Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Rejestrator jazdy

  1. #21
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Wodzisław
    Jeździ
    FX30d 2013 black obsidian
    Postów
    282
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Misiek czy twoje mio też ma kiepską baterię? Bo moja to tragedia jakaś.

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Jak zostawiam na parkingu przy włączonym rejestrowaniu na stałe to starcza mi na godzinę. Jak masz krócej to zareklamuj. Ja ostatnio odesłałem, bo brzęczyk przestał mi działać (przy nawigacji po menu lub przy ostrzeganiu o fotoradarach). Jak wysłałem to dostałem sprzęt naprawiony równo po tygodniu.

  3. Dzięki misiektoja za powyższy Post:

    tim (2nd-October-2014)

  4. #23
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Nie boicie się, że złodziei będzie kusić wybicie szyby aby te dwa rejestratory zabrać? W sumie to 1500 więc pokusa może być.

    Druga sprawa to myślę, nad zamontowaniem kamery jednej lub 2 w aucie w tym, że chciałbym je jak najbardziej ukryć (zarówno aby ja nie widział wiec za lusterkiem oraz aby inni zbyt nie widzieli), więc wybrał bym wersje bez ekranu, małą np coś w tym stylu, nie chodzi mi o model ale wielkość: http://obrazki.elektroda.pl/2711151800_1370100694.jpg No i nie wiem czy nagrywanie własnej prędkości to dobry pomysł jak ktoś ma agresywny styl jazdy to może być trochę strzał w kolano...

    Misiektoja ile Cie chargeowali za wyprowadzenie zasilania do kamery? Mógłbyś pokazać jeszcze jak z tyłu to wygląda u Ciebie? Przy okazji nie myślałeś o przedłużeniu usb aby jedno wychodziło Ci przy szybie aby do telefonu móc łatwo podpinać? Ja lubię mieć po lewej stronie tel z nawigacją i yanosikiem a z tego co patrzyłem to luzem poprowadzenie kabla niezbyt praktyczne by było.

    Temat powinien być do ogólnego działu przeniesiony, to tak BTW.

  5. #24
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Ja nigdy jakoś nie myślałem o tym, że mogą mi kamery ukraść, ale ostatnio coraz częściej się o tym piszę i od jakiegoś czasu jak parkuje w dziwnej okolicy to kamery zdejmuje. Ale jako, że parkuje z reguły na strzeżonych to tego problemu nie mam.

    Co do zapisywania prędkości to ostatnio to wyłączyłem, bo tak jak napisałeś może to być strzał w kolano. Zostawiłem tylko zapisu w logu GPS NMEA (niektóre kamery mają taką opcje), czasami się przydaje jak na przykład śmignąłeś przed fotoradarem i chcesz wiedzieć wcześniej na ile Cie skasują Tak odpalasz odpowiedni soft, który na mapie pokazuje Ci symulację drogi z Twoją prędkością.

    Za podłączenie policzyli standardową roboczogodzinę, już nie pamiętam dokładnie ile, ale chyba coś ok. 300 PLN. Z tyłu na razie jeszcze tego nie zrobiłem, mam kabelek puszczony do podłokietnika. Wiem, że Bartek i Beatka robili ostatnio instalacje z tyłu, to może wrzucą fotkę jak to u nich wygląda.

    Z kablem do telefonu brałem różne opcje pod uwagę, a tak jak Ty lubię mieć telefon po lewej stronie z nawigacją i Yanosikiem. Ale u mnie problem jest taki, że telefony dość często zmieniam. Niektóre wymagają ładowarki 1A, inne 2A, a teraz w niektórych jest obsługa Quick Charge czy Adaptive Fast Charging, czyli całkowicie nowy typ ładowarki, który ładuje telefon do pełna w godzinę. A więc na razie darowałem sobie pomysł z zastosowaniem uniwersalnego kabla, bo technologia zbyt szybko się zmienia, a przecież nie będę jeździł do serwisu za każdym razem jak zmieniam telefon. Dlatego teraz mam kabelek puszczony z podłokietnika przez kierownicę w lewą stronę i w dwóch miejscach podkleiłem go mało widoczną taśmą klejącą. Póki co nie mam innego w miarę uniwersalnego pomysłu. Duży minus tego auta to właśnie brak bliższego gniazda zapalniczki.

  6. #25
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Ale póki co wszystko idzie przez USB, ja bym wsadził przedłużacz USB między szybą a podłokietnikiem i wtedy albo możesz bezpośrednio do USB wpiąć, albo przez ładowarkę samochodową do zapalniczki podłączyć. A przy szybie to kabel do telefonu i zarówno iphone jak i androida podepniesz.

    Zresztą mi chodzi o to aby telefon się nie rozładowywał w samochodzie, a nie zależy mi na ładowaniu.

    Co do złodziejstwa to jest tego w Polsce dużo, pojedziesz do Arkadii czy C.H. Targówek i mogą Ci uprzykrzyć życie... Dlatego też myślałem jaki montaż zastawać zamiast przyssawki. Wtedy będzie to bardziej wyglądało jak element auta niż coś co można buchnąć.

  7. #26
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Najlepiej byłoby wyprowadzić gniazdo zapalniczki gdzieś na podszybiu. Wtedy podłączasz co chcesz. Ja jestem zwolennikiem stosowania dedykowanych akcesoriów od danego producenta. Już miałem przygody jak telefon HTC ładowałem sprzętem od Samsunga, albo jak baterie z Samsunga zwaliłem sobie ładując jakąś uniwersalną ładowarką USB. A biorąc pod uwagę, że większość telefonów ma obecnie zintegrowane baterie to wolę nie eksperymentować.

    Jeśli chodzi o ukrycie to najfajniejsze są takie kamery ze zintegrowanym lusterkiem, ale u nas zbyt dużo elektroniki jest w lusterku, żeby je zdemontować: http://allegro.pl/mio-mivue-r30-reje...349081358.html

  8. #27
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Z tego co widzę to to montuje się na lusterku a nie zamiast lusterka

    Ja mojego htc one rożnymi rzeczami ładuję, i jedyne co widzę, to na nieoryginalnych wolo się ładuje, a czasem tragicznie wolno. Innych problemów z tym nie widziałem. A podpinając się do samochodowego usb to masz bezpiecznie, bo jest standardowe napięcie co nie uszkodzi telefonu, przedłużka USB nic zrobić nie może. W razie czego będzie Ci się wolno ładował.

    Ten zgrabnie wygląda ale słabe parametry 720p:

  9. #28
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Aaa rzeczywiście to nakłada się na lusterko. Wcześniej widziałem takie, że montuje się zamiast lusterka, ale tutaj lepiej to obmyślili. Fajna sprawa.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. Ledy do jazdy dziennej w FX II
    By Grzes in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 9th-August-2021, 15:19
  2. DVD podczas jazdy
    By mandrejk in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2020, 21:33
  3. Światła do jazdy dziennej.
    By Black in forum Oświetlenie
    Odpowiedzi: 117
    Ostatni post / autor: 8th-May-2015, 09:25
  4. Terminowe prawo jazdy
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13th-December-2013, 09:09
  5. Rejestrator wideo
    By yellow_67 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2nd-July-2013, 14:12

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •