Strona 11 z 175 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 101 do 110 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #101
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Kurcze, teraz przez Ciebie muszę główkować, jak tu zejść poniżej 1l/100km

  2. #102
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No łatwo nie będzie

  3. #103
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Wodzisław
    Jeździ
    FX30d 2013 black obsidian
    Postów
    282
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    Kurcze, teraz przez Ciebie muszę główkować, jak tu zejść poniżej 1l/100km
    Znając twoje możliwości niedługo ten cel osiągniesz

  4. #104
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Kilka dodatkowych informacji po majówce. Zrobiłem prawie 600km i muszę przyznać, że przy jeździe po typowych trasach, nawet szalejąc, ciężko doprowadzić do pełnego rozładowania baterii. Przez większość czasu bateria jest w pełni naładowana, a więc zgoła inne wrażenia niż po jeździe autostradami.

    Nie ograniczając się, jadąc dynamicznie uzyskałem spalanie 8,5l/100km z tych 600km, a więc bardzo przyzwoity wynik. Jadąc spokojnie przez pierwsze 200km uzyskałem wynik 6,8-6,9l/100km.

    Fajnie sprawdził się aktywny tempomat podczas wczorajszych korków. Generalnie można było porobić sobie coś innego, a autko samo trzymało się auta poprzedzającego. Szkoda tylko, że jak auto poprzedzające zatrzyma się na dłuższą chwilkę to tempomat automatycznie się wyłącza (na szczęście sygnalizuje to brzęczykiem). No i odkryłem, że system utrzymywania w pasie ruchu działa tylko przy prędkości powyżej 70km/h, co powoduje, że w korkach trzeba trzymać kierownicę

    Oczywiście bagażnik to porażka. Niby wiedziałem to kupując autko, ale to tak naprawdę nasz pierwszy dalszy wyjazd i 3 osobową rodziną (ja, żona i 6-letnia córka) ledwo się zabraliśmy. Niestety nie mogliśmy zabrać tego co chcieliśmy, było dużo kombinowania typu wywalanie różnych niepotrzebnych rzeczy z bagażnika, przekładanie fotelika dziecięcego, przepakowywanie etc. Generalnie największy problem tego bagażnika (poza jego pojemnością) jest jego kształt. Wejdzie maksymalnie jedna zapakowana walizka o pojemność 75l i wymiarach 69 x 46 x 23 cm. Przez kształt krawędzi bagażnika nic poza tym nie wrzucimy, jakieś nieduże torby po bokach i tyle. Przy większym wypadzie nad morze czy w góry na narty box dachowy jest obowiązkową pozycją. Ja nie jestem fanem boksów, bo dość mocno hałasują i tworzą niepotrzebne opory podczas jazdy, no ale wygląda na to, że nie mam wyjścia, chociaż nie ukrywam, że po tym wyjeździe zaczęliśmy poważnie myśleć z żoną o nowym bardziej pakownym autku. W ten sposób Q50 będzie do miasta, a na wypady poza miasto coś innego.

    Inna sprawa to jakość map. Niestety poza większymi miastami jest fatalnie. Wielu dróg nie ma, a jak są to prowadzi nas jakimiś niebrukowanymi (jest duży problem z rozpoznawaniem kategorii dróg). Skończyło się tym, że auto poprowadziło nas jakimiś wiejskimi drogami, przy okazji mogłem sprawdzić możliwości off-roadowe autka (na piachu czuć napęd na 4 łapy), no i po tej akcji zacząłem używać AutoMapy na telefonie Trochę szkoda, że w nowym aucie górny ekran jest tak naprawdę bezużyteczny i muszę korzystać z nawigacji w telefonie.

  5. #105
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Tak, szkoda, że te mapy jednak okazały się lipne/nieaktualne. Ale trzeba ich przypilnować, żeby zaktualizowali. Niedługo powinna pojawić się wersja map na rok 2014, trzeba monitorować sytuację.

    Jeśli chodzi o spalanie, mamy podobne odczucia, tyle że na naszej trasie przy dynamicznej jeździe pali nam max około 6.5l, ale to wynika z tego, że nie ma tu wielu miejsc, gdzie można by się tak na prawdę na dłużej rozpędzić.

    Co do bagażnika natomiast mamy jednak całkowicie odmienne odczucie, ale zależy, co się przewozi, no i nas jest tylko dwójka, także mamy całkiem inne zapotrzebowanie i inaczej wykorzystujemy miejsce. Kupując auto myślałem, że nie będzie się nadawało zupełnie do transportów i że od razu będziemy kupować box. Jednak po pierwszym transporcie (a robimy ich całkiem sporo) okazało się, że jednak i bez boxa wszystko bez problemu się mieści. Co więcej,m jeszcze ani razu nie zabrakło nam miejsca, a nasz transport wygląda tak, że bagażnik samochodu i wnętrze zapakowane jest po sam dach :) Mieszkamy praktycznie w dwóch miejscach, także każdy taki transport wygląda jak mini przeprowadzka ;) Zdziwiło mnie to mocno, ale autko na prawdę daje radę również pod względem swojej objętości. Także na razie nie kupujemy boxa, nie przyda się póki co.

    Tak przy okazji, możecie coś doradzić w kwestii przewożenia dwóch rowerów? To by się przydało. Myślałem o czymś konkretnym na tył auta. Górnych belek nie mamy póki co.

  6. #106
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Przepraszam, że tak sobie pozwalam zabierać głos, niebędący pytaniami, nie mając tego auta, ale:
    - zastrzeżenia co do map podzielam w pełni, uważam, że to lekka żenada. Nie ma na przykład nowych odcinków eSki na DK 7 powyżej Nidzicy. Akurat często jeżdżę do Gdańska i jakoś tak słabo .... Rozmawiałem z P. Szymonem, poinformował mnie, że czekają. Aktualizacja była zapowiedziana na wiosnę.
    - co do rowerów - też chciałem i pytałem o bagażnik. Niestety lokalny przedstawiciel Thule poinformował mnie, że do G37 na tył nie przewidziano. Może w Q50 i owszem? Albo innej marki? Dlatego z rowerami i obszerniejszym ekwipunkiem podróżujemy Foresterem, co też swój urok ma .

  7. #107
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    Co do bagażnika natomiast mamy jednak całkowicie odmienne odczucie, ale zależy, co się przewozi, no i nas jest tylko dwójka, także mamy całkiem inne zapotrzebowanie i inaczej wykorzystujemy miejsce. Kupując auto myślałem, że nie będzie się nadawało zupełnie do transportów i że od razu będziemy kupować box. Jednak po pierwszym transporcie (a robimy ich całkiem sporo) okazało się, że jednak i bez boxa wszystko bez problemu się mieści. Co więcej,m jeszcze ani razu nie zabrakło nam miejsca, a nasz transport wygląda tak, że bagażnik samochodu i wnętrze zapakowane jest po sam dach
    No właśnie, tak jak napisałeś jest Was tylko dwójka, a to wbrew pozorom duża różnica. Nawet nie masz pojęcia ile akcesoriów potrzebuje 6-letnia księżniczka Same zabawki to co najmniej jedna torba, osobna walizka na ubrania, nie wspominając o ulubionych przekąskach i napojach, których na wsi nie dostaniesz No i fotelik, który zajmuje skutecznie połowę miejsca z tyłu włącznie z rozłożonym podłokietnikiem. Poza tym Wy jeszcze pakujecie wewnątrz. Ja mam bzika na punkcie bezpieczeństwa (po części zboczenie zawodowe) i generalnie w komorze pasażerskiej niczego nie przewożę. A jeśli już to musi to być odpowiednio zabezpieczone, co nie jest łatwe. Naczytałem się zbyt wielu statystyk jak niezabezpieczony laptop czy walizka staje się śmiercionośną bronią w trakcie wypadku/kolizji. Dlatego ja wychodzę z założenia, że do transportu jest tylko bagażnik. A faktem jest, że dwóch walizek 70-75 litrowych tam nie włożysz, właśnie ze względu na nieproporcjonalne wymiary bagażnika. Jest to fizycznie niemożliwe.

    Cytat Napisa? Bartek Zobacz post
    Dlatego z rowerami i obszerniejszym ekwipunkiem podróżujemy Foresterem, co też swój urok ma .
    No ja też mam teraz taki plan i od kilku dni intensywnie poszukuje jakiegoś nowego autka, które sprawdzi się na dłuższe wypady. Koniecznie napęd 4x4 Najlepsza to byłaby ciężarówka QX80, ale nie ma go w oficjalnej sprzedaży w Polsce, a więc tym razem chyba nie będzie to Infiniti

  8. #108
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    GDAŃSK
    Jeździ
    SAAB jeszcze
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, na wstępie chciałem podziękować wszystkim użytkownikom IFI , sam planuje zakup i wszystkie informacje są bardzo pomocne. Jestem juz po jeździe próbnej i mam mieszane odczucia.
    1. Ktoś napisał, że nie czuje sie prędkości i przyspieszenia, nie rozumiałem tego ale faktycznie samochód pędzi i nie czuje sie prędkości , ani wcale tak mocno przyspieszenia, trochę mnie to zdziwiło i zrozumiałem o czym piszecie.
    2. Ktoś pytał o cene aktualizacji mapy a więc to tylko 1500zł i podobno aktualizacji w tym roku sie nie spodziewaja.
    3. Jeśli chodzi o kolor to naprawdę jest on zależny od pogody(oświetlenia) i ten czerwony przy zachmurzeniu jest mocno bordowy a w słońcu wygląda najlepiej jak się rozjaśnia. Nie pamiętam nazw kolorów ale ten wpadający w fiolet czarny , naprawdę jest czarny , fiolet pojawia sie przy oświetleniu ( lampa z aparatu telefonu- czyli mocne oświetlenie jest dosłownie ciemny fiolet).
    4. Co do automatycznego zamykania lusterek przy wyłączeniu to podobno można to ustawić
    5. Opony RF faktycznie słychać i pozwólcie że porównam do mazdy 6 ( jednak w maździe jest troche ciszej i nie słychać pracy zawieszenia jakby była lepiej wytłumiona) a w ifi jednak słychać i dość wyraźnie - jednak byłem zaskoczony.
    6. Słychać też pisk i to dość wyraźnie z baterii nie drażni was to użytkownicy?
    7. Ostro przyspiesza, ale że tego tak nie czuć trochę traci na uroku.
    Ciężko się poza tym do czegoś przyczepić. Mam jeszcze trochę czasu do decyzji i chętnie poczytam jeszcze Wasze uwagi i spostrzeżenia. Może byłem też troche zmęczony , nie powiem auto jest naprawdę ciekawe ale dupy mi nie urwało. Wysiadłem i było tylko fajnie(może to zmęczenie )
    Napiszcie jeśli możecie czy mieliście już do czynienia z serwisem. Jednak nie mieszkam w Warszawie i mam ponad 300km i jednak jest to jakis hamulec ...

  9. #109
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lwipazur Zobacz post
    1. Ktoś napisał, że nie czuje sie prędkości i przyspieszenia, nie rozumiałem tego ale faktycznie samochód pędzi i nie czuje sie prędkości , ani wcale tak mocno przyspieszenia, trochę mnie to zdziwiło i zrozumiałem o czym piszecie.
    Hmm, ja tam odczuwam przyspieszenie i to mocno. Przewiozłem już kilka osób autkiem i zwłaszcza ze stopu każdy zwraca uwagę na to, że wciska w fotel. Co do prędkości to rzeczywiście jej nie czuć, ale tak ma być, to segment premium i jest to wskazane zjawisko

    Cytat Napisa? lwipazur Zobacz post
    2. Ktoś pytał o cene aktualizacji mapy a więc to tylko 1500zł i podobno aktualizacji w tym roku sie nie spodziewaja.
    Podobno w czerwcu będzie wiadomo czy aktualizacja wyjdzie. Jak wyjdzie to ja jestem w stanie wyłożyć te 1500 PLN pod warunkiem, że aktualizacja będzie rzeczywiście porządna.

    Cytat Napisa? lwipazur Zobacz post
    4. Co do automatycznego zamykania lusterek przy wyłączeniu to podobno można to ustawić
    A to ciekawe. Może mogą to ustawić w serwisie, bo w ustawieniach nie widziałem takiej opcji.

    Cytat Napisa? lwipazur Zobacz post
    5. Opony RF faktycznie słychać i pozwólcie że porównam do mazdy 6 ( jednak w maździe jest troche ciszej i nie słychać pracy zawieszenia jakby była lepiej wytłumiona) a w ifi jednak słychać i dość wyraźnie - jednak byłem zaskoczony.
    No bo to są opony RF. Bez względu jaki to będzie samochód to te opony będzie słychać, a Mazdy 6 takich opon nie mają, dlatego jest ciszej. Przez chwilę też mnie to drażniło, ale teraz się przyzwyczaiłem.

    Cytat Napisa? lwipazur Zobacz post
    6. Słychać też pisk i to dość wyraźnie z baterii nie drażni was to użytkownicy?
    No ja o tym pisałem i trochę mnie to drażni. Niestety silnik elektryczny też generuje hałas, właśnie w postaci takich pisków. Nie zawsze jest to słyszalne, mam wrażenie, że głównie przy ładowaniu baterii. Przy jeździe próbnej i przez pierwsze tygodnie tego nie słyszałem, ale jak człowiek już zaznajomił się z autem to zaczął zwracać uwagę na szczegóły. Słychać to tylko pod warunkiem wolnej jazdy (ew. postój) i jak muzyka jest wyłączona. Inaczej jest to niesłyszalne. Z tego co wyczytałem jest to całkowicie normalne zjawisko w hybrydach. Fakt, że mogli to trochę bardziej wyciszyć, no ale co zrobić.

    Cytat Napisa? lwipazur Zobacz post
    7. Ostro przyspiesza, ale że tego tak nie czuć trochę traci na uroku.
    Nie wiem jak można nie czuć przyspieszenia przy 550 Nm

  10. #110
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    O aktualizacji map słyszę już od .... 4 lat.

Strona 11 z 175 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 20:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 00:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 17:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 21:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-November-2013, 23:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •