Strona 1 z 175 1231151101 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 1742

Temat: Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie Infiniti Q50 - opinie, wrażenia, pytania, odpowiedzi

    Proponuję tutaj umieszczać wszelkie opisy wrażeń z jazdy nowym Infiniti Q50 plus wszelkie pytania i odpowiedzi.

    Odpowiadając na pytanie grisza:

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Zadałem to pytanie w wątku poświęconym Q50 użytkownika "misiektoja" ale na razie nie doczekałem się odpowiedzi. Proszę zatem o twoje subiektywne odczucia w kwestii wyciszenia wnętrza, szczególnie w kontekście niskoprofilowych opon RF. Że jest twardo to już wiem. Ważna jest jednak dla mnie informacja czy oprócz tego, że jest twardo to we wnętrzu jest komfortowo w kwestii głośności, szczególnie odgłosów toczenia się opon.
    Tak jak wcześniej napisałem czuć, że jest to zawieszenie sportowe. A więc jest twarde co jest dodatkowo potęgowane przez niskoprofilowe 19 calowe opony run-flat. Ale jednocześnie zawieszenie jest bardzo fajnie zestrojone. Mimo, że czuć te nierówności to odgłos pracy zawieszenia jest bardzo, bardzo przyjemny. Generalnie ciężko to opisać, ale chce się słuchać pracy zawieszenia, naprawdę Poza tym po tych kilku dniach już się przyzwyczaiłem do twardości zawieszenia i nie przeszkadza mi to. Dodatkowo twardość rekompensuje to jak to auto trzyma się drogi - jak przyklejone Ja lubię sobie poszaleć na krętych drogach, a więc jak tylko dotrę auto zaczynam testować autko na dobre

    Jeśli chodzi o głośność tych opon to dla mnie są tak samo głośne jak normalne. Widziałem te narzekania użytkowników amerykańskiego forum, że run-flaty w Q50 są głośne, ale szczerze mówiąc nie wiem o co im chodzi, a więc ja nie widzę tutaj problemu. Ja jestem już na letnich run-flatach, Bartek z tego co wiem jeszcze na zimowych i jakoś też nie zwrócił uwagi na głośność opon RF, a więc chyba można przyjąć, że jest OK.

    Jeśli chodzi o ogólne wyciszenie to jest bardzo dobrze. W moim poprzednim samochodzie powyżej 140km/h musiałem podgłaśniać muzykę. Tutaj tego nie muszę robić, chociaż pewnie po części wynika to z systemu aktywnej redukcji szumu.

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Na koniec tygodnia jestem umówiony w Katowicach na jazdę próbną. Problem jednak w tym, że testowe Q50 mają na zimowym komplecie ogumienia i nie będę mógł póki co zrobić próbnej jazdy na komplecie 245/40 RF/19 w jaki wyposażana jest hybryda.
    Podejrzewam, że zimówki też są typu run-flat na 19 calach, tak przynajmniej jest w Warszawie, a więc jednak chyba będziesz miał okazję to sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 10th-August-2014 o 02:32

  2. #2
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Tak, dokładnie, my jeździmy jeszcze na zimówkach i póki się pogoda nie ustabilizuje pewnie jeszcze nie będziemy zmieniać. Absolutnie nie doznałem żadnych dyskomfortów, wręcz przeciwnie, także mam bardzo zbieżne wrażenia z misiektoja. Odnośnie forów z USA, to mam czasami wrażenie, że maja tam całkiem inny samochód. Nie zdziwiłbym się, jakby było prawdą to, co mówili, że jest około 200 różnic między wersją Amerykańską Zresztą różnice widać gołym okiem, mają np. na dachu jakiegoś pipka, którego brak na szczęście u nas. Nie mówiąc o awaryjnym systemie DAS, który u nas jakoś nie jest awaryjny. Pewnie takich różnic znaleźlibyśmy sporo, także nie ma co patrzeć na zagraniczne fora, a najlepiej to sprawdzić samemu. Chociaż ja akurat brałem całkowicie w ciemno (jeszcze nie było produkcji), od razu wiedziałem, że to jest to

    grisza:
    Już rozumiem o co chodzi z tą twardością. Także sprawdzę na to szczególnie uwagę, jak będziemy jeździć (we wtorek). Dla Ciebie pewnie optymalnym rozwiązaniem byłby model bez pakietu Sport, szkoda, że nie dają takiej możliwości. Podejrzewam, że na ten rynek kierują właśnie model M, czyli aktualnie Q70. Mi jednak Q70 zupełnie nie przypadł do gustu (pod wieloma względami), także bardzo się cieszę, że pojawił się Q50 i mogliśmy zrobić godną zamianę z FX`a.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Tomek g35c
    Do??czy?
    Feb 2012
    Mieszka w
    Płock / Warszawa ;)
    Jeździ
    BMW520d,`11,gnojownik;G35Coupe'04 Sold, FX35'03 Sold, FX37S '09
    Postów
    3,183
    Podziękował
    254
    Otrzymał podziękowanie 42 raz/y

    Domy?lnie

    Jak auto sie zachowuje przy dużych prędkościach na zakręcie przy wyłączonej kontroli trakcji ??
    ... z Infiniti od 2009 roku ... i tak zostanie przynajmniej w części...

    ***SOLD***2004 G35c: WhiteMatWrapped; GreenLedsInsite ;DBA+Hawk; 17"EOMBlackPainted;Bodykit-front bumper , Plenum Spacer, CAI - K&N; CatBack - Stillen Replica 2x2,5'' ; CatOut; OSIRIS Re-map*** ***SOLD: 2003 FX35: DBA+RedStuff; 20"EOMGoldPainted***

    ***2009 FX37S Premium, WhiteLedsInsite: EOM *** t.b.c.***`11 BMW 520d - gnojowóz

  4. Dzięki Tomek g35c za powyższy Post:

    Dan-84 (5th-October-2018)

  5. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Nowy wątek to dobry pomysł. W Polsce jest tak niewielu użytkowników Q50 a przecież wśród nich są dwaj koledzy z forum. Myślę, że na początek nie ma co rozdzielać pytań na te , które dotyczą silnika, układu jezdnego, e-technologii, wrażeń z jazdy itd. Ja ze swojej strony zadałem już pytania dotyczące wyciszenia wnętrza i dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
    Interesują mnie także następujące sprawy:
    1. Jak wygląda działanie pamięci ustawień foteli przednich. Konkretnie co się dzieje w momencie zdalnego otwarcia samochodu ? Czy fotele wykonują jakiś ruch np. odsunięcie się do tyłu w celu łatwiejszego zajęcia miejsca ? Czy po zajęciu miejsca fotele samoczynnie odczuwając nacisk na siedzisko powracają w zaprogramowane optymalne ustawienia czy być może trzeba to wywołać wybierając użytkownika pojazdu w menu dotykowym na ekranie ? Czy fotel pasażera ustawi się w zapamiętanym położeniu mimo braku pasażera ?

    2. Czy próbowaliście już na tym etapie poznawania pojazdu podłączyć po gniazdo Aux-RCA jakieś urządzenie transmisji wideo ? Jeśli tak to czy udało się uzyskać obraz wideo na którymś z wyświetlaczy.
    3. Jak sprawnie funkcjonuje system rozpoznawania głosu ? Pytam o to, gdyż jeszcze w grudniu na moje pytanie w Infiniti Katowice udzielono mi odpowiedzi, iż auto testowe nie rozpoznaje polskiej mowy. Aby zadzwonić korzystając z systemu rozpoznawania mowy należało mówić po angielsku. Aby znaleźć miejsce na mapie należało polskie nazwy wymawiać po angielsku. To trochę śmieszne i nie wydaje mi się aby na dłuższą metę użytkownicy Q50 byli z tego zadowoleni.

  6. #5
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Czego na dzień dzisiejszy jestem pewien, podpowiem, resztę może dopowie misiektoja w wolnej chwili.

    Tomek g35c:
    Chodzi o system ALC tak? misiektoja ma więcej tych systemów, ale na tym u nas też auto jechało jakby na autopilocie, sam wchodził w łuk, kierownica stała w miejscu, bardzo ciekawy efekt. Prędkość była jak pamiętam ponad 100km, także ani mała, ani duża. Nie testowałem tego jednak dogłębnie, bo jak tylko znalazłem, gdzie się to wyłącza, ALC zostało wyłączone, bo nie lubimy, jak auto próbuje być mądrzejsze od kierowcy i ciągle samo chce zmieniać tor jazdy

    grisza:
    Tak, to dobry pomysł z tym nowym tematem, wszystko będzie w jednym miejscu, nie będzie trzeba szukać po wątkach, także śmiało tutaj proszę zadawać pytania i w miarę możliwości użytkownicy Q50 będą odpowiadać.

    1. Jeśli chodzi o pamięć, to rozumiem, że temat dotyczy tylko fotela kierowcy. Fotel pasażera nie bierze w tym udziału. Do każdego kluczyka możemy przypisać różnych kierowców, którzy są następnie rozpoznawani przez system automatycznie przy pomocy kluczyka. Jak pamiętam kierowców może być zapisanych czterech, ale to musiałbym sprawdzić, jeśli potrzeba takiej dodatkowej informacji. Oczywiście każdemu kierowcy możemy przypisać ikonkę/zdjęcie i dostosować każdy z jak pamiętam 96 parametrów ustawień, które możemy dowolnie zmieniać. Nie jest to jednak jakieś mocno skomplikowane, jakby się zdawało, wszystko można bez problemu ogarnąć, poświęcając temu trochę czasu.
    Siedzenia pasażera nie mają takich automatycznych funkcji i nie widzę tu takiej konieczności, nie muszą się też odsuwać, żeby komfortowo wyjść. Po prostu zapamiętane jest ostatnie ustawienie.
    Fotel kierowcy natomiast automatycznie się odsuwa i tworzy komfortową przestrzeń po zaparkowaniu auta i podobnie po wejściu dopasowuje się do odpowiedniego kierowcy. Oczywiście kierownica i siedzenie są przy wejściu odpowiednio odsunięte, żeby nie było problemu z zajęciem miejsca.

    2. Nie próbowałem nic podłączać i chyba nie spróbuję, bo nie miałem raczej urządzenia z takim wyjściem (Aux-RCA). Mam jak już wszelkie rodzaje HDMI, DVI, USB, MHL (Samsunga). Na razie podpinałem tylko pendrive z piosenkami, poszło bez najdrobniejszego problemu, wszystko odtwarza sprawnie i prawidłowo. Niestety aktualnie funkcjonalności panelu są mocno ograniczone, ale chyba działa już przeglądarka WWW, także w wolnej chwili zobaczę, jak się prezentuje. Niestety nie ma żadnych aplikacji wideo, także z USB póki co puszczałem tylko MP3. Niedługo dogram też nowe ikonki, bo można też przez USB to zrobić.

    3. W FX też miałem coś takiego, jak rozpoznawanie głosu, ale nigdy nie skorzystałem. Wszystko jest pod ręką i dość intuicyjnie rozmieszczone, także nie widzę specjalnej potrzeby, chyba że do obsługi telefonu. Niedługo będę dogłębnie testował zespolenie komórki z autem, także sprawdzę również ten temat. W FX50S było tak, jak napisałeś, czyli obsługa po angielsku, więc zupełnie zbędny bajerek. Tutaj zobaczymy, w sumie system jest bardzo ładnie spolszczony, nawigacja również, ma rewelacyjny głos, może obsługa głosowa także doczekała się w końcu spolszczenia.

  7. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    Jeśli chodzi o pamięć, to rozumiem, że temat dotyczy tylko fotela kierowcy. Fotel pasażera nie bierze w tym udziału.
    Dzięki Bartek za odpowiedzi:
    Zacytuję jednak fragment broszury Q50 na polskiej stronie producenta: Pakiet „Powitanie” zawiera między innymi: Elektryczna regulacja przednich foteli z funkcją pamięci
    Czy na pewno fotel pasażera nie posiada funkcji pamięci ? Jeśli nie to jest to błąd w broszurze.

  8. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Jestem wreszcie po jeździe próbnej Q50 Hybrid. Pojeździłem trochę w Katowicach. Nie wgłębiając się w szczegóły - auto robi bardzo dobre wrażenie. Oglądnąć zdjęcia a widzieć na żywo to dwa różne światy.
    Zewnętrznie auto wydaje się większe niż na zdjęciach. Bardzo dobre wrażenie sprawia wykończenie wnętrza i jakość materiałów. Skóra jest naprawdę bardzo przyjemna w dotyku a siedzenia super wygodne.
    Jednak nie pojechałem do Katowic popatrzyć na samochód tylko pojeździć. Teraz nie dziwię się chłopakom, że zachwalają Q50. Auto ma znakomite przyśpieszenie. W zasadzie można to podsumować stwierdzeniem, że dopóki wciskasz gaz dopóty auto jednostajnie przyśpiesza. Nie próbowałem ale zaprogramowany ogranicznik prędkości pewno osiąga z łatwością Przyśpieszenia od 80-180 to "bułka z masłem". Trwa to naprawdę krótkie sekundy. Trakcja jest świetna przy czym oczywiście nie wiem jak auto zachowa się przy śliskiej nawierzchni i w mocnym skręcie. Jeździłem w słoneczny dzień a na jeździe testowej trudno sobie wyobrazić próby zerwania przyczepności.
    Wyciszenie jest bardzo dobre. Praktycznie przy normalnej spokojnej jeździe jest komfortowo cicho. Gdy wciskasz energicznie gaz słychać rasowy dźwięk V6. Gdy gaz puszczasz znów nic nie słyszysz. W kwestii wyciszenia nie mam więc uwag. Jeśli chodzi o automat to szczególnie w trybie eko wyczuwa się pewną "dziurę" no może "dziurkę" czasową pomiędzy momentem depnięcia w pedał a odpowiedzią skrzyni. Dalsza zmiana biegów jest jednak bardzo płynna. W trybie sport jest znacznie lepiej a zabawa łopatkami to czysta frajda.
    Nie będę jednak zachwalał auta bezkrytycznie. Jedna rzecz mnie trochę rozczarowała. Rozumiem, że można kusić klienta wpisaniem do folderu reklamowego średniego spalania na poziomie 6,8 litra. Jednak na moje pytanie ile to auto właściwie spala sprzedawca odpowiedział, że na początku w aucie testowym nie mogli uzyskać niższego wyniku niż 12 litrów a obecnie średnie odczyty wynoszą między 11-12 litrów.
    Zadam więc pytanie Bartkowi i Miśkowi czy po tych kilku tygodniach mogą coś więcej na ten temat powiedzieć ?
    Wreszcie na koniec przygotowałem pewne porównanie między Q50 a nową C klasą Mercedesa. Tak się złożyło, że w ciągu trzech dni jechałem jazdy testowe tymi autami.
    Wygląd zewnętrzny:rzecz gustu - zdecydowanie bardziej sportowy i zadziorny Q50
    Wnętrze:remis - oba auta naprawdę w środku są świetnie wykończone. W C klasie nieco razi jakby przyklejony do kokpitu wyświetlacz multimedialny . Lepsze wrażenie niż w Q50 sprawiają przyciski sterowania w drzwiach. Skóra jest przyjemniejsza w Q50
    Wyciszenie:remis - zarówno Q50 jak i C klasa są bardzo dobrze wyciszone
    Skrzynia: dwu sprzęgłowy automat Mercedesa nie jest nic lepszy od automatu Infiniti. Powiem więcej - może narażając się miłośnikom Merca - skrzynia w Q50 działa lepiej. Ma wyraźnie krótsza zwłokę przy kickdownie. Być może moje wrażenia wynikają z tego, iż testowane samochody miały zupełnie inną specyfikację silnikową ( C klasa - 2 litrowy turbo benzyniak 184 KM)
    Dynamika: tu trudno porównywać. Q50 nie daje złudzeń kto rządzi. Praktycznie o równym pojedynku moglibyśmy mówić gdyby porównać Q50 z C400 (330KM). Niestety dla chcących kupić C klasę z tym silnikiem trzeba poczekać do końca roku.
    Spalanie:trochę ryzykowne porównanie bo specyfikacja aut inna. Jednak C klasa pokazała średnie spalanie z trasy testowej 6,8 litra a Q50 12 litrów.
    Na koniec podzielę się swoją największą rozterką. Wybrałem Q50 ale nie mogę się zdecydować na konkretny kolor. Pomóżcie !!! Jaki Waszym zdaniem kolor najbardziej pasuje do tego auta ? Świadomie pytam jaki najbardziej pasuje a nie jaki Wam się podoba ?. Zauważyłem, że Q50 jakby lepiej czuło się w jaśniejszych barwach. Widać wtedy boczne przetłoczenia blach i sylwetka jest jakby bogatsza.

  9. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    grisza - późnym wieczorem postaram się odnieść do Twojego maila i opisać wrażenia już po tych kilku tygodniach. Niestety po początkowym zachwycie zacząłem zauważać rzeczy, które troszkę mnie irytują. Nie są to poważne rzeczy, ale takie delikatne w*****acze. Generalnie stwierdzam, że nie jest dobrym pomysłem pisać jakiekolwiek opinie kilka dni po odbiorze auta, bo po prostu człowiek jest zbyt mocno podekscytowany obsługą samochodu i pewnych rzeczy się nie zauważa. Opiszę to wieczorkiem, bo teraz muszę spędzić trochę czasu z żoną

  10. #9
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    grisza:
    Fajna recka, mamy bardzo podobne odczucia :)
    Jeśli chodzi o kolorek, to oczywiście nie mogę być obiektywny - tylko Venetian Ruby.Ten kolorek po prostu jest stworzony dla tego auta. Jak jedziemy praktycznie nie ma osoby, która by się nie obejrzała z niekrytym zachwytem w oczach ;) Kolor po prostu piękny, nie raz nie mogłem od niego oderwać wzroku. No i druga fajna sprawa, o czym pisałem wcześniej, bardzo ciekawie maskuje bród, mile mnie to zaskoczyło. Jeśli chodzi o spalanie, to też już się zupełnie o to nie martwię. Na początku, jak pisałem miałem mieszane myśli. Teraz po przejechaniu ponad 1000 kilometrów na naszych trasach spalamy praktycznie zawsze średnio poniżej 7l/100km. Oczywiście jazda nie jest jakaś specjalnie ekonomiczna, przyciskamy, kiedy trzeba i się da, wyprzedzamy itp. Myślę, że przy naprawdę ekonomicznej jeździe da radę zrobić i poniżej 6l/100km, ale póki co nie mieliśmy ani czasu, ani chęci na sprawdzenie tego :)

    misiektoja:
    Kurcze, chętnie poczytam, co tam się doszukałeś niepozytywnego, bo ja póki co nie potrafię :) Jak na początku było delikatne zauroczenie, to teraz jest na prawdę ogromny zachwyt. Z dnia na dzień auto podoba się nam coraz bardziej i po każdej jeździe utwierdzamy się tylko, że nie mogliśmy lepiej wybrać, pod każdym względem. Co więcej jest to zarówno moje odczucie, jak i Beatki, która ostatnio więcej czasu ode mnie spędza w Q50 i na początku podchodziła do niego bardzo sceptycznie, szczególnie po tym, jak się przesiadła z FX`a. Teraz widzę jednak, że już by naszego Q50 nie zamieniła z powrotem na FX :) Pod wieloma względami bardziej nam odpowiada. Po prostu to jest to :D

  11. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    tylko Venetian Ruby
    Wasz kolor jest faktycznie bardzo atrakcyjny. Podkreśla sportowy styl auta, gdyż zawsze czerwień kojarzy się nutką sportową w motoryzacji. Problem jest jednak w tym, że na wielu fotkach wygląda całkiem różnie. Na Waszych zdjęciach z salonu o ile ja prawidłowo rozpoznaje kolory, wchodzi zdecydowanie w pomarańcz. Na innych zdjęciach widzę go jako czerwony a na jeszcze innych bordowy. Niestety w Katowicach mogłem zobaczyć na żywo tylko Malbeck black, Biały, Chesnut bronze i Grafitowy. Wasz kolor jest dla mnie trochę za "odważny" a największy problem jest z akceptacją żonki.

Strona 1 z 175 1231151101 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] INFINITI M30d wrażenia z użytkowania po 13 000 km.
    By sengin in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13th-April-2019, 21:27
  2. Infiniti Q50 2.2d 2015 Premium by SPIDER'Q50
    By SPIDER'Q50 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30th-October-2017, 01:17
  3. G35 Coupe, 2003, VIN - brak odpowiedzi od sprzedającego
    By Lukasz in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-June-2015, 18:20
  4. Polskie serwisy Infiniti - pytania o części
    By bobofruit in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 1st-June-2015, 22:18
  5. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-November-2013, 00:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •