Strona 120 z 175 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1,191 do 1,200 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #1191
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Miałoby to jakikolwiek sens gdyby w tych silnikach były jakieś zauważalne przyrosty po modyfikacji softu, ale bez modyfikacji mechanicznych praktycznie nic z tego nie ma. Poprawienie ekonomii to jazda na zubożonej mieszance, co na dłuższą metę na zdrowie nie wyjdzie. Ale nikt bogatemu nie zabroni poprawiać sobie samopoczucia przez wyrzucanie pieniędzy

  2. #1192
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Aby konstruktywnie krytykowac produkt trzeba najpierw go miec , przetestowac i poznac zasade dzialania
    Inaczej to bicie piany ...
    race chip nie wplywa na proporcje mieszanki , jego zasada dzialania jest inna jak przeanalizujesz schemat podlaczania to poznasz zasade dzialania

  3. #1193
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Dobra, zobaczę jutro co dokładnie w trawie piszczy - mam nadzieję, że nie będzie to strata czasu i kolejny wynalazek na miarę "ale Ci producenci samochodów głupi, że tego w serii nie montują"

  4. #1194
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Potwierdzam, że to działa, przyrosty są również znaczne w takich autach jak A45, C63, Audikach, Alfa Romeo 2.0t itd. Generalnie to ustrojstwo zmienia auto, nie zawsze dorówna prawdziwemu softowi. Sprawdzałem na RaceLogicu po gsp przyspieszenia dwóch identycznych aut z tym wynalazkiem i po chipie. Różnica nie jest znaczna, osiągi podobne.

    No ale tak po prostu nie wgrasz sobie apki na Intouch, trzeba kombinować.
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  5. #1195
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Jun 2016
    Mieszka w
    Kozia Wólka
    Jeździ
    Q50S AWD Hybrid
    Postów
    136
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Dobra, sorry za zamieszanie - myślałem, że to dotyczy też hybryd - w turbo boxem da się trochę namieszać, ale w silniku niedoładowanym jaki jest w hybrydzie nie ma szans

  6. #1196
    Forumowy wyjadacz Avatar czejzee
    Do??czy?
    Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti (ex) Q50 2.0t '16, (ex) Q50h '14, Maserati Ghibli SQ4 '15
    Postów
    727
    Podziękował
    221
    Otrzymał podziękowanie 22 raz/y

    Domy?lnie

    Taki psikus, czasem to, a i bywa wiecznie włączona kamera cofania
    wrzucampiatke.pl | testy aut | zdjęcia | video

  7. #1197
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? czejzee Zobacz post
    Taki psikus, czasem to, a i bywa wiecznie włączona kamera cofania
    U mnie taki komunikat pojawia się zawsze po podpięciu czegoś nowego lub każdorazowo po wpięciu pamięci USB - to norma...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. Dzięki slepy62 za powyższy Post:

    czejzee (24th-February-2018)

  9. #1198
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Jeździ
    Q50s hybrid , 2017, biały
    Postów
    47
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Ok, przebrnalem skrupulatnie przez 120 stron postu, przejechalem 2,5k więc mogę już coś napisać.
    Przesiadlem się z superba 2.0 tsi 220 KM i chciałbym napisać o spostrzeżeniach odnosząc się do tych 2ch aut.

    Silnik, zawieszenie, wykończenie, napęd bajka.
    Spalanie- nie udało mi się zejść poniżej 10,8 litra.
    O plusach tego auta wszyscy wiemy. Największe wrażenie robi dla mnie wyjazd z podporządkowanej.
    Rusza, a nie stoi próbując złapać trakcje. Lekko rzuci tyłem i dzida, super!
    Kształt nadwozia podoba mi się, choć uważam, że mogliby popracować nad tyłem. Nie jest agresywny tak jak przód auta.
    Myślę, że nastąpi podmiana wydechu, odrobinę zbyt grzeczny.
    Brakuje mi bardzo:
    Prądu w klapie
    Automatycznie składanych lusterek
    Świateł typu matrix
    Odbicia lustrzanego telefonu na wyswietlaczu
    Różnych statystyk jazdy (średnia dzienna, średnią od zatankowania)
    Realnego pokazywania ilości paliwa w baku, czyli przeklamywanie dystansu do przejechania (nie umiem się przyzwyczaić, wkurza mnie to okropnie)
    Zapamietanych ustawień, ale to muszę doczytać, bo na pewno coś źle robię (skode zostawiłem na personal to odpalalem na personal, jak zostawiłem opcje trzymania toru jazdy to takie ustawienie zostawało do odwołania)

    To są pewne mankamenty dla mojej osoby oczywiście i muszę się do tego przyzwyczaić ale jeszcze z nostalgią mi się przypomina jak muszę urabać ręce w błocie żeby otworzyć klapę bagażnika.
    Oczywiście z pewnych rzeczy zdawałem sobie sprawę inne zaakceptowalem świadomie (mały bagażnik), a o innych dowiedziałem się teraz
    Tak czy siak jednostka napędową pozwala zapomnieć o moich minusach.
    Co do tylu. Jak odbieralem auto, żona przysłała mi zdjęcie...

    IMG-20180207-WA0009.jpg

    Pozdrawiam wszystkich
    Darek
    PS. Przepraszam, że bez polskich znaków ale klepie z tel.

  10. #1199
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Porównywanie 2.0TFSI do 3.5 Hybrid to trochę różne bajki...

    Spalanie jest zależne od tego jak operujesz pedałami gaz/hamulec, przy normalnej (nie emeryckiej i nie extremalnej) jeździe
    - w mieście powinien palić mniej niż na trasie (chyba że w trasie będziesz jeździł poniżej 140 - to też spali mało)
    - spalanie spada znacznie w momencie gdy nauczysz się korzystać z bezwładności silnik/AT7
    U mnie przy codziennej normalnej jeździe czyli jak emeryt w korkach i z butem w podłodze jak jest więcej luzu pali 9.5 jak ciepło / 10.5 jak zimno (przy niskich temperaturach silnik spalinowy będzie po odpaleniu chodził aż osiągnię odpowiednia temp., w lecie tego nie ma)

    MAsz wersję europejską - więc masz składane lusterka - tylko że musisz wcisnąć guzik - ja osobiście wolę lusterka sterowane przeze mnie nie automat.

    Navi i telefon - od zawsze trwa krytyka za system zamknięty - chcesz mieć odblokowany górny ekran i screenmirroring - box kosztuje ok. $300 (nie ma ingerencji w układy - więc nie ma problemu z gwarancją)

    Statystyki jazdy masz - pobaw się InTouch, choć jak jesteś przyzwyczjony do... to trudni Ci będzie dogodzić

    Dystans do przejechania - tu zupełnie Ciebie nie rozumiem - wolałbyś mieć info że pozostało 10 litrów ?
    Wskaźnik dystansu jest tak ustawiony że po pokazaniu 0 km ( jest 50 km - potem robi się 0 km) - przejedziesz jeszcze około 80~100 km.

    Zapamiętywanie ustawień personalnych jest w kluczyku - tylko musisz je personalnie przypisać (dotyczy siedzeń/kiery, audio, klima i wielu innych rzeczy).

    Zapamiętywanie ustawień nie dotyczy trybu jazdy (po odpaleniu jest zawsze STANDARD) i jest w tym racja - BEZPIECZEŃSTWO,
    wyobraź sobie że do auta wsiada mało doświadczony kierowca i ma tryb SPORT czyli kopyto ~ twarda kiera i "znieczulone" układy bezpieczeństwa... no comment

    Tryby jazdy ustawiasz sobie w trybie PERSONAL (musisz mieć ustawiony w trakcie przypisywania kluczyka ) i po odpaleniu jednym kliknięciem masz co chcesz... a jak wsiądzie żona/kochanka/kochanek - mogą mieć swój tryb PERSONAL na kluczyku nr 2

    Co do zdjęć jedno i drugie ładne...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  11. #1200
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Jeździ
    Q50s hybrid , 2017, biały
    Postów
    47
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Porównywanie 2.0TFSI do 3.5 Hybrid to trochę różne bajki...

    Bardziej chodziło mi o wyposażenie

    Spalanie jest zależne od tego jak operujesz pedałami gaz/hamulec, przy normalnej (nie emeryckiej i nie extremalnej) jeździe
    - w mieście powinien palić mniej niż na trasie (chyba że w trasie będziesz jeździł poniżej 140 - to też spali mało)
    - spalanie spada znacznie w momencie gdy nauczysz się korzystać z bezwładności silnik/AT7
    U mnie przy codziennej normalnej jeździe czyli jak emeryt w korkach i z butem w podłodze jak jest więcej luzu pali 9.5 jak ciepło / 10.5 jak zimno (przy niskich temperaturach silnik spalinowy będzie po odpaleniu chodził aż osiągnię odpowiednia temp., w lecie tego nie ma)

    Czyli jest podobnie jak u Ciebie, to nie zarzut 11 litrów na v6 to dobry wynik.

    MAsz wersję europejską - więc masz składane lusterka - tylko że musisz wcisnąć guzik - ja osobiście wolę lusterka sterowane przeze mnie nie automat.

    Wiem wiem, chodziło o automat, pierdola przyzwyczaję się.

    Navi i telefon - od zawsze trwa krytyka za system zamknięty - chcesz mieć odblokowany górny ekran i screenmirroring - box kosztuje ok. $300 (nie ma ingerencji w układy - więc nie ma problemu z gwarancją)

    Tak zrobię.

    Statystyki jazdy masz - pobaw się InTouch, choć jak jesteś przyzwyczjony do... to trudni Ci będzie dogodzić

    Dystans do przejechania - tu zupełnie Ciebie nie rozumiem - wolałbyś mieć info że pozostało 10 litrów ?
    Wskaźnik dystansu jest tak ustawiony że po pokazaniu 0 km ( jest 50 km - potem robi się 0 km) - przejedziesz jeszcze około 80~100 km.

    No właśnie około. W skodzie jak miałem 24 to miałem 24 i świętość, a tu tak naprawdę nie wiadomo ile. Osobiście wolę wiedzieć.

    Zapamiętywanie ustawień personalnych jest w kluczyku - tylko musisz je personalnie przypisać (dotyczy siedzeń/kiery, audio, klima i wielu innych rzeczy).

    To znam. Czyli jednak problem opisywany wcześniej istnieje. Za dużo trzeba robić po odpaleniu. Wiem brzmi idiotycznie ale jednak wsiadasz, lusterka, tryb, trzymanie pasa. Wiecie o co mi chodzi, nie da się wsiąść i odjechać. Wsiadasz ruszasz i myślisz, co ta kiera taka luźna, aaaa zapomniałem przełączyć na personal.

    Zapamiętywanie ustawień nie dotyczy trybu jazdy (po odpaleniu jest zawsze STANDARD) i jest w tym racja - BEZPIECZEŃSTWO,
    wyobraź sobie że do auta wsiada mało doświadczony kierowca i ma tryb SPORT czyli kopyto ~ twarda kiera i "znieczulone" układy bezpieczeństwa... no comment

    Powiem, wam że albo jestem jakiś dziwny albo mam coś popsute. Przerzucam na sport i robi się trochę inaczej ale bez przesady nie ma jakiejś wow różnicy. Poza tym nie wiem jak Wy ale mnie zdarza się to sporadycznie żebym pożyczal komuś auto, a w takich sytuacjach zawsze pamiętałem żeby dać wszystko na normal.
    Przepraszam nie przekonuje mnie to.

    Tryby jazdy ustawiasz sobie w trybie PERSONAL (musisz mieć ustawiony w trakcie przypisywania kluczyka ) i po odpaleniu jednym kliknięciem masz co chcesz... a jak wsiądzie żona/kochanka/kochanek - mogą mieć swój tryb PERSONAL na kluczyku nr 2

    Co do zdjęć jedno i drugie ładne...

Strona 120 z 175 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 20:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 00:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 17:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 21:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-November-2013, 23:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •