Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Mała pojemność - duża moc,a jaka trwałość?

Hybrid View

  1. #1
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Miko
    Do??czy?
    Aug 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti FX37S Premium, 2013, biały
    Postów
    399
    Podziękował
    7
    Otrzymał podziękowanie 19 raz/y

    Domy?lnie Mała pojemność - duża moc,a jaka trwałość?

    Pytanie do znawców tematu. Ostatnio da się zauważyć, że silniki są strasznie wyżyłowane. Np. pojemność 2000 cm3, moc 320 KM. Wg producenta silnik wytrzyma 500 tys km. 2,3 4 turbiny, kompresory itp. Co sądzicie o takich sokowirówkach?

  2. #2
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Nikt juz nie produkuje silnikow na 500tys km... Trwalosc musi byc nizsza, to wynika z wytrzymalosci materialow. Pasowania sa cisniejsze, sprawnosc wyzsza, to sie odbija na zywotnosci jednostki. Do tego czesc z tych silnikow, jest nienaprawialna. Jak sie posypie np dol motoru, to kupujesz nowy. Osprzet tez sie zuzywa i generuje koszta. Bo ma generowac Producenci zarabiaja na serwisie, nie na sprzedazy samochodu. Coz motoryzacja zmierza w innym niz bysmy sobie tego zyczyli kierunku...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar LOKTONG
    Do??czy?
    Oct 2013
    Mieszka w
    Czestochowa
    Jeździ
    FX50s GOLD
    Postów
    673
    Podziękował
    23
    Otrzymał podziękowanie 38 raz/y

    Domy?lnie

    Podam moj przyklad, scirocco 1.4 TSi 160 koni i 160tys przebiegu i dół zatarty. Motor z przebiegiem 8tys z tiguana 6500zl z calym osprzetem.

  4. #4
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Ja mam 1.8 T w audi (benzyna) 163 km 195 tys przebiegu i bez problemów silnik (tylko cewki były wymieniane dwie). NIE ciągnie nic a nic oleju.

    EDIT:
    Wiem, że to nie jest mocno wysilony silnik ale to takie porównanie, że tylko 0.4 litra więcej silniku przy tej samej mocy a silnik śmiga bez problemu.
    Ostatnio edytowane przez Bartek. ; 12th-August-2015 o 20:33

  5. #5
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Stare hondy 1.6vti mialy bez turbo 160KM i robily 300-500tys km lekko... My mowimy o downsizingu silnikow, czyli male pojemnosci duza moc. 1.8 pojemnosc i nawet nie 100KM z litra uturbionego motoru to wogole niewysiony silnik. Stere hondy mialy wiecej z litra pojemnosci bez turbo i to prawie 30 lat temu
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  6. #6
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Sep 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Jeździ
    M37S '10, EX37 '10, Toyota Supra '91, Maserati 4200 GT '03
    Postów
    1,650
    Podziękował
    85
    Otrzymał podziękowanie 91 raz/y

    Domy?lnie

    Tylko trzeba pamiętać, że te 160KM miały Hondy dlatego, że kreciły się bardzo wysoko, a Nm miały w sumie niewiele. Teraz te nowe silniki maja dużo Nm na dole, ale kręcą się już zdecydowanie niżej, a KM maja dużo - dlatego są bardziej wysilone.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    O INFINITI wie już prawie wszystko Avatar korzen
    Do??czy?
    Sep 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Jeździ
    AR GIULIA
    Postów
    1,601
    Podziękował
    49
    Otrzymał podziękowanie 78 raz/y

    Domy?lnie

    Dokladnie a to wlasnie Nm przy niskich obrotach daja w d**e ukladowi tlokowo korbowemu. Mi tylko chodzilo o to, ze silnik VAG 1.8T nie ma nic wspolnego z downsizingiem o ktorym mowa w temacie...
    BBK Akebono_Tech P_Sport P_Touring P_20"/18"_Grounding Kit_K&N_Z-Tube_3" SS JAPSPEED exhaust_Pioneer APPRadio_MDS/Crunch Car Audio

  8. #8
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Dec 2011
    Mieszka w
    Modlin Twierdza
    Jeździ
    G35, sedan, 2003
    Postów
    414
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 14 raz/y

    Domy?lnie

    Civic 6 gen 1.6 od 0 do 100 w 7.2 sekundy zajebisty woz

  9. #9
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Co do civica to wysilone n/a to jest ferrari 458 z 4.5 L 605 km

    Hołowczyc kiedyś dajnie to ujął, że auta z dużo koni i mało momentu to jak kosiarki, na odwrót to ciągniki, a najprzyjemniej się jeździ jak jest w miarę równo z lekką przewagą niutów.

    Matt Farrell fajnie to stwierdził w recenzji caymana R, że w normalnym życiu wcale nie jest taki szynki wóz. Bo ludzie głównie jeżdżą na niższych obrotach i to auto nie jest tam wcale takie szybkie a z kolei jeżdżąc non stop na wysokich obrotach robi z Ciebie "madman" bodajże ujął czyli szaleńca/wariata.

    Trochę offtop mi wyszedł. Ale wracając do tematu wybierając auto mimo, że mi się dość podobało CLA AMG to odrzuciłem to auto ze względu właśnie na ten silnik mały. Wydając tyle siana fajnie jest mieć już V6 dlatego lub C400 było brane pod uwagę. Nie wspominając już o doznaniach akustycznych i niezawodności...

  10. #10
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar Ologt
    Do??czy?
    Nov 2013
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Jeździ
    INFINITI QX70 S 3.7 2014
    Postów
    714
    Podziękował
    46
    Otrzymał podziękowanie 72 raz/y

    Domy?lnie

    Panowie pewnie nie lubicie Forda ale silniki ecoboost spisują się bardzo dobrze a jeszcze lepiej sie chip-ują.Są bardzo poddatne na chiptuning.Silniki np.1.0l 100km leciutko po remapie osiągają ponad 150km, 1.0l 125km - ponad 160km. 1.5l 150km EB jeszcze nie widziałem wykresu ,1.6l 150km EB i 160km EB - ponad 200km , 2.0l 240km na ponad 264km (dopiero jeden wykres widziałem).Są to dane oficjalnie wrzucane na forum Forda przez forumowego "guru" w sprawach chiptuningu i z tego co wiem to 1.5l , 1.6l ponad 200km maja już niektóre ponad 200tys/km zrobione i to bez jakiś awarii .Znam Pana osobiście bo jeździłem do niego osobiście" robić " swojego starego Mondeo i nie chwaląc się mam najmocniejsze MDO w PL.Patrzą jeszcze na fora internetowe poświęconemu marce Ford to starsze silniki wolnossące sprawiają więcej problemów niż nowe downsizing-owe ecoboost.
    Więcej o tym polecam http://www.fordtuning.pl/index.php/board,3.0.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Mała niespodzianka
    By butrym81 in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29th-July-2015, 23:27
  2. LPG trwałość zaworów
    By kmn in forum Infiniti i paliwa konwencjonalne i alternatywne / LPG / Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9th-April-2014, 14:21
  3. Moc w dowodzie rejestracyjnym dla hybrydy
    By misiektoja in forum Pogaduchy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28th-February-2014, 23:03
  4. Pojemność bagażnika w G35coupe
    By Tomek g35c in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26th-July-2012, 12:01
  5. Pojemność zbiornika paliwa Fx 35
    By JarekT in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19th-December-2011, 20:45

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •