Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Polamer

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie Polamer

    Wysyłanie paczek POLAMEREM z terenu USA i KANADY.


    Poniżej jest link do strony POLAMER INC.

    http://www.polameronline.com/Login.aspx?ReturnUrl=%2fusers%2fDefault.aspx


    Świadczone usługi - poczytajcie na stronie...

    Na stronie należy założyć konto
    - wprowadzamy dane osoby z rodziny/znajomego/... podając amerykański adres - każdorazowo to jest NADAWCA dla paczek wysyłanych do Polski (ma nadany nr w systemie Polameru)
    - POLAMER Inc. funkcjonuje tak jak Kurier/Spedytor
    - wysyłając paczki z e-shopów z terenu USA/KANADY - wysyłamy na adres POLAMERU w Chicago (dokładnie to Des Plaines) podając swój numer - jest do tego instrukcja
    - w momencie wypełniania formularza dotyczącego przesłania paczki z POLAMERU do Polski - podajemy swoje/czyjeś dane z adresem zamieszkania/dostawy w Polsce
    - POLAMER dostarcza paczki na terenie całej Polski - ale czasem to trwa dodatkowy tydzień, w Warszawie - jeżeli potrzebujecie coś szybko - najlepszy jest odbiór osobisty.
    - odbiór osobisty w Warszawie - na tyłach AUCHAN przy Puławskiej na Ursynowie, brama dla dostawców, jako że codziennie tamtędy jeżdźę - zawsze odbieram osobiście
    UWAGA
    - wypełniając zlecenie na paczkę nie należy deklarować wartości wyższej niż $40 - bo wtedy w Polsce idzie to z reguły od razu na cło
    - jeżeli w tym samym czasie wysyłacie POLAMEREM więcej niż jedną paczkę na ten sam adres dostawy (nie komasujecie paczek) - podajcie różne osoby (np. jedna paczka na mnie druga na żonę) - z reguły pozwoli to uniknąć 'problemów" z UC
    - standardową wartość ubezpieczenie poszukajcie na stronie
    - jeżeli wysyłacie rzeczy bardzo wartościowe i chcecie mieć pełne ubezpieczenie - należy podać wartość rzeczywistą, może być też wymagane przesłanie emailem do POLAMERU - scanu Faktury zakupu/Invoice ale wtedy paczka "z urzędu idzie" na UC

    Ja i moja rodzina korzystamy z usług POLAMERU od lat '80 i na kilkaset paczek ani razu nie zdarzyło się żeby paczka zaginęła lub została okradziona, jedyne przypadki uszkodzeń zdarzały się w latach '80 (transport na terenie Polski) bo wtedy szło bardzo dużo paczek z żywnością...


    Jeżeli przed wypełnieniem zlecenia na paczkę chcecie zweryfikować szacunkowy koszt i podjąć decyzję lotnicza/morska - poszukajcie na stronie - jest do tego "kalkulator", nie dotyczy paczek OVERSIZE - trzeba napisać do POLAMER zapytanie o wycenę.

    Jeżeli wysyłacie do POLAMERU jednocześnie kilka paczek - i chcecie zeby do Polski wyszła jedna - można je komasować - koszt hadlingu/przepakowania jest różny (z reguły od 10~20 USD),wypełniacie TYLKO JEDNO ZLECENIE - wpisując w nim nr kilku listów przewozowych

    Po zatwierdzeniu zlecenia, jak paczki zostaną wycenione (waga / kubatura) - mailem otrzymujecie info o wykonaniu wyceny kosztów przesyłki - wchodzicie na stronę "Moje Paczki" i płacicie Pay-Palem lub "plastikiem"

    Plusy wysyłek POLAMEREM:
    - o wiele niższe stawki niż wysyłka poprzez UPSP czy kurierów typu DHL
    - możliwość komasacji kilku przesyłek z terenu USA/KANADY w jedną wysyłaną do Polski
    - w większoći wypadków - paczki nie idą na cło/vat

    W wypadku problemów - jestem do dyspozycji - proszę o kontakt na PRIV, jeżeli trzeba podajcie nr telefonu z prośbą o kontakt to oddzwonię.
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 25th-September-2018 o 16:47
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    BAJZEL (26th-January-2014)

  3. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Hej Irek,

    Z Twojego doświadczenia - czy rozmiar paczki ma znaczenie przy ewentualnej decyzji urzędników co do oclenia ? Zastanawiam się czy takie rzeczy jak mata bagażnika czy dywaniki nie spowodują, że wpadnie mi to od razu z automatu na cło.

    Czy urzędnik może otworzyć taką paczkę ? Co jak w środku będzie faktura zakupu ? Czy też prosić, żeby nie wrzucali w Grubbs Infiniti?

  4. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Hej Irek, Z Twojego doświadczenia - czy rozmiar paczki ma znaczenie przy ewentualnej decyzji urzędników co do oclenia ? Zastanawiam się czy takie rzeczy jak mata bagażnika czy dywaniki nie spowodują, że wpadnie mi to od razu z automatu na cło. Czy urzędnik może otworzyć taką paczkę ? Co jak w środku będzie faktura zakupu ? Czy też prosić, żeby nie wrzucali w Grubbs Infiniti?

    Wielkość nie ma specjalnego znaczenia - paczki są prześwietlane i jak mają wątpliwości - żądają fakturę lub otwierają,
    najważniesze jest co napiszesz w POLAMERze w polu co zawiera paczka.
    Jak zrobisz zamówienie - napisz mi na priv co kupiłeś - podam Ci tekst jaki masz wpisać w "zawartości"
    Już Ci pisałem - że w uwagach pod zamówieniem w Grubbs - wpisz żeby nie wkładali do paczki dokumentów...


    Ja ściągałem w listopadzie dwie paczki w odstępie 3 tygodni z kpl. dywaników i mat do bagażnika do FX - które są trochę większe + sporo dodatkowej drobnicy + trochę ciuchów i ...nic... pomimo iż jedna z nich przyszła oryginalna z napisami NISSAN (druga była przepakowywana w POLAMERze)
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Oki, zgłoszę się do Ciebie jak już ustalę co i jak. Konto na Polamer i Grubbs Infiniti już mam. Właśnie liczę ile mi wyjdzie wszystko przy przesyłce lotniczej. Jednak ceny tych akcesoriów w salonie to naprawdę mają z kosmosu (co dobitnie pokazały różnice w cenach tych samych śrub zabezpieczających z Allegro i salonu).

    Trochę mnie tylko przestraszyłeś z tymi kradzieżami z karty. Ciekawe czy da radę zapłacić tą wirtualną kredytówką mBanku.

  6. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Oki, zgłoszę się do Ciebie jak już ustalę co i jak. Konto na Polamer i Grubbs Infiniti już mam. Właśnie liczę ile mi wyjdzie wszystko przy przesyłce lotniczej. Jednak ceny tych akcesoriów w salonie to naprawdę mają z kosmosu (co dobitnie pokazały różnice w cenach tych samych śrub zabezpieczających z Allegro i salonu). Trochę mnie tylko przestraszyłeś z tymi kradzieżami z karty. Ciekawe czy da radę zapłacić tą wirtualną kredytówką mBanku.

    Nie miałem problemów z lewymi obciążeniami na karcie przy zakupach w GRUBBS - te problemy miałem przy zakupach w sklepach z ciuchami (Sierra Trading).
    W Grubbs - za pierwszym razem miałem problem z akceptacją karty z eurolandu (żeby było śmieszniej CITIVISA) - więc pierwsza autoryzacja obywała się po chyba 3 dniach - telefonicznie z Grubbs i z moim bankiem, potem - następne zakupy bez problemu.
    W tej chwili hakerzy nie ściągają z kart jakichś większych kwot, to są obciążenia rzędu $3~$5 - tyle że jak zhakują kikadziesiąt tysięcy kart - to daje wyniki.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mialem cos takiego PO zakupach na Ebay, na karcie pojawialy sie obciazenia PO 20-30 zl... Musialem zmienic karte... I do tego przestalem kupowac graty na eby...

    Wysyłane z mojego YP-G70 za pomocą Tapatalk 2

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  8. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    Ja mialem cos takiego PO zakupach na Ebay, na karcie pojawialy sie obciazenia PO 20-30 zl... Musialem zmienic karte... I do tego przestalem kupowac graty na eby...

    Wysyłane z mojego YP-G70 za pomocą Tapatalk 2
    Na tego typu portalach jak e-bay, allegro itp. od dłuższego czasu staram się w ogóle nie używać kart, płacę:
    jak mogę to przelewem lub za pobraniem (w polsce), za granicę obecnie praktycznie tylko PayPalem...

    Ogólnie - staram się w ogóle nie kupować na amerykańskim e-bay - jak coś znajdę - sprawdzam czy nie ma linku do strony producenta lub szukam producenta po nazwie wyszukiwarką, na (chyba) 5 transakcji w ub. roku na e-bay.com (USA) - miałem 3 próby nieautoryzowanego obciążenia...

    Dobrze że europejskie karty/banki - starają się zabezpieczać takie transakcje albo weryfikacją telefoniczną albo sms-ami potwierdzającymi lub kodami sms.
    W USA w standardzie dalej funkcjonują rozliczenia czekami - coś o czym w EU już zapomnieliśmy...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #8
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    za granicą tylko PayPal

    nie trzeba mieć karty kredytowej zeby doladować konto PP ( wystarczy przelew na specjalny rachunek), wiec jak by co nie zginie więcej niz saldo na rachunku.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Ja też staram się ograniczyć korzystanie z kart do minimum. A jeśli już mam zostawić dane karty to wolę pośrednikowi typu PayPal, PayU czy eCard, tam na pewno lepiej dbają o security niż sklepy.

    A jeśli nie mam wyjścia i muszę zostawić dane karty kredytowej to wtedy ładuje sobie odpowiednią ilość kasy na ekarte wirtulną w mBanku. Niby jest to Visa, ale nie wszędzie jest akceptowana.

    A jak już mam zostawić dane zwykłej karty kredytowej to zwiększam chwilowo limit na transakcje internetowe na kwote zakupów i potem zmniejszam do 0 (tak samo transakcje offline i telefoniczne).

    Tak czy owak ja też najbardziej preferuje PayPal, tam mają na tyle restrykcyjne zasady bezpieczeństwa, że kilka razy odrzucili mi legalne transakcje (bo na przykład wykonałem je o dziwnych porach dnia).

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Tak czy owak było minęo zmienłem karte i poki co dałem sobie siana z zakupami na ebay... jak już coś konkretnie sobie upatrze to daje link i $$ znajomkowi ze statku i przywozi graty

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •