Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: 2006 G35 coupe

  1. #21
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Moi drodzy, żeby nie było tak różowo, to mam następujący problem który odezwał się po kilkuset kilometrach:
    Na biegu jałowym przy puszczonym sprzęgle w miarę głośno coś grzechocze. Jak wcisne sprzegło dzwięk ustaje. Jak dodam minimalnie gaz dźwięk ustaje. Podczas jazdy objaw nie występuje. Grzechotanie słyszalne jest tylko na postoju przy puszczonym sprzęgle.
    Biegi nie haczą, skrzynia pracuje ładnie. Zacznę od sprawdzenia oleju w skrzyni...

  2. #22
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Może być docisk, łożysko oporowe albo dwumas. Raczej nagle objawy się nie pojawiły. Byłeś napalony i nie zwróciłeś na to uwagi przy zakupie. Jak to zazwyczaj bywa

  3. #23
    Dopiero dołączylem Avatar Mazder
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    G35 Coupe
    Postów
    37
    Podziękował
    0
    Otrzymał podziękowanie 1 raz w 1 Poście

    Domy?lnie

    W skrócie: sprzęgło. A która dokładnie część, to się okaże dopiero po rozebraniu. Jak wciśniesz pedał sprzęgła do połowy, to pojawiają się wyczuwalne wibracje pod stopą?

  4. #24
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,599
    Podziękował
    261
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    Wymień komplet i będziesz miał z głowy.
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  5. #25
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Dziękuję za odpowiedzi. A więc po kolei.

    Na miejscu przy zakupie na 100% tego nie było bo sprawdzałem z kolegą samochód 3 godziny i na 10 stronę, nawet na podnośnik wjeżdżał i pod spodem chodziliśmy. Przy zakupie kilka razy wkręciłem auto na 7000obr, kilka mocnych przyspieszeń i wszystko było ok.
    Problem pojawił się na trasie po kilkudziesięciu kilometrach jazdy z większą prędkością ok 150km/h. Zatrzymałem się na stacji dumnie tankując LPG (a jak) i usłyszałem grzechotanie. Rano na zimnym, albo po kilkugodzinnej przerwie odpalam auto i cisza. Auto się zagrzało (bez jazdy, na wolnych) i nadal cisza. Chrobotanie pojawia się jak auto trochę pojeździ i stanie w miejscu i obroty spadną na jałowy. Najmniejsze muśnięcie gazu ucisza chrobotanie. Wciśnięcie pedału sprzęgła ucisza chrobotanie. Dodam że jak wciskam dłonią sprzęgło to jest taki moment w połowie skoku pedału sprzęgła w którym chrobotanie płynnie się ucisza (dosłownie kilka mm dłonią więcej wcisnę pedał i przestaje chrobotać). Na pedale sprzęgła nie ma żadnych wibracji. Sprzęgło trzyma mocno, nie ślizga. Gałka zmiany biegów nie wibruje na jałowym (no może minimalnie ale nic nadzwyczajnego). Trochę mocniej wibrowała na autostradzie przy prędkości ok 160km/h. Synchronizatory nie haczą. Na zimnym silniku jedynie twardo wchodzi 2 i 3 ale to zupełnie normalne w tych autach. Poza tym jutro będę sprawdzać płyny w skrzyni, dyfrze itp i będę je wymieniać w najbliższym czasie.

    Teraz ważna informacja:
    Sprzęgło było regenerowane dnia 2014-03-12 w firmie DWUMAS SERWIS w Białymstoku, usługa obejmowała: Koło dwumasowe + tarcza + docisk sprzęgła cena 1100zł.
    Dodatkowo miesiąc później mam fakturę na łożysko sprzęgła kod 1863600116-SAC na kwotę 150zł (to chyba sachs).

    Może jeszcze tylko dodam że sam pedał pracuje płynnie na całej długości, nigdzie lżej lub ciężej, ale przy wciśnięciu uczucie nie jest jak w każdym innym aucie że gładko i nie wyczuwalnie pracuje, tylko raczej tak szorstko. Jak mam to do czegoś porównać, to najbliżej temu do uczucia jak w normalnym samochodzie wciska się sprzęgło przy jednocześnie wciśniętym pedale gazu (takie uczucie szorstkiego tarcia na pedale).

    To wszystkie informacje jakie mam na temat mojego problemu.
    Poza tym wszystko w 100% działa a auto jest niesamowite.
    Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Drzymek ; 15th-March-2015 o 19:11

  6. #26
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Starczyło tylko na rok. Więc słabo zregenerowane. Ale po taniości tak wychodzi. Na nowe wyszłoby minimum 3 razy tyle.

  7. #27
    Dopiero dołączylem
    Do??czy?
    Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q60 2017
    Postów
    23
    Podziękował
    1
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Przerabiałem temat ostatnio. Objawy identyczne, obserwowałem problem do pierwszego uslizgu sprzęgła. Diagnoza po demontażu: pęknięta sprężyna talerzowa.

  8. #28
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    No ale samo w sobie trzyma bardzo dobrze, tylko to chrobotanie...

    Czyli co, najlepiej rozebrać i posprawdzać?
    A skrzynię można wykluczyć?

  9. #29
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Rozebrać, posprawdzać, co trzeba wymienić i zapier....ć

  10. #30
    SUPER MODERATOR Avatar Lukasz
    Do??czy?
    May 2010
    Mieszka w
    Dusseldorf, Wrocław
    Jeździ
    G35, 2005
    Postów
    960
    Podziękował
    12
    Otrzymał podziękowanie 77 raz/y

    Domy?lnie

    Te skrzynie mają to do siebie że potrafią hałasować na wolnych obrotach, szczególnie po rozgrzaniu bądź zawsze po przejściu na koło zamachowe jednomasowe. Niekiedy pomaga zmiana oleju w skrzyni na inny, np. Motul Gear 300 75w90.


    Wysłane z Nexus 5
    G35 Coupe 2005 | Twin Turbo | 550 KM - 690 Nm >LINK<

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. G35 RevUp 2006 Drzymka
    By Drzymek in forum Nasze INFINITI + Opis !!!
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22nd-April-2017, 00:01
  2. G35, 2006, czekam na odp w sprawie vin
    By theone in forum Infiniti do oceny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14th-July-2015, 20:17
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5th-April-2010, 23:37

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •