Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Zakup FX35 I gen. Pare istotnych pytan

  1. #11
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? kawszyn Zobacz post
    to kwestia zle dobranych parametrow oleju, czy raczej kupowania niemarkowej taniochy?


    wlasnie przez to odrzucilem pomysl zakupu Imprezy WRX/STI :/


    jak ma sie dojscia, podobnie jak BAJZEL, to nie jest zle. sam mam kumpla handlarza opon uzywek


    to auto ma ok 4,8m dlugosci i wyglada poteznie, silnik 3,5V6 i taka waga?! swietny wynik.....chyba ze FX35 jest z aluminium jak drozsze Audi:P


    wszystkie FXy sa sprowadzane z USA? trzeba przerabiac kierunki i swiatla na warunki europejskie?
    O oleju jest sporo na forum... Raczej chodzi o klase... 5W30 wg mnie i paru innych osob nie nadaje sie do tego motoru Warto dorzucic troche raz w roku i zalac cos bardziej "meskiego"... Boxer 2.5 ma problemy natury konstrukcyjnej, w vq to raczej slabawa pompa oleju. Jednak uzywajac dobrego oleju i czesto wymieniajac nie masz sie o co martwic. A no i poziom powyzej polowy na bagnecie dla bezpieczenstwa
    Co do opon kto co lubi, Ja do uzywek mam mieszane uczucia. Na zime kupilem felgi z oponami uzywki (po 2 sezonach), na lato tylko nowe. Jezdze z rodzina, a fx wcale powolny nie jest... Tak czy inaczej przez rozmiar (265/50R20) cena x2 w porownaniu do sedana klasy sredniej.
    Auto jak na swoje gabaryty jest lekkie i dosc zrywne (7,2s do setki to swietny wynik). Mocy jak na SUVa nie brakuje i automat jest przyzwoity. Niestety vq podlane na bogato z fabryki swoje lubi wypic...
    Lampy auta w europie maja przerobione. Badz jak ja (kierunki w wewnetrznych swiatlach z zarowka) lub zmienione ledy (wyglada lepiej i konfiguracja jaka sobie zazyczysz). Przerobka ok 700-800zl o ile mi wiadomo...
    Jak ja kupowalem kolega z forum sprzedawal ladne i pewne auto za 72tys zl... Myslalem za duzo chce do 50... Kupilem za tyle i finalnie wyjdzi epodobnie Tylko wiem co mam i przy okazji upgraduje niedomagania (chyba jestem prekursorem Akebono w Polsce w FX 1 generacji ), ale jak boli Ci ewydawanie grubych tysiecy na auto, to polecam kupic od kogos z klubu pewne auto. I zaufaj mi zamiast biegac z miernikiem (wiekszosc malowana bo to auta niemlode i z US), wez auto na sprawdzenei geometri, pomiar kompresji i pozadna diagnoze. Mechanika kosztuje swoje (np glupia piasta zamiennik to 500zl plus robocizna)...

  2. #12
    Forumowy wyjadacz Avatar Roman
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    FX 35 2007 Black
    Postów
    232
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Amen - w temacie :-)

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar crazyPro
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37 GT Premium
    Postów
    151
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie

    Jeszcze w kwestii ceny przeglądów w serwisie Infiniti. Dla benzyniakow cena za przegląd standardowy to 1200 zł., przegląd rozszerzony to koszt ok 3200 zł. Przeglądy te robi się zamiennie - raz standard później rozszerzony itd. Na forum znajdziesz skany dokumentów z przeglądów dla diesla co prawda, ale możesz zobaczyć co mniej więcej taki przegląd zawiera

    Wysłane z mojego Z30 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Dopiero dołączylem Avatar kawszyn
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Accord '04, Soul '10
    Postów
    22
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
    Cytat Napisa? crazyPro Zobacz post
    Jeszcze w kwestii ceny przeglądów w serwisie Infiniti. Dla benzyniakow cena za przegląd standardowy to 1200 zł., przegląd rozszerzony to koszt ok 3200 zł. Przeglądy te robi się zamiennie - raz standard później rozszerzony itd. Na forum znajdziesz skany dokumentów z przeglądów dla diesla co prawda, ale możesz zobaczyć co mniej więcej taki przegląd zawiera
    rewelacja, dzieki. Lexus pod tym wzgledem jest wiec 2x drozszy! punkt dla Gryfindoru (Infi)! hehe

  5. #15
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? crazyPro Zobacz post
    Jeszcze w kwestii ceny przeglądów w serwisie Infiniti. Dla benzyniakow cena za przegląd standardowy to 1200 zł., przegląd rozszerzony to koszt ok 3200 zł. Przeglądy te robi się zamiennie - raz standard później rozszerzony itd. Na forum znajdziesz skany dokumentów z przeglądów dla diesla co prawda, ale możesz zobaczyć co mniej więcej taki przegląd zawiera
    Scany przeglądów które zamieszczałem są dla II generacji FX-a w wersji EU a to jednak troszkę inna bajka...

    Jako że przechodzę z klekota na "hydrę z VQ35" i z musu poznałem w ostatnim czasie koszt części eksploatacyjnych itp. do tego modelu silnika na pamięć
    autorytatywnie muszę stwierdzić że przeglądy podstawowe i rozszerzone dla FX I generacji - licząc koszt "flaków" z USA (zresztą jak koledzy piszą jest dużo zamienników)
    i jakiś dobry serwis "NIEfirmowy" - to powinno wyjść ok. 30~40% kosztów j.w.
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  6. #16
    Dopiero dołączylem Avatar kawszyn
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Accord '04, Soul '10
    Postów
    22
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    autorytatywnie muszę stwierdzić że przeglądy podstawowe i rozszerzone dla FX I generacji - licząc koszt "flaków" z USA (zresztą jak koledzy piszą jest dużo zamienników)
    i jakiś dobry serwis "NIEfirmowy" - to powinno wyjść ok. 30~40% kosztów j.w.
    czyli wychodzi to calkiem niedrogo w rpzypadku I gen
    wiadomo ze przeglady robimy na zmiane maly i duzy, ale przy jakich przebiegach to wypada?
    warto oddac Infi do nieASO?
    slepy62, pamietasz mniej wiecej co robia na malym i duzym przegladzie w ramach ceny?

  7. #17
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? kawszyn Zobacz post
    warto oddac Infi do nieASO?
    slepy62, pamietasz mniej wiecej co robia na malym i duzym przegladzie w ramach ceny?
    Pytanie pierwsze - moim zdaniem/jak dla mnie: kwestia wyboru serwisu - to przede wszystkim kwestia "głębokości kieszeni", ja osobiście oddaję do serwisu - choć nie mam nic przeciwko NIEaso

    Pytanie drugie:
    Szanowny Pan - włoży trochę wysiłku
    i poczyta sobie w temacie... http://www.ifans.pl/showthread.php?3...FX30dS-PREMIUM

    i tak na koniec - są 3 rodzaje przeglądów (przynajmniej w "klekocie", ale w Pb jest chyba tak samo)
    podstawowy / rozszerzony / podstawowy / duży /
    i znowy podstawowy /... itd.
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 10th-November-2014 o 21:39
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #18
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    ASO czy nie aso wazne, zeby mechanik byl ogarniety... FX zvq35de to nic nadzwyczajengo. Ot zwykle auto z wolnossaca v6 znana z modeli jak 350z, murano, quest, vel satis itd... Czesci powszechnie dostepne. Kazdy pozadny (powtarzam pozadny) warsztat ktoremu sie chce ogarnie to auto bez problemu. Komputer w miare dobry (jakims boschem mnie ostanio diagnozowali) i bez consulta sie obejdziesz. Powiem tak... Jak masz mechanika, ktory Ci ogarnia accorda z k20/24 to spokojnie mozesz mu odstawiac infi... To zwykle auto o mniejszym stopniu skoplikowania niz np Mercedes...
    Ja tam do ASO nie jezdze... Mam uraz po tym jak kumplowi w Mazdzie w bielsku do 2.3 Disi (turbo) wlozyli swiece od wolnossaka 2.3!! Do tego kasuja 200zl za roboczogodzine. Po ich pomylce jak auto nei chcialo jechac padla sonda lambda... Zameinnikow niet (mazda 6 MPS) a w aso ponad 3tys zl... Mimo, ze auto salon polska, pelny serwis od nowosci w ASO i ich pomylka, wypieli sie du*a... W ASO fajnie, bo kawy sie napijesz... Niestety czesto jakosc uslugi nie idzie w parze z wiedza mechanikow...

  9. #19
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    O oleju jest sporo na forum... Raczej chodzi o klase... 5W30 wg mnie i paru innych osob nie nadaje sie do tego motoru Warto dorzucic troche raz w roku i zalac cos bardziej "meskiego"... Boxer 2.5 ma problemy natury konstrukcyjnej, w vq to raczej slabawa pompa oleju. Jednak uzywajac dobrego oleju i czesto wymieniajac nie masz sie o co martwic. A no i poziom powyzej polowy na bagnecie dla bezpieczenstwa
    Co do opon kto co lubi, Ja do uzywek mam mieszane uczucia. Na zime kupilem felgi z oponami uzywki (po 2 sezonach), na lato tylko nowe. Jezdze z rodzina, a fx wcale powolny nie jest... Tak czy inaczej przez rozmiar (265/50R20) cena x2 w porownaniu do sedana klasy sredniej.
    Auto jak na swoje gabaryty jest lekkie i dosc zrywne (7,2s do setki to swietny wynik). Mocy jak na SUVa nie brakuje i automat jest przyzwoity. Niestety vq podlane na bogato z fabryki swoje lubi wypic...
    Lampy auta w europie maja przerobione. Badz jak ja (kierunki w wewnetrznych swiatlach z zarowka) lub zmienione ledy (wyglada lepiej i konfiguracja jaka sobie zazyczysz). Przerobka ok 700-800zl o ile mi wiadomo...
    Jak ja kupowalem kolega z forum sprzedawal ladne i pewne auto za 72tys zl... Myslalem za duzo chce do 50... Kupilem za tyle i finalnie wyjdzi epodobnie Tylko wiem co mam i przy okazji upgraduje niedomagania (chyba jestem prekursorem Akebono w Polsce w FX 1 generacji ), ale jak boli Ci ewydawanie grubych tysiecy na auto, to polecam kupic od kogos z klubu pewne auto. I zaufaj mi zamiast biegac z miernikiem (wiekszosc malowana bo to auta niemlode i z US), wez auto na sprawdzenei geometri, pomiar kompresji i pozadna diagnoze. Mechanika kosztuje swoje (np glupia piasta zamiennik to 500zl plus robocizna)...
    Sorry ale piasta zamiennik to 280 zł plus robocizna

    Wysyłane z mojego SM-G350 za pomocą Tapatalk 2

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kmn
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    jest fx 50S black było fx50S white, fx35 Igen
    Postów
    492
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Ja nie korzystam z ASO bo w Gdańsku nawet nie ma. Byłem raz w Nissanie żeby do kompa mnie podłączyli to jak w którymś(w warsztatach -nie polecam) poście pisałem to porażka, nieogarnięci pracownicy i szef, który ma w d***e. Mam warsztat z polecenia, gdzie ten nasz fx 35 to ten z małym silnikiem Apropo piasty to tak się składa, że piastę mi wymieniali i kosztowała 360zł bez robcizny więc uważam, że ok.
    black & white

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. witam serdecznie. Planuję zakup FX35 i montaż LPG
    By Grzechu37 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23rd-December-2014, 17:24
  2. pare problemow po zakupie
    By Szorstki in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-December-2014, 19:44
  3. Kilka pytan do znawcow
    By LOKTONG in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 3rd-October-2013, 00:10
  4. Felgi do FX35 I gen
    By sirtrojan in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 6th-February-2013, 12:36
  5. FX35 zakup, prosba o rady.
    By airborne78 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21st-November-2011, 01:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •