Poka? wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: termostat

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie termostat

    witam,
    składam wszystkim Koleżankom i Kolegom życzenia wszelkiej pomyślności i dostatku w Nowym Roku.

    Mam też pytanie: czy ktoś z Was orientuje się, jaki termostat jest montowany w Infiniti FX I gen? Jaki ma on numer katalogowy w serwisie Infiniti i jaka powinna być temp. otwarcia? W serwisie Nissana twierdzą, że nazwa katalogowa to „nissan”, ale nie wiedzą, kto to wytwarza i jakie ma cechy, no i do tego żądają 350 albo 550 zł. Na Allegro zaś nie podają (bo nie znają) termiki termostatów.

    W Internecie widzę głównie 2 firmy niby „pasujące” do FX: Gates TH33182G1 o temp. otwarcia 82 st C za 105-113 zł, oraz Vernet TH6860.76 o temp. otwarcia 76 st C za 96 zł. Na forach piszą też o innych markach, niby lepszych, ale nie zauważyłem, aby były przewidywane do Infiniti. Słyszałem, że (jakoby) temp. otwarcia termostatu w FX winna wynosić 90 st C – a żaden z powyższych nie ma takich cech. Wiecie coś na ten temat?

    Pozdrawiam –
    Max

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    dzięki Grzegorz, ale nie ma tu info o termice urzadzenia, no i są różne n-ry katalogowe USA - nie producenckie. Może masz bliższe informacje?
    pozdrawiam -
    Max

  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Max Zobacz post
    dzięki Grzegorz, ale nie ma tu info o termice urzadzenia, no i są różne n-ry katalogowe USA - nie producenckie. Może masz bliższe informacje? pozdrawiam - Max

    Kolego - masz FX35 - czyli wersję amerykanską więc... szukaj odpowiedzi na stronach USA:

    - wejdź na stronę którą podesłał Ci SirGłównodowodzący lub jakąś inną:

    http://grubbsinfinitiparts.com/nissanparts/index.cfm?bodyColor=&trimColor=&BODY=W&ENGINE=VQ35 HR&DRIVE=2WD&GRADE=BASE&TRANS=7AT&action=replaceme nt&groupid=J&sectionid=650&partcode=65430J&jointve hid=13378&makeid=14&siteid=216759&illust_seq=01&pa rtnumber=Part+Number&description=Keyword

    http://www.infinitipartsonline.com/

    http://www.infinitipartsdepartment.com/splash/index.cfm?siteid=215846

    http://www.orderinfinitiparts.com/partlocator/index.cfm?siteid=215003

    - w wypadku wyszukiwania konkretnej części - najlepiej na stronę serwisową (np. GRUBBS - pierwszy link)
    - wpisz niezbędne dane samochodu z nr VIN włącznie (nie będzie problemu z właściwą temperaturą otwarcia .... )
    - jeżeli będziesz miał wątpliwości - napisz pytanie do serwisu

    Jak będziesz miał numer katalogowy - możesz go podać w NISSANIE.PL - powinni odnaleźć - odpowiednik z np 350z czy innego (z moich doświadczen wynika że mają pełne info nt wersji amerykańskich / nie mają nt. wersji EU - lub nie mogą/nie chcą - bo jest sieć serwisów )

    ewentualnie wejdź/poszukaj jakąś internetową stronę z wyszukiwarką zamienników...

    To nic trudnego, tylko troszkę wysiłku i własnego czasu ....

    Jeżeli nie znasz angielskiego - to przede wszystkim - w wypadku tego typu pytań
    - podaj wszystkie dane swojego bo z opisu konta wiadomo tylko żeś MAX
    i że masz Infiniti FX35
    a nikt z nas za ciebie danych Twojego samochodu nie poda i sądzę że szkoda naszego czasu na wyszukiwanie tych danych na Twoim koncie (jeżeli gdzieś tam są)
    ... pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 12th-January-2014 o 14:15
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Ja bym wrzucił ten chłodniejszy termostat Verneta 76* za niecałą stówkę - jest to bardzo wysokiej jakości zamiennik niczym nie odbiegający od oryginału, ponadto zimniejszy termostat mniej obciąża pompę wody, latem utrzymuje silnik chłodniejszy co jest bardzo istotne jak np. włączamy klimę albo walczymy na hamowni o dodatkowe konie
    Przykładowo ja w swoim torowym nissanie 350Z w ogóle go usunąłem

    Ps. Termostaty we wszystkich VQ35 montowanych podłużnie są takie same (za wyjątkiem najnowyszych silników z dwiema przepustnicami), więc nie trzeba zawracać sobie głowy i szukać nie wiadomo czego po numerze Vin
    Pss. Jak zamierzasz śmigać na Alasce to możesz wrzucić Venerta cieplejszego 82* o numerze: TH6860.82 ale na polskie warunki moim zdaniem non sens...

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Cool

    witaj Slepy62
    dziiękuję Ci za miłe i jasne wskazówki. Póki co, znalazłem, czego szukałem i podzielę się wiedzą, gdyby ktoś potrzebował tych danych. Temp. otwarcia termostatu w FX-ach to 67 st C, zaś wartość reakcji czujnika temp., włączającego wentylator to 90 st. C - uzyskane bez VINów, itp. Krótko mówiąc - wszystko jasne
    Pozdrawiam - Max

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    pardon, Coobcio, nie zauważyłem Twego postu poniżej. Dzięki za radę, właśnie też tak myślę i już zamówiłem Verneta`76. Ciekawy manewr z całkowitym usunięciem termostatu - żadnych negatywnych zjawisk?
    Pozdrawiam serdecznie -
    Max

  8. #8
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Bez termostatu auto wolniej się nagrzewa do tego powolna jazda na trasie powoduje spadek temperatury silnika do mniej więcej 1/3... Puki autem na tor jeżdżę a nie ładują go na lawetę to tablicą rejestracyjną zasłaniam połowę wlotu w zderzaku i już temperatura jest właściwa w trasie

    Ps. co do załączania się wentylatorów to w programie od ECU wpisane jest że wentylatory załączają się przy 100 stopniach a wyłączają przy 96...
    Nowsze silniki VQ37 mają płynną regulację obrotów wentylatora które już przy 96 stopniach się włączają na 50% swoje wydajności a przy 105*C na 100%

  9. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Max Zobacz post
    witaj Slepy62 dziiękuję Ci za miłe i jasne wskazówki. Póki co, znalazłem, czego szukałem i podzielę się wiedzą, gdyby ktoś potrzebował tych danych. Pozdrawiam - Max
    Bez obrazy kolego Maksymilianie...

    Większość z nas to amatorzy - więc żeby odpowiedzieć na takie - jak Twoje - pytania, poświęcając swój prywatny czas - grzebiemy po różnych stronach, instrukcjach itd...

    Bez wiedzy który model samochodu posiadasz - to co nieco trudne i irytujące.

    W opisie masz napisane "Infiniti FX35" więc ułatwił byś "wszystkim" gdybyś poszerzył opis o:
    - to I czy II generacja
    - przed czy poliftingowa
    a najprościej gdybyś wpisał rocznik samochodu....

    Nie wszyscy z nas są profesjonalistami zajmującymi się samochodami zawodowa jak COOBCIO - który wszystko wie


    Dla prostego przykładu:
    dla II generacji FX-a występują już 4 rodzaje wycieraczek do szyby przedniej - sam rocznik nic nie daje bo niezbędna jest wiedza do jakiego ROCZNIKA MODELOWEGO - TEN KONKRETNY SAMOCHÓD jest przypisany....
    Na stronach z częściami - po wpisaniu VIN-u - problem rocznika modelowego znika...


    Na koniec krótka wskazówka:
    - kliknij na "USTAWIENIA"
    - kliknij na "EDYSTUJ SWÓJ PROFIL"
    - uzupełnij dane w polu "AUTO:"


    Proste i po uzupełnieniu - czytelne
    poniżej - tak jak jest teraz
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 12th-January-2014 o 20:23
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Max
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Jeździ
    Infiniti QX50, 2016, Infiniti FX35, 2005
    Postów
    108
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 10 raz/y

    Domy?lnie

    pokrótce: pogrzebać mogłem, i pogrzebałem... Wcześniej jednak pytałem na forum, gdyż liczyłem, że ktoś może znać odpowiedzi ad hoc, jako że część z fanów Infi to doświadczeni znawcy właśnie.
    Gdybyś zajrzał do mego garażu w dziale Generalne dyskusje to byś zobaczył, że trudno mi podać konkretny rocznik, gdyż stoją tam 2 różne FX-y. Nadto w dziale Powitań pisałem o 1-szym, że jest z 2005r. Piszesz, że nie chce mi sie pogrzebać, a sam nie nie dojrzałeś mych wpisów Wszystko, co mi wyłożyłeś jest dla mnie oczywiste, ale mam nadzieję, że przyświecały Ci dobre intencje. Nie urażam się, choć forma - niezbyt koleżeńska.. Biorąc jednak pod uwagę Twą prośbę wkleiłem choć awatar, mający świadczyć o "zbliżeniu z naturą" - tak drogą memu sercu, że, jak to pisał Sirtrojan, jeżdżę nieekologicznym pojazdem )
    Trzymaj się -
    Max

Podobne w?tki

  1. Wyrzucony termostat
    By Dari in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24th-May-2014, 23:39

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •