Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Pytanie o dystanse fx35

  1. #1
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Katowicach
    Jeździ
    Białym Fx35 z 2006
    Postów
    65
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie Pytanie o dystanse fx35

    Witam mam pytanie odnośnie dystansów, czy ktoś z was stosował ? http://www.rallyshop.v10.pl/dystanse...35,p19859.html
    generalnie chcę wstawić tylko na tył i nie wiem jak to się ma do samej jazdy ,czy możliwe d=że pokaże mi jakiś błąd komputer podczas skręcania ?

  2. #2
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Beda na pewno ok... Tyle, ze 32mm to sporo, chociaz to na os wiec po 16mm strona wiec ok... Pomierz, czy nei bedzie opona wystawala za obrys samochodu... Co do zakladania na jedna os, to przy AWD zapomnij... To jakbys inne felgi na tyl zalozyl... Przy RWD mozna, aczkolwiek nei wiem jak zmieni sie charakterystyka prowadzenia... Generalnie bierz na 2 osie i nie kombinuj
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  3. #3
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Katowicach
    Jeździ
    Białym Fx35 z 2006
    Postów
    65
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Zdjęcie0390.jpg Swego czasu miałem fajne felgi na e46 zabrane z e39 tez wystawały minimalnie efekt był piękny,tyle że ocierało jak się za dużo załadowało na tyle, dlaczego na 4wd może być problem ? komputerowo czy fizycznie to odczuje ? tez nie zauważyłem że to na oś więc szukam dalej chcę maxymalnie wystawić te koła na zewnątrz przy oponie 275-50-20 ale jak pisałem zależży mi na tyle.

  4. #4
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    bolo2024 opona nie moze wystawac za obrys auta... Takie sa przepisy, a obcierania w twoim bylym BMW pozwol ze nei skomentuje Przy AWD wszystko jest ustawione pod konkretne parametry ustawienia napedu. Nie mozesz miec roznych opon na osiach (nawet o roznym stopniu zuzycia a tej samej marki), roznych rozmiarow.. Tak samo nie mozesz zmieniac geometri jednej osi... To wszystko bardzo przyspiesza zurzycie skrzyni rozdzielczej (?? transfer box). Do tego komputer moze wariowac i auto moze prowadzic sie nieprzewidywalnie... Krotko mowiac jak chcesz dystanse do AWD to tylko na obie osie.
    Opony 275/50R20 sa tez nieodpowiednim rozmiarem... Zn sie jest zamiennikiem 1.28% roznicy, ale nie widze sensu kompletnie... Auto wiecej spali, kolo bedzie wiekszym balonem (wyzsza opona), bedzie mniej zrywne... Same minusy Jak juz to lepiej 275/45R20... Cena nizsza, tez miesci sie w miare jako zamiennik, a wyglada ladniej... Tylko znow nasuwa sie pytanie, dlaczego nie 265/50R20 jak przewidzial producent??!!
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  5. #5
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Dec 2011
    Mieszka w
    Modlin Twierdza
    Jeździ
    G35, sedan, 2003
    Postów
    414
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    A w FX szpilka nie ma 25mm?

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar kmn
    Do??czy?
    Jan 2014
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jeździ
    jest fx 50S black było fx50S white, fx35 Igen
    Postów
    492
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 11 raz/y

    Domy?lnie

    Ja tez mam 275/50 R 20 i chcialbym dystanse zalozyc tylko chyba lepiej stalowe niz aluminiwe co myslicie. Sorka, ze pisze bez ą i ę ale pisze z tableta itrwaloby to wiecznosc
    black & white

  7. #7
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Dec 2011
    Mieszka w
    Modlin Twierdza
    Jeździ
    G35, sedan, 2003
    Postów
    414
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Tylko alu dużo lżejsze

  8. #8
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Katowicach
    Jeździ
    Białym Fx35 z 2006
    Postów
    65
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    OK rozumie , nie można tylko tyłu poszerzyć
    takie opony są już na aucie od czasu zakupu dobrze się jeździ na nich , ja wiem że opona nie może wystawać no problemo tak samo jak czerwone migacze, i chyba za mocne światła stopu i na stałe zapalone obrysówki przy przednich światłach , ale no risk no fun , ciesząc się jeszcze w miarę dużą wolnością w możliwości modyfikowania samochodu w Polsce względem np.Niemiec gdzie na wszyskto potrzebujesz papier ,śmiało z tego chcę skorzystać obcieranie było w bmw ale jak pisze był załadowany i na hopkach, znów warunki jezdne znacznie się poprawiły.
    Nie rozumie dlaczego skrzynia rozdzielcza może się zużyć tzn w jaki sposób przyśpieszam ten proces poszerzając jedną oś ? rozmiar opon się nie zmienia, jedyne czego do końca nie potrafię sobie wyobrazić to że przy skręcie cos może być nie hallo bo promień się zwiększa, znów z drugiej strony jest dyf który te właśnie różnice sprowadza do zera .

  9. #9
    Trochę już ogarniam
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Katowicach
    Jeździ
    Białym Fx35 z 2006
    Postów
    65
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Sorry ale musze dopisać bo, skakam po necie szukam co inni piszą z np xdrive czy 4 motion i w zasadzie nie ma na to odpowiedzi każdy zchodzi z tematu dystansów na szerokość opony czy wielkość i jej średnice, jaki ma wpływ dołożenie dystansów dla naszego układu różnicowego , czy mamy stały napęd na 4 łapy ? czy coś się posypie ? czy są jakieś dodatkowe obciążenia ?

  10. #10
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? bolo2024 Zobacz post
    Nie rozumie dlaczego skrzynia rozdzielcza może się zużyć tzn w jaki sposób przyśpieszam ten proces poszerzając jedną oś ? rozmiar opon się nie zmienia, jedyne czego do końca nie potrafię sobie wyobrazić to że przy skręcie cos może być nie hallo bo promień się zwiększa, znów z drugiej strony jest dyf który te właśnie różnice sprowadza do zera .
    Sam sobie odpowiedziales... Roznica w promieniu skretu, wize sie z predkoscia obrotowa kola w zakrecie (na logike kolo przyjedzie w tym samym czasie dluzszy odcinek wiec sila rzeczy obraca sie szybciej). Tak samo jak zmiana na jednej osi opon na nizsze np... Szkrzynia rozdzielcza laczy naped na podstawie czujnikow (masz dolaczany przod, do predkosci 50km/h) i ich odczytow dotyczacych predkosci obrotowej kola, co odczytuje jako poslizg... Dalej uwazasz, ze jadac w zakrecie i poszerzajac jedna os odczyty pozostana prawidlowe?? Nie, i system bedzie sie staral to korygowac zalaczajac naped bez potrzeby... Jednak korekty nei bedzie w stanie wykonac. Sytuacja bedzie wywolana nie utrata trakcji (korygowalne) a zmiana geometrii (niekorygowalne w tej sytuacji)... Dyfer tu nei ma nic do rzeczy, bo nei ma lsd... System wykryje dysproporcje w predkosci obrotowej poszczegolnych kol (tyl/przod) i odczyta to jako poslizg... JAk zalozysz mniejsze kolo jedno to tez Ci dyfer to sprowadzi do zera?? Nie...

    Wiesz dla mnie poszerzanie auta tak, zeby obcieraly opony np traci drutem... Ale to moja subiektywna opinia, do ktorej mam prawo... Chcesz, poszerzaj jedna os, obnizaj obcinajac sprezyny, zakladaj chinskie swiatla... Twoje auto, twoje prawo... Obysmy sie nie spotkali na drodze jak cos pojdzie nei po twojej mysli... No offence...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Pytanie o Amerykańską wersję FX35
    By davvvid in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 9th-February-2017, 19:49
  2. Pytanie o dystanse do FX35 Igen
    By adrianramus in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24th-November-2016, 00:40
  3. Pytanie odnosnie FX35
    By HypNoT!c in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 5th-July-2015, 06:58

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •