Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Sondy lambda/ oxygen sensors

  1. #1
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Witam,

    Przymierzam się do wymiany sond przed katalizatorem. Tych w kolektorach. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy dam radę dość z kanału od dołu? Czy czeka mnie rozbieranie wszystkiego od góry? Jakie narzędzia są potrzebne? Z góry dziękuje za pomoc.

    Pozdrawiam
    Korzen

    Wiec na obecna chwile temat odpuscilem. Dostep od dolu sredni, da sie dojsc ale musialbym miec glebszy kanal i specjalny klucz do sond 22. Zwyklym kluczem od dolu ciezko by bylo. Co do dostepu od gory, to troche rozbierania jest. Od strony kierowcy jest bez problemu. Sciagamy dolot i sonde widac. Gozej ze strona pasazera. Tam, juz jest bardzo ciasno... Temat odlozony na obecna chwile. Poczekam na katalizatory po jdzie wszystko na raz.
    Pozdrawiam

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    A po co je wymieniać ??
    Coś nie tak ??
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    z reguły padają katalizatory - po 100-150 t.km. Sonda nie ma jednak konkretnego przebiegu gwarancyjnego i rzadko pada. Sprawdź przed wymianą, czy faktycznie musisz je wymieniać. Nie ma co z góry przepłacać. Można tego dokonać tylko w serwisie Nissana/Infiniti łączem diagnostycznym Nissan-Consult (zwykłe EBD nie rozpoznaje tych sond). Sprawdzą napięcia, itp, a przy okazji sprawdzą katalizatory (szybkość wyrównania sinusoidy na wykresie i inne parametry). Tam są 2 czujniki tlenowe na wejściu i 2 sondy szerokopasmowe na wyjściu.
    Ja ostatnio sprawdzałem ten układ w serwisie (120 zł) i okazało się, iż sondy mimo znacznego przebiegu działają prawidłowo - zaś zużyte katalizatory wymieniłem ok. 50 t.km temu.

    pozdrawiam -
    Max

  4. #4
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Auto chodzi na za bogatej mieszance. Czulem to i potwierdzil to mechanik analiza spalin. Jest na bogato, ale jeszcze w normie. Sondy wymieniam, bo 2 razy wyrzucilo mi SES. Kody bledow 1271 i 1281, czyli zly sklad mieszanki, za co odpowiedzialne sa sady na kolektorze wydechowym (te przed katalizatorami). Moze za bardzo sie tym przejmuje, ale wole wymienic wszystko na poczatku i miec spokoj. Katalizatory brzecza. Auto ma na liczniku 67tys mil, czyli ok 105tys km, do tego ma gaz juz pare lat. Wiec mniemam, ze sa do wymiany. Za sklad mieszanki odpowiadaja sondy przed katem, te za sygnalizuja "nieprawidlowy" sklad spalin i nie maja wplywy na AFR. Poprawcie mnie jezeli jestem w bledzie.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Ja bym sond nie ruszał...
    Mapa spalania nowa i katy out...
    wystroić na większą moc i się w katy nie pchać... będzie brzmiał lepiej...
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  6. #6
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    No ale mapa spalania nowa masz na myśli jakiś custom soft? Strojenie to już musiałbym iść w inny komputer. Chociaż przyznam, ze patrząc na przyrosty i Krzywe jakie uzyskales są bardzo kuszące. Tylko cena no i podróż do wwy. Zreszta najpierw to muszę doprowadzić go do ładu. Modzic będę pózniej
    Btw pikne auto twoje G35.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Wcale nie trzeba nowego kompa Osiris robi robotę a mapę trzeba zrobić dobrą od zera...
    Są w kraju spece od VQ35DE co ogarniają to perfekcyjnie...
    Poczytaj na G35Driver forum tam masz opisane jak to ogarnąć...

    BTW dzięki w imieniu mojego G35c
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Tak, jak pisze Tomek, seryjny komputer w Infiniti jest w pełni programowalny - umożliwia nawet wgranie 5-ciu map, które można zmieniać w trakcie jazdy przyciskami tempomatu. Oczywiście komputer trzeba odblokować - koszt samego odblokowania to $300 + koszt strojenia.

  9. #9
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, ale kusicie Kupowanie UpRev nie ma sensu. Wole podjechac do wwy i oddac auto do Coobcio Garage. W sumie 2tys to sporo i nie wiem czy lepiej nie zainwestowac najpierw w wydech (kolektory i cala reszta) i pozniej bawic sie w strojenie. Chciaz z drugiej strony mozna to robic pozniej i dawkowac przyjemnosci sukcesywnie Obecnie to trzebaby by auto shamowac i napisac mape pozadnie na Pb i LPG. Pomysle o tym... Niestety najpierw musze doprowadzic auto do takiego stanu, zeby mozna bylo o tym myslec. Jak narazie dalej nie rozwiazalem do konca problemu nierownej pracy na biegu jalowym. To moj pierwszy kontakt z VQ35DE, wiem jednak ze cos jest nie tak... No nic bede walczyl. A co do sond to juz kupilem razem z cewkami z auta o przebeigu 21tys wiec jak sa to je wrzuce. Musze poczytac na forum ztki czy jest tu jakis ogarniety mechanik od VQ35DE w okolicy, bo na wycieczki do Warszawy w obecnej chwili nei mam czasu niestety.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Odblokowanie komputera wiąże się z zakupem licencji na Osirisa na Twój konkretny samochód - kupujesz to raz, a sama licencje leży na serwerze UpRev i każdy tuner ma później do niej dostęp za free. Jeżeli nie kupisz licencji wcześniej i pojedziesz do Coobcio Garage to i tak zapłacisz te $300 za licencje na Osirisa i odblokowanie kompa. W moim przypadku miałem już licencję kupioną razem z kompresorem i Kuba z Coobcio Garage po podłączeniu się do serwera UpRev pobrał moją licencję za darmo.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21st-March-2014, 09:51
  2. Emulator sondy
    By zikoartur in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8th-November-2013, 13:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •