Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Wycieraczki

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar crazyPro
    Do??czy?
    Feb 2014
    Mieszka w
    warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37 GT Premium
    Postów
    151
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 6 raz/y

    Domy?lnie Wycieraczki

    Witam,
    w związku z tym, że w moim FX wycieraczka pasażera zostawia brzydki pas na szybie (nie wyciera tego miejsca), to chciałbym je wymienić. Znalazłem wycieraczki Bosh Aerotwin, których kiedyś używałem w innych autach i byłem bardzo zadowolony, nie wiem tylko czy długość odpowiada oryginałom oraz czy nie będzie w Infi problemu z mocowaniem innych, nieoryginalnych wycieraczek. Tutaj znalazłem coś co wydaje się, że pasuje do mojego http://wycieraczkidoszyb.pl/product-...-po-2008r.html

    i takie mniejsze pytanie. Dzisiaj autko stało pod firmą cały dzień, wieczorem jak wsiadłem to ostro depnąłem, ale jakoś miało pewny opór żeby przyspieszyć jak zawsze i nagle pojawiła się ikonka hamulca ręcznego, ikonka ostrzeżenia wykrzyknik i jakiś komunikat, ale tak szybko się pojawił i zniknął, że nie zdążyłem zobaczyć o co chodzi nawet. Mieliście coś podobnego kiedyś? Może jak jest zimny to nie powinno się szaleć na dzień dobry

    Pozdrawiam

  2. #2
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? crazyPro Zobacz post
    Witam, w związku z tym, że w moim FX wycieraczka pasażera zostawia brzydki pas na szybie (nie wyciera tego miejsca), to chciałbym je wymienić. Znalazłem wycieraczki Bosh Aerotwin, których kiedyś używałem w innych autach i byłem bardzo zadowolony, nie wiem tylko czy długość odpowiada oryginałom oraz czy nie będzie w Infi problemu z mocowaniem innych, nieoryginalnych wycieraczek. Tutaj znalazłem coś co wydaje się, że pasuje do mojego http://wycieraczkidoszyb.pl/product-...-po-2008r.html
    Tak sobie poczytałem ten i kilka innych postów n.t. wycieraczek do szyb i zastanawiam się "po co robicie sobie pod górkę" zamiennikami...

    Koszt oryginalnych wycieraczek (BLADE ASSY-WINDSHIELD WIPER) w serwisach USA to od $15~$19 za sztukę / tylnie $11~$15

    Koszt oryginalnych piór/gumek do wycieraczek (REFILL-WIPER BLADE) w serwisach USA to od $5~$7 za sztukę

    Powyższe ceny praktycznie dotyczą wszystkich modeli .

    Ja od "zawsze" staram się kupić kilka kompletów oryginalnych piór i wymieniam po każdej ziemie z reguły w kwietniu (w zimie wystarczy kilka "kropelek" lodu na szybie i wycieraczki zaraz zaczynają "smużyć" - a jazda po zmroku z takimi wycieraczkami to tragedia).
    Poza tym - od czasu jak kilkanaście lat temu wracając z nart - jadąc USA-carem - "upolowałem" kilkaset kilometrów od domu sarnę która uszkodziła wycieraczki i nie mogłem znaleźć na stacjach zamienników - staram się mieć w bagażniku 2-gi komplet wycieraczek gotowych na szybką wymianę.
    Attached Images Attached Images
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 7th-February-2015 o 18:16
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  3. #3
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Tak na szybko poniżej specyfikacja piór dla FX/QX70, możecie sobie zakupić praktycznie w każdym serwisie w USA:

    WINDSHIELD WIPER - REFILL-WIPER BLADE,DRIVER - F/DRIVER - Online Price:
    I generacja -$5.98
    Year range
    11/2002 - 11/2005 - 28895CG000
    11/2005 - 08/2006 - 28895CG00B
    08/2006 - 03/2008 - 28895CG00C
    II generacja - $6.10 Year range
    3/2008 to 9/2010 - 288951BA0A
    9/2010 to 8/2011 - 288951LA0A
    8/2011 to Present - 288953EV5A

    WINDSHIELD WIPER - REFILL-WIPER BLADE ASSIST - F/ASSIST - Online Price:
    I generacja -$5.98
    Year range
    11/2002 - 08/2006 - 28895CG010
    08/2006 - 03/2008 - 28895CG01C
    II generacja - $6.10 Year range
    3/2008 to 9/2010 - 28895JF01A
    9/2010 to Present - 288951MA1B

    W sumie - gdyby się znalazło kilku chętnych - to koszty zakupu (wraz z transportem do PL) wyszłyby
    - dla piór poniżej $10
    - dla wycieraczek poniżej $20

    Jako że co jakiś czas coś tam ściągam - jak ktoś jest chętny - mogę zamówić...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 7th-February-2015 o 18:43
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Buziaczek81
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    Pruszkow
    Jeździ
    EX 37 2010
    Postów
    224
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Ja też kupiłem w USA i jestem bardzo zadowolony.Jednak orginał to to orginał

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    Tak sobie poczytałem ten i kilka innych postów n.t. wycieraczek do szyb i zastanawiam się "po co robicie sobie pod górkę" zamiennikami...
    Ja bym chętnie spróbował zamienniki piór do Q50, bo te oryginalne są do dupy. A więc nie zawsze oryginalne znaczy dobre

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Jak tylko wyjechałem z salonu swoim FX-em to oryginalne wycieraczki zostawiały smugi na szybach. Zmieniłem na Boscha Aerotwin i problem zniknął. Dlatego też uważam, że oryginały nie zawsze są lepsze.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Ze smugami u mnie jest tak samo na dwóch różnych oryginalnych kompletach. Myślałem, że może coś z szybą nie tak, ale po wymianie nadal to samo. Tak samo było też na wszystkich zastępczych Q50, którymi jeździłem. Nie wszyscy zwracają na to uwagę, ale te wycieraczki są naprawdę do dupy. Oprócz zostawiania smug jest jeszcze kwestia zostawiania mgiełki, ale to tylko widoczne jest jak jedziemy w w dużym deszczu w nocy po nieoświetlonej drodze i reflektory aut z naprzeciwka świecą nam na szybę. Straszne doświadczenie, prawie nic nie widać. Z Q50 problem taki, że na razie nie jest wymienione w katalogu zewnętrznych producentów, auto nadal za świeże.

  8. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Smugi/smużenie - to jedno - winne są "wytarte" wycieraczki
    ale najczęściej to wina mikrodrobin przyklejonych do szyby - które jeżeli nie zostaną usunięte - dodatkowo przyśpieszają niszczenie wycieraczek - "dotyka" to szczególnie aut parkowanych pod chmurką ...

    Co do mgiełki - nie mogę się z Wami zgodzić - zapominacie o tym co najważniejsze - "żyjemy w świecie nasyconym chemią" i wg. moich doświadczeń są 3 główne powody pozostawania mgiełki na szybie (nie biorę pod uwagę starych wycieraczek):

    - deszcz i to co z nim spada na nasze glowy/szyby i na to nie ma rady...

    - płyn w spryskiwaczu i to z czego jest zrobiony - trzeba wymienić płyn

    - sama szyba - w moim FX-ie po 2 latach (ok. 50 tys.km) wymiana wycieraczek na nowe nic nie dawała - wciąż były zamglone, przemyłem nawet szybę jakimś lekkim rozpuszczalnikiem - dalej to samo...
    ...co pomogło ? spolerowałem szybę mocnym środkiem do polerowania szyb na mokro - i ... mgiełka znikła

    aaaa, zapomniał bym o jednej z najczęstszych przyczyn mgiełki - to co leci na szybę spod kół lub z wydechu samochodów jadących przed nami, wystarczy trochę niedopalonego paliwa (zwłaszcza z diesli) czy drobiny oleju na drodze i... żadna wycieraczka czy normalny płyn w spryskiwaczu tego od razu nie usunie, bardzo często bez dokładnego umycia szyby - zamglenie będzie długotrwałe

    i na koniec - zakladając nowe wycieraczki lub gumki do wycieraczek - dokładnie je przemyjcie - większość OEM-owskich ma powłokę zabezpieczajacą przed starzeniem w składowaniu/magazynowaniu (biały woskowy/silikonowy "nalot")
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 7th-February-2015 o 22:10
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  9. #9
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków, Warszawa
    Jeździ
    M30dS
    Postów
    19
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? slepy62 Zobacz post
    W sumie - gdyby się znalazło kilku chętnych - to koszty zakupu (wraz z transportem do PL) wyszłyby
    - dla piór poniżej $10
    - dla wycieraczek poniżej $20

    Jako że co jakiś czas coś tam ściągam - jak ktoś jest chętny - mogę zamówić...
    Jeśli to aktualne i można się dopisać do listy chętnych to sam zamówiłbym pióra wycieraczek do M/Q70.

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Buziaczek81
    Do??czy?
    May 2014
    Mieszka w
    Pruszkow
    Jeździ
    EX 37 2010
    Postów
    224
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 8 raz/y

    Domy?lnie

    Co do smug to sie zastanawiam czy nie jest to tez wina samych dysz spryskiwaczy.Na przyklad u mnie w EX dysze to porazka zamiast leciec z nich mgielka tak jak to mialem w poprzednim samochodzie leci stumien z 6 ciu dziurek co nie jest dobre.Jak byla by mgielka cala szyba pokrywa sie plynem i nie bylo by problemu tak mi sie wydaje.Zastanawiam sie czy nie dalo by rady zrobic modyfikacji tych dysz i zalozyc z innego samochodu?A jak jest w innych modelach Infiniti sa dysze z mgielka czy zwykle ze strumieniem?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. [M30d] Wycieraczki przedniej szyby
    By docent in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22nd-April-2017, 15:12
  2. Wycieraczki zostawiają smugi na szybie
    By misiektoja in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29th-April-2014, 19:13
  3. wycieraczki
    By panpierog in forum Zewnetrzna Modyfikacja
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 9th-December-2012, 19:57

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •