Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Q50 - Przyciemnianie szyb

  1. #1
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Mokro
    Jeździ
    Q50 Sport 2.0T
    Postów
    413
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 30 raz/y

    Domy?lnie Q50 - Przyciemnianie szyb

    Q50 jeszcze nie odebrałem ale już spać przez nią nie mogę.
    Jedną z (wielu) kwestii nad którą myślę to przeciemnianie szyb.

    Nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu "tuningu" ale moim aktualnym autem jest Grand Cherokee, tóry ma fabrycznie dymione tylne szyby. Tak się przyzwyczaiłem do tego, że nie wyobrażam sobie teraz mieć prześwit z tyłu.
    Problem w tym, że o ile w SUVach dobrze wyglądają ciemne szyby z tyłu + oryginalne z przodu to w sedanach już wygląda to raczej gorzej.
    Przyciemniać przednich szyb chyba nie chcę, bo nie należę do drogowych cwaniaków co opuszczają szyby na kontrole policji ale...
    znalazłem w necie takie srebrne cudeńko i... cholera wygląda przepięknie!

    http://www.infinitiq50.org/forum/211834-post119.html

    Przód 35% tył 25%.

    Chciałem zapytać czy przyciemnialiście szyby w waszych Q50? Jeśli tak to jak bardzo?
    A może ciemne szyby za bardzo zalatują wam BeeMką?

  2. Dzięki lonek_rwl za powyższy Post:

    slepy62 (14th-August-2015)

  3. #2
    Dopiero dołączylem Avatar bombspray
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Kirchheimbolanden
    Jeździ
    M35h, 2012, czarny
    Postów
    26
    Podziękował
    3
    Otrzymał podziękowanie 0 raz/y

    Domy?lnie

    Też mam dylemat czy przyciemniać w swoim. Tzn dylemat dotyczy jak przyciemnić tył(bo już postanowiłem że przyciemnię) oraz czy przyciemniać przód. Rozmawiałem z osobą trudniącą sie przyciemnianiem szyb i podobno w Polsce jest zabronione przyciemnianie przodu, ale na własna odpowiedzialność można. Pytałem czy miał do czynienia z sytuacją, że jakiś klient wrócił do niego z celem usunięcia folii. Twierdził, że nie i polecał przyciemnić 50% lub 35% wówczas podobno jest to mało widoczne i nie powinno mieć się problemu z policją.
    Jestem umówiony na przyciemnianie na 25.08 i na miejscu podejmę decyzje czy robię przód oraz jaką przepuszczalność wybiorę na tył.

  4. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Ściągnąć samemu folię to raczej nie problem więc nie dziwne, że nikt nie przyszedł... Z policją może być różnie, zależy czy trafisz na służbistę. Narzędzia do badania przepuszczalności policjanci ze sobą nie wożą, ale mogą skazać samochód do przeglądu pod tym względem w jakimś terminie z tego co pamiętam. A więc będziesz musiał wydać $ i stracić czas.

    Na pewno auto będzie lepiej wyglądało z przyciemnionym przodem pytanie, czy jest sens pogarszać sobie widoczność w nocy oraz ryzykować policją. Nie wspominając już o tym jak (wypluj to!) będziesz miał wypadek i ubezpieczyciel (Twój lub z drugiej strony) zacznie fikać z wypłatą odszkodowania bo miałeś auto niezgodne z przepisami... Miałbyś najdroższe przyciemnianie szyb w kraju

  5. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Mam przód przyciemniony w ponad 70% i nie wygląda to jakoś szczególnie ciemno. W nocy też nie ma żadnego problemu z widocznością.
    Oczywiście tak jak pisze Bartek. jest pewne ryzyko związane z policją i ewentualnie ubezpieczycielem.
    Ale jeśli ktoś chce, a ma wszystkie szyby jasne, to moim zdaniem robić całość, albo wcale. Oczywiście nie za mocno.

  6. #5
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    A i przednie boczne szyby mogą być przyciemnione ale jakoś minimalnie. W tym, że auta fabrycznie mają lekko przyciemnione szyby.

    Jak ostatnio patrzyłem po samochodach to bardzo dużo osób przyciemnia szyby od słupka B w tył i to również w tanich autach typu citroen etc. Do tej pory jakoś nie zwracałem na to uwagi do czasu jak zacząłem interesować się tematem.

  7. #6
    ADMINISTRATOR-FAN INFINITI Avatar Black
    Do??czy?
    Jan 2010
    Mieszka w
    WPR
    Jeździ
    G35 2003-Mazda Xedos 9
    Postów
    2,121
    Podziękował
    35
    Otrzymał podziękowanie 27 raz/y

    Domy?lnie

    Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
    Cytat Napisa? Bartek. Zobacz post
    A i przednie boczne szyby mogą być przyciemnione ale jakoś minimalnie
    Nie mogą,przednie boczne szyby muszą mieć przepuszczalność min 70%,jakakolwiek folia przyciemniająca zmniejsza tę wartość...
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ
    G35-RWD-Sedan-Manual-JWT Pop Charger-Hawk Brakes-Tinted Windows-19 inch rims-Ulter 2x90mm
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ▬▬ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬インフィニティ

  8. #7
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar zajac01
    Do??czy?
    Apr 2014
    Mieszka w
    Sulejówek
    Jeździ
    INFINITI FX35 2004 RWD BiFuel 20''
    Postów
    507
    Podziękował
    32
    Otrzymał podziękowanie 34 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? Black Zobacz post
    Nie mogą,przednie boczne szyby muszą mieć przepuszczalność min 70%,jakakolwiek folia przyciemniająca zmniejsza tę wartość...

    No coś w tym jest, bo ostatnio diagnosta powiedział mi, że po kilku latach użytkowania samochodu, nawet szyby bez przyciemnienia z powodu rys, nie mają odpowiedniej wartości przepuszczalności światła wg miernika

  9. #8
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    132
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? lonek_rwl Zobacz post
    Q50 jeszcze nie odebrałem ale już spać przez nią nie mogę. edną z (wielu) kwestii nad którą myślę to przeciemnianie szyb.
    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym tematem...

    Przyciemnić chcę tylko tył (wszystkie szyby w Q50 są nieznaczne/fabrycznie przyciemnione - w jakim stopniu - nie wiem), bo przyciemniania przodu nie uznaję ze względu na pogorzszenie widoczności w nocy...

    Przyciemnić tył chcę z 2 powodow:
    - względy wizualne / estetyczne
    - względy praktyczne - przy beżowej/jasnej tapicerce wnętrze jest całkowicie widoczne, a to mniejszy komfort jazdy itd., zwłaszcza jak Monisi mnie wiezie na tylnej kanapie bom urżnięty

    Stąd mam pytania do kolegów bardziej doświadczonych:

    1. czy ktoś z Wawki może polecić jakiś dobry/sprawdzony warsztat zajmujący się oklejaniem ?
    (zastanawiałem się czy nie zrobić to samemu, ale jak widzę czasem auta z pajączkiem na ciemnych szybach to...)

    2. jak to jest z oklejeniem szyby tylniej/podgrzewanej, czy folia nie odchodzi w miejscach pasków grzejnych ?

    3. biorąc za przykład FX-a II generacji - szyby tylne - wie ktoś może jaki to stopień przyciemnienia ?
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  10. #9
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar dewon7
    Do??czy?
    Feb 2010
    Mieszka w
    Radzymin k/ Warszawy
    Jeździ
    Było Infiniti G35 Coupe, jest FX35 Sport 2005
    Postów
    520
    Podziękował
    9
    Otrzymał podziękowanie 16 raz/y

    Domy?lnie

    Irek.... ja w swoim Gi obklejałem szyby w Strefie serwisowej na Płochocińskiej i byłem zadowolony. Przez kilka lat mojego użytkowania nic się z folią nie działo nawet na tylnej szybie gdzie jest podgrzewania.
    Tu masz link do ich galerii gdzie robili Q50 http://strefaserwisowa.com.pl/galeri...odel=Pozostale

  11. The Following 2 Users Say Thank You to dewon7 For This Useful Post:

    lonek_rwl (14th-August-2015), slepy62 (9th-September-2015)

  12. #10
    Forumowy wyjadacz
    Do??czy?
    Aug 2015
    Mieszka w
    Mokro
    Jeździ
    Q50 Sport 2.0T
    Postów
    413
    Podziękował
    11
    Otrzymał podziękowanie 30 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? dewon7 Zobacz post
    Tu masz link do ich galerii gdzie robili Q50 http://strefaserwisowa.com.pl/galeri...odel=Pozostale
    No i to jest właśnie to czego szukałem. Nigdzie nie mogłem znaleźć zdjęć Q50 z przyciemnionym tylko tyłem. Wygląda naprawdę nieźle więc chyba to będzie efekt jaki będę chciał osiągnąć. Tył 35% idealnie

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. Sterowniki szyb i foteli
    By Grucha in forum Karoseria & Wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16th-July-2015, 00:13
  2. programowanie szyb i foteli
    By pedro in forum Audio, Nawigacja & Elektornika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29th-January-2013, 19:29
  3. domykanie szyb w coupe
    By djtms in forum Generalne Informacje i Pytania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19th-December-2012, 01:34
  4. problem z domykaniem szyb
    By XTR in forum Audio & Elektronika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16th-September-2011, 00:07
  5. Przyciemnianie szyb
    By komoras1234 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31st-May-2011, 18:10

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •