Poka? wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: G35 kilka pytań nowego użytkownika - proszę o help :)

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie G35 kilka pytań nowego użytkownika - proszę o help :)

    Witam

    Na wstępnie powiem, że jeździłem autami wiele droższymi, ale ten przypadł mi najbardziej do gustu i zdecydowanie bym go nie zamienił - G35 coupe 2005r. Ponadto biorąc poprawkę na domniemaną bezawaryjność, całokształt sięga dla mnie ideału, no po prostu rewelacja

    Mam następujące pytania:
    - po zabawie fotelem miga kontrolka poduszek, wiem że to jakaś taśma lub wtyczka, wyjmować fotel i czyścić wtyk czy jakoś inaczej to zrobić? z której strony fotela znajdę tą wtyczkę?
    - koła 19" opony jakieś 235/40 - na koleinach po deszczu bardzo prowadza, rozumiem że na takich kołach będzie tak zawsze i trzeba jeździć ostrożnie? zimą na koleinach z lodu to pewnie niezła ruletka mnie czeka?
    - co do audio to już się dowiedziałem w innym temacie ze do wymiany całe, ale czy ktoś probował wymienić same gwizdki na mocniejsze? w zasadzie bym na tym mógł poprzestać - dołożyć sopranu, tylko czy się da?
    - ekran od nawigacji czasem się chowa tuż po wyjściu, samoczynnie, zanim się zaświeci, ale raczej sporadycznie, czy jest jakiś sposób związany z rozebraniem kokpitu i czyszczeniem np jakiegoś styku, żeby się sam nie chował przy pracującym silniku?
    - na zimnym silniku trudniej mi się wrzuca biegi, tzn skrzynia (manual) nie chodzi tak gładko jak po rozgrzaniu , gdzieś czytałem, że należy sprawdzić olej i dolać, czy faktycznie tak zrobić czy TTTM ? dodam że jest tu prawdopodobnie sprzęgło ACT, wycieków brak
    - mam pojedynczy tłumik, pod autem 2 kolektory łączą się przez splotki w 1, gdzieś na zdjęciach widziałem X i dwa wydechy łączące się na krzyż, punktowo, czy seria ma taki jak ja (jedna rura pod autem) czy to zależy od rocznika?
    - nie potrafię wymusić zadziałania alarmu, włożenie ręki przez otwarte okno nic nie daje przy zamkniętych drzwiach, koło kierownicy miga czerwona dioda, podobno alarm być tu musi, czy na pewno go mam? poprzedni właściciel twierdzi że nie, program w ubezpieczalni mówi, że tak, jak to działa?
    - wskazówka paliwa opada nieco szybciej niż wskazywałby na to komputer, czy w baku jest pływak i ufamy wskazówce czy komputer będzie przeliczał spalanie i co jakiś czas podnosi wskazówkę? dodam, że spalanie mam obecnie średnio 9,8 przy jeździe mieszanej (jeżdżę przepisowo ) - na pełnym baku komp. wskazywał 600km, mam zrobione około 260km, komputer pokazuje "jeszcze 400", a wskazówka nieco ponad pół baku - taka mała rozbieżność
    - pionowe światełka po bokach lamp przednich to pozycja a nie światła do jazdy dziennej? celem wymiany żarówki w tym światełku odchylamy nadkole czy da się spod maski?
    - mam odtwarzacz dvd nad schowkiem, to chyba nawigacja, która jest bezużyteczna w PL, schowki są małe, czy ktoś próbował się tego pozbyć (wykręcić) i zrobić tam schowek? czy jest taka możliwość?
    - czy lusterka są tu podgrzewane lub automatycznie składane? nie widzę odpowiednich przełączników
    - czy w każdym G35 są takie małe lusterka zewnętrzne, do tego płaskie?
    - czujnik ciśnienia opon chyba 2 x mi się zaświecił na 5 minut, w oponach jest 2,4atm, czy on czasem łapie takie błędy czy przy wymianie opon wyczyścić czujniki lub wymienić?
    - jaki kabelek kupić celem podłączania do kompa? widziałem coś uniwersalnego za stówę, czym jeszcze obrobię civica VII, czy taki będzie dobry?

    No i to na tyle

    pozdrawiam serdecznie
    Łukasz
    Ostatnio edytowane przez lukasz32 ; 1st-October-2014 o 15:13

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    - Wydech masz nie seryjny
    - żeby wymienić żarówki w przednich reflektorach to trzeba zciągać koło oraz nadkole
    - możesz mieć za gęsty olej w skrzyni biegów, polecam syntetyczny 75w90 GL5 i powina skrzynia pracować lekko na zimno i po rozgrzaniu
    - Grzanie lusterek włączą się razem z grzaniem tylnej szyby - jednym guzikiem

    Na co znałem odpowiedzi to odpisałem :P

    Powodzenia

  3. Dzięki Coobcio za powyższy Post:

    lukasz32 (1st-October-2014)

  4. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar badyl
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Boleslawiec
    Jeździ
    MB C63
    Postów
    476
    Podziękował
    44
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Poduszka:
    http://www.ifans.pl/showthread.php?1...rolka-poduszek

    Pionowe swiatla to pozycja. zeby wymienic zarowki trzeba zdjac lampe (chyba)

    Lusterka sa podgrzewane, właczasz razem z pogrzewaniem tylnej szyby. Nie sa automatycznie skladane (da sie ogarnac, Lukasz to zrobil)

    Z czujnikami to jest masakra... Mi tez co jakis czas wywalal, gdzies lapie bledy i wywala
    POZDRAWIAM MICHAŁ

  5. Dzięki badyl za powyższy Post:

    lukasz32 (1st-October-2014)

  6. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Dziękuję za pomoc, wobec tego pozostały mi niewyjaśnione następujące kwestie:

    - koła 19" opony jakieś 235/40 - na koleinach po deszczu bardzo prowadza, rozumiem że na takich kołach będzie tak zawsze i trzeba jeździć ostrożnie? zimą na koleinach z lodu to pewnie niezła ruletka mnie czeka?

    - co do audio to już się dowiedziałem w innym temacie ze do wymiany całe, ale czy ktoś probował wymienić same gwizdki na mocniejsze? w zasadzie bym na tym mógł poprzestać - dołożyć sopranu, tylko czy się da?

    - ekran od nawigacji czasem się chowa tuż po wyjściu, samoczynnie, zanim się zaświeci, ale raczej sporadycznie, czy jest jakiś sposób związany z rozebraniem kokpitu i czyszczeniem np jakiegoś styku, żeby się sam nie chował przy pracującym silniku?

    - nie potrafię wymusić zadziałania alarmu, włożenie ręki przez otwarte okno nic nie daje przy zamkniętych drzwiach, koło kierownicy miga czerwona dioda, podobno alarm być tu musi, czy na pewno go mam? poprzedni właściciel twierdzi że nie, program w ubezpieczalni mówi, że tak, jak to działa?

    - wskazówka paliwa opada nieco szybciej niż wskazywałby na to komputer, czy w baku jest pływak i ufamy wskazówce czy komputer będzie przeliczał spalanie i co jakiś czas podnosi wskazówkę? dodam, że spalanie mam obecnie średnio 9,8 przy jeździe mieszanej (jeżdżę przepisowo ) - na pełnym baku komp. wskazywał 600km, mam zrobione około 260km, komputer pokazuje "jeszcze 400", a wskazówka nieco ponad pół baku - taka mała rozbieżność

    - mam odtwarzacz dvd nad schowkiem, to chyba nawigacja, która jest bezużyteczna w PL, schowki są małe, czy ktoś próbował się tego pozbyć (wykręcić) i zrobić tam schowek? czy jest taka możliwość?

    - czy w każdym G35 są takie małe lusterka zewnętrzne, do tego płaskie?

    - jaki kabelek kupić celem podłączania do kompa? widziałem coś uniwersalnego za stówę, czym jeszcze obrobię civica VII, czy taki będzie dobry?

    pozdrawiam
    Łukasz

  7. #5
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    - po zabawie fotelem miga kontrolka poduszek, wiem że to jakaś taśma lub wtyczka, wyjmować fotel i czyścić wtyk czy jakoś inaczej to zrobić? z której strony fotela znajdę tą wtyczkę?
    Problem jest z wtyczką od poduszki bocznej. Rozwiązałem ten problem u siebie dociskając obie kostki opaską zaciskową (trytytka). Od kilku miesięcy cisza. Kostka jest pod fotelem, o ile dobrze pamiętam żółta...

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    - koła 19" opony jakieś 235/40 - na koleinach po deszczu bardzo prowadza, rozumiem że na takich kołach będzie tak zawsze i trzeba jeździć ostrożnie? zimą na koleinach z lodu to pewnie niezła ruletka mnie czeka?
    Sprawdź wiek opon. Ogólnie do 5 lat trzymają potem już tylko gorzej.

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    - co do audio to już się dowiedziałem w innym temacie ze do wymiany całe, ale czy ktoś probował wymienić same gwizdki na mocniejsze? w zasadzie bym na tym mógł poprzestać - dołożyć sopranu, tylko czy się da?
    Wymieniałem wszystkie głośniki. Poprawa dźwięku znaczna. Poszukaj, gdzieś było opisywane.

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    - na zimnym silniku trudniej mi się wrzuca biegi, tzn skrzynia (manual) nie chodzi tak gładko jak po rozgrzaniu , gdzieś czytałem, że należy sprawdzić olej i dolać, czy faktycznie tak zrobić czy TTTM ? dodam że jest tu prawdopodobnie sprzęgło ACT, wycieków brak
    Ogólnie na zimno skrzynia chodzi ciężej.

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    - mam pojedynczy tłumik, pod autem 2 kolektory łączą się przez splotki w 1, gdzieś na zdjęciach widziałem X i dwa wydechy łączące się na krzyż, punktowo, czy seria ma taki jak ja (jedna rura pod autem) czy to zależy od rocznika?
    Wydech w X czy podwójny to nie oryginał. Oryginalny idzie z kolektorów w katalizatory, potem w Y i idzie jedną rurą do końca po drodze jest jeszcze tłumik przelotowy.
    Poniżej link:
    WYDECH SERIA

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    - nie potrafię wymusić zadziałania alarmu, włożenie ręki przez otwarte okno nic nie daje przy zamkniętych drzwiach, koło kierownicy miga czerwona dioda, podobno alarm być tu musi, czy na pewno go mam? poprzedni właściciel twierdzi że nie, program w ubezpieczalni mówi, że tak, jak to działa?
    Alarm jest fabryczny, ale czujniki ruchu to w alarmach dokładanych. Tutaj działa jedynie na otwarcie drzwi, maski bądź bagażnika. Chcesz sprawdzić czy działa to otwórz szybę, zamknij auto, poczekaj aż się uzbroi alarm. Otwórz drzwi od środka.

    Cytat Napisa? lukasz32 Zobacz post
    - wskazówka paliwa opada nieco szybciej niż wskazywałby na to komputer, czy w baku jest pływak i ufamy wskazówce czy komputer będzie przeliczał spalanie i co jakiś czas podnosi wskazówkę? dodam, że spalanie mam obecnie średnio 9,8 przy jeździe mieszanej (jeżdżę przepisowo ) - na pełnym baku komp. wskazywał 600km, mam zrobione około 260km, komputer pokazuje "jeszcze 400", a wskazówka nieco ponad pół baku - taka mała rozbieżność
    Zauważyłem że u mnie pierwsza połowa zbiornika ubywa szybciej. Potem już jakby się stabilizuje i wskazówka opada wolniej.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  8. Dzięki Lukasz za powyższy Post:

    lukasz32 (1st-October-2014)

  9. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar lukasz32
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Jeździ
    FX50s + corvette C7 + lexus CT200h "F"
    Postów
    1,522
    Podziękował
    59
    Otrzymał podziękowanie 114 raz/y

    Domy?lnie

    Witam, wobec tego pozostały mi jeszcze następujące kwestie:

    - ekran od nawigacji czasem się chowa tuż po wyjściu, samoczynnie, zanim się zaświeci, ale raczej sporadycznie, czy jest jakiś sposób związany z rozebraniem kokpitu i czyszczeniem np jakiegoś styku, żeby się sam nie chował przy pracującym silniku?

    - mam odtwarzacz dvd nad schowkiem, to chyba nawigacja, która jest bezużyteczna w PL, schowki są małe, czy ktoś próbował się tego pozbyć (wykręcić) i zrobić tam schowek? czy jest taka możliwość?

    - czy w każdym G35 są takie małe lusterka zewnętrzne, do tego płaskie?

    - jaki kabelek kupić celem podłączania do kompa? widziałem coś uniwersalnego za stówę, czym jeszcze obrobię civica VII, czy taki będzie dobry?

    pozdrawiam
    Łukasz

Podobne w?tki

  1. Proszę ocenić i ile jesteś skłonny zapłacić za tę decyzję
    By ant.yand in forum Audio, Nawigacja & Elektronika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2nd-March-2017, 19:56
  2. Proszę o sprawdzenie VIN JNRAS08W65X201679
    By piwek25 in forum CARFAX i inne raporty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17th-July-2014, 13:18
  3. Ogólne preparaty - do felg, skóry, wnętrza.
    By krystian801 in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21st-March-2014, 10:37
  4. Ciekawe G35 z Nowego Sacza
    By Alexaus11 in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16th-March-2012, 14:39
  5. Kilka G35 do sprzedania... znacie?
    By 6acek in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27th-February-2012, 23:49

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •