Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Opadające obroty w M37 - pomocy

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    1. Idle Air Volume Learning - zrobiłem i problem nie zniknął.
    Cytat Napisa? Lukasz Zobacz post
    Z opisu wynika że z katami i sondami wszystko było ok. Można spróbować włączyć sondy i wsadzić je w zwężki. Moim zdaniem to może być przyczyną, jeśli nie bezpośrednią to pośrednią. ECU na wolnych obrotach i pod małym obciążeniem chodzi w obiegu zamkniętym i do korekcji mieszanki wykorzystuje tylne (drugie) sondy. Przy zimnym silniku i pod dużym obciążeniem przechodzi w obwód otwarty i nie bierze informacji z drugich sond pod uwagę.
    Jeżeli jest tak, jak piszesz, to jest to jakiś trop.
    1. Po zamontowaniu kompresora przez prawie pół roku jeździłem na OEMowym wydechu i z katami i z tego co pamiętam problem nie występował.
    2. Jeden kat się wypalił i świnia mi się już zapalała przy spokojnej jeździe - błąd związany z katami.
    3. Wymieniłem wydech - zamiast katów przyszły dwie rury, ostatnie sondy zostały podłączone przez zwężki - mniej więcej problem wtedy się pojawił - błąd katalizatorów (ostatnich sond) zaczął się pojawiać.
    4. Zamiast rur po katach weszły dodatkowe tłumiki - zwężki i sondy też zostały, ale są wyłączone w Osiris. Pytanie tylko, czy po wyłączenia w Osiris są one nadal brane pod uwagę, a tylko błąd się nie pojawia? Może zwężki są schrzanione - jak to sprawdzić?

    W weekend pologuję wszystko co się da.

    ps. Łukasz w Service Manual znalazłem następujące informacje dot. drugich sond:

    The heated oxygen sensor 2, after three way catalyst 1, monitors the oxygen level in the exhaust gas on each bank. Even if switching characteristics of the air fuel ratio (A/F) sensor 1 are shifted, the air-fuel ratio is controlled to stoichiometric, by the sig-nal from the heated oxygen sensor 2. This sensor is made of ceramic zirconia. The zirconia generates voltage from approximately 1 V in richer conditions to 0 V in leaner conditions. Under normal conditions the heated oxygen sensor 2 is not used for engine control operation.

    The ECM performs ON/OFF control of the heated oxygen sensor 2 heater corresponding to the engine speedamount of intake air and engine coolant temperature.

    Sondy są włączane, gdy:
    Below 3,600 rpm after the following conditions are met.
    • Engine: After warming up
    • Keeping the engine speed between 3,500 and 4,000 rpm for 1
    minute and at idle for 1 minute under no load

    Pytanie czy oba te warunki muszą być spełnione, czy też tylko jeden.
    Ostatnio edytowane przez grabba ; 2nd-October-2014 o 21:39

  2. #12
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Zostaw jak jest w Osirisie. Wkręć sondy w wydech bez zwężek i zobacz czy się poprawi.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  3. #13
    Forumowy wyjadacz Avatar Coobcio
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35C'03, GREY, TURBO 471KM i automat
    Postów
    834
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Ja wyłączam błędyw osirisie i sondy fizycznie usuwam - wtedy ECU na pewno nie bierze z nich sygnałów pod uwagę

  4. #14
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Ja tez uwazam, ze drugie sondy nie maja tu nic do rzeczy. Lukasz jestes pewien, ze drugie sondy maja wplyw na sklad mieszanki w closed loop???!!! W DE nie maja moim zdaniem, ale nie wiem jak jest w HR...

  5. #15
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Lukasz Zobacz post
    Zostaw jak jest w Osirisie. Wkręć sondy w wydech bez zwężek i zobacz czy się poprawi.
    Wydaje mi się, że zwężki mam wspawane na stałe. Plan mam taki:
    * odłącze sondy - tak jak sugeruje Kuba
    * jeżeli problem się nie rozwiąże, to włączę błędy sond i zobaczę co dokładnie zgłasza

    Cytat Napisa? Coobcio Zobacz post
    Ja wyłączam błędyw osirisie i sondy fizycznie usuwam - wtedy ECU na pewno nie bierze z nich sygnałów pod uwagę
    Może u mnie jest tak, że sondy działają źle (np. zwężka się zaślepiła) i stąd to zamieszanie - może faktycznie lepiej je odłączyć w ogóle.

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    , ze drugie sondy maja wplyw na sklad mieszanki w closed loop???!!!
    Z Service Manual do M37, który cytowałem dwa posty wcześniej wynika, że mogą mieć. Znalazłem kilka postów z różnych forum ludzi, którzy mieli podobne zachowanie właśnie przez uszkodzone drugie sondy, np. w Hondzie Accord.

  6. #16
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Ja tez uwazam, ze drugie sondy nie maja tu nic do rzeczy. Lukasz jestes pewien, ze drugie sondy maja wplyw na sklad mieszanki w closed loop???!!! W DE nie maja moim zdaniem, ale nie wiem jak jest w HR...
    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    The heated oxygen sensor 2, after three way catalyst 1, monitors the oxygen level in the exhaust gas on each bank. Even if switching characteristics of the air fuel ratio (A/F) sensor 1 are shifted, the air-fuel ratio is controlled to stoichiometric, by the signal from the heated oxygen sensor 2.


    ECU ustawia mieszankę stechiometryczną (14,7:1) na podstawie sond za katalizatorami. ECU celuje w tą wartość na wolnych obrotach i przy spokojnej jeździe przy małym obciążeniu silnika. Silnik musi być też zagrzany.

    EDIT:
    Wywal te zwężki, nie są Ci teraz do niczego potrzebne skoro masz wyłączone błędy w osirisie. Dodatkowo zrób logi to będzie można coś więcej powiedzieć.
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Lukasz Zobacz post
    EDIT: Wywal te zwężki, nie są Ci teraz do niczego potrzebne skoro masz wyłączone błędy w osirisie. Dodatkowo zrób logi to będzie można coś więcej powiedzieć.
    O ile dadzą się szybko wywalić - tzn. nie są wspawane. Jeżeli są wspawane, to spróbuję wywalić na chwilę sondy i zobaczyć, czy jest różnica. Logi też zrobię.

    Dzięki za wsparcie - może w końcu uda mi się to zwalczyć

  8. #18
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    The heated oxygen sensor 2, after three way catalyst 1, monitors the oxygen level in the exhaust gas on each bank. Even if switching characteristics of the air fuel ratio (A/F) sensor 1 are shifted, the air-fuel ratio is controlled to stoichiometric, by the signal from the heated oxygen sensor 2.

    Czy przypadkiem nie dziala to tak, ze jezeli jest uszkodzona pierwsza sonda (ta na kolektorze) to silnik wchodzi na open loop i ustala mieszanke na podstawie odczytow drugiej sondy?? Czyli jezeli pierwsze sondy sa OK, to drugie nie maja wplywu na sklad mieszanki?? Jezeli afr na podstawie sygnalu z pierwszych sond bedzie niepoprawny, wywali blad zlego skladu mieszanki. Wtedy w gre wchodzi odczyt drugich sond w open loop... Poprawcie mnie jezeli sie myle. Jezeli sonda za katalizatorem ma "prawo" korekty skladu mieszanki nad pierwsza sonda, to znaczy ze czlowiek uczy sie cale zycie... Tyle, ze moje auto z wycietymi katami powinno sygnalizowac bledy i chodzic na bogato w open loop... A tak nie jest...

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Bez sond - problem nadal występuje. Bez zwężek - problem nadal występuje. Jutro od rana logowanie.

  10. #20
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Grabba moze po prostu masz za "luźny" wydech?? Masz możliwość przerzucenia wydechu albo dorzucenia np tłumików środkowych? Nie zawsze przelot jest dobry...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Nie wchodzi na obroty.
    By Baker23 in forum V9X - V6 (diesel)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19th-April-2021, 10:10
  2. Wysokie obroty na biegu
    By kulioss in forum VQ35DE
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 9th-July-2014, 23:34
  3. Spadające obroty
    By grabba in forum VQ37VHR - V6 (EU)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3rd-February-2014, 13:45
  4. Falujące obroty
    By darekFX45 in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 3rd-August-2013, 18:38
  5. falujące obroty fx
    By mapmen in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27th-July-2012, 09:12

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •