Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Q50 - jaka wersja i napęd

  1. #1
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Honda Accord
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie Q50 - jaka wersja i napęd

    Witajcie ponownie ! Bardzo poważnie myślę o Q50. Chwalę sobie Hondę i postanowiłem zostać przy japońskiej motoryzacji, a jednocześnie zaszaleć i kupić coś z segmentu Premium. Acury u nas nie ma, więc zostaje mi tylko Lexus IS i Infiniti Q50. Teraz bardziej przychylam się w kierunku Q50, skrycie obserwuje to auto już od wielu miesięcy i mam w związku z tym dylemat.
    Byłem w tym tygodniu na jeździe próbnej. Od samego początku zakładałem wersje benzynową 2.0 turbo. Taki też mam budżet. Przejechałem się autem, wrażenia bardzo pozytywne i już byłem prawie zdecydowany. Nie wiem co mnie podkusiło, ale poprosiłem jeszcze o jazdę hybrydą. I to był błąd :-( Po jeździe tym autem ma się wrażenie, że wersja 2.0 turbo to kloc. Różnica w przyspieszeniu jest ciężka do opisania. Czuć też, że automat jest szybszy i wrażenia dźwiękowe są zgoła inne (silnik 2.0 turbo brzmi bardzo nijako).
    I teraz mam dylemat. Różnica między hybrydą RWD a 2.0 turbo to 45,5 tys złociszy. Kwota duża, ale po nocy myślę, że jestem skłonny zaszaleć i skredytować resztę.
    Niestety zauważyłem też jeszcze jedną rzecz. Jazdy miałem jak było bardzo mokro na ulicach. Jak to możliwe, że jadąc wersją 2.0 turbo z napędem na tył z mniejszą mocą niż hybryda miałem duży uślizg kół podczas ruszania ze świateł, a jednocześnie w hybrydzie 4x4 mimo wyraźnie większej mocy nic takiego nie było. Czy to możliwe, że to zasługa napędu na cztery koła ? Tak mówił handlowiec i to oznaczałoby dodatkowe 10,5 tys dopłaty, czyli różnica wynosi 56 tys, za to można kupić niezłe drugie auto. Tak normalnie to wolałbym napęd RWD, bo tylnonapędówka jest szybsza niż AWD, ale teraz sam nie wiem. Auto z RWD to dobry pomysł, szczególnie przy tak dużej mocy ? Małżonka nie rozbije auta w słabszą pogodę ?
    Mam strasznego kaca moralnego, bo przekracza to znacznie założony budżet. Myślicie, że warto dopłacać tak dużą kwotę za lepszy silnik ? Ma sens dopłacanie jeszcze kolejnej kwoty do AWD ? Czy już kompletnie oszalałem ? ;-)

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    KRK
    Jeździ
    Q50S Hybrid RWD 2014 Malbeck Black
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Moje zdanie jest takie:
    Weź RWD, przy trudnych warunkach pogodowych żona może jeździć w trybie SNOW.
    Duży uślizg w 2.0T RWD to "wina" turbo. Silniki turbo mają taką charakterystykę - strzasznie duży przyrost momentu zaraz po doładowaniu. Silniki wolnossące moment mają liniowy i łatwiej jest nim operować (w każdym zakresie obrotów, nie ważne czy wcześniej lekko odpuściłeś gaz, po ponownym wciśnięciu spodziewasz się dokładnie takiego momentu jaki jest przy tych X obr/min. A w turbo niestety już tak nie jest, bo jak odpuścisz na ułamek sek. gaz i ponownie wciśniesz to najpierw masz jakiś tam moment, a dopiero jak turbo "dobije" ciśnienia to nagle masz 2-3x więcej tego momentu)
    Wprawdzie hybryda ma jeszcze "doładowanie" z silnika elektrycznego, ale jego moment jest również liniowy i stały w zakresie 0-X rpm.
    Co do kaca... pocieszę Cię, że ja kiedyś wolałem sprzedać motocykl, byle tylko kupić mocniejszy silnik. I nie żałowałem, bo niestety ale autem więcej jeżdżę/jeździłem niż na moto.

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Witaj. Dla mnie bez dwóch zdań warto dopłacić do hybrydy. Czasami trzeba podjąć tą decyzje w stylu "raz się żyję". Proponuje zrobić prostą listę plusów i minusów obu wersji:

    Plusy przemawiające za hybrydą:
    - mocniejszy silnik V6 i 5 sekund do 100-tki
    - ładniejsze brzmienie i wyższa kultura pracy V6
    - sportowe zawieszenie
    - sportowe hamulce (klocki i tarcze)
    - szybsza skrzynia biegów
    - silnik i skrzynia japońskiej myśli technicznej (a nie niemieckiej)
    - możliwość zamówienia wersji AWD
    - niebieska literka S na klapie bagażnika
    - większy fun (autko prowokuje innych kierowców i przy 2.0T będziesz często dostawał baty)

    Plusy przemawiające za 2.0T:
    - większy bagażnik (ale bardzo nieforemny, a więc to tylko niewielki plus)
    - składane tylne siedzenia
    - bardziej komfortowe zawieszenie (ale niestety buja w niektórych warunkach)
    - lepsza cena, ale mniejszy prestiż (auto udaje sportowe, ale to co jest pod maską temu zaprzecza )

    Tutaj masz moje dokładne podsumowanie hybrydy po 15tys. km: http://www.ifans.pl/showthread.php?3...owiedzi/page29

    Co do RWD vs. AWD. Sam miałem podobny dylemat. Mi głównie zależało na tych 0,3 sekundy, gdzie RWD miał być ponoć szybszy od AWD, ale ostatnie doniesienia i testy pokazują, że jest odwrotnie. Na przykład wg. testu Car and Driver czasy 0-60mph i na 1/4 mili:

    S Hybrid Sedan AWD 7A 5.0 sec 13.7 sec @ 103 mph
    S Hybrid Sedan RWD 7A 5.1 sec 13.8 sec @ 104 mph


    Czyli AWD jest szybsze w "real life" nie tylko w czasach 0-60mph, ale również na 1/4. Wcześniej na forum US też pojawiały się twierdzenia, że AWD jest szybsze (ale wtedy testowali wersje 3.7). Słabsze czasy najprawdopodobniej wynikają właśnie ze słabszej trakcji RWD. Są podejrzenia, że włożenie szerszych opon na tył powinno pomóc, ale na razie nikt tego nie przećwiczył. Uślizg kół będzie również w hybrydzie RWD i to nawet na suchej nawierzchni (co w AWD nigdy mi się nie zdarzyło), bo są takie raporty osób na forach i grisza też o tym pisał. A więc teraz jak bym brał autko ponownie to bez wątpienia AWD, bo ten napęd jest naprawdę niesamowity i daje niewiarygodną trakcję, również na mokrym, czego doświadczyłeś podczas jazdy testowej. Nie bez powodu co raz więcej aut sportowych ma napęd AWD.

    Jedyne plusy RWD to lepsze spalanie, no i fakt, że możesz polatać bokiem. A więc musisz sobie odpowiedzieć: czy chcesz upalać nowe autko będące hybrydą czy chcesz mieć autko w miarę uniwersalne, które sprawdzi się w każdych warunkach bez względu na kierowcę (kosztem delikatnie większego spalania).

    Co do trybu SNOW to na pewno można to wykorzystywać podczas dłuższej jazdy ? Mi się zawsze wydawało, że to tryb bardziej do ruszania i wygrzebywania jak się zakopiemy. Kiedyś jak przełączyłem w trakcie jazdy to większość systemów została wyłączana: systemy wykrywania/zapobiegania martwego pola, systemy wykrywania/zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa, system wykrywania kolizji z przodu etc. Nie działał również tempomat, a więc nie jestem przekonany do tego trybu. Bo z jednej strony moc silnika jest dławiona, żeby móc jechać w gorszych warunkach, a z drugiej strony wyłączane są ważne systemy bezpieczeństwa.

    PS. Swoją drogą ostatnio na forum pojawia się dużo osób zainteresowanych Q50
    Ostatnio edytowane przez misiektoja ; 11th-January-2015 o 20:06

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jan 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Jeździ
    Honda Accord
    Postów
    3
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Dzięki za odpowiedzi. Wersji 2.0 turbo nie biorę już pod uwagę, oszalałem na punkcie hybrydy. Dzięki Misiek za listę i podsumowanie w innym poście. Po burzliwej dyskusji z małżonką zdecydowaliśmy się na 4x4 zamiast tarczy bezpieczeństwa. Mimo młodego wieku na pewno nie będę jak to mówicie "latał bokiem". Szkoda nowego auta, poza tym takiej limuzynie chyba nie wypada ;-) Napęd 4x4 jest jednak bezpieczniejszy na różne opcje pogodowe. Teraz problem jaki kolor wybrać W tym tygodniu zamawiam.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Daj żonie wybrać kolor, skoro udało Ci się ją przekonać do Hybrydy i AWD

    Ja stałem nad podobnym dylematem, gdy kupowałem Mkę. Wówczas w podobnej cenie była M35h ... ale wielkość bagażnika zadecydowała. Szkoda, że nie znaleźli innego miejsca na te baterie. AWD też bym wybrał, ale niestety Mka była tylko RWD.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grabba Zobacz post
    Ja stałem nad podobnym dylematem, gdy kupowałem Mkę. Wówczas w podobnej cenie była M35h ... ale wielkość bagażnika zadecydowała.
    Miałeś zdecydowanie ułatwiony wybór, bo oprócz M35h miałeś do wyboru M37 z zajefajnym silnikiem. Przy Q50 w Europie nie ma tak dobrze Jak już wielokrotnie pisałem sam wolałbym Q50 3.7 jakby było dostępne w EU.

  7. #7
    Forumowy wyjadacz Avatar grisza
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Jeździ
    Infiniti Q50S Hybrid RWD, 2014 Black Obsidian
    Postów
    212
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 24 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? q50fan Zobacz post
    Po burzliwej dyskusji z małżonką zdecydowaliśmy się na 4x4 zamiast tarczy bezpieczeństwa
    Decyzja podjęta . Gratulacje. Co do wyboru koloru to nie jest to prosta sprawa. Niestety w tym względzie Infiniti wygląda sporo gorzej niż inni konkurenci Premium.
    Moim zdaniem:
    dla biznesmena: Black Obsidian, Malbeck Black - auto w tych kolorach wygląda bardzo dostojnie.
    dla chcących aby autko się bardzo rzucało w oczy: Venetian Ruby(piękny kolor) i Hagane Blue
    Pozostałe kolory to tak naprawdę biel,srebrny metalic,szary metalic i brąz. Gdybym miał wybierać z nich to ewentualnie szary metalic
    Zresztą wybór koloru to bardzo subiektywna sprawa. Ważne, że wybrałeś świetne autko.
    Niemalże wszystko o aucie jest w poruszanych na forum wątkach i stąd masz stosunkowo łatwy wybór. Osobiście jednak nie żałuję wyboru RWD, gdyż całkowicie spełnia moje oczekiwania. Nawet przyzwyczajam się już powoli do tego, iż jak się zmierzymy z Miśkiem w realu na 1/4 mili to mnie wyprzedzi o 293 cm a ze startu zatrzymanego będzie szybszy o 0,1 sekundy do pierwszej setki

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? grisza Zobacz post
    Niemalże wszystko o aucie jest w poruszanych na forum wątkach i stąd masz stosunkowo łatwy wybór. Osobiście jednak nie żałuję wyboru RWD, gdyż całkowicie spełnia moje oczekiwania. Nawet przyzwyczajam się już powoli do tego, iż jak się zmierzymy z Miśkiem w realu na 1/4 mili to mnie wyprzedzi o 293 cm a ze startu zatrzymanego będzie szybszy o 0,1 sekundy do pierwszej setki
    Hahahah, słuszna uwaga. 0,1 sekundy w te czy wewte to żadna różnica (mrugnięcie okiem) i wniosek taki, że nie ma co kierować się osiągami, bo te są zbliżone i pewnie nawet między egzemplarzami w tej samej wersji są jakieś drobne różnice wynikające z odchyłek w procesie produkcji. Należy patrzeć na pozostałe argumenty (mniejsze spalanie i możliwość zabawy dla RWD / lepsza trakcja w różnych warunkach dla AWD).

    Co do koloru grisza bardzo ładnie to podsumował. Dla mnie najładniejsze kolory (oprócz mojego ) to Venetian Ruby, Hagan Blue i Malbec Black. Co raz bardziej podoba mi się też biel - do tego czarne felgi i czarny dach - miodzio, ostatnio widziałem tak zrobioną nową C klasę.

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    KRK
    Jeździ
    Q50S Hybrid RWD 2014 Malbeck Black
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Co do trybu SNOW to na pewno można to wykorzystywać podczas dłuższej jazdy ? Mi się zawsze wydawało, że to tryb bardziej do ruszania i wygrzebywania jak się zakopiemy. Kiedyś jak przełączyłem w trakcie jazdy to większość systemów została wyłączana: systemy wykrywania/zapobiegania martwego pola, systemy wykrywania/zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa, system wykrywania kolizji z przodu etc. Nie działał również tempomat, a więc nie jestem przekonany do tego trybu. Bo z jednej strony moc silnika jest dławiona, żeby móc jechać w gorszych warunkach, a z drugiej strony wyłączane są ważne systemy bezpieczeństwa.
    Dziś jeździłem w trybie SNOW mimo wiosennej pogody. Dla mnie to po prostu ograniczenie mocy i oddawanie jej w bardzo delikatny sposób (można by rzec że to ECO PRO ). W instrukcji zresztą nie ma żadnych zastrzeżeń co do dłuższej jazdy (a na pewno było by sporo tłustym drukiem gdyby to coś szkodziło - bo przy trybie ECO na tłusto ostrzegając, że "nie gwarantuje obniżenia spalania...").
    Cytuję manual str 5-20 TRYB SNOW - Zmienia charakterystykę silnika wspomagając jazdę na śliskiej nawierzchni. tyle w temacie

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    mrowka - dzięki za info i wyjaśnienie. W takim razie można śmigać w trybie Snow. Też doświadczyłeś tego, że większość systemów bezpieczeństwa jest wyłączana i nie działa tempomat czy to tylko u mnie ?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 wersja USA vs EU
    By Bartek. in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 133
    Ostatni post / autor: 2nd-May-2021, 22:41
  2. Q50 wersja Sport i Premium - zmiana zderzaka
    By skalus90 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13th-December-2017, 14:58
  3. jaka pogoda
    By arko in forum Humor
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26th-June-2015, 12:31
  4. FX50 - wersja europejska a wersja US
    By sirtrojan in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11th-January-2011, 09:52
  5. jaka szkoda
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19th-August-2010, 19:24

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •