Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 52

Temat: Piszczące hamulce

  1. #11
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    U mnie tez piszczą. Gdy jest zimno i lekko dohamowuję przed światłami. Ciekawe, ze przy cofaniu nie piszczą. Może na przeglądzie wyciągali klocki i włożyli je odwrotnie - są symetryczne.

  2. #12
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    I u mnie piszczą. Tak samo - przy lekkim dohamowaniu. Temperatura jednak bez znaczenia. U mnie włączyło się samo po kilku miesiącach eksploatacji. Przy pierwszym serwisie 15tys/1 rok, zgłosiłem. Diagnozy w zasadzie nie było. Że klocki i tarcze w porządku, że coś tam ok, że tak może być, że coś tam jeszcze. Ogólnie mgła. W każdym razie miało być rozłożone, wyczyszczone i cokolwiek było z tego, co być miało, to nie pomogło. Dalej piszczało. Trochę to irytujące bo samochód całkiem całkiem, a się czuję, jakbym podjeżdżał jakimś gratem starym.
    Dokładnie wczoraj byłem na drugim serwisie tj. 30tys/2 lata. Zgłosiłem ponownie. "Diagnoza" była identyczna. W każdym razie rozłożyli, wyczyścili. Pod drodze do domu nie piszczało, ale to chyba za mało, żeby obwieścić sukces. Dam znać (tylko trochę później, tj. za kilka dni bo teraz mi się chce jak cholera poszaleć Subarakiem na śniegu ), choć z tzw. góry uprzedzam, że się cudu nie spodziewam. Krzepiące było na tym serwisie to, że osprzęt hamulcowy w dalszym ciągu w dobrej formie.

  3. #13
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Pany - sportowe klocki zawsze piszczą na zimno - co może być irytujace ale po nagrzaniu już nie i są mega skuteczne w przeciwieństwie do wersji standardowych które po nagrzaniu albo sie szklą/przypalają albo działają jak z gumy.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  4. #14
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    No to fajnie - wygląda na to, że ten typ tak ma. Może rzeczywiście tak jak Irek pisze te blaszki tak popiskują, wpadają w jakieś drgania ? Ja spróbuje tego zmywacza do hamulców, ale jak piszesz, że Ci czyścili i to samo to pewnie nie pomoże. Kiszka, żeby w takim aucie tak hamulce piszczały. U mnie zużycie klocków po 15tys. km to tylko 30%, a jeżdżę dość agresywnie, a więc plus, że szybko się nie zużywają (w Maździe musiałem zmieniać po 20tys).

  5. #15
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Ale sirtrojan, ja jestem więcej niż pewien, że one mi piszczą również "na ciepło". To jest specyficzna sytuacja u mnie, podobna do tego, co opisał grabba, i występuje wyłącznie przy delikatnym hamowaniu. Np. wolne i delikatne dojeżdzanie do czerwonego światła, czy innej przeszkody wymagającej zatrzymania się. Albo ustawianie się w hali garażowej (zwykle występujące po powrocie skądś tam, więc hamulce nie mogą być zimne). Krótko mówiąc - wolny ruch auta i delikatnie używany hamulec, głównie w celu zatrzymania. I jest u mnie pisk bez względu na temperaturę otoczenia, hamulców i każdą inną.

  6. #16
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    zbyt duzo metalicznych drobinek w klockach. Zmień na inne standardowe i będzie ok
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  7. #17
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Potwierdzam, że na ciepłych klockach też to występuje. Wczoraj pierwszy raz tego doświadczyłem Wjeżdżam do garażu i też popiskywanie przy delikatnym hamowaniu (ale dość zimno na zewnątrz było - ok. - 10), a wcześniej zrobiłem z 50km. Do tej pory słyszałem to tylko na zimnych hamulcach, ale to chyba bardziej związane jest z temperaturą otoczenia,a nie czy klocki są rozgrzane. A więc wersja ze sportowymi klockami na zimno odpada
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 30th-December-2014 o 17:33

  8. #18
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    May 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jeździ
    Q50
    Postów
    187
    Podziękował
    29
    Otrzymał podziękowanie 4 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? sirtrojan Zobacz post
    zbyt duzo metalicznych drobinek w klockach. Zmień na inne standardowe i będzie ok
    Ale jednak potwierdzasz, że mogą piszczeć na ciepło i to dalej dlatego, że są sportowe?
    No, to jeśli mam wybór: 1. Wysoka skuteczność z piskiem albo 2. Gówniana skuteczność bez pisku, to i tak wybieram 1.
    Ale wolałbym jednak wysoką skuteczność bez pisku, trochę tak, jakbym wolał być zdrowy i bogaty (i jeszcze piękny), niż zdrowy i biedny .

  9. #19
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    To nie jest tak zero jedynkowo.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  10. #20
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Uważam, ze wina leży po stronie klocków sportowych infiniti. U mnie przy niższych temperaturach zawsze piszczą. Serwis czyscił hamulce, ale to nic nie pomogło. Na pewno klocki Hawk HPS nie piszczą, ale rez nie hamują. Coobcio dobrze pisał o Ferodo DS - sprawdzę je niedługo.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. piszczące hamulce, co poradzić?
    By lukasz32 in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31st-March-2016, 19:28
  2. Q50 SPORT - piszczące hamulce
    By slepy62 in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28th-March-2016, 11:39
  3. piszczące klocki
    By slepy62 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7th-April-2015, 09:03
  4. hamulce + slip
    By mapmen in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29th-September-2013, 11:45
  5. Hamulce w FX
    By mapmen in forum Hamulce & Zawieszenie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16th-February-2012, 22:20

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •