Poka? wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Olej do Vq35HR i nie tylko. Ogólne informacje o olejach.

Threaded View

  1. #11
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Krzysztof Zobacz post
    Jeżeli konstruktor silnika dobrał olej 5W30, to on najlepiej wie co robi. Stosowanie olejów o innej lepkości może właśnie powodować problemy ze smarowaniem bardziej odległych punktów. Współczesne oleje w pełni syntetyczne (świetny materiał Kolegi Czarne paliwo) nie pozostawiają w silniku żadnych szlamów i osadów. W swojej bogatej praktyce z serwisem silników, nigdy nie widziałem aby w silnikach eksploatowanych na olejach syntetycznych były jakiekolwiek zanieczyszczenia. Dolewanie wszelkiego rodzaju "uszlachetniaczy" może skończyć się zatarciem najczęściej panewek. Tak więc w naszych Infiniti należy stosować najlepsze oleje 5W30.
    Twoje auto, twoj wybor Nie wiem ile VQ35/37 poskladales, ale podwazasz zdanei i wiedze ludzi, ktorzy znaja te silniki od podszefki... Ja tam panewki juz zatarlem na 5w30 bez uszlachetniaczy... Kolega zatarl w 350z tez latajac na 5w30... Kilka aut trafilo sie z zatartymi panewkami i tutaj, a uszlachetniaczy nikt nie lal i kazdy lal 5w30 jak mowi ksiazka... Lej 5w30, ale prosze nie pisz bzdur, ze uzywanie 5w50 czy 5w40 albo dolanie dodatku zatrze silnik

    TAk swoja droga, zastanawiam sie, czy ten 5w50 na zime to dobry wybor... W zyciu nie wykozystam przy mojej jezdzie tej wartosi 50, wiec chyab przesiade sie na cos PAO 5w40
    Ostatnio edytowane przez korzen ; 1st-December-2014 o 12:13
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

Podobne w?tki

  1. Ogólne preparaty - do felg, skóry, wnętrza.
    By krystian801 in forum Infiniti w kąpieli
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21st-March-2014, 10:37
  2. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-November-2013, 23:53
  3. Nie tylko Infiniti....
    By Tomek g35c in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21st-December-2012, 19:50
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8th-March-2012, 21:22

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •