Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Zakup FX35 I gen. Pare istotnych pytan

  1. #1
    Dopiero dołączylem Avatar kawszyn
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Accord '04, Soul '10
    Postów
    22
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Zakup FX35 I gen. Pare istotnych pytan

    Poniewaz powaznie mysle nad zmiana auta na cos wiekszego/mocniejszego/wygodniejszego, upatrzylem sobie Volvo XC70, Lexusa RX350 i Infi FX35. Nie wiedziec czemu Infiniti na poczatku w ogole nie bralem pod uwage. Jednak sprawdzilem ceny na allegro i pozytywnie mnie zaskoczyly. Najwazniejsze dla mnie sa : bezawaryjnosc, komfort, 'normalne' koszta utrzymania, unikalny charakter (to COS:>). Jezdze zdecydowanie czesciej w miescie niz w trasach ok 90% miasto, 10% trasa, wiec diesel odpada z racji niepokoju spowodowanego cholernym filtrem czastek stalych. Zdecydowanie chce auta o wiekszej mocy, ale jednoczesnie takiego, w ktorym zainstalowanie instalacji LPG nie narobi szkod. Stad kilka pytan...

    1. Jak wyglada awaryjnosc w FX35 I gen.? Jest to co prawda japonczyk, ale robiony na rynek USA....co najczesciej pada? czy te ewentualne naprawy zabijaja cena? czytalem, ze lubia padac polosie. Jak wyglada sprawa skrzyni? np w Volvo xc90 kochaja sie sypac hehe. silnik pochodzi od 350Z, czy jest rownie wytrzymaly w tak duzej i ciezkiej budzie?
    2. Czym FX35 rozni sie od Nissana Murano (troche brzydal) ?
    3. Lexus RX350 ma drogie duze przeglady, bo ok 6tys zl. jak to wyglada w FX35?
    4. Jak wyglada sprawa z dostepnoscia czesci? Czy mamy na rynku dobrej jakosci zamienniki?
    5. Jesli interesuje mnie pierwsza generacja, to czy przy budzecie do 60tys. zl mozna liczyc na zadbany, niewalony egzemplaz? Czy ogole jest sens szukac auta przez allegro, czy raczej samemu probowac sciagac np w Niemiec? Czy omijac auta z LPG i samemu zakladac cos najnowszej generacji?
    6. Silnik FX35 nie jest stworzony do LPG, ale na internecie widze mnostwo aut z instalacja. Czy to auto wymaga jakiejs specyficznej instalacji, czy po prostu fachowca z prawdziwego zdarzenia?

    przepraszam za nawalnie pytan przeszukalem forum, lecz nie znalazlem wyczerpujacych odopwiedzi na te pytania, fajnie jakby ten temat mogl stac sie czyms w rodzaju niezbednika dla kogos kto szuka FX35
    z gory dzieki

  2. #2
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    Duzo pytan I wiekszosc juz byla wystarczy pogrzebac na forum
    I nie jestem w tym momencie zlosliwy tylko to wszystko sie przewija przynajmniej raz w miesiacu heheh


    Ale odpowiem na wszystkie pytania jednym zdaniem :


    Niedlugo bedzie lecial 3 rok jak ujezdzam mojego FX-a z lpg I przez ten okres z awarii silnika zaliczylem wymiane oleju ... z awarii skrzyni zaliczylem wymiane oleju wiec da sie zyc

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Schirru
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Postów
    230
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    to może tak:

    1) nie wiem jak u kolegów, ale u mnie "awaryjność" kończy się na standardowych czynnościach serwisowych. czasami jakieś łożysko, czy łącznik. No i oczywiście ponadprzeciętnie mała żywotność tarcz i klocków.

    2) większa moc, dynamiczniejszy, lepsze zachowanie na drodze (dominuje tylny napęd), bezawaryjna skrzynia. W Murano ta bezstopniowa to katastrofa (2. gen murano jest juz tradycyjna)

    3) w aso może być podobnie, nie wiem. serwisuje w niezaleznym sewisie.

    4) dużo i oryginałów i zamienników. problemów nie ma.

    5) 60tys spokojnie powinno starczyć.

    6) wg mnie LPG do tego samochodu po prostu się nie opłaca. Koszty obsługi instalacji większe jak oszczędności. Przejrzyj wątki na forum ile już silników padło po lgp... a te które nie padły, padną przewnie niebawem (oczywiscie nikomu tego nie życze!!)

  4. #4
    Dopiero dołączylem Avatar kawszyn
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Accord '04, Soul '10
    Postów
    22
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    dzieki panowie

    bardzo cieszy mnie czesta opinia niezawodnego aut na tym foruma)) powiem szczerze, ze naczytalem sie postow, ze nic sie nie psuje...ale chcialem zobaczyc to jeszcze raz i naciszyc tym oko heheh
    wlasnie, o co chodzi z tymi hamulcami, infiniti odwalilo maniane i montowalo jakis slaby badziew? to az dziwne w aucie takiej klasy. czy sa jakies porzadne, sprawdzone zestawy 'tunningowe'? moze ten element jest wymienny z 350z i mozna sie troche zabawic z wyborem czegos wiekszego?
    Schirru, kupowalbym FXa z intencja jazdy przez ...conajmniej 3 lata. LPG na ktore nie szczedzilbym kasy zwrociloby sie przy moich przebiegach po niecalym roku. z tego co widze pala Wam te V6 14-17l w miescie, nie kwestionuje, ze jest to potwor na drodze, ma prawo wypic. Dla mnie to za duzo i LPG serio wydaje sie oplacac, wrecz samo na siebie zarabia Martwi mnie to co napisales na koncu - padajace przez LPG silniki. Ile srednio kosztuja silniki 3.5 V6 w przypadku wymiany?:P
    BAJZEL jakos nie ma z niczym problemu
    nie bede owijal w bawelne, lubie gdy auto pieknie gada. chyba ciezko znalezc duzego SUVa, ktory brzmi jak ten FX
    http://www.youtube.com/watch?v=ihVFl...pW99wQ&index=7 porazajacy dzwiek tego wydechu




    P.S BAJZEL i Schirru, macie FXy w moim ulubionym w tej budzie kolorze (moze poza czarnym:P) chapeau bas!

  5. #5
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Fx35 to swietne auta, niestety drogie w utrzymania w porownaniu do "zwyklych" samochodow. To duzy SUV ze sporym silnikiem. Silniki padaja nie tyle przez LPG, co przez niewlasciwy olej. Poczytaj na forum naszym i 350z... 80% padneitych VQ35DE to zatarta panewka, a margines to glowice przez LPG. Wiem co mowie, bo sam jestem po wymianie silnika... Utrzymanaie auta kosztuje swoje i zaniedbanie serwisowe poprzednich wlascicieli mszcza sie okrutnie. Same opony to masz 4tys, hamulce 3tys... Pali swoje... Ja mam LPG, ale raczej nie uzywam... Mimo, ze dziala ok to moje pierwsze i ostatnie na dzien dzisiejszy auto z LPG. Jak komus nie przeszkadza ze co podokladane, butle w bagazniku, cos sie przelacza, trzeba dodatkowo serwisowac i nie jest poschizowany jak ja ze wiecznie mysli czy sklad mieszanki jest poprawny... To niech gazuje.... Wtedu koszta paliwa spadaja w dol (ale serwis minimum raz do roku 200zl ja mam prins i tyle kosztuje, plus 160zl przeglad czyli 300zl minimum rocznie wiecej). Generalnie to stare auta i czesto niedoinwestowane. Ja juz nie licze na to ile wpompowalem (mysle, ze przez ostatnie pol roku lekko 20tys wliczajac silnik) a i tak czeka mnie jeszcze caly wydech, wymiana oleju w skrzyni, obszycie deski... To wszystko $$$... Tyle, ze ja doprowadzam auto do takeigo stanu, zeby jak BAJZEL tylko lac wahe i cieszyc sie jazda... Niestety nie wiele takix FX jest w PL.
    Lexus to mysle solidniejsze auto, ale dla mnie wygladaem i charakterem nawet nie podchodzi do FX... V70 to inna bajka i inny typ samochodu. Mialem S60 i to dupowozy an trase. Infi ma ten pazur i wywoluje usmiech

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Roman
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    FX 35 2007 Black
    Postów
    232
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Korzeń nic dodać nic ująć !!!
    Dopisz tylko odnośnie wagi - Ciężki samochód - sprawdź ile waży np. xsara picasso "1250" a fx 1430 kg, lexus rx 350 prawie 2 tony

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    No jak ja swojego przyprowadzilem to wiadomo tez swoje trzeba bylo wylozyc ... praktycznie to co zaoszczedzilem na sprowadzeniu poszlo w kosmetyke .. czyli wymiany wszystkich plynow razem z olejem skrzyni opony 2 komplety tylko, ze ja nigdy nie kupuje nowych ( a po znajomych roczne w stanie idealnym I daje max 2 tys zl ) akumulator, hamulce lustereczka przerobienie swiatelek I kompleksowy zabieg spa aby lakier byl taki jaki jest I setki innych pierdol ... ale to co z nim zrobilem zaraz po sprowadzeniu - odzwierciedla sie tym , ze przez te prawie 3 lata sobie najnormalniej korzystam z przyjemnosci co do lpg wszyscy wiemy sa zwolennicy I przeciwnicy ... ja do tej pory bylem na mega NIE I to moj pierwszy raz z gazem ... ale oficjalnie mowie , ze jestem mega zadowolony PRINS robi robote I 2x w roku jade sobie na przeglady zazwyczaj lacze to z przgladem plynow itd .. itp... I nie odczuwam tego ... ale z pewnoscia odczuwam to jak tankuje za 150 zl a nie za 350 I latam ...latam... latam... z usmiechem na twarzy no dobra w sumie to czesciej moja kobieta bo ja to gnije na lajbie heheh

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  8. #8
    Dopiero dołączylem Avatar kawszyn
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Jeździ
    Accord '04, Soul '10
    Postów
    22
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Silniki padaja nie tyle przez LPG, co przez niewlasciwy olej.
    to kwestia zle dobranych parametrow oleju, czy raczej kupowania niemarkowej taniochy?

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    80% padneitych VQ35DE to zatarta panewka
    wlasnie przez to odrzucilem pomysl zakupu Imprezy WRX/STI :/

    Cytat Napisa? korzen Zobacz post
    Same opony to masz 4tys
    jak ma sie dojscia, podobnie jak BAJZEL, to nie jest zle. sam mam kumpla handlarza opon uzywek

    Cytat Napisa? Roman Zobacz post
    sprawdź ile waży np. xsara picasso "1250" a fx 1430 kg, lexus rx 350 prawie 2 tony
    to auto ma ok 4,8m dlugosci i wyglada poteznie, silnik 3,5V6 i taka waga?! swietny wynik.....chyba ze FX35 jest z aluminium jak drozsze Audi:P

    Cytat Napisa? BAJZEL Zobacz post
    przerobienie swiatelek
    wszystkie FXy sa sprowadzane z USA? trzeba przerabiac kierunki i swiatla na warunki europejskie?

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar BAJZEL
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Darłowo
    Jeździ
    INFINITI FX35, 2006, SOLD
    Postów
    1,763
    Podziękował
    34
    Otrzymał podziękowanie 74 raz/y

    Domy?lnie

    co do swiatelek to jak kupisz forumowego to pewnie nie bedziesz przerabial heh a tak to normalne , ze trzeba
    a I niech Cie nie zdziwi to , ze czujnik lakieru nie lapie tylnej klapy bagaznika

    -POZDRAWIAM -
    KAMIL

  10. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar Roman
    Do??czy?
    Aug 2012
    Mieszka w
    Płock
    Jeździ
    FX 35 2007 Black
    Postów
    232
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 7 raz/y

    Domy?lnie

    Aluminium jest sporo w zawieszeniu, tylna klapa, poszycie maski i do tego u mnie napęd na 4 bo też wersje na 2 kółka.
    fx są z rynku amerykańskiego sprowadzane różnymi drogami, i lampy przód nie trzeba bo są bixenon - (kierunki) trzeba przerobić ale większość ma to z grzywki.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. witam serdecznie. Planuję zakup FX35 i montaż LPG
    By Grzechu37 in forum Dopiero dołączyłeś? Przywitaj się !
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23rd-December-2014, 17:24
  2. pare problemow po zakupie
    By Szorstki in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17th-December-2014, 19:44
  3. Kilka pytan do znawcow
    By LOKTONG in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 3rd-October-2013, 00:10
  4. Felgi do FX35 I gen
    By sirtrojan in forum Inne ogłoszenia & aukcje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 6th-February-2013, 12:36
  5. FX35 zakup, prosba o rady.
    By airborne78 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21st-November-2011, 01:31

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •