Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka? wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Wysokość fotela kierowcy

  1. #11
    Dopiero dołączylem Avatar Mazder
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35 Coupe
    Postów
    37
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Pisałem już w innym wątku, ale powtórzę i we właściwym. Ja mam 190 cm od podeszwy do czubka czaszki i w G35 Coupe nie mieszczę się na wysokość. Fotel kierowcy rzeczywiście nie zjeżdża tak nisko jak fotel pasażera. Muszę otwierać klapę pod szyberdachem, żeby mieć gdzie wcisnąć głowę, przez co siedzę krzywo.

    Byłem z tym problemem u faceta, który naprawia i przerabia fotele samochodowe. Jego zdaniem stołek da się opuścić najwyżej 1 cm niżej (po przeróbkach).

    Nie wiem, czy są modele bez fabrycznego szyberdachu. Jeżeli tak, to ten problem prawdopodobnie ich nie dotyczy. Szyberdach zajmuje jednak sporo miejsca na wysokość.

  2. #12
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Gliwice
    Jeździ
    Hyundai Coupe V6 02'
    Postów
    23
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    podobnie było w moim hyundaiu (jest szyber) jak go kupiłem, ale tam dało się obniżyć mocowanie fotela bez problemu i teraz jest znośnie. Widzę, że tu może być podobny problem... duuuży minus dla infiniti. Jeszcze go nie przekreślam, ale może się tak stać (jak stało się już z Genesisem)

  3. #13
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar badyl
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Boleslawiec
    Jeździ
    MB C63
    Postów
    476
    Podziękował
    44
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Mazder Zobacz post
    Pisałem już w innym wątku, ale powtórzę i we właściwym. Ja mam 190 cm od podeszwy do czubka czaszki i w G35 Coupe nie mieszczę się na wysokość. Fotel kierowcy rzeczywiście nie zjeżdża tak nisko jak fotel pasażera. Muszę otwierać klapę pod szyberdachem, żeby mieć gdzie wcisnąć głowę, przez co siedzę krzywo.

    Byłem z tym problemem u faceta, który naprawia i przerabia fotele samochodowe. Jego zdaniem stołek da się opuścić najwyżej 1 cm niżej (po przeróbkach).

    Nie wiem, czy są modele bez fabrycznego szyberdachu. Jeżeli tak, to ten problem prawdopodobnie ich nie dotyczy. Szyberdach zajmuje jednak sporo miejsca na wysokość.

    Dziwne... ja mam 195 i w G35 sie miescilem. Moze nie bylo wiele miejsca ale jak fotel zjechal maksymalnie na dol i przechylil sie do tylu, to miejsca bylo ok. Choc na dziurach troche podskakiwalem i uderzalem glowa o sufit
    POZDRAWIAM MICHAŁ

  4. #14
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Gliwice
    Jeździ
    Hyundai Coupe V6 02'
    Postów
    23
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? badyl Zobacz post
    przechylil sie do tylu
    szkop by powiedział "hier ist der Hund begraben" (czy jakos tak ) tylko, że ja siedzę pionowo jak Bozia przykazała...

  5. #15
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Gliwice
    Jeździ
    Hyundai Coupe V6 02'
    Postów
    23
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat z aukcji:
    "Dlaczemu się pozbywam? Powód może się wydać zabawny, ale dla mnie jest co najmniej uciążliwy. Najzwyczajniej w świecie nie mieszczę się w środku. Głową drążę dziurę w suficie. Także ten: jeśli masz 190 cm wzrostu i za kierownicą przybierasz postawę zasadniczą, to możesz mieć podobne zmartwienie na czuprynie."

    http://otomoto.pl/oferta/infiniti-g-...-ID6y6Qgp.html

    Chyba kolejne auto przekreślone w moim przypadku...

  6. #16
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie kolega mazder to po prostu duży chłop - wysoki ale bez postury patyczaka

    ciasnota boczna może potęgować "ciasnotę sufitową"

    co do samego auta - podnosiłem i oglądałem dokładnie od spodu. Nie ma się do czego przyczepić, sucho, bez luzów.
    silnik ładnie chodzi tak samo jak skrzynka.
    Lakier do dopieszczenia albo np do oklejenia - i bedzie laleczka.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne w?tki

  1. Mechanizm fotela kierowcy.
    By Roman1111 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27th-January-2015, 08:42
  2. problem z podgrzewaniem fotela kierowcy
    By roboPL in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13th-December-2012, 21:12
  3. Odsuwanie fotela kierowcy i kierownicy.
    By 123mielony in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11th-June-2012, 08:59

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •