Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Opadające obroty w M37 - pomocy

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie Opadające obroty w M37 - pomocy

    Cześć,

    Wożę się z problemem opadających obrotów w moim M37 mniej więcej od stycznia'14. O ile nie ma problemów podczas jazdy w trasie, to ostatnio jeżdżę Mką głównie w mieście i już mnie to wkurza.

    Objawy:
    1. Gdy jadę powoli na niskich biegach bez gazu, trochę wciskam pedał gazu - obroty podnoszą się, praktycznie od razu puszczam pedał gazu, to spadają dużo niżej niż wynika to z prędkości i momentalnie podnoszą się do odpowiednich. Występuje to głównie na niskich biegach i przy niskich RPM. Przy wyższych RPM ten spadek też widać, ale nie jest tak uciążliwy. Najgorzej jest przy ok. 20 km/h i mając obroty ok 1000 rpm, dodaję gazu do 1500-2000 rpm i szybkim odpuszczeniu gazu obroty spadają na chwilę nawet do 500 rpm - czuć szarpnięcia, jakby silnik zgasł i za chwilę się budził.

    Tu przykład: https://www.youtube.com/watch?v=jIvimSJm2L8#t=35s

    Na tym filmie świnka się pali, ale to było zanim odłączyłem drugie sondy - teraz świnia się nie pali, a problem występuje.

    2. Problem nie występuje (lub jest niezauważalny) na zimnym silniku - ładnie trzyma obroty. Teraz jest taka pogoda, że po przejechaniu ok. 200-300m problem zaczyna występować. Mam wrażenie, że im cieplejszy jest silnik tym jest to bardziej odczuwalne.

    3. Problem występuje w D i w M (np. na 2-ce).

    4. Problem występuje tylko podczas jazdy - na postoju (P) jest OK. Podczas jazdy z niewielką prędkością raz dla testów przerzuciłem na N i obroty nie spadały przy lekkich przygazówkach.

    5. Nie wiem, czy jest to powiązane, ale jadąc na 4-ce (M) mając ok. 2000 rpm po dodaniu gazu czuć lekkie dwa szarpnięcia - jakby silnik się dławił.

    6. Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania podczas zrzucania biegów widać, że obroty też lekko spadają i czuć lekkie szarpnięcia - jakby silnik gasł na ułamek sekundy.

    7. Świnka się nie pali.

    Wydaje mi się, że problem zaczął występować po wymianie wydechu na przelotowy. Zadałem pytanie na forum the370z.com i tam sugerowali mi nieszczelność wydechu. Jak to sprawdzić?

    Mam wyłączone drugie sondy - te za katami (których nie mam). Czy to może być problem?

    W weekend się wezmę i chwilę pojeżdżę i zaloguję wszystkie możliwe parametry, gdy problem występuje i gdy nie - może coś wypatrzę.

    Ciekawe jest to, że na zimny problem nie występuje. Nie wiem teraz, czy wynika to z tego, że coś się nagrzewa i rozszczelnia, czy kom zmienia mapy z zimnych na ciepłe. To można teoretycznie łatwo sprawdzić - oszukać kom, że silnik jest zimny.

    I tu pytanie - w jaki sposób najprościej oszukać komp - tzn. gdzie jest czujnik temperatury silnika, który wykorzystuje komp i jak zrobić, żeby komp myślał, że silnik jest zimny? Odłączyć go?

    A może to skrzynia? A może jakiś czujnik?

  2. #2
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Może adaptacje przepustnic zrobić ??

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Kuba masz Consulta, żeby zrobić adaptację?

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Mam III on twojej maszyny nie ogarnie. trzeba tradycyjnie pobawić się z włączaniem i wyłączaniem zapłonu oraz klepaniem pedałem gazu...

  5. #5
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Czy problem zaczął występować zaraz po montażu kompresora?

    Wysłane z Nexus 5
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  6. #6
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Ja zaczalbym od adaptacji przepustnic. Co do oszukiwania silnika, ze jest zimny to nic Ci nie da. Jak jest zimny podbija obroty i ma inny sklad mieszanki... Problem musisz rozwiazac w temperaturze roboczej silnika. Ja mialem dokladnie to samo co ty na starym silniku. Wywalilo mi blad polozenia walu korbowego po tym jak auto zgaslo. Tyle, ze u mnie samochod potrafil zgasnac nawet w trakcie jazdy. Ale symptomy byly podobne... Obroty bardzo szybko spadaly tak, ze czasami az bujnelo silnikiem i gasl. Po wymianie czujnika polozenia walu problem zniknal. Dodam, ze wczesniej dzialo sie to chyba z miesiac i bledu nei wyrzucalo. Dopiero jak auto zgaslo w czasie jazdy...

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Lukasz Zobacz post
    Czy problem zaczął występować zaraz po montażu kompresora?
    Na 95% nie. Jeździłem przez kilka miesięcy z oryginalnym wydechem i nie zauważyłem problemu. Wg. mnie zaczął występować po wymianie wydechu i wywaleniu katów. Tego samego dnia robiliśmy u Kuby dodatkowe strojenie, ale to wykluczyłem - wgrywałem stare mapy i problem nie zniknął.
    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Ja zaczalbym od adaptacji przepustnic.
    Czy robi się tak samo, jak w przypadku G35/FX35?
    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Co do oszukiwania silnika, ze jest zimny to nic Ci nie da. Jak jest zimny podbija obroty i ma inny skład mieszanki...
    Chciałem sprawdzić, czy problem wynika faktycznie z wyższej temperatury - np. rozszczelnia się wydech gdzieś na łączeniu lub jakiś czujnik po podgrzaniu zaczyna durnieć, czy problem wynika z tego, że komp zmienia mapy. Jeżeli oszukałbym kompa i on myślałby, że silnik jest zimny i problem by występował, to znaczyłoby, że nie jest to wina map i kompa, tylko jakaś usterka mechaniczna pojawiająca się przy wyższej temperaturze.

    Dziś rano było tylko 8 stopni na dworze i problem nie występował dłużej - udało mi się przejechać jakieś 500m zanim się pojawił - przez całe te 500m robiłem przygazówki, ale obroty spadały łagodnie i nie było żadnych szarpnieć - ideał. Po 500m wskazówka od temperatury płynu lekko się podniosła i problem wrócił. Najpierw obroty opadały, ale łagodniej, a z każdym przejechanym metrem się to nasilało.

    W weekend nagram filmik jak dokładnie zachowuje się na zimnym, a jak na ciepłym.

  8. #8
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Na szybko z myg37.com

    <u>Idle Air Volume Learning</u>

    Description:
    Idle Air Volume Learning is an operation to learn the idle air volume that keeps each engine within the specific range. It must be performed each time electric throttle control actuator or ECM is replaced, or if idle speed or ignition timing is out of specification.

    Preparation:
    Before performing Idle Air Volume Learning, make sure that all of the following conditions are satisfied. Learning will be cancelled if any of the following conditions are missed for even a moment.

    - Battery voltage: More than 12.9V (At idle)
    - Engine coolant temperature: 70 - 100 Degrees C (158 – 212 Degrees F)
    - PNP switch: ON (Park/Neutral Position Safety Switch - AT only, MT fully depress clutch)
    - Electric load switch: OFF (Air conditioner, rear window defogger, headlamps. Note: on vehicles equipped with daytime light systems, if the parking brake is applied before the engine is started, the headlamps will not be illuminated.)
    - Steering wheel: Neutral (Straight-ahead position)
    - Vehicle speed: Stopped
    - Transmission: Warmed-up (For A/T models, drive vehicle for 10 minutes.)

    Operation Procedure:
    1. Perform "Accelerator Pedal Released Position Learning"
    2. Perform "Throttle Valve Closed Position Learning"
    3. Start engine and warm it up to normal operating temperature.
    4. Check that all items listed under the topic PREPARATION (previously mentioned) are in good order.
    5. Turn ignition switch OFF and wait at least 10 seconds.
    6. Confirm that accelerator pedal is fully released, turn ignition switch ON and wait 3 seconds.
    7. Repeat the following procedure quickly five times within 5 seconds:
    7a. Fully depress the accelerator pedal.
    7b. Fully release the accelerator pedal.
    8. Wait 7 seconds, fully depress the accelerator pedal and keep it for approx. 20 seconds until the MIL stops blinking and turned ON.
    9. Fully release the accelerator pedal within 3 seconds after the MIL turned ON.
    10. Start engine and let it idle.
    11. Wait 20 seconds.
    12. Rev up the engine two or three times and make sure that idle speed and ignition timing are within the specifications:

    Co do oszukania kompa, ze jest zimny wg mnie nic Ci to nie da. Po prostu jak jest zimny inaczej ma ustawione obroty (wyzsze) poprzez przepustnice. Dlatego jest ok. Ja obstawiam ustawienei wolnych obrotow jak wyzej. Odetkales wydech i masz lepszy flow spalin. Obroty szybciej spadaja i to jest problem. Zaadoptuj przepustnice i zobaczymy jak bedzie. Jezeli to nei pomoze, to obstawiam czujniki walu lub walkow. Ale to tylko gdybanie z mej strony
    Oczywiscie szczelnosc dolotu jest sprawdzona? Co do przedmuchow wydechu, to rozgrzej auto, wjedz na kanal i szukaj przedmuchow... Ale jakos czuje, ze to nei tu lezy problem...

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki, brakuje w Twoim opisie jak wykonać: Perform "Accelerator Pedal Released Position Learning" i Perform "Throttle Valve Closed Position Learning" ... ale poradzę sobie - właśnie ściągam pełną dokumentację serwisową do M37.

  10. #10
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Z opisu wynika że z katami i sondami wszystko było ok. Można spróbować włączyć sondy i wsadzić je w zwężki. Moim zdaniem to może być przyczyną, jeśli nie bezpośrednią to pośrednią. ECU na wolnych obrotach i pod małym obciążeniem chodzi w obiegu zamkniętym i do korekcji mieszanki wykorzystuje tylne (drugie) sondy. Przy zimnym silniku i pod dużym obciążeniem przechodzi w obwód otwarty i nie bierze informacji z drugich sond pod uwagę.
    Zrób logi korekcji paliwa na każdą stronę, będzie może coś więcej wiadomo.

    Kolejna sprawa to wtryski i ich czasy otwarcia. Dlatego pytałem czy było to zaraz po montażu kompresora. Ale z tego co piszesz do wycięcia katów było ok, więc jak na razie nie drążymy tematu.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Nie wchodzi na obroty.
    By Baker23 in forum V9X - V6 (diesel)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19th-April-2021, 10:10
  2. Wysokie obroty na biegu
    By kulioss in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 9th-July-2014, 23:34
  3. Spadające obroty
    By grabba in forum VQ37VHR - V6 (EU)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3rd-February-2014, 13:45
  4. Falujące obroty
    By darekFX45 in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 3rd-August-2013, 18:38
  5. falujące obroty fx
    By mapmen in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27th-July-2012, 09:12

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •