Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Q50 - jaka wersja i napęd

Hybrid View

  1. #1
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? mrowka Zobacz post
    miałem właśnie xDrive i szczerze Ci powiem, że mając taki napęd można sobie większych problemów narobić, bo ruszasz jakby wcale nie było ślisko, po czym dotykasz hamulca i okazuje się że jesteś w (prawie) tej samej sytuacji co z napędem na jedną oś. Przez te ~70 kkm przydał się może w sumie na odcinku ~500km, ale reszta to tylko strata mocy i paliwa. Na śniegu w górach to nawet subaru legacy nie dawało czasem rady, bo prześwit się liczy i co z tego że najlepsze AWD na świecie jak legacy zawiesiło się na podwoziu. To samo może być z Q50, AWD Ci nie pomoże.
    Ludzie, nie dajcie się nabierać na marketingowy bełkot. Kiedyś maluchami, poldkami i fiatami jeździło się na wielosezonowych oponach i jakoś się dało. A auta te nie miały żadnych systemów!
    Tak się zastanawiam czy to co piszesz to marketngowy bełkot czy młodość i...

    Infiniti w głęboki śnieg (tak jak i w teren) nie ma po co wjeżdżać - tak jak zresztą 90 % wszystkich innych samochodów...
    natomiast w jeździe po utwardzonych nawierzchniach - sliskich/mokrych lub po ubitym śniegu różnica pomiędzy AWD a RWD/FWD - jest przeogromna...
    i kompletnie nie rozumiem co mają do tego hamulce, jak są ciężkie warunki to zakłada się łańcuchy i nie ma znaczenia czy macz R~FWD czy AWD
    w zimie na ubitym śniegu albo jesteś w stanie ocenić możliwości auta i ryzyko związane z szybszą jazdą od innych
    albo proponuję się przesiąść na przysłowiowego maluszka czy poldka... (bez obrazy proszę) i toczyć się powoli

    Od kilkudziesięciu lat jeżdżę kilka razy w roku na narty w różne góry, przeróżnymi samochodami z RWD/FWD i od kilku lat z AWD
    więc jak czytam co napisałeś - brak różnicy pomiędzy R~FWD a AWD czy brak różnicy pomiędzy oponami całosezonowymi i typowymi zimówkami
    to chyba nie masz pojecia co to są trudne zimowe warunki (zwłaszcza w górach)
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  2. #2
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    KRK
    Jeździ
    Q50S Hybrid RWD 2014 Malbeck Black
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Co do trybu SNOW to na pewno można to wykorzystywać podczas dłuższej jazdy ? Mi się zawsze wydawało, że to tryb bardziej do ruszania i wygrzebywania jak się zakopiemy. Kiedyś jak przełączyłem w trakcie jazdy to większość systemów została wyłączana: systemy wykrywania/zapobiegania martwego pola, systemy wykrywania/zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa, system wykrywania kolizji z przodu etc. Nie działał również tempomat, a więc nie jestem przekonany do tego trybu. Bo z jednej strony moc silnika jest dławiona, żeby móc jechać w gorszych warunkach, a z drugiej strony wyłączane są ważne systemy bezpieczeństwa.
    Dziś jeździłem w trybie SNOW mimo wiosennej pogody. Dla mnie to po prostu ograniczenie mocy i oddawanie jej w bardzo delikatny sposób (można by rzec że to ECO PRO ). W instrukcji zresztą nie ma żadnych zastrzeżeń co do dłuższej jazdy (a na pewno było by sporo tłustym drukiem gdyby to coś szkodziło - bo przy trybie ECO na tłusto ostrzegając, że "nie gwarantuje obniżenia spalania...").
    Cytuję manual str 5-20 TRYB SNOW - Zmienia charakterystykę silnika wspomagając jazdę na śliskiej nawierzchni. tyle w temacie

  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    mrowka - dzięki za info i wyjaśnienie. W takim razie można śmigać w trybie Snow. Też doświadczyłeś tego, że większość systemów bezpieczeństwa jest wyłączana i nie działa tempomat czy to tylko u mnie ?

  4. #4
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    KRK
    Jeździ
    Q50S Hybrid RWD 2014 Malbeck Black
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    mrowka - dzięki za info i wyjaśnienie. W takim razie można śmigać w trybie Snow. Też doświadczyłeś tego, że większość systemów bezpieczeństwa jest wyłączana i nie działa tempomat czy to tylko u mnie ?
    Tempomatu nie sprawdziłem, ale reszta działała normalnie.

  5. #5
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    KRK
    Jeździ
    Q50S Hybrid RWD 2014 Malbeck Black
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    mrowka - dzięki za info i wyjaśnienie. W takim razie można śmigać w trybie Snow. Też doświadczyłeś tego, że większość systemów bezpieczeństwa jest wyłączana i nie działa tempomat czy to tylko u mnie ?
    Tak, dziś sprawdziłem i tarcza nie działa w trybie snow, również tempomat aktywny, ale tempomat pasywny działa normalnie. Tryb Snow wyłącza po prostu radar - pewnie jak mocno pada i tak radar głupieje i się deaktywuje.

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie

    Bierz napęd 4x4 tym bardziej ,ze ma jeździć samochodem twoja żona. Kasi po zimie odechcialo sie jeździć z napędem na tył - miała wtedy G37. Powiedziała nigdy wiecej noi ma teraz FX-a Mirek

  7. #7
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    KRK
    Jeździ
    Q50S Hybrid RWD 2014 Malbeck Black
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Na przykład wg. testu Car and Driver czasy 0-60mph i na 1/4 mili:

    S Hybrid Sedan AWD 7A 5.0 sec 13.7 sec @ 103 mph
    S Hybrid Sedan RWD 7A 5.1 sec 13.8 sec @ 104 mph
    Nie wiemy w jakich warunkach robili te testy, znając Car and Driver nie w ten sam dzień.
    Przy idealnych warunkach AWD, które jest ~30KM na kołach słabsze od RWD musi trochę stracić (~30KM tyle średnio traci się na napędzanie dodatkowego walu, dyferka, osi i kół), Hybryda ma tą zaletę/wadę że aku dodatkowo obciąża tylną oś... ale to tylko w warunkach idealnych
    na polskich asfaltach zgadzam się, że spod świateł może nie być różnicy, ale później te 30KM zawsze ucieka, więc jak blue power wygasa to RWD rządzi
    Jakby na to nie patrzeć 5.1 czy 5.4 w real life to nic nie znaczący fakt.

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    mrowka ... wiadomo, ze przy hamowaniu na sliskim rodzaj napędu nie ma znaczenia ... ale przy mocnym samochodzie RWF szybko tracisz przyczepność przy mocniejszym przyspieszaniu ... Raz pojechalem w polskie gory Mka i kilka razy miałem problem żeby wyjechać z parkingu ... Być może z FWD mialbym podobny problem ... Nie wiem.

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Pewnie, że kiedyś jeździło się na uniwersalnych oponach z FWD / RWD i człowiek żył. Podobnie człowiek nie miał ABS czy ESP i też żył. Nie miał czujników parkowania i też żył. Nie miał kamer cofania i jakoś dawaliśmy radę. Ale po to jest postęp, aby ułatwiać ludziom różne kwestie i zwiększać bezpieczeństwo. Inaczej do tej pory byśmy Poldkami pomykali.

    Dlatego fajnie mieć zimowe i letnie opony, auto z ABS, ESP, czujnikami parkowania, kamerą cofania czy AWD. Nikt nie mówi, że bez AWD nie da rady jeździć, ale przy aucie z tak dużą mocą ułatwia to wiele kwestii i na pewno łatwiej poruszać się po mokrych czy ośnieżonych drogach.

    Pamiętaj też, że przy RWD i tak dużej mocy masz uślizg kół nawet na suchym (jak sam piszesz niżej nawet jak nie wciśniesz z buta), a więc jest trochę korzyści. W AWD wciskasz pedał gazu do podłogi i auto wystrzeliwuje do przodu, nic nie musisz kombinować, nie masz żadnego uślizgu czy buksowania kół, nawet przy wyłączonej kontroli trakcji. Przy RWD wymaga to już trochę większych umiejętności i nie wykluczone, że konieczna będzie zmiana opon z tyłu na szersze.

    Zwróć też uwagę, że co raz częściej auta z więcej niż 300KM pod maską są domyślnie wyposażone w napęd AWD, właśnie żeby zwiększyć trakcję. Myślisz, że AWD w tak dopracowanym aucie jak Nissan GT-R to marketing ? Gdzie każdy ułamek sekundy się liczy ? Po to właśnie jest AWD, żeby zwiększyć trakcję i uzyskiwać lepsze czasy na prostej.

  10. #10
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Nov 2014
    Mieszka w
    KRK
    Jeździ
    Q50S Hybrid RWD 2014 Malbeck Black
    Postów
    30
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 3 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? misiektoja Zobacz post
    Pewnie, że kiedyś jeździło się na uniwersalnych oponach z FWD
    maluch, poldek i fiat 125p które wymieniałem specjalnie to RWD były...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Q50 wersja USA vs EU
    By Bartek. in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 133
    Ostatni post / autor: 2nd-May-2021, 22:41
  2. Q50 wersja Sport i Premium - zmiana zderzaka
    By skalus90 in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13th-December-2017, 14:58
  3. jaka pogoda
    By arko in forum Humor
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26th-June-2015, 12:31
  4. FX50 - wersja europejska a wersja US
    By sirtrojan in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11th-January-2011, 09:52
  5. jaka szkoda
    By sirtrojan in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19th-August-2010, 19:24

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •