Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: wtrysk gazu w fazie ciekłej

  1. #1
    Forumowy wyjadacz Avatar Roman
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    FX 35 2007 Black
    Postów
    232
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie wtrysk gazu w fazie ciekłej

    Ciekawe jak będzie się to przekładać na bezawaryjność, cena zachęcająca.

    http://moto.onet.pl/porady-ekspertow...5-tys-zl/vl4s6

  2. Dzięki Roman za powyższy Post:

    sirtrojan (16th-June-2014)

  3. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Trzeba poczekać i czas pokaże co tam w trawie piszczy. .. ja jestem coraz bardziej o pozytywnie
    Nastawiony do gazu hehe tak jak Tomek hehe
    Wysyłane z mojego SM-G350 za pomocą Tapatalk 2

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  4. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Feb 2011
    Mieszka w
    Węgorzewo
    Jeździ
    Mercedes GLE Coupe 350 diesel 2017, czarny,
    Postów
    883
    Podziękował
    99
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Ja już czytałem o takich instalacjach wykorzystujących oryginalne wtryskiwacze i to w FSI i TFSI i wydaje mi się,że to jest przyszłość. Ale zobaczymy za parę lat. Chyba,że ktoś z forum zamontuje i będzie zdawał relacje.

  5. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Czy jakiś posiadacz korka wstydu może potwierdzić, że faktycznie faza ciekła podnosi moc ?
    pozdrawiam, Artur.

  6. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Ja miałem kiedyś na to ochotę ale odpusciłem z uwagi na koszt montażu. Jak studiowałem materialy, to wynikało że podnosi i mniej pali lpg. Jeden kolega to miał i padały mu pompy gazu od złej jakości gazu. Ciekawie wyglada jej wymiana, bo przy kolejnych wymianach postanowił zrobić taniej - jedziesz w pole, spuszczasz troche gaz, odkręcasz gdzieś tam rewizję w butli, wkładasz łape w rękawicy i wyjmujesz tą pompę. Pompy kupował po 6 stów.

    ps. Blosa sobie załóż, tylko przeglądu nie przejdzie. Miałem to 3 lata w vtec.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  7. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Shimomura
    Do??czy?
    Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków / Bytom
    Jeździ
    FX35, 06, Diamond Graphite Metallic
    Postów
    861
    Podziękował
    28
    Otrzymał podziękowanie 85 raz/y

    Domy?lnie

    Ciekaw jestem czy ktoś hamował i potwierdził tą teorie, ja nie z tytułu oszczędności, a mocy zapytuję.
    pozdrawiam, Artur.

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Pamiętaj że o ile mocy przybędzie to masz dodatkową wagę - ze 30 kg pusta butla z zaworem, czyli tak 50kg nawet sobie licz średnio. Chyba że zapas wyjmiesz. Pamiętam że w testach lexus ISF z trzema osobami na pokładzie robił już do setki prawie 5 sekund więc 350-tka z chudym kierownikiem po wydechu mogła mu deptać po piętach.
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  9. #8
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Przyznam szczerze ,że mam duże wątpliwości co do mniejszego spalania, czy też mocy.

    Ciężar właściwy LPG jest mniejszy od ciężaru właściwego benzyny (bodajze 25%) do tego dochodzi różnica w kalorycznosci około 10%.
    Sprowadzając to do wartości opałowej na litr paliwa, LPG wypada o około 20% słabiej od benzyny, stąd też nie ma możliwości mniejszego spalania.

    Chyba ,że jedynie porównujemy silnik np. 2.0 na wtrysku bezpośrednim ,do silnika 2.0 na wielopunkcie.
    Tutaj spalanie benzyny będzie niższe w pierwszym przypadku Niz na wielopunkcie, z racji większej precyzyjnosci spalania. To samo w przypadku LPG, odnosząc go do przykładu powyżej.

    Idąc tym tropem odnośnie mocy,
    Moc zależy między innymi od ciśnienia ,które zaś zależy od wartości opałowej paliwa.

    Wiec ...albo damy wiecej paliwa, albo paliwo o dużo lepszej jakości(wartości opałowej) by zwiększyć moc, albo ch*j z tego będzie
    Cudów nie ma

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Myślisz że to kolejny mit pokroju strumienic i świec briska? Zastanawiające bo faktycznie ilość energii w litrze paliwa jest na korzyść PB. Wagowo lepiej wypada LPG ale odniesieniem w dystrybutorze jest objętość. A może kwestia sprawności albo składu mieszanki paliwowo-powietrznej?
    Było: G35c revup + M56s + FX50s + corvette C6 GS.
    Jest: FX50s + lexus ct200h F-sport + corvette C7.

  11. #10
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    May 2021
    Mieszka w
    OStróda
    Jeździ
    qx70, 2016
    Postów
    137
    Podziękował
    6
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Strumienica to tak nie do końca mit.
    Istotą kwestia jest "wyjście" spalin z silnika,a sama strumica ma za zadanie nie blokować tak przepływu, jak katalizator czy tłumik środkowy.
    Czy zawirowania przepływu gazu w niej przyspieszaja jego wydobycie z całego układu -zalezy od całego układu.
    Strumienica wjebana na pałe z Allegro za 100pln gówno da, albo podniesie kogoś na duchu jedynie.
    Profesjonalny układ wydechowy,robiony od początku zaprojektowany ze strumienicą na pewno da odczuwalny efekt,ale od tego są już profesjonalna liści.

    Sprawność silnika to w dużym uproszczeniu stosunek uzyskanej energii, do energii włożonej(że spalania mieszanki paliwowej)
    Mieszanka paliwowo-powietrzna jest obliczona dla konkretnego stanu silnika, obrotów. To że przykładowo układ poda nam wiecej LPG ,nie znaczy ,że silnik będzie w stanie sam "się w stanie" zaspokoić na powietrze, i tym samym nie zwiększy to sprawności jednostki.
    Przy drastycznych zmianach , odbiegających od nastaw producenta zaczyna się temat spalania stukowego i można zrobić kuku.
    Tak jak coobcio, stroi silniki wlansie dawka paliwa , czy ilością dostarczonego powietrza przez Turbo dla konkretnych obciążeń silnika ,aby wszystko zoptymalizować, ale robi to w oparciu też o kondycję silnika.

    Tak jak piszesz , nas interesuje wartość opałowa w litrze, a tutaj LPG wypada gorzej i choćby skały srały coś co nam daje mniej w energię w litrze , nie ma opcji by spalało mniej.
    Chyba ,że robimy uboga mieszanke i dobijamy silnik


    Ps
    Ale może jestem w błędzie.
    Ostatnio edytowane przez wildlifestyle ; 6th-October-2022 o 05:23

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. gdzie korek wlewu gazu?
    By Max in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25th-July-2015, 22:05
  2. jaki gaz do g35: sekwencja czy wtrysk w fazie ciekłej? ocena instalacji
    By lukasz32 in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 24th-April-2015, 21:17

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •