Strona 172 z 175 PierwszyPierwszy ... 72122162170171172173174 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1,711 do 1,720 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #1711
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Dobra, wstyd jak …. nie wiem co, ale opowiem. Zjeździłem całe paliwo .
    Trochę nie mam pojęcia, jak to się stało, najwyraźniej jednak jestem gamoniem, którym myślałem, że nie jestem. Mam pewne rytuały - w tym przypadku tankowanie do pełna i kasowanie licznika. Zawsze uważałem, że sygnalizacja rezerwy w infi jest trochę jakby nadmierna. Zwykle tankowałem po przejechaniu 500-600 km i potrafiło być w baku jeszcze 6 - 8 litrów. Tym razem było 570. Kompletnie się nie spodziewałem takiego obrotu sprawy… Nie wiem, czy nie skasowałem od razu, czy coś innego nie zadziałało?
    W serwisie ogólnie super. Znamy się bo tam jest też subaru, więc z subarakami do nich jeździłem. Pracuje tam taki miły i pomocny facet, Tomasz mu na imię. W każdym razie zdiagnozowali, wyczyścili układ paliwowy i już. O tym jaki obciach czułem przy słuchaniu informacji co się stało - nie wspomnę.
    Zwracam honor wszystkim, którzy mieli ochotę mnie obśmiać, a ja się dąsałem. Należało mi się.

  2. #1712
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50 MY18 RAY
    Postów
    9
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Znam trochę ten serwis z Suzuki i dlatego mam obawy. Ale może inni ludzie pracują dla Nissana i dlatego jest ok.

  3. #1713
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2022
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    Honda Accord VIII, 2012,2.4 typeS
    Postów
    9
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Koledzy, zastanawiam się nad kupnem q50 S 2.0 T z PL salonu z 2017 r. (120k przebiegu) ale przedlift bez tarczy bezpieczeństwa. Miałem możliwość przejechania się nim i odczuwałem drgania karoserii, w trakcie wolnej jazdy jeszcze przy zimnym silniku. Drgania te, zauważyłem również po strumieniu światła z lampy przedniej, które odbijały się w drzwiach na przeciw (akurat z z garażu podziemnego był wyjazd). Czy rzeczywiście ten typ tak ma? Czy to poduszki silnika są wadliwe? Pomożecie?

  4. #1714
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar sebam
    Do??czy?
    Feb 2018
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Jeździ
    Q50 2.0t, Jawa 250 58r
    Postów
    184
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 18 raz/y

    Domy?lnie

    Mam 2.0T i nie znam zjawiska drgania lamp. Na P nie ma żadnych drgań, delikatnie na D i R, ustają po puszczeniu hamulca. Temp silnika nie ma znaczenia u mnie.
    Pozdrawiam. Seba

  5. Dzięki sebam za powyższy Post:

    grzybus82 (9th-February-2023)

  6. #1715
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Maxx
    Do??czy?
    Feb 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Jeździ
    Q50s 2.0t 2016 Malbec Bl/ Nissan370z
    Postów
    939
    Podziękował
    109
    Otrzymał podziękowanie 125 raz/y

    Domy?lnie

    Trzeba przyczepić laser ściskiem do profilu w komorze silnika i dopiero wtedy obserwowac czy buda drży
    reflektory maja system stabilizacji i ruchu na boki w zakretach więc tam może byc żródło luzów powodujacych drgania wiazki swiatła
    warto sprawdzić czy coś nie poluzowało w reflektorze

  7. Dzięki Maxx za powyższy Post:

    grzybus82 (9th-February-2023)

  8. #1716
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2022
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    Honda Accord VIII, 2012,2.4 typeS
    Postów
    9
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie, gdzieś wyczytałem, że infiniti zastosowało w q50 nowej generacji (czy 2 generacji) poprawione DAS, czy wiecie może o takiej akcji i od którego roku modelowego tak było?

  9. #1717
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Mar 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Jeździ
    Q50S Hybrid, Q30 1.5d, QX70 3.7
    Postów
    253
    Podziękował
    8
    Otrzymał podziękowanie 29 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grzybus82 Zobacz post
    Panowie, gdzieś wyczytałem, że infiniti zastosowało w q50 nowej generacji (czy 2 generacji) poprawione DAS, czy wiecie może o takiej akcji i od którego roku modelowego tak było?
    DAS drugiej generacji powinien być od 2016 roku ale czy każde ma to ciężko stwierdzić. Ciężko znaleźć jakieś konkretne info czym się różnią, raczej jakieś minimalne poprawki.

    In 2013 INFINITI introduced Directive Adaptive SteeringŽ- the world's first digital steering system. Now just three years later the second generation of this ground-breaking technology is available on select INFINITI models like the thrilling Q60 Coupe and the sophisticated Q50 Sedan.

    THE NEXT GENERATION OF A WORLD'S FIRST Control. Precision. Adaptability. Handling’s triple-crown. Now, after more than ten years of research and development and three years of real-world testing, the second-generation of this world’s-first system is here. Directive Adaptive SteeringŽ uses electronics for a more precise feeling behind the wheel. Over uneven roads, this moderates the need for constant, subtle adjustment, imparting a commanding feeling while helping shield the driver from excessive road vibrations.
    Q50S Hybrid Sport Tech AWD 2015
    Q30 1.5d Business FWD 2016
    QX70 3.7 Premium Tech RWD 2015

  10. Dzięki omeniq za powyższy Post:

    grzybus82 (10th-February-2023)

  11. #1718
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    Poprawiony Das był razem z face-liftem. Wyjątkiem są auta z silnikiem 3,0tt, które miały od razu. Q60 od początku już miał nowszą wersję.
    Nie jestem pewien, ale dast 2 był chyba też w przedliftach w bardzo krótkiej serii (modele z bose performance - poznać po metalowych kratkach głośników w drzwiach)
    Niemniej różnice są bardzo subtelne. Bardziej odczuwalne jest to, że poluzowali kontrolę trakcji. W modelach z początku produkcji jest mocno inwazyjna.

  12. Dzięki wlaziu za powyższy Post:

    grzybus82 (10th-February-2023)

  13. #1719
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Sep 2022
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    Honda Accord VIII, 2012,2.4 typeS
    Postów
    9
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Zauważyłem właśnie, że modele z 2016 r. były bez literki "S" na klapie i głośniki byli sygnowane zwykłym Bose, a te od 2017 już mają to S i głośniki Bose performence. Patrząc na środek z 2016 r. mają nakładki na pedały jak wersja sport z 2017 r. O co tu chodzi,czy infiniti zmieniło coś od 2017 r. względem 2016 r.? ale przed liftem w rocznikach koniec 2017--> ?

  14. #1720
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Apr 2016
    Mieszka w
    KRK / RZE
    Jeździ
    14' Q50S Hybrid
    Postów
    796
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 136 raz/y

    Domy?lnie

    "S" na klapie oznacza, że auto jest z pakietem Sport. W zależności od wersji silnikowej i kraju pochodzenia różne rzeczy wchodziły w jego skład. Niemniej wyróżnikiem wszystkich pakietów Sport były: 19" felgi, sportowy przedni zderzak, aluminiowe wstawki we wnętrzu i na pedałach + sportowe el. fotele z pikowanej skóry i łopatki przy kier.
    Jeśli nie ma "S" na klapie, a jest sportowy zderzak to najprawdopodobniej auto ma wypadkową przeszłość.
    W 2016 roku był mały face-lift, ale tylko w elektronice. Do Intouch został dołożony modem 2G/3G i łączność z internetem tzw. "connected services", a audio Bose dostało upgrade do wersji performance. Auta bez bose nie mają metalowych wstawek. W dieslach weszła norma Euro 6 i wraz z nią zbiornik na adblue.

  15. Dzięki wlaziu za powyższy Post:

    grzybus82 (11th-February-2023)

Strona 172 z 175 PierwszyPierwszy ... 72122162170171172173174 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 20:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 00:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 17:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 21:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-November-2013, 23:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •