Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: VQ35DE Remont czy wymiana??

  1. #1
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie VQ35DE Remont czy wymiana??

    Witam szanowne grono

    Niestety stało się... Mój silnik po przejechanych paru tysiącach km na Castrol 5w30, zaczął lekko "klepać" jak sie rozgrzeje. Wcześniej jezdziłem na Valvoline 5w40 i wszystko było elegancko... No nic, trudno. Auto po przejechaniu 80km w ostatni weekend (wcześniej nie jezdziłem, a żona nie słyszała klepania tylko mówiła że dziwny dzwięk, myślałem że to wycięte katy) utwierdziłem się, że jak jest ciepły to coś stuka tak od 1500obr/min. Najpierw usłyszałem to jak cofałem powoli. Dzwięk dochodzi wg mnie z prawej głowicy ale początkowo było to jakby dudnienie spod auta. Dlatego podejrzewam panewkę... No i mam teraz dylemat... Remont czy swap?? Co myślicie?
    Wiem, że wszystko zależy od stanu silnika i co jest uszkodzone. Oczywiście jak uslyszałem od 2 mechaników przez telefon sugestie: zlac olej i zalać 10w40 (tak wiem nie bede slyszał klepania, bo tak zrobil kumpel w przytartej 350Z i latal sobie 3 miesiące aż silnik się zatarł) to się załamałem. Od razu mówie takie rozwiązania to NIE DLA MNIE!! Chcę auto zatrzymać na minimum 3 lata i liczę się z kosztami. Zresztą ja jestem chory na punkcie aut i musze mieć wszystko mechanicznie idealne. Nie chce słyszeć już: "to sie podrobi i jeszcze pojezdzisz" bo puszcze wioske wypowiadającego te słowa z dymem
    Przy opcji odbudowy, w gre wchodzi kompletny remont glowic (auto lata na LPG 7rok), wyważenie wału, wymiana panewek i pierścienie przy okazji. Nie wiem w jakim stanie są gładzie. Czy honowanie gładzi jest problemem?? Czy tam jest Nikasil??
    Opcja wymiany silnika to kupowanie kota w worku... Silnik moge kupić za 5tys zl, na mojego mam kupca za 1500zl... Kwotowo podejrzewam więc swap wyjdzie taniej... Tyle, że to dalej silnik z niepewnego zródła... Z drugiej strony co składała fabryka to fabryka...
    Prosze o sugestie... Czy po odbudowie VQ35 sa prawie tak trwałe jak z fabryki? Remont byłby robiony w warsztacie zajmującym sie swapami i tuningiem... Tanio nie jest, ale z polecenia i ma być bez oszczedności (te mszczą sie w moim przypadku okrutnie) na oryginalnych częściach. Obecny przebieg to 70tys mil.
    Jeżeli ktoś ma jakieś graty bądz jest w stanie pomóc, czy polecić jakiś silnik, dajcie proszę znać.

    P.S. Silniki po 5tys ma koles z Piaseczna firma AKMAR (17km od Warszawy)... Rozmawiałem z nim i nie ma problemu, żeby mechanik przyjechał i obejrzał silnik przed zakupem. Tylko, że dla mnie to podróż przez połowe Polski więc odpada. Jeżeli znacie kogos kompetentnego, kto podjąłby sie oceny używanego silnika (za ustaloną kwotę oczywiście) proszę o kontakt.

    Mam nadzieję, że jak najszybciej moje fifirifi wróci na droge...
    Pozdrawiam
    korzen

  2. #2
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mysle ze jednak Coobcio bedzie najlepszy chyba
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  3. #3
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki Jacob_USA tez tak myśle hehe. Niestety ciężko się skontaktować to raz (jak narazie smsujemy , dziękuje Coobcio za pomoc jak dotychczas) i wiem, że u niego z czasem nie za bardzo. No i targać auto przez pół polski na lawecie?? Ja jechał nim juz nie będę, więc troche lipa. Mam mały warsztat z polecenia. Budowali celice turbo, serwisuja M3 E92 mojego kumpla.. Wprawdzie specjalizują się w BMW, ale japońcow też sporo robili... No i obok wiedzy i doświadczenia widze w nich pasje... Jak warsztat, to raczej do nich (mam 60km, więc laweta nie problem).

  4. #4
    WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FORUM Avatar Jacob_USA
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Milwaukee
    Jeździ
    Ford F250 6.0 Diesel, 300zx TT, G37x
    Postów
    1,911
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Ja bym wolal ciagnac auto te 250 km zeby zrobila to osoba ktora na codzienn obcuje z VQ35 niz ktos kto bawi sie celicami i BMW... taka moja sugestia a jednak Coobcio juz nie jednego VQ rozebral Na tym nie oszczedzaj. Sam jestem wrazliwy jak Ty na to ze wszystko musi byc w 100% sprawne i orginalne wiec lepiej chyba Coobcio
    __________________________________________________ __________________________________________________ ______________________________
    G35x 06 sold
    Nissan 300zx TT 90
    Nissan Rouge SL 11 sold
    Ford F550 12 sold
    Ford F250 06 sold
    Ford F250 00
    Dodge Ram 1500 04
    Nissan Leaf 14
    G37x 13

  5. #5
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    swap za 5k to dobra opcja. Szybko i bezproblemowo.
    to moje zdanie.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  6. #6
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Za 5 kola to biore jeden z tanszych silnikow z rozbitego 350z z allegro. 5,5tys dokladnie.... Tyle, ze ktos musilby dla mnie to obejrzec. Jakis mechanik... Do tego przekladka ok 1500zl... razem 7tys plus uszczelniacze walu (jak robic to pozadnie) i inne nadprogramowe koszta... Wiem cenowo spoko, ale nie wiem co kupuje i czy nie bylo palowane... Moj znajomy ma 350z... Klepala panewka bo palowal. Zalali 10w40 i jezdzil 3 miesiace az korba bokiem wyszla... Boje sie, ze kupie wlasnie taki silnik Chociaz mam 30 dni gwarancji niby... Zreszta u nas tez jest przypadek silnika, ktory po zmianie oleju zaczal klepac... Dla mnie zalanie silnika 10w40 nie jest rozwiazaniem. Ma byc pozadnie....

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Krzychu !! jestem z Toba i Towomi problamemi - juz sie zaprzyjaznilismy i pomoge jak moge.. Jak pisalem moj mechanik takie siliniki zjada na sniadanie. Ale wybOr nalezy do ciebie. Jestem prezkonany ze jeszcze wodecze razem wypijemy
    Szkoda jak ch.......... i to Towje nieszczeszcie - ale zrobisz i bedziemy sie bawic na kresce

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Dec 2011
    Mieszka w
    Modlin Twierdza
    Jeździ
    G35, sedan, 2003
    Postów
    414
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie

    Swap oznacza włożenie silnika innego niż był zamontowany fabrycznie.

    Drugi silnik, robota i graty wyjdzie tyle co remont. A po remoncie masz jak nówkę. 10k musisz liczyć na jedno i drugie:P
    Ja jakbym wkładał inny piec to i tak bym zajrzał do panewek i głowic.

    Jeśli będziesz szukał silnika to zwróć uwagę na to czy blok nie ma pęknięć, wyciągają je z rozbitków nieraz po niezłych strzałach.

  9. #9
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Dzieki chlopaki za wsparcie pawell31 mowisz 10k.... Wlasnie mialem do Ciebie pisac odnosnie kosztow... Przyznam szczerze, ze liczylem ze zamkne sie w 7k.... No nic zobaczymy... Ma byc zrobione na lata bez oszczedzania... Jak tam twoj piecyk po remoncie?? Cos cicho u Ciebie w temacie Wiem, że hamownia wyplula "tylko" 250KM ale stary liczby nie sa wazne!! Liczy sie to jak jedzie i ile jest Nm... I tu podejrzewam, ze jest lepiej niz bylo wbrew suchym liczba.... W miare mozliwosci daj prosze znac jaki byl koszt u Ciebie...
    LOKTONG ty Krzychu wpadaj na bilarda nawet zanim infi bedzie zrobione Wypijemy oby robota poszla dobrze hehe
    Jak narazie jestem za reanimacja swojego silnika, ale czekam na dalsze sugestie. Szczegolnie zalezy mi na opiniach ludzi, ktorzy wiedza jakie problemy moga mnei spotkac przy odbudowie mojego VQ....
    Jeszcze raz dzieki pozdro

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Jeżeli poszła jakaś panewka, to wg. mnie pewniejszy będzie remont. Koszt wywalenia i włożenia silnika będzie taki sam, jak w przypadku swapa. Zostaje 5 tzł na remont, a po rozłożeniu swojego silnika i wymianie zużytych części będziesz miał pewność, że wszystko zostanie dokładnie przejrzane. Ja bym wysłał lawetą samochód do Coobcia ...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 2nd-February-2017, 22:41
  2. rozrzad i pompa oleju remont silnik fx 35
    By sabi82 in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 6th-December-2016, 14:16
  3. Tuning VQ35de
    By Drzymek in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 5th-November-2016, 12:16
  4. Charakterystyka VQ35DE
    By Piotrek in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9th-November-2014, 18:14

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •