Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Polskie serwisy Infiniti - pytania o części

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Question Polskie serwisy Infiniti - pytania o części

    Czy ktoś wie z czego wynika poniższa sytuacja?

    Do serwisu Infiniti w Warszawie nie da się po prostu zadzwonić i zapytać o dostepność i cenę części zamiennych?

    Do Nissana, VOLVO, TOYOTY, OPLA, BMW, Mercedesa dzwonimy, zadajemy pytanie i otrzymujemy odpowiedź (jest , nie ma , cena taka i taka)

    Do Infiniti dzwonimy, ktoś przyjmuje pytanie i informuje że ktoś kiedyś oddzwoni albo i nie. Kiedy? Za dzień dwa, trzy a może i wcale.

    Czy tak działają wszystkei serwisy Infiniti w EU? Czy to tylko warszawska organiazacja ?

    Ze wszystkim trzeba dzwonić do Nissana by się czegoś dowiedzieć od ręki.

    Pewnie, że mozna za każdym razem jechać do serwisu i panowie są bardzo pomocni, ale nie o to chyba chodzi by z każdym pytaniem jeździć (w przypadku wielu z nas) do WaWy czy Katowic.
    Ostatnio edytowane przez bobofruit ; 27th-May-2015 o 12:29

  2. #2
    FAN INFINITI - Admin & Wujek Dobra Rada Avatar sirtrojan
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    było: INFINITI FX35 '06 -> teraz Accord '08 2.0
    Postów
    6,600
    Podziękował
    262
    Otrzymał podziękowanie 309 raz/y

    Domy?lnie

    napisz maila - z reguły po 24 h miałem odpoweidź
    pozdrawiam
    -Grzegorz-

    __________________________________________________ _____________________________

    SOLD : '06 Brillant Silver/Black | Tech | Sport | Touring | HF package |Sponsors: STILLEN: STB | COLD AIR INTAKE |Z-TUBE | MOTORDYNE: 5/16 ISO |PLENUM SPACER|GIANELLE: 20" Spidreos
    Teraz: Honda Accord Tourer '08 2.0 LPG Cobalt Blue oraz Volvo V70 '02 D5 165 KM .



    Proszę kolegów z zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.


  3. #3
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar badyl
    Do??czy?
    Jun 2012
    Mieszka w
    Boleslawiec
    Jeździ
    MB C63
    Postów
    476
    Podziękował
    44
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Tak, na maila odpowiedza. Mi przynajmniej odpowiadali
    POZDRAWIAM MICHAŁ

  4. #4
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? bobofruit Zobacz post
    Czy ktoś wie z czego wynika poniższa sytuacja? Do serwisu Infiniti w Warszawie nie da się po prostu zadzwonić i zapytać o dostepność i cenę części zamiennych?
    Do Nissana, VOLVO, TOYOTY, OPLA, BMW, Mercedesa dzwonimy, zadajemy pytanie i otrzymujemy odpowiedź (jest , nie ma , cena taka i taka)
    Z tego co wiem to problem wynika z tego że w PL nie ma - jak w innych firmach - działu części zamiennych.

    Więc nie ma dedykowanych pracowników "biurowych i magazynierów", nie ma magazynu części zamiennych (jest ale tzw. podręczny na potrzeby serwisu) itd., stąd - zakładam - w natłoku wszystkich innych obowiązków - ludzie pracujący w serwisie nie chcą być informacją telefoniczną... i wcale im się nie dziwię - bo są rozliczani z innej pracy.

    Do pewnego stopnia głupota PGD - ale przy małych obrotach na sprzedaży części zamiennych w
    - zrozumiałe z finansowego pkt. widzenia...
    Ostatnio edytowane przez slepy62 ; 27th-May-2015 o 15:23
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Domy?lnie

    Odpowiedź na e-mail ....... którą może w wolnej chwili firma nam wyśle - NIE no koledzy szanujmy się przecież to nie te czasy. Mówimy o marce PREMIUM. To nie powinna być łaska. Źle się czuję gdy muszę kogokolwiek o nią prosić w jakiejkolwiek sprawie. Nie taka była prawdopodobnie intencja twórców marki INFINITI

    Argumenty wyżej przytoczone na usprawiedliwienie sytuacji byłyby do przyjęcia ........ w przypadku malej początkującej polskiej firemki prywatnej na dorobku w połowie ubiegłej dekady gdzie Pan HENIO buduje dopiero kapitał i musi oszczędzać na wizerunku. Ja już tego nie kupuję w 2015.

    A tak wizerunkowo dla marki INFINITI to raczej organizacyjna "wtopa".

    Zobaczcie jak to robią inne marki PREMIUM. Taki Mercedes już dawno się nauczył, że:
    - musi dbać nie tylko o klienta który przynosi pieniądze do salonu przy zakupie nowego samochodu
    - musi dbać nie tylko o klienta który w czasie gwarancji przyjeżdża na przeglądy i płaci za usługi serwisowe.
    - w miarę jak pojawia się większa liczba samochodów używanych danej marki poważne firmy muszą dbać o dostępność do informacji na temat części zamiennych, bo to świadczy bardzo dobrze o marce.

    Klienci:
    1. Ktoś potrzebuje kupić nowy samochód w salonie i wygenerować sobie "koszty" - proszę bardzo - na tym zarobię
    2. Ktoś potrzebuje usługi wymiany przysłowiowej "pompy" - proszę bardzo - na tym też dobrze zarobię
    3. Ktoś inny potrzebuje po prostu kupić sobie tą pompę, bo wymieni ją sam - proszę bardzo - na tym też coś skubnę

    Nasz klient....Nasz Pan...... Kto to rozumie buduje wizerunek MARKI.

    Autoryzację otrzymuje się od właściciela marki na punkty 1, 2, 3 bez możliwości rezygnacji z któregokolwiek punktu.

    Co ja będę się tu rozwijał. Zobaczcie czemu serwisowi w USA opłaca się handlować częściami zamiennymi? Jak opłaca się im utrzymywać tak rozbudowane serwisy internetowe gdzie można znaleźć każdą część i wysłać ją na drugi koniec globu.

    Gdy pojawia się zapotrzebownie na usługę i jej odpowiedni poziom to taka usługa się z czasem pojawia.

    Jeśli natomiast odpowiada nam brak możliwości zadzwonienia do serwisu i porozmawiania o częściach zamiennych to nie należy oczekiwać, że taka możliwość się pojawi.

    Zanim zapytam Infiniti EU na czym polega problem....... może ktoś z Was jak to jest w innych krajach?
    Może to europejska polityka Infiniti EU.

  6. #6
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? bobofruit Zobacz post
    Argumenty wyżej przytoczone na usprawiedliwienie sytuacji byłyby do przyjęcia ........ w przypadku malej początkującej polskiej firemki prywatnej na dorobku w połowie ubiegłej dekady gdzie Pan HENIO buduje dopiero kapitał i musi oszczędzać na wizerunku. Ja już tego nie kupuję w 2015.
    Pozostaje Ci więc zmienić markę lub zamawiać w USA

    Napisałem - co napisałem - bo w ostatnich kilku miesiącach przebywałem w kwestii uleczenia InfiFunci w serwisie przeciętnie raz w tygodniu...

    Jestem ZA - pisz do EU - ciekaw jestem co odpiszą...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  7. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Smile

    Nie, no marki zmieniać nie mam zamiaru. tylko dlatego że ktoś nie odpowiada na pytania telefoniczne.

    Za dużo radości daje mi ten samochód.

    I żebyśmy się dobrze rozumieli.
    Z serwisu PGD jestem jak najbardziej zadowolony. Obsługa jest jak najbardziej OK!!!

    Mam tylko problem z rozdźwiękiem pomiędzy kontaktem bezpośrednim w stosunku do kontaktu telefonicznego w zakresie części zamiennych.

    No cóż... Na szybko po części będę dzwonił/jeździł do Nissana. Tam gdzie ze mną rozmawiają prze telefon

    Widocznie czy płacimy Nissanowi za części czy Infiniti to i tak trafia do jednej kieszeni więc ze sobą nie konkurują w tym zakresie.

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Wodzisław
    Jeździ
    FX30d 2013 black obsidian
    Postów
    282
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Ponoć Nissan został odcięty od części i napraw

  9. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar bobofruit
    Do??czy?
    Mar 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    był FX50s
    Postów
    95
    Podziękował
    27
    Otrzymał podziękowanie 23 raz/y

    Domy?lnie

    Bylem i kupowalem czesci w nissanie. Bez problemu. Pytalem czy maja zakaz obslugiwania infiniti. Nie maja. Przeglad prosze bardzo, zamowic telefonicznie sprowadzenie czesci prosze bardzo. Wiec z tym odcieciem to tak moze na pokaz. Ale co ciekawe czesto czesci w nissanie bywaja drozsze jak sie nie ma znizek.

  10. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Wodzisław
    Jeździ
    FX30d 2013 black obsidian
    Postów
    282
    Podziękował
    15
    Otrzymał podziękowanie 3 raz/y

    Domy?lnie

    Jeżeli tak jest to mam do serwisu 10 a nie 70km.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Infiniti Q50 - wrażenia, pytania, odpowiedzi
    By misiektoja in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1741
    Ostatni post / autor: 10th-November-2023, 13:28
  2. Części do infiniti
    By miki1700 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25th-July-2016, 10:50
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26th-January-2014, 11:06
  4. infiniti, ogólne pytania.
    By krystian801 in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16th-November-2013, 23:53

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •