Poka? wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Czujnik cisnienia opon TPMS II generacja S51 naprawa czy wymiana

Threaded View

  1. #18
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar docent
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    PL
    Jeździ
    INFINITI: M30dS Grey - sold, Q60 2.0t Dynamic Sunstone Red, QX70 3,7 Black
    Postów
    212
    Podziękował
    136
    Otrzymał podziękowanie 17 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie orientujecie się czy można przeprogramować oryginalne czujniki ciśnienia opon TPMS ? Pisząc przeprogramować mam na myśli "sklonowanie" - czyli przepisanie parametrów czujników zamontowanych obecnie w kołach samochodu, do drugiego kompletu kół.
    Jeżdżę M30dS 2011r. Właśnie nabyłem drugi komplet oryginalnych kół na zimę, w których są czujniki PMV-CA14. Z tego co czytałem w powyższych postach wynika, że po każdej zamianie kół czeka mnie wizyta w serwisie, w celu synchronizacji czujników z komputerem. Ze względu na "mnogość" serwisów infiniti i brak komputera do tej czynności w serwisie nissana w moim mieście, czy nie da się tego obejść ? Najlepiej byłoby zaprogramować (przeprogramować) kupiony komplet "fabrycznych" czujników tj. zrobić z nich kopię tych z letnich kół. Tylko czy tak się da ?
    Jeżeli nie, to może zamiast zostawiać oryginalne czujniki, sprzedać je a w ich miejsce zastosować takie, które można zaprogramować, tak aby samochód "nie widział" zamiany kół z letnich na zimowe.
    Podjąłem temat w jednym z serwisów oponiarskich, ale bezskutecznie. Mechanik mógł odczytać skanerem sygnał (parametry) każdego czujnika i zapisać je później do "surowego - jakiegoś tam" czujnika. Niestety, po konsultacji z dostawcą tych cudeniek, stwierdził że i tak samochód ich nie odczyta. Ponoć czujniki, które oferował, nie będą się komunikowały z kompem w samochodzie. Pozostaje poszukać warsztatu, który zaproponuje programowalne czujniki, które będą komunikowały się z moim INFI. Może warsztat z Krakowa , który polecał LUCKYLUK ? Nie ukrywam, że wolałbym pozostać przy częściach oem - taki trochę mały brak zaufania do zamienników.
    Ostatnio edytowane przez docent ; 7th-September-2015 o 20:43

Podobne w?tki

  1. Czujnik cisnienia w oponach FX 2009
    By Norek in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 8th-January-2022, 20:35
  2. Kontrolka cisnienia opon
    By Alexis in forum Hamulce, Zawieszenie, Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27th-February-2017, 23:39
  3. Czujnik TPMS FXII
    By bartek1706 in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11th-September-2016, 15:03
  4. Czujnik cisnienia opon
    By LOKTONG in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 15th-November-2013, 15:52
  5. czujnik felg opon
    By mapmen in forum Felgi & Opony
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12th-October-2012, 10:36

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •