Strona 117 z 175 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127167 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1,161 do 1,170 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #1161
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jul 2017
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    Q50S Hybrid AWD 2016 Graphite
    Postów
    47
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Jak chcesz kupować nówkę to na tym etapie ja bym się wstrzymał z zakupem do pojawienia nowego modelu Q50. Kupowanie polifta jest słabą opcją, zwłaszcza przy tak mało widocznych zmianach. Zrobiłem podobnie przy moim ostatnim aucie, kupiłem nówkę polifta z salonu i po 1,5 roku wszedł już kompletnie nowy model (miałem Mazdę 6 GH, weszła GJ). Trochę irytujące jak masz pachnące jeszcze nowością auto, ale już wyglądało staro i nieświeżo. Jak bym poczekał rok z kawałkiem za tą samą kasę miałbym po prostu lepsze i fajniej wyglądające auto. Jeden z głównych powodów, że tak szybko zmieniłem auto. Dlatego na tym etapie ja bym się wstrzymał i poczekał na nową Q50, która na pewno będzie mocno różniła się od obecnej Q50. No i będziesz miał świeże auto przez co najmniej najbliższe 5 lat. Dlatego ja teraz jak będę kupował nowe auto to na pewno na początku jego cyklu życia, nie na końcu (co też uczyniłem z Q50).

    Inna sprawa jak chcesz kupić używkę - teraz jest dobry moment na kupno Q50 przed FL, bo są w dobrych cenach (>3lata).
    Jeśli dopiero był lift to nowy model pewnie w salonie będzie w 2020 więc następny sobie kupi taki. Uważam że jest idealny moment na zakup przedlifta u dobrej cenie. Auto jest już chwilę na rynku, błędy wieku dziecięcego wyeliminowane a wygląda w dalszym ciągu ciekawie. Poza tym marki premium mają to do siebie że nowy model to raczej ewolucja a nie rewolucja jak w Kii czy Maździe

  2. Dzięki STF za powyższy Post:

    czejzee (6th-January-2018)

  3. #1162
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Q50 FL zaprezentowano w marcu 2017 (do nas w porównaniu do USA zawsze modele Infi z dużym opóźnieniem trafiają). Obserwując rosnącą dynamikę co do dobrze sprzedających się modeli Infiniti, a więc można oczekiwać nowego modelu po 2 latach, bo dynamikę sprzedaży trzeba utrzymać (generalnie większość producentów ma 5/6-letni cykl aut, po 3-4 latach FL, po kolejnych 2 latach nowy model), czyli pewnie na targach w Genewie w marcu 2019 zobaczymy nowe Q50. To już za 1 rok i 2 miesiące. W salonach w PL pewnie w Q4.2019. Boje się, że niestety hybrydę ubiją. A może zaskoczą hybrydą z 3.0tt ? To byłby czad.

  4. #1163
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    No właśnie w tych moich dywagacjach głównie o silnik chodzi. Nie lubię doładowanych maszyn. Moja żona ma forestera XT i choć to może słaby punkt odniesienia wobec infi, to muszę przyznać, że tak jakoś gumowo jest z tą turbiną. A w hybrydzie jest wspaniały silnik, kulturalny, niewysilony. Dokładnie taki, o jakich myślę że ich dni są policzone, w obliczu zmian w motoryzacyjnych tendencjach, które ostatnio wszyscy obserwujemy. A ja moje 3.7 w dalszym ciągu bardzo lubię .

  5. #1164
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No to Bartek chyba musisz się spieszyć, bo niestety wolnossące V8-ki odeszły bezpowrotnie w Infi i to samo czeka V6. Obawiam się, że nowe Q50 będzie już tylko uturbione. Co mamy w Q30 i Q60 ?

  6. #1165
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    I właśnie stąd obawa co do następcy. No nic, pojadę, pogadam, zobaczymy .

  7. Dzięki Bartek za powyższy Post:

    czejzee (6th-January-2018)

  8. #1166
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    To mam rozwiązanie, weź roczniaka lekko używanego, z gwarancją nawet przedłużoną (bodaj 4k). Wtedy ten spadek wartości nie będzie zauważalny, czy za gotówkę, czy leasing (ten drugi ustawiłbym na dłuższy okres aby rata była jak najmniejsza, a i tak bardzo łatwo odsprzedać dobrą hybrydę - mocno się tym interesuję i 35h w cenie 140-170k schodzą z dnia na dzień, a w obliczu uturbienia wszystkiego co nadejdzie, to ostatni moment na taki silnik). Nie powinieneś się wkurzać widząc nową Q50 bo może będzie ładniejsza, szybsza, ale silnik zapewne bardziej zniewieściały. A i tak Q50 vs G37 to przepaść, więc będziesz zadowolony. Ja jak tylko sprzedam swoje dwazero wchodzę właśnie w 35h nawet przymykając oko na to, że to auto bardzo dobrze znam (ta sama buda) i nie ma ogromnych emocji, ale motor i prowadzenie zupełnie inne. G37 testowałem w Cabrio (hardtop) ze zrobionym wydechem z podniesioną mocą i nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak hybryda. Brać, to nadal rzadkie auto na naszych drogach a lift poza gałką zmiany biegów i innymi felgami moim zdaniem nie jest bardziej "męski" (kierownica bardziej plastikowa, zderzaki przód tzw "smiley look", tył trochę poszedł jakby w Mercedesa - nie jestem fanem choć jedno auto z gwiazdą w rodzinie posiadam).
    Ostatnio edytowane przez czejzee ; 6th-January-2018 o 22:15
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  9. Dzięki czejzee za powyższy Post:

    Bartek (6th-January-2018)

  10. #1167
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    Nowa Q50 bedzie dopiero w 2020 roku.
    Na przedlifta daja 15% rabatu, na nowy model 7%.
    Niby zmiany niewielkie, ale to co mi sie nie podobało zostalo zmienione tzn. kierownica i lewarek skrzyni biegow. Jesli chodzi o wyglad zewnętrzny to wolalem poprzedni wyglad zderzaka.
    Kupujac wersje przed fl pierwsze co zrobiłbym to dalbym do obszycia kierownice bo dla mnie jest za cienka.

  11. #1168
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Prawda, jest za cienka i brak perforacji, szkoda, że nie ma tego nawet w opcji.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  12. #1169
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Brać przedlifta jak można dużo urwać - zmiany po lifcie to kosmetyka, choroby wieku dziecięcego ucięto w 2015 roku, można powiedzieć, że wtedy był techniczny lift. Do zakupu samochodu od razu po premierze to raczej bym tego nie robił - lepiej poczekać rok bądź lepiej 2 i zobaczyć, czy nie ma jakiegoś grubego problemu jak na przykład był w Focusach RS III z silnikiem.

  13. #1170
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Bez przesady, ja kupowałem Q50 jako jedna z pierwszych osób w Polsce, robiłem preordera jak jeszcze auta w Polsce nie było. Jedyny problem, jaki miałem to za twarde klocki hamulcowe powodujące bicie tarcz, wszystko wymienione na gwarancji. Rzekłbym, że mocna pierdoła. Bartek podobnie robił preordera, też nic mi się nie skarżył, on nawet problemu z klockami nie miał. Jakie choroby wieku dziecięcego masz na myśli ?

    Jak dla mnie jak najbardziej warto brać na premierę, bo długo mamy świeże auto i w pewien sposób wysoka cena jest uzasadniona, bo obejmuje podatek od nowości. Potem cena ta sama (ba, w Q50 nawet wyższa niż było na początku), a nowość to już nie jest. Po 2-3 latach wszystkim wygląd auta się opatrzy i nie ma już tej wartości dodanej Ot kolejna Q50stka na drodze. A ja do tej pory pamiętam ten dzień jak spotkałem inną Q50stkę na drodze po raz pierwszy. Wtedy jeszcze tylko hybrydy były na drogach. No i jakie wrażenie wywierało auto na początku, ludzie naprawdę się oglądali, wręcz masakrycznie. Nawet mam śmieszny filmik z rejestratora:



    Kto teraz obejrzałby się za Q50stką w ten sposób ? Nikt, bo auto już się opatrzyło. Teraz jak oglądam ten film to aż ciężko uwierzyć jakie reakcje u ludzi wywoływała Q50stka na początku. Auto naprawdę robiło wrażenie. Było to coś świeżego, nowego, egzotycznego. Naprawdę fajne uczucie prowadzić auto, za którym każdy się ogląda. Raz nawet mało do kolizji nie doszło, bo laska się zagapiła

    A wpadki u niektórych co prawda się zdarzają, ale bardzo rzadko i od czego jest gwarancja. Inna sprawa, że jak coś ma się zepsuć poważniejszego to równie dobrze w aucie nowiutkim (co widać po dziwnych problemach użytkowników nowszych wersji Q50 i Q60 w USA). Nie zawsze nowsze oznacza lepsze, co nauczyła mnie teoria błędów. Poza tym nie od dziś wiadomo, że przy produktach mających dłuższy cykl produkcyjny jak auta (ale również dotyczy elektroniki np. konsole PS4 i Xbox One) - w późniejszych etapach życia produktu w celu obniżenia kosztów produkcji i maksymalizacji zysków stosuje się tańsze komponenty, często słabszej jakości (cykl życia produktu kończy się, produkt co raz słabiej się sprzedaje).
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 7th-January-2018 o 23:27

  14. The Following 2 Users Say Thank You to misiektoja For This Useful Post:

    Bartek (8th-January-2018), czejzee (7th-January-2018)

Strona 117 z 175 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127167 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 20:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 00:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 17:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 21:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-November-2013, 23:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •