Poka? wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Części i akcesoria do INFINITI kupowane w USA w serwisach

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie Części i akcesoria do INFINITI kupowane w USA w serwisach

    Z mojego doświadczenia wynika że z reguły:
    - części i akcesoria do nowych samochodów (czyt. II generacja) można taniej kupić na stronach serwisów/salonów .
    - części i acesoria do starszych modeli (czyt. I generacja) można taniej kupić na stronach e-shopów .


    Sprawdzałem kilkanaście serwisów/salonów i jak narazie najlepsze ceny są z reguły na GRUBBS INFINITI:


    http://grubbsinfinitiparts.com

    Przykładowo w chwili obecnej na akcesoria jest:
    - przy zakupie On-line około -20% upustu od cen katalogowych
    - do 31 stycznia 2014 dodatkowe -20% (kupon/kod) w wypadku zakupu na kwotę powyżej $100


    Oczywiście jak to bywa z akcjami promocyjnymi, może się okazać że w innym serwisie lub w e-shopie znajdziemy coś taniej - mam tylko jedną uwagę - zawsze sprawdzajcie:
    - czy są jakieś dodatkowe kupony/kody ze zniżką (jak na załączonym zdjęciu)
    - sprawdzając ceny, weryfikujcie każdorazowo łączną sumę wartości zamówienia + koszt transportu (nie ceny jednostkowe, w zależności od miejsca w USA - w podsumowaniu zamówienia może być dodatkowo doliczany TAX a koszty transportu też są różne)


    Kupując - lepiej jest się zalogować/założyć stałe konto, ułatwia to komunikację z serwisem:
    - w wypadkach wymagających sprawdzenia kompatybilności części
    - w wypadku fizycznych braków w realizacji (przykładowo na jednym z Invoice miałem m.in. touch-up paint - którego nie bylo fizycznie w paczce, napisałem do nich i przy następnym zamówieniu/w następnej paczce dołożyli ten brak + breloczek gratis)
    - możecie mieć problem z zapłatą europejskim "plastikiem" - nie wszystkie są akceptowane w USA, a nie we wszystkich serwisach/e-shopach można płacić PayPalem
    - tamten e-rynek jest strasznie penetrowany przez hakerów, w tym roku musiałem 2 razy wymieniać karte kredytową z powodu prób nieautoryzowanych transakcji,
    - teraz założyłem w banku blokadę na transakcje online wymagające podania nr CVV/CVC, polegającą na tym że bank każdorazowo dzwoni do mnie o potwierdzenie transakcji.
    - jeżeli założycie konto, po pierwszym zakupie - problemy z kartami znikają - bo nic nie wpisujecie - dane są w bazie serwisu


    Na koniec mała uwaga:
    - jeżeli mam konto i ponawiam zakupy online - z reguły płacę "plastikiem"
    - przy zakupach jednorazowych lub na portalach typu e-bay, zawsze staram się płacić PayPalem, jest znacznie drożej (bandyckie kursy walutowe) niż "plastikiem" ale bezpieczniej
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 12th-February-2015 o 20:42
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Podobne w?tki

  1. Części z USA
    By Arti in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23rd-April-2015, 21:26
  2. G37 zakupy w USA czesci zamiennych oraz akcesoria
    By jaroLPU in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16th-November-2014, 12:03
  3. Zamawianie części/akcesorii z USA
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11th-March-2014, 10:07
  4. Części/akcesoria do :infi; Q50
    By slepy62 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29th-January-2014, 13:22
  5. Części z USA
    By dexsterek in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5th-November-2012, 22:56

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •