Strona 51 z 175 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 501 do 510 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #501
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Irku, wydaje mi się, że kluczowy był u Ciebie brak działających systemów, a nie RWD.

  2. #502
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Irku, wydaje mi się, że kluczowy był u Ciebie brak działających systemów, a nie RWD.
    To oczywiste... pamiętaj tylko że systemy to
    1. komputery - które nie mają wyobraźni...
    2. jak wszystkie systemy - mają swoje ograniczenia, granice...
    więc wracamy do punktu wyjścia czyli jazda z głową

    A czy ktoś wybiera AWD czy RWD - to już jego decyzja...
    odnoszę się oczywiście do normalnej codziennej jazdy... w żadnym wypadku do sportowej, ścigania itd...

    a... tak poza tematem - "kapsle" zakupione, paczka powinna być w następny wtorek...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #503
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? yasior Zobacz post
    Bartek

    Przyklad czego ?, że napęd na wszystkie koła może uratować życie ?
    Może nie jest tak ważny jak zapięcie pasów, ale myślę, że nie mniej ważny w esktremalnych warunkach pogodowych - deszcz, śnieg itp.,. Zresztą jeździsz z instruktorami w Kielcach to zapytaj zawodowców co sądzą o 4x4. Gdyby był goovno wart, to żadne auto na świecie by tego napędu nie miało.
    Brak umiejętności za kierownicą nie skompesują żadne wodotryski w aucie, to zrozumiałe. Pisaliśmy o tym już wcześniej z Grabbą.
    Yasior, ja nie chcę niczego dyskredytować. Ani Twoich zapatrywań, ani napędu 4x4. Jeśli mój wpis na to wyglądał, przepraszam.
    Tylko wiesz, jeśli posadzimy nic nie umiejącego idiotę za kiewrownicę w trudniejszych warunkach, to on się zabije czteropędem tak samo, jak tyłopędem i nic mu nie pomoże. Poszukuję sytuacji, w której wprawiony i rozważny kierowca w RWD by zginął, a w AWD uszedłby z życiem. Chyba jednak takiej nie ma?

  4. #504
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Irku, wydaje mi się, że kluczowy był u Ciebie brak działających systemów, a nie RWD.
    Jeszcze jedno... z AWD na wyłączonych systemach - na śliskim - auto jako tako - ale się trzyma,
    w wypadku RWD - moim zdaniem - niezbędna byłaby skrzynia ręczna...
    tak mnie przynajmniej uczono na nauce jazdy i później, czyli szukanie przyczepności = jazda na uślizgu sprzęgła
    a w automacie to niemożliwe...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #505
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Na wiosnę będę miał dwa samochody z takim samym silnikiem, skrzynią, oponami, wagą ... jeden RWD (moja M37 wraca do serii) i EX37. Zrobie pomiary przyspieszenia ... sam jestem ciekaw, jaka będzie różnica na suchym i na mokrym. Dam znać.

    yasior - ja FWD i RWD już trochę w życiu pojeździłem. AWD mam od miesiąca. Na pewno RWD wygrywa na suchym i tu nie ma dyskusji. W przypadku mokrej/śliskiej nawierzchni ja jeżdżę bardzo ostrożnie bez względu na rodzaj napędu. Kilkanaście lat temu wpadłem FWD do rowu podczas wyprzedzania na białej drodze i od tego czasu biała droga wzbudza mój respekt - samochód nie miał nawet ABS.

    W przypadku kiepskiej (mokrej/śliskiej) nawierzchni widzę przewagę AWD w startowaniu spod świateł i w górach. Będąc w górach samochodem RWD tragedii na śniegu nie było i na pewno nie czułem specjalnej różnicy w stosunku do FWD na zakrętach czy podjazdach.
    Ostatnio edytowane przez grabba ; 12th-February-2016 o 19:09

  6. #506
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? yasior Zobacz post
    Bartek

    Troszkę się rozmineliśmy w rozumowaniu, ale kulturalni ludzie zawsze sobie potrafią wyjaśnić. I to jest mile .
    Nie jestem mistrzem kierownicy, ale nigdy nie miałem wypadku z mojej winy ( ani odpukać ktoś mnie nie walnął). Jestem 40+ i myślę, że z >500 tysięcy km zrobiłem w życiu. To dla jednych dużo i bardzo mało dla innych. Zawsze twierdziłem, że to człowiek siedzi w aucie i jego umiejętności poza wodotryskami, ale jak jest możliwość pomagania sobie to ja AWD chce mieć.
    Czy ktoś na poziomie jazdy takiego super kierowcy jak Niki Lauda zginął bo nie miał AWD, nie znam takich przypadków, co nie znaczy, że tysiące osób by przeżyło, gdyby 4x4 mieli na pokładzie. Taka to jest różnica...
    Może i racja.
    Niezależnie od tego, moje następne infi będzie jednak RWD . Nie bez powodu niektórzy mawiają, że to jedyny słuszny napęd . Mnie się po prostu przekapitalnie jeździ w takim zestawieniu.

  7. #507
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Dżizasss! Yasior - my faktycznie się nie rozumiemy ))

    Oczywiście, że nie napisałeś dosłownie, że jada 400 KM rwd to prosta droga do Bozi ale z ogółu Twoich wypowiedzi można wyciągnąć wnioski, że tak właśnie myślisz

    Nie wiem jakie ma znaczenie to że aktualnie mieszkam w Radzyminie? Przecież nie siedzę tu zamknięty z zakazem opuszczania miasta . Weekendowo byłam zarówno w górach ( Wisła, Istebna, Szczyrk ) jak i na mazurach ( Mrągowo, Giżycko, Mikołajki ) więc wiem jak mogą się zmienić warunki pogodowe na drodze ale żeby AWD mnie jakoś specjalnie ratowało to sobie nie przypominam. Może po prosty jeżdżę z głową i nie doprowadzam do sytuacji kiedy AWD miałoby mi pomagać
    Aktualnie jeżdżę właśnie AWD

    A tak na marginesie - jeśli będziesz miał czas i ochotę to poczytaj sobie trochę o Radzyminie. Dowiesz się, że to nie tylko 8 tysięczne miasteczko pod Warszawą ale również miejsce które odegrało ważną rolę w historii Polski

  8. #508
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Yasior - ja też ma wrażenie, że u Ciebie pedał gazu działa zero-jedynkowo Jeździłem Mką z 320 KM przez jakiś czas i po podniesieniu mocy do 570 KM nie zauważyłem różnicy w przyczepności. To od kierowcy zależy jak wykorzystuje moc, którą ma dostępną. W przypadku kompresora jest o tyle łatwiej, że moc Cię nie zaskoczy. Co do RWD, to czy 10 lat temu kierowcy BMW i Mercedesa nigdy nie jeździli w góry?

    ps. Dlaczego mamy kończyc dyskusję? To forum jest wyjątkowo przyjazne - to, że się nie zgadzamy, nie oznacza, że się nie lubimy. Dyskusje są zawsze pouczające i nie ma znaczenia, że różnimy sie w opiniach ... należy jednak pamiętać, że chamskie konfrontacje są piętnowane. Pozdrawiam czule

  9. #509
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    A ja uważam że 4x4 jest najlepszy zimą.
    Latem osobiście wolę RWD.
    Ale to kwestia upodobania.
    Jeździłem FWD 10 lat i nie daje takiej frajdy jak RWD.
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  10. #510
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    1. AWD będzie raczej z 400 konnym silnikiem, bo na zdjęciach Q60 na klapie jest napis AWD

    2. Napęd AWD jest efektywny a RWD jest efektowny. Oczywiście, że RWD da się bezpiecznie jeździć i nie zabija. ALE jak RWD jest gorsze od AWD pod tym względem, że w gorszych warunkach aby RWD pojechać tak bezpiecznie jak AWD będzie trzeba jechać wolniej. RWD kompensuje to faktem, że daje większe pole do zabawy. Nie bez powodu prosiak turbo jest z napędem AWD (przeznaczenie: super szybkie auto, również dla osób bez zajebistego skilla do jazdy jako daily car) a GT3 jest RWD (auto do zabawy, głównie tworzone z myślą o torach). Zimą większość GT3 stoi pod kołdrą, gdzie znaczna część turbo jeździ.

    Czyli to który napęd jest lepszy, zależy czego się oczekuje od auta!

    3. W tej chwili dołączany napęd na przednią ośkę nie jest gorszy od quattro, technologia poszła do przodu i stare przekonania trzeba odstawić w bok! Temat był poruszany i Q50 przy agresywnej jeździe częściej odpycha się na czterema łapami niż tylko tyłkiem.

    EDIT: hehe widzę, że dobitnie zakończyłem temat
    Ostatnio edytowane przez Bartek. ; 12th-February-2016 o 21:25

  11. Dzięki Bartek. za powyższy Post:

    slepy62 (12th-February-2016)

Strona 51 z 175 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 20:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 00:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 17:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 21:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-November-2013, 23:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •