mechanicznych, myślę że jakby poprawić wydech to jeszcze z 15-20KM by się odnalazło
    Przy pokojnej jeździe auto mogło by mniej palić bo znacznie elastyczniejsze się robi i nie trzeba go tak katować by przyspieszało.
    Generalnie mała turbina siedzi w tych silnikach i blokuje je ...
    ta HX35 trzeba zapodać...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27th-November-2014, 08:21
  2. Chiptuning ECU w PL
    By chm in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 14:36
  3. Chiptuning
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25th-July-2013, 22:52
  4. Chiptuning w dieslu - dodatkowa moc czy zagrożenie?
    By quku in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 1st-March-2013, 21:09

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •