Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 109

Temat: Pielęgnacja skórzanej tapicerki.

Hybrid View

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Grabba, jeszcze małe pytanie. Rozumiem, że te 2-3 fasolki odżywki to na każdy element osobno (boczki, siedzisko etc.), a nie na cały fotel ?

    Najprostsza metoda - nałóż "fasolkę" na aplikator i rozetrzyj na aplikatorze palcami, potem wcierasz w skórę gładką potem delikatnie (jak jest mniej środka) w skórę dziurkowaną, jednorazowo np. boczek oparcia i jeden pasek/przeszycie skóry dziurkowanej, pierwsze nakładanie "fasolki" większe / drugie nakładanie (po wyschnięciu pierwszego) "fasolki" małe.
    Jak chcesz - przyjedźcie do mnie na kawę, "zrobię Ci krótkie szkolenie" i oglądniemy tą szczotkę i te zadziory, masz blisko - adres wysyłam na priv
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    .....
    Ostatnio edytowane przez grabba ; 9th-March-2014 o 09:11 Powód: Duplikat

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Ja nie umiem odróżnić tych rodzajów skór. W Mce anilinowa jest w wersji GT. W wersji S jest zwykła.

  4. #4
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,601
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    za dużo konkretów jak na ogólne.
    Przenoszę do odpowiedniego działu
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #5
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Ogólnie przetestowałem kilkanaście środków od tych "supermarketowych" najtańszych po te najdroższe...


    Osobiście po 1,5 testownia używam tylko i wyłącznie GLIPTONE zestawu polecanego niżej przez GRABBĘ
    do mocnych zabrudzeń może też być środek czyszczący w żelu:
    http://showcarshine.pl/184-gliptone-...ikrofibra.html

    i UWAGA - żadnego "drogiego badziewia" do ...aniliny itp.

    (u mnie - efekt dużo gorszy i do tego połysk a trwałość żadna - praktycznie po 2~3 tygodniach skóra była do ponownego czyszczenia)

    Z jednym zastrzeżeniem...

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Chcialbym zeby nabrala "swiezosci" i polysku po prostu...
    GT-11 GLIPTONE - to środek który daje po zastosowaniu pełny MAT
    - osobiście nie uznaję tapicerki skórzanej na wysoki połysk i śliskiej... ale to rzecz gustu
    Dodatkowy plus GLIPTONE to utrzymujący się przez kilka tygodni zapach skóry !


    Piszę oczywiście o skórze w II generacji - która podobno bardzo się różni od tej stosowanej w I generacji...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 11th-February-2014 o 17:38
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #6
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Ok wezme w takim razie zestaw GLIPTONE. Mam tylko pytanie. Mianowicie fotel w moim auce wyglada podobnie jak w tym http://otomoto.pl/infiniti-fx-35-3-5...C31803851.html. Ciemno juz a nie mam dokładnej fotki swojego fotela. W każdym razie czy ten http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-...ory-p-249.html zestaw umożliwi mi pozbycie sie tych "załamań" skóry? Czy zostaje mi zestaw tonizujący?? Nie mam pęknięć czy przetarć, ale sa te załamania (dalej czarne) i brzydko to wygląda... Czy ten zestaw do czyszczenia i konserwacji zniweluje te załamania??

  7. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Ok wezme w takim razie zestaw GLIPTONE. Mam tylko pytanie. Mianowicie fotel w moim auce wyglada podobnie jak w tym http://otomoto.pl/infiniti-fx-35-3-5...C31803851.html. Ciemno juz a nie mam dokładnej fotki swojego fotela. W każdym razie czy ten http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-...ory-p-249.html zestaw umożliwi mi pozbycie sie tych "załamań" skóry? Czy zostaje mi zestaw tonizujący?? Nie mam pęknięć czy przetarć, ale sa te załamania (dalej czarne) i brzydko to wygląda... Czy ten zestaw do czyszczenia i konserwacji zniweluje te załamania??

    Używałem COLOURLOCK'a - ich środki są dobre w wypadku przetarć (testowałem na domowych), ale do normalnej w samochodzie konserwacji zdecydowanie wolę GLIPTONE

    Nie polecam też "delikatnych" pianek do czyszczenia (jak w ogłoszeniu) - to wyrzucanie kasy - zwłaszcza przy intensywnym używaniu samochodu lub samochodzie mającym kilka-/-naście lat
    Co do załamań/bez przetarć - nie wiem czy jest na to metoda - poczytaj na forach detailingowych lub porady na lederzentrum
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    korzen (11th-February-2014)

  9. #8
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Co do połysku to nie chodzi mi o "wysoki połysk", ale taki półmat. Jakieś refleksje wole niż całkowity mat. W starszych autach własnie naturalna skóra miała ten lekki połysk (nie świecący, ale satynowy półmat). Ta skórzna matowa tapicerka w nowych autach wogóle mi nie leży. Wygląda jak ekoskóra... Ale jak pisze slepy62 to rzecz gustu.

  10. #9
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Co do połysku to nie chodzi mi o "wysoki połysk", ale taki półmat. Jakieś refleksje wole niż całkowity mat. W starszych autach własnie naturalna skóra miała ten lekki połysk (nie świecący, ale satynowy półmat). Ta skórzna matowa tapicerka w nowych autach wogóle mi nie leży. Wygląda jak ekoskóra... Ale jak pisze slepy62 to rzecz gustu.

    po dwukrotnym pokryciu GLIPTONE jest mat - ale jeżeli po wyschnieciu troszkę przetrzesz mikrofibrą zrobi się półmat...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  11. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Misiek, wszystko opisalem w pierwszym poscie wraz z linkami do poszczegolnych produktów. Ja mam czarną tapicerke, to czyszcze 2 razy w roku. Przy jasnej Irek pisał, że czyści 3-4 razy.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Obszycie skórą tapicerki
    By dexsterek in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26th-May-2014, 12:51
  2. Infiniti g37 coupe bardzo wazna sprawa (kolor tapicerki)
    By Andrzej in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12th-June-2011, 09:14
  3. FX II generacji - ostrożnie z czyszczeniem tapicerki
    By slepy62 in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6th-November-2010, 17:02

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •