Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka? wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: piasta lub łożysko tył - wymiana, pilne

  1. #21
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Tiger3d Zobacz post
    Witam Wszystkich... Wiem ze stary temat ale moje pytanie dotyczy piast więc może ktoś pomoże.... Czy to możliwe ze w G37 Coupe łożysko z przodu miało Luz przy przebiegu 60tyś. Przebieg autentyczny. Nic nie słuchać ale na przeglądzie powiedzieli mi że ma mały Luz. prawe Koło
    Po pierwsze - przywitaj się w odpowiednim miejscu - takie tu panują zasady...
    https://www.ifans.pl/forumdisplay.ph...ywitaj-si%EA-!

    Po drugie - trochę ostrej jazdy po większych dziurach lub wpadnięcie z prędkością w większą dziurę i to możliwe...
    choć standardowo OEM piasty przednie lecą w granicach od 100~150 tkm,
    OEM tylne wytrzymują z reguły trochę dłużej
    w wypadku zamienników przypadki na forum są różne od 5 tkm do 60 tkm
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 15th-July-2020 o 22:20
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #22
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 Coupe 2009
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Jeżdżę od prawie 1,5 roku. Nie wpadłem w żaden najmniejszy dół uważam że 60 tyś to trochę mało. Nic nie słychać a luz ? Czy nie jest tak że najpierw słychać a później luz?? Czy mogło się coś poluzować przy wymianie tarcz?? I czy Luz na piaście da się odczuć na kierownicy w postaci delikatnych drgań podczas jazdy czy hamowania? Pytam bo czasami jak się mocno rozpędzę i nagle przy dużej predkości nagle wcisnę hamulec to jak by w pierwszych 2 sekundach czuje delikatne drganie (ale naprawdę delikatne drganie na kierownic po czym jak hamulec dociśnie przestaje). Czy to może być luzu na piaście??? Jesli chodzi o wymianę może ktoś ma do sprzedania albo może coś polecić??? z góry dziękuje i Pozdrawiam

  3. #23
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Tiger3d Zobacz post
    Jeżdżę od prawie 1,5 roku. Nie wpadłem w żaden najmniejszy dół uważam że 60 tyś to trochę mało. Nic nie słychać a luz ? Czy nie jest tak że najpierw słychać a później luz?? Czy mogło się coś poluzować przy wymianie tarcz?? I czy Luz na piaście da się odczuć na kierownicy w postaci delikatnych drgań podczas jazdy czy hamowania? Pytam bo czasami jak się mocno rozpędzę i nagle przy dużej predkości nagle wcisnę hamulec to jak by w pierwszych 2 sekundach czuje delikatne drganie (ale naprawdę delikatne drganie na kierownic po czym jak hamulec dociśnie przestaje). Czy to może być luzu na piaście??? Jesli chodzi o wymianę może ktoś ma do sprzedania albo może coś polecić??? z góry dziękuje i Pozdrawiam
    Jeżeli na piaście jest luz to oznacza że zbliża się czas jej wymiany
    szumiąca piasta jest (kulki w łożyskach ulegają powolnemu przemieleniu) i należy ją jak najszybciej wymieć bo może się rozlecieć a wtedy szkody będą znacznie większe niż sama piasta...

    Regułą jest że prawa strona leci szybciej ze względu na stan naszych dróg / poboczy

    Z mojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia wynika że Panowie diagności rzadko kłamią bo z reguły i tak naprawy wykonujemy w jakimś innym warsztacie ale dla pewności podjedź do jakiegoś warsztatu specjalizującego się w zawiechach niech sprawdzą i potwierdzą diagnozę zanim wydasz pieniądze.

    Przyczyn drgań o których piszesz może być kilka, najczęściej w kolejności jak poniżej:
    - źle wyważone koła / felgi
    - niewidoczny defekt lub nierównomierne zużucie opony
    - zwichrowane tarcze hamulcowe (tarcze OEM to - zwłaszcza jeżeli nie jeździsz łagodnie)
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ll=1#post72977
    ....
    - piasta lub zawiecha
    - wał napędowy

    Nie napisałeś nigdzie czy masz wersję RWD czy AWD.
    Jeżeli AWD piastę OEM przednią będę miał ok. 28 lipca , jeżeli RWD mogę Ci ściągnąć z US (info na PRIV i dla pewności puść mi VIN)
    https://www.ifans.pl/showthread.php?...ghlight=piasta
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 17th-July-2020 o 07:00
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #24
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti G37 Coupe 2009
    Postów
    10
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    RWD jest to Infiniti G37 Coupe Europa. na kiedy jest szansa ściągnąć i jaki koszt z przesyłką. Problem jest tylko taki za za 2 tygodnie wyjeżdżam na wakacje autem i muszę mieć zrobione..
    Pozdrawiam

  5. #25
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Tiger3d Zobacz post
    RWD jest to Infiniti G37 Coupe Europa. na kiedy jest szansa ściągnąć i jaki koszt z przesyłką. Problem jest tylko taki za za 2 tygodnie wyjeżdżam na wakacje autem i muszę mieć zrobione..
    Pozdrawiam
    Piastę OEM front do RWD mogę mieć na 28 lipca - info poszło na PRIV
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 19th-July-2020 o 10:07
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne w?tki

  1. Wymiana zacisku tył
    By Luckystar81 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 3rd-May-2017, 20:07
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11th-June-2016, 23:04
  3. Łożysko tył
    By solista in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11th-September-2012, 05:24
  4. Piasta koła
    By mapmen in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17th-May-2012, 14:59

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •