Strona 13 z 175 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 121 do 130 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #121
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    GDAŃSK
    Jeździ
    SAAB jeszcze
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    ... Panowie nie twierdzę, że ten samochód nie przyspiesza, po prostu moim subiektywnym odczuciem spodziewałem sie troche czegos innego. Ale to podkreślam moje subiektywne odczucie. Auto jest naprawde ładne, i jedyne co zauważyłem na jeździe próbnej to dosć głośne pracujące zawieszenie, po 700km mazdą jednak mam porównanie. Ciężko to nazwać mankamentem, ale Mazdzie się lepiej udało wyciszyć wnętrze. Co ciekawe w aucie jest cicho słychać tylko prace zawieszenia gdy jedziemy po dziurach.
    slepy62: Miałem okazje pojeździć skodą superB ( wiem to tylko skoda) ale miała 6,3s do 100 ( taka jakaś specjalna wersja prawdopodobnie jedyna w Polsce z silnikiem 3,5 l). I też nieźle rwała kapcia.
    Ale też przyznaje że w trybie sport IFI zwija się ostro
    Kto w Gdańsku śmiga czerownym Q50, bo w ciągu 1godziny widziałem 3 razy takie auto we Wrzeszczu , a może juz 3 jeżdżą ... tylko kuszą

  2. #122
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Oj Superbów z silnikiem 3,6 FSI jeździ dość dużo. Jakiś czas temu próbowałem się właśnie z takim autkiem. Cztery rurki z tyłu robią wrażenie, napęd 4x4, DSG, 260KM, 350 Nm, 6,5 s do 100-tki. Poniżej filmik. Przy pierwszym starcie nie byłem w nastroju do ścigania, dlatego na samym początku nie podjąłem wyzwania, ale jak zobaczyłem, że chce mi utrzeć nosa to ja utarłem jemu (mimo, że w trybie Standard). Potem przy drugim starcie jak przełączyłem się w tryb Sport nie było już co gadać. Niby tylko trochę ponad sekunda różnicy do 100-tki, ale zwłaszcza przy drugim starcie widać różnicę



    Dopiero później zobaczyłem, że jakiś dziadek ścigał się też ze mną z lewej strony, też w Superbie, ale z rolla

    Co do Mazdy to sam nie wiem co Ci napisać. Sam jestem fanem Mazdy, miałem przez ponad 2-lata poprzednią wersje GH z silnikiem 2,5l, zastanawiałem się też nad GJ 2,5l, miałem nawet ją do testów na weekend. I pewnie bym się na nią zdecydował, bo wizualnie strasznie mi się podoba, tylko niestety wybór silników mizerny (najmocniejszy to 2,5L 192KM), no i wykończenie wnętrza też pozostawia dużo do życzenia (nie wspominając o tym małym ekraniku do nawigacji). Co do wyciszenia to moim zdaniem jest o wiele gorzej, nie ma co porównywać, bo to inna klasa aut. Zresztą na forum Mazdy jest duży 40-stronicowy wątek poświęcony właśnie wyciszeniu wnętrza w GJ, ludzie strasznie narzekają, nawet ostatnio był mailing, bo ludzie chcą złożyć grupową reklamację do Mazdy:

    http://www.mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=60&t=658

    Co do osiągów to oczywiście nie ma co porównywać. Próbowałem się już kilka razy z nową GJ 2,5l i przy starcie ze świateł to jest to kilka długości samochodu, nawet bez robienia kickdownu
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 20th-May-2014 o 13:48

  3. #123
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    GDAŃSK
    Jeździ
    SAAB jeszcze
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    A to ciekawe co pisza o mazdzie bo jechałem do Wawy i spowrotem nowiutką jeszcze nie miała nawet 500km nakręcone i naprawdę pełny komfort, a ze 160 leciałem, tak więc nie rozumiem ludzi co narzekaja że głośno, a ze też RF były na kołach to jedyne co słyszałem to opony ale też bez przesady. W IFI było też cichutko, tylko jak jechałem po dziurach to było słychać zawieszenie, ktoś zreszta juz pisał o tym wcześniej. Dlatego jednak byłem zdziwiony że w samochodzie klasy premium zawieszenie pracuje tak głosno. A co do tego wgniatania w fotel, to najlepiej wspominam taunusa starego, mial tam cos kolo 200KM i lekki był, niby miał tam cos kolo 7 do 100 ale naprawde tam wciskało w fotel. . Zaraz powiecie ale IFI ma 2 sek mniej. Prawda jest szybszy. Ale wrażenie przyspiszenia było mocniejsze w tym Taunusie. No ale świat sie zmienia czas na IFI
    Jeszcze tak mnie zastanawia jak te wyświetlacze będą sie zachowywały w temp np -10st. Bo nie widziałem jeszcze wyświetlacza który by nie zamulał w tej temp. heh
    Misiek wyglada jakby zostali w miejscu

  4. #124
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Może ten egzemplarz miał już rozwiązaną kwestie wyciszenia. Dużo osób na to narzekało, zwłaszcza w USA i wszyscy liczyli, że rozwiążą to przy okazji faceliftingu, ale możliwe, że najnowsze egzemplarze mają już rozwiązany ten problem.

    Co do zawieszenia w Q50 to rzeczywiście je słychać i jest twardo, ale dlatego, że jest to sportowe zawieszenie. Jest to rekompensowane naprawdę świetnym trzymaniem w łukach drogi, no i wg. mnie zawieszenie ma bardzo przyjemny odgłos pracy

    Co do wyświetlaczy LCD to na forum w USA ludzie na to narzekali. Fizyki się nie oszuka i lagi muszą być, coś nawet było na ten temat napisane w instrukcji do auta, że poniżej jakiejś tam temperatury można spodziewać się opóźnień.

    UPDATE: Dzisiaj jeszcze pokombinowałem i udało mi się przejechać na samym tylko elektryku 2,7km, ale część trasy była z górki i nie było żadnego stopu i startu z zatrzymania. Wydaje mi się, że 3km na samym elektryku są jak najbardziej realne przy odpowiednim operowaniu pedałem gazu i przy dobrych warunkach na drodze.
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 20th-May-2014 o 19:29

  5. #125
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lwipazur Zobacz post
    jedyne co zauważyłem na jeździe próbnej to dosć głośne pracujące zawieszenie, po 700km mazdą jednak mam porównanie. Ciężko to nazwać mankamentem, ale Mazdzie się lepiej udało wyciszyć wnętrze. Co ciekawe w aucie jest cicho słychać tylko prace zawieszenia gdy jedziemy po dziurach.
    Masz bardzo proste rozwiązanie - nie bierz wersji S i weź koła standard 17" z wersji bazowej na normalnych kapciach - będziesz miał zupełną ciszę i komfort

    wiem co piszę bo w tym samym dniu - pozapieprzałem sobie trochę wersją jedną (d) i drugą (H).....
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #126
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Masz bardzo proste rozwiązanie - nie bierz wersji S i weź koła standard 17" z wersji bazowej na normalnych kapciach - będziesz miał zupełną ciszę i komfort

    wiem co piszę bo w tym samym dniu - pozapieprzałem sobie trochę wersją jedną (d) i drugą (H).....
    Tak zupełnie na serio. Podczas mojego pobytu i jazdy próbnej w Katowicach zadałem pytanie o możliwość zamiany rozmiaru felg w hybrydzie. No i niestety to nie jest taka prosta sprawa. Okazuje się, iż w wersji hybrydowej jest zupełnie inny układ hamulcowy niż w wersji Diesel. Jest spora różnica w wielkości tarcz- szczególnie tylnych (42 mm) a także zamontowane są większe przeciwstawne 4 tłokowe zaciski hamulcowe. Reasumując usłyszałem odpowiedź, że w hybrydzie nie można absolutnie zastosować mniejszych felg, gdyż po prostu nie zmieści się w nie układ hamulcowy. Można natomiast zamienić opony RFT na zwykłe, chociaż i w tym przypadku sportowe zawieszenie na pewno zmieni swoją charakterystykę.

  7. #127
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    GDAŃSK
    Jeździ
    SAAB jeszcze
    Postów
    4
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dokładnie grisza. Sam możesz zmienić opony, bo nowym z salonu nie wyjedziesz bez RF . Chociaż podobno te felgi 19 nie do końca pasują do zwykłych opon, ale nie wiem czy to taka salonowa gadka czy naprawdę felgi się różnią. Tak więc pozostaje brać jak jest

  8. #128
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Dec 2011
    Mieszka w
    Modlin Twierdza
    Jeździ
    G35, sedan, 2003
    Postów
    414
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Ja 2.8 bara ładuje w RF 245/40 i nie narzekam:P

  9. #129
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No i przyszedł czas na Europe. Dzisiaj w skrzynce pocztowej znalazłem zaproszenie do serwisu w związku z wadliwym modułem DAS. Konieczne jest, cytuje: "przeprogramowanie oraz/lub wymiana modułu sterowania Direct Adaptive Steering". Pismo załączone pod tym linkiem: https://www.dropbox.com/s/wslf348wnw...do_serwisu.pdf

    Wygląda to na to samą akcje co była w USA kilka miesięcy temu. Zatrważające jest opóźnienie we wprowadzeniu poprawek w Europie. Do tej pory nie przysłali zaproszenia w związku z niewłączającą się poduszką powietrzną pasażera, pewnie przyjdzie za kilka miesięcy
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 5th-August-2014 o 18:59

  10. #130
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Porównałem notę serwisową z USA i tą co dostałem i rzeczywiście wygląda na to, że dotyczy to tego samego problemu (niedziałanie DAS podczas ujemnych temperatur, proponowane są te same akcje naprawcze - aktualizacja oprogramowania i czasami wymiana całego modułu DAS). Widać, że jest to tłumaczenie tej noty z USA. Dziwi tylko, że nota wydana w w USA w 12.2013 zostaje wydana w Europie po 7 miesiącach w 06.2014. A ja myślałem, że opóźnienie premiery w EU wynikało właśnie z tego, że chcieli rozwiązać ten problem najpierw, ale teraz wygląda na to, że chcieli tylko wdrożyć poprawki do InTouch. Coś duże to opóźnienie. Innymi słowy ta nota dotycząca niewłączającej się poduszki powietrznej pasażera, która została wydana w USA w 03.2014 zostanie wydania w EU pewnie we 09.2014 lub 10.2014.

Strona 13 z 175 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 20:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 00:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 17:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 21:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-November-2013, 23:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •