Poka? wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: zakup G37S

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Oct 2014
    Mieszka w
    Bielsko
    Jeździ
    G37S 2008
    Postów
    6
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 2 raz w 1 Poście

    Domy?lnie zakup G37S

    Witam wszystkich forumowiczow
    jako ze jestem nowy na forum to mam nadzieje ze dobrze trafilem z pytaniem
    obecnie jestem na etapie szukania auta ktore ma +300km, ladna sylwetke, manual i moze w razie potrzeby zawijac tylem, wiec ma byc do tanca i do rozanca i wybor padl wlasnie na ten model, pomiedzy stanem obecnym a byciem szczesliwym wlascicielem to tylko znalesc tego jedynego a widze ze o manual bardzo ciezko
    mam sporo pytan na ktore sadze ze znam odpowiedz ale wolal bym sie upewnic:
    1 czym rozni sie g37 od g37s(sport czyli?) od g37x(to xdrive ktory ma naped na tyl a wrazie poslizgu dolacza sie przod czy mozna manualnie to regulowac?)
    2 czy g37s ma szpere z tylu lub ktorys z modeli podanych przezemnie?
    3 czy sa jakies wazne informacje o ktorych powinnienem wiedziec przez zakupem o tym modelu, mocne wady lub zalety?
    Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    S - ka ma:
    - Szperę
    - Hamulce wielotłoczkowe Akebono 355mm przod i 350mm tył
    - Przednie fotele bardziej sportowe z dodatkową regulacją długości siedziska
    - Jakieś pewno duperele sportowe smaczki w środku

    Powyższe elementy można do zwykłej wersji zapodać

  3. #3
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Czy mógłby mi ktoś przy tej okazji wytłumaczyć co to jest szpera i do czego jest, albo dlaczego lepiej jak jest, niż jak jej nie ma? Definicja w wikipedii jest taka, że niech to szlag trafi. Akurat mam g37S i jak widać nie wiem, co w nim mam. Będę zobowiązany.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Przydaje się np. podczas ruszania albo w zakręcie jak przyspieszamy żeby większa część mocy była przenoszona na dociążane koło w efekcie ma poprawić trakcję, przyczepność itd...

    Np. ostro ruszamy ze szperą to dwa ślady zostawiamy a w zakręcie albo na wyjściu z niego odciążone koło nam tak nie buksuje...

  5. Dzięki Coobcio za powyższy Post:

    Bartek (10th-November-2014)

  6. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    I to jest na stałe, czy elektronika reguluje?

  7. #6
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Moze byc szpera zarowno elektroniczna (np za pomoca esp) lub mechaniczna. W G mneimam jest mechaniczna. Szpera to po prostu blokada dyfru. Jak jedziesz w zakrecie, kola jednej osi kreca sie z rozna predkoscia (kolo zewnetrzne i wewnetrzne do luku ma rozny promien czyli droge do pokonaniia). To ulatwia sterowanie autem i jazde po luku. Jak masz blokade, uneimozliwiasz rozne predkosci kol. Na oba trafia ten sam moment obrotowy. Dlatego auto driftuje (kolo ktore krecic powinno sie szybciej w luku wpada w poslizg) i w sporcie szpera jest powszechna. Przydaje sie tez jak pisze coobcio przy ruszaniu. Powiedzmy, ze staniesz jednym kolem na piasku a drugim na asfalcie. Jak nei masz szpery kolo na luznej nawiezchni zacznie buksowac. Jak masz szpere na oba kola trafi moment obrotowy i auto ruszy z miejsca obracajac rowno dwoma kolami. Oczywiscie szpery 100% nie nadaja sie na ulice, uzywa sie ich do sportu. Prosty przyklad takich blokad mechanizmow masz w terenowkach. Blokujesz mechanizmy i ruszasz w teren. Nawet jak kolo wisi w powiertzu, to inne ma kontakt z podlozem. Bez szpery to w powietrzu kreciloby sie bezradnie a to an ziemi by stalo... Mam nadzieje, ze troche rozjasnilem temat Wiecej jakby Cie interesowalo np tutaj http://www.technikajazdy.info/quiz-m...la-szpera-lsd/
    Troche z 6mt.net/forum
    "Viscous-type limited slip differentials:

    A viscous-type LSD uses a thick fluid sandwiched between plates, one plate being connected to (drives) each wheel. When a rotation difference occurs between wheels, the faster plate spins the fluid which in turn spins the slower plate, hence transferring power from the faster wheel to the slower wheel. Viscous units have two spinning disks that face each other. Each has a vaned surface and there's a viscous (oddly enough) fluid between them. The fluid has the property that shear forces thicken it. As long as the two disks spin at relatively similar speeds the fluid is "thin". When there is a differential between the two, because one wheel is slipping or you're going around a corner, the fluid is sheared and thickens. The thicker fluid loosely couples the two vaned disks thus limiting slip. <u>Viscous LSDs generally provide something like 20-25% coupling efficiency</u>.

    A viscous-type LSD has the advantage of requiring little to no maintenance, since the fluid never wears out. However, from a performance standpoint, a viscous-type LSD is not ideal. On a viscous LSD, it takes a split-second for the LSD to react to slip as the fluid must speed up before it starts turning the slower plate. On higher horsepower cars, any lag in response resulting in uneven traction is especially undesirable."
    Czyli szpera wiskotyczna...

  8. Dzięki korzen za powyższy Post:

    Bartek (10th-November-2014)

  9. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Mar 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Jeździ
    2015 Mazda 6 GJ FL
    Postów
    692
    Podziękował
    17
    Otrzymał podziękowanie 58 raz/y

    Domy?lnie

    W Infiniti G jest LSD czyli jest to szpera mechaniczna.
    Szpera elektroniczna wykorzystuje uklad hamulcowy: przyhamowuje kolo ze zbyt duza predkoscia obrotowa. Mam nadzieje, ze nic nie pokrecilem.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  10. #8
    Trochę już ogarniam Avatar MaciekGT
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    2010EU-G37S, remap, 361kM, 391Nm
    Postów
    88
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    S - ka ma:
    - Szperę
    - Hamulce wielotłoczkowe Akebono 355mm przod i 350mm tył
    - Przednie fotele bardziej sportowe z dodatkową regulacją długości siedziska
    - Jakieś pewno duperele sportowe smaczki w środku

    Powyższe elementy można do zwykłej wersji zapodać
    Z tego co wiem to ma jeszcze:
    - felgi 19 (seria ma 18)
    - skrętną tylną oś
    - sportowe zawieszenie
    - łopatki przy kierownicy ( tylko w automacie)
    - inny przedni i tylni zderzak
    - generalnie ma więcej w środku ( nawigacja, sterowanie z kierownicy, tempomat inteligentny, kamerkę cofania itd)

    Moim zdaniem warto szukać wersji S, z tego co wiem to w Polsce sprzedano ich od 2009r tylko 16 sztuk..

  11. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    Nasze g37 rok 2008 miało koła 19 cali miało łopatki , miało kamerę z tylu oraz identyczne zderzaki, miało nawigacje .Nie miało natomiast skretnych tylych kół. Miało sterowanie z kierownicy.

Podobne w?tki

  1. Zakup kontrolowany
    By crazyPro in forum Infiniti w mediach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 6th-September-2018, 21:45
  2. Zakup QX70
    By imnowak in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11th-February-2017, 10:30
  3. Nowy zakup
    By sebastian77 in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19th-November-2016, 19:07
  4. Zakup FX45
    By rafbak in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10th-December-2013, 15:38
  5. zakup FX'a
    By swde in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25th-April-2011, 21:50

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •