Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka? wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Czy podczas jazdy trafił w nas odłamek meteoru? :-)

  1. #1
    B&B
    Gość

    Lightbulb Czy podczas jazdy trafił w nas odłamek meteoru? :-)

    Taka oto przykra niespodzianka przytrafiła nam się dziś podczas powrotu z wakacji.

    Na pierwszy rzut oka wygląda to może jak zwykły kamień, ale polecam zwrócić uwagę na odblaski na szybie chwilę przed uderzeniem.

    Jak dla mnie, po wielokrotnym obejrzeniu również w zwolnionym tempie wygląda to tak, jakby odłamek najpierw trafił z ogromną prędkością w tira przed nami, a następnie rykoszetem prosto w szybę naszego auta.

    Film tego w pełni nie oddaje, ale uderzenie w szybę było naprawdę potężne. Efekt - solidna szyba w naszym Q50 została przebita praktycznie na wylot.

    Może ktoś pomógłby rozwiązać zagadkę, co mogło się tutaj wydarzyć?


  2. #2
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Poniżej fotki szyby :-(





    Widok ze środka auta:

  3. #3
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    Sądzę, że mimo wszystko to jest z samochodu przed Wami a nie z naprzeciwka, weź pod uwagę mocno szerokokątny obiekty, który wypacza dość mocno obrac, ograniczoną rozdzielczość i FPS.

    Obstawiam, że to wylatuje z kół auta przed Wami i ze względu na obiektyw szerokokątny i jego anty-kompresje obrazu, pierw jest malutkie i wtapia się w tło szyby tego TIRa biagłego (podobna szara kolorystka) a później nagle gwałtowanie rośnie (aż nienaturalnie dla ludzkiego oka, czyli ok 50 mm obiektywu vs <20 mm kamera) i wyglądał jak by TIR miał katapultę celującą w Was

    OFFTOP:
    Jak będziesz miał czas to odpisz na http://www.ifans.pl/showthread.php?4...zmiana-ustawie dotyczące programowania (samo uczenia się) auta względem użytkownika/użytkowników w Q50. Chodzi o to czy jest inaczej auto reaguje na gaz etc w zależności Czy jest profil Twój czy Twojej kobiety.

  4. #4
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ Avatar misiektoja
    Do??czy?
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD
    Postów
    1,319
    Podziękował
    39
    Otrzymał podziękowanie 103 raz/y

    Domy?lnie

    Oj nie zazdroszczę, miałem podobną sytuację, ale dostałem kamieniem spod kół odjeżdzającego Audi RS7. Niestety tutaj to tak jak Ci pisałem tylko wymiana szybki, zbyt poważne uszkodzenie.

  5. #5
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Faktycznie meteor . Widać przelatujący z lewej na prawą. Pewnie w powietrzu się nad jezdnią rozpadł i jeden fragment uderzył w szybę. Na pewno nie jest to spod kół. Spod małego czerwonego na 100% nie a spod ciężarówki z przodu nielogiczne. Można przeliczyć prędkość. Przy 67km/h q50s pokonuje długość 1 pasa na jezdni (ok 5m) a odłamek ponad 60m. Ponad 800km/h Nie może to być kamyczek spod kół.

  6. #6
    Forumowy wyjadacz Avatar Drzymek
    Do??czy?
    Aug 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Jeździ
    C5Z06LS6
    Postów
    331
    Podziękował
    2
    Otrzymał podziękowanie 15 raz/y

    Domy?lnie

    Równie dobrze mógł to być kamień spod ciężarówki z naprzeciwka. Miałem kiedyś taką sytuację za granicą (Węgry). Ciężarówka jadąca pomału z naprzeciwka, załadowana była kamieniami. Zabujało nią na dziurze i spadło kilka kamieni. Zaczęły się odbijać od asfaltu i nagle jeden z nich wystrzelił do góry i uderzył mi w szybę. na prawdę niewiele brakowało a kamień przebił by szybę i trawił w twarz moją narzeczoną (pozostawił 3 okręgi na szybie), Uszkodzenie było duże, wielkości pięści. Aż strach pomyśleć co by się stało gdyby wpadł do środka.

    Lekcja, Temat: Ewolucja Drzymka na przestrzeni lat

  7. #7
    GRILL MASTER CHIEF Avatar slepy62
    Do??czy?
    Sep 2010
    Mieszka w
    Wieś pod WAWĄ
    Jeździ
    INFINITI Q50S HYBRID SPORT UPPER AWD MY17 Graphite Shadow / Graphite Leather
    Postów
    4,919
    Podziękował
    135
    Otrzymał podziękowanie 560 raz/y

    Domy?lnie

    Cytat Napisa? B&B Zobacz post
    Taka oto przykra niespodzianka przytrafiła nam się dziś podczas powrotu z wakacji.
    Praktycznie w większości aut jakie miałem - wymieniałem przednią szybę - niestety takie są uroki szybkiej jazdy z dużą ilością wyrzedzeń po Polskich 2 pasmowych drogach
    My w trakcie powrotu z Wełtynia - mieliśmy podobną sytuację - na szcżęście kąt uderzenia kamienia w szybę był taki że na szybie pozostał jedynie mało widoczny odprysk...

    No - to będzie okazja do zorganizowania spociku jesiennego...
    BiB'ki - rezerwuję dla Was "dolną sypialnię"

    Bartek - ustal termin wymiany szyby - najlepiej na piątek - zrobimy spota na koniec wakacji, jakbyś miał jakieś problemy z wymianą - dzwoń...
    Pozdrawiam Irek

    sold :
    - FX30dS PREMIUM MY10
    - Q50 HYBRID AWD PREMIUM UPPER MY14

    Proszę kolegów o zadawanie pytań na forum publicznym a nie na PW.
    Problem, który znajdzie sie na forum szybciej doczeka się odpowiedzi i jednocześnie posłuży innym forumowiczom.

  8. #8
    FAN INFINITI - KLUBOWICZ
    Do??czy?
    Nov 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Tarnowska
    Jeździ
    było FX 30dS Premium, VolVo S90 2018
    Postów
    110
    Podziękował
    4
    Otrzymał podziękowanie 13 raz/y

    Domy?lnie

    Ale taki kamień nie wyprzedziłby ciężarówki z taką prędkością lecąc w tym samym kierunku co jadąca ciężarówka. Uderzenie mogłoby być w momencie zrównania się pojazdów . Tu ewidentnie "pocisk" wyprzedza ciężarówkę.

  9. #9
    B&B
    Gość

    Domy?lnie

    Muszę znaleźć jakiś programik, gdzie mógłbym to klatka po klatce przeanalizować w powiększeniu, wtedy się wszystko wyjaśni.

    Bartek.: Z pewnością nie leci to spod ciężarówki, ale Twoja teoria jest jak najbardziej prawdopodobna.

    Grzes: Dokładnie, to leciało w naszym kierunku jak wystrzelony pocisk, z ogromną prędkością i prościutko. Wcale szybko nie jechaliśmy.

    Irek: Pewnie tak będę celował, żeby był to piątek/zapiątek, żeby tradycyjnie przy okazji odpocząć chwilkę.

    Misiek: Dzięki wielkie za pomoc i konkretne informacje. Mamy dobre ubezpieczenie, także nie powinno być z tym żadnego problemu. Ciekawe, jak czasowo będzie to wyglądało.

  10. #10
    Forumowy wyjadacz Avatar Bartek.
    Do??czy?
    Apr 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeździ
    Q50 awd hybrid, audi a4
    Postów
    237
    Podziękował
    13
    Otrzymał podziękowanie 21 raz/y

    Domy?lnie

    W photoshopie możesz to wygodnie zrobić. Tam jest funkcja edycji wideo i sobie ładnie to obejrzysz.

    Tylko ustawi window > workspace > wybierz motion

    BTW zobacz, że to leci po charakterystycznym łuku wynikającym z dystorsji czyli tej beczki charakterystycznej dla szerokokątnych obiektywów.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne w?tki

  1. DVD podczas jazdy
    By mandrejk in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23rd-February-2020, 21:33
  2. EX30d - samochód wyłącza sie podczas jazdy
    By POCISK35mm in forum Silnik i Skrzynia biegów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 1st-December-2016, 21:02
  3. huczenie podczas jazdy, skrzynia?
    By kmn in forum VQ35DE - V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24th-June-2016, 20:45
  4. Czy mogłem coś spieprzyć podczas jazdy niechcąca wrzuciłem na R w FX35
    By Darek33 in forum Infiniti - dyskusje i wątki ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1st-August-2012, 12:38
  5. Ile obrotów podczas jazdy?
    By ArtPol74 in forum VK45DE - V8
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10th-March-2011, 11:38

Uprawnienia

  • Nie mo?esz zak?ada? nowych tematów
  • Nie mo?esz pisa? wiadomo?ci
  • Nie mo?esz dodawa? za??czników
  • Nie mo?esz edytowa? swoich postów
  •